Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със 4g и H+. ПОМОЩ
#51

Това са му функциите на приложението
Агро Офис М - земеделски софтуер за работа на полето, дори без Интернет.
• Трасиране на имот на полето
• Функция „Намери ме” – къде се намирате върху КВС и сателитна снимка
• Очертаване на земеделски земи с вградения GPS и експорт на шейп файл (.SHP) за ИСАК - http://agro-office.com/produkti/karti/oc...a-blokove/
• Зареждане на КВС в паметта на телефона - не се нуждае от Интернет на полето
• Подложка от сателитни снимки на Google Maps и Microsoft Bing
• Изтегляне на вашите блокове от Агро Офис Карти в телефона / таблета
• Следене на земеделски машини - гориво и декари в реално време
• Аларми за кражби на гориво, напомняния за техническо обслужване и др., без да плащате за SMS

Работи постоянно с GPS-а, като дори не му трябва интернет. Явно постоянно сканира и прави изчисления и съответно телефона не заспива. Колегата да види какви са му настройките, или да го деактивира когато не го ползва, защото наистина прави голяма консумация.
Цитирай
Аксесоари
#52

Пробвано ли е това приложение на друг телефон,например на t5 .Там разхода как е?

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#53

Та за Самсунг и обхвата....
Зле е и то очевидно. Живея в Германия, където има много места със слаб и никакъв обхват. Сменям си телефоните през месец, два максимум. Напоследък пробвах Ноут 10(2 бр) , S10(3бр.), S20. Редовният ми телефон е p30pro, преди това Mate 20pro, пробвах и Pixel 3 и 4. Та доста често се случваше Хуавея да си работи напълно адекватно, докато Самсунг не може да зареди елементарен сайт. Пикселите са някъде по средата. От слабият обхват идва и тормозенето на батерията. В стендбай Хуавей губи 6% за 10 часа, Самсунг 20 до 30. Двата телефона са с мен заедно и сме в движение между градовете. Точно затова сменях S10 3 пъти, а Ноута 2 пъти. Мислех че са дефектни нещо. Е да ама с 5 бр. Самсунг все едно и също прецакване. Накрая и S20 сякаш беше още по зле. Направих си моят извод и просто споделям с вас моят опит. Извода всеки сам да си го прави.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#54

При положение, че по-голямата част от мрежите в Европа са изградени от huawei... Явно няма как да е.
А тоя note има ли вече vowifi на виваком???
Цитирай
#55

(2020-05-27, 06:57:17)eksoldier написа:  При положение, че по-голямата част от мрежите в Европа са изградени от huawei... Явно няма как да е.
А тоя note има ли вече vowifi на виваком???Я
Явно който се занимава с изграждане на мрежите знае и какви компоненти като антена и модем да сложи в телефоните за да имат по добър обхват.Или на Самсунг им се свиди да сложат по добри и разчитат повече на напудряне на телефоните с екстри за да се купуват.А най важното свързаността е на заден план.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#56

С Note 10+ имам vowifi от поне 6 месеца, а услугата е активирах през телефон на Хуавей. Сега за обхвата от време "оно" е ясно, че телефоните на Самсунг имат една идея по-слаб сигнал от Хуавей. Това не е подчинено на невъзможността на Самсунг да постигнат по-добро покритие, а е в резултат на идеята телефоните им да имат по-малко облъчване или т.н. SAR. S и Note серията от години държат едни от най-ниските стойности на SAR при проведените независими измервания на този показател за облъчване. Не смятате ли, че е по-добре, телефона да относително с по-малко облъчване върху вас, отколкото да имате 1 чертичка повече в покритието и същевременно 24 часа в денонощието да получавате една двойна доза облъчване? Самсунг е корейска компания, а там в Корея мрежите са светлинни години напред спрямо тези в Европа.
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • arrogant, milss, NaniG
Цитирай
#57

Съгласен съм с тебе. Отделно, не че Самсунг не ползват добри антени, просто Хуауей може да ги цакат по някъв начин. Но и тва за sar вероятно оказва влияние. Но ако си има vowifi не е проблем за мен.
Цитирай
#58

(2020-05-27, 08:02:10)ivanov_km написа:  С Note 10+ имам vowifi от поне 6 месеца, а услугата е активирах през телефон на Хуавей. Сега за обхвата от време "оно" е ясно, че телефоните на Самсунг имат една идея по-слаб сигнал от Хуавей. Това не е подчинено на невъзможността на Самсунг да постигнат по-добро покритие, а е в резултат на идеята телефоните им да имат по-малко облъчване или т.н. SAR. S и Note  серията от години държат едни от най-ниските стойности на SAR при проведените независими измервания на този показател за облъчване. Не смятате ли, че е по-добре, телефона да относително с по-малко облъчване върху вас, отколкото да имате 1 чертичка повече в покритието и същевременно 24 часа в денонощието да получавате една двойна доза облъчване? Самсунг е корейска компания, а там в Корея мрежите са светлинни години напред спрямо тези в Европа.
Потърсих в нета за облъчването и ето нещо https://mobilebulgaria.com/news/nyakoi-s...prouchvane Смартфони на Apple и Samsung облъчват повече от допустимото, сочи проучване в САЩ.Човек не знае на какво да вярва.
Пп.Разгледах няколко статии и не знам защо но телефони на Huawei не присъстват в рейтинга.Нито с най лоши резултати нито с каквито и да било.
Цитирай
#59

