Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колебание за покупка, мнения!
#1

Здравейте, имам mate 10 pro и е време да го сменям, колебания се между p40 pro и samsung note 10 plus. Колебанието ми е основно заради гугъл услугите, свикнал съм с тях, ползвам ги и не искам да се лишавам от тях. Не ми се правят разни гимнастики да се мъча да си ги инсталирам, а после не дай боже да се случи нещо за сервиз и да ми отпадне гаранцията защото съм инсталирал GMS.Не съм много по снимките, така че това не ми е фактор при избора, по скоро функционалността и батерията сами с предимство. Доволен съм от Мейта, въпреки че като го купих нов имах перипетий, камерата отказваше, пращах го 3 пъти и отказаха да ми го заменят, накрая като по чудо, след като му смениха половината карантия взе че се оправи. Знам, че като пиша в раздела за хуавей няма много хора да ми кажат да си взема самсунг, но все пак реших да събера малко мнения! Поздрави на всички!

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
Аксесоари
#2

Че какви гимнастики толкова ще правиш. Инсталират се елементарно. Предпочитам п40 про.

Изпратено от моят Pixel 3a с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

(2020-05-11, 19:28:13)pi6ligara написа:  Здравейте, имам mate 10 pro и е време да го сменям, колебания се между p40 pro и samsung note 10 plus. Колебанието ми е основно заради гугъл услугите, свикнал съм с тях, ползвам ги и не искам да се лишавам от тях. Не ми се правят разни гимнастики да се мъча да си ги инсталирам, а после не дай боже да се случи нещо за сервиз и да ми отпадне гаранцията защото съм инсталирал GMS.Не съм много по снимките, така че това не ми е фактор при избора, по скоро функционалността и батерията сами