То това с облъчването е като Батман. Всички го знаят и го търсят, ама на живо никой не го е виждал. Образно казано!
За мен е по важно да имам връзка когато и където ми трябва. Като нямаш връзка с телефона всъщност, колкото и малко да те облъчва, то това облъчване ти идва излишно. Щото хем те облъчва, хем файда от него никаква!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#60

doryany ми няма и как да се спомене, защото не се продават там.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#61

Ето малко класация на най-облъчващите и най не облъчващите телефони.
https://technews.bg/article-114377.html
На Bavarche ще кажа, че няма как облъчване да бъде видяно, просто физика Smile. Да облъчването на който и да е телефон само по себе си не е в състояние да навреди пряко на човека. Като говорим за облъчване трябва да отчетем неговото натрупване, което получаваме в ежедневието. През последните 15 години източните на електромагнитни лъчения многократно се увеличиха. Всеки във тях има поне по един мобилен телефон, смарт часовници, уреди с Wifi, wi-fi рутер, микровълнова, индукционни котлони и куп др. вълни преминаващи през телата ни. Смятате ли, че за бума на онкологичните заболявания не допринасят и тези лъчения? Темата е много дълга и доста сложна като материя. Предпочитам да боравим с относително безопасен телефон пък било и с малко по-слабо покритие.
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • arrogant, milss, NaniG
Цитирай
#62

На който му е любопитно за данните на SAR може да ги види за даден модел тук https://www.devicespecifications.com/bg/...r/bfd64f1e сравних показателите на Galaxy s10 Exinos има и за версия със Снапдраган има голяма разлика в облъчване между двата.На Huawei P30 Pro не се различават много от тези на Самсунг,в едно на единия е повече в друго обратно https://www.devicespecifications.com/en/...r/888f4ff1
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#63

Този раздел е за Самсунг. Не ми се чете за заспалите тояги на Хуявея.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • arrogant, Petreto1980
Цитирай
#64

Нека се фокусираме върху проблема с 4G и неговото решение.

Милан
Цитирай
#65

Е то решението е или да смениш телефона или да се примириш, че няма да е толкова бърза мрежата като на Huawei, колкото я описват тук, които ползват Huawei. Също и не винаги може да работи на макс, все пак и тя се влияе от нещо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#66

Стига вече с тоя Huawei.
Тук говорим за Самсунг.
Сравняваме кон с кокошка.Ако никой няма какво да каже темата да се заключва и да се приключва.

Милан
Цитирай
#67

Сравнява се кой е с по-силна мрежа какви коне и кокошки какви 5 лева.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • DoryanY, eksoldier, vargala81
Цитирай
#68

Темата е "проблем с 4G и H+
Какви хуйовей какви 5 лева.
Има си раздел китаеца-да си коментират обхвата там.
Качил съм видео с възможно отстраняване на проблема.
Правят го хората-доволнинса.
Аз ресетнах мрежовите настройки-ми оттогава нямам проблем с мрежата-фук обхват навсякъде.Това е.Няма никакво значение тук чии са антените.Има проблем-има и решение.

Милан
[-] 3 потребители изказват благодарност на Petreto1980 за това мнение:
  • arrogant, Mikk, milss
Цитирай
#69

(2020-05-27, 21:44:50)Petreto1980 написа:  Темата е "проблем с 4G и H+
Какви хуйовей какви 5 лева.
Има си раздел китаеца-да си коментират обхвата там.
Качил съм видео с възможно отстраняване на проблема.
Правят го хората-доволнинса.
Аз ресетнах мрежовите настройки-ми оттогава нямам проблем с мрежата-фук обхват навсякъде.Това е.Няма никакво значение тук чии са антените.Има проблем-има и решение.
Ти прочете ли автора на темата какво е написал!Ако не си, я прочети.За това се дават тези сравнения.Не за друго.

Huawei P30
Цитирай
#70

Здравейте,

Малко да съживя темата, въпреки че е на цели 2 години, ще се радвам ако някой отговори.
Сдобих се с Note 10+ втора ръка. Проблвам с обхвата уж нямам, но upload скоростта е под 3mbps на 4G. Download е като на S9+ -а ми (150-200mbps).
Пробвах с ресет на мрежовите настройки - upload пак е толкова.
Някой има ли решение на проблема?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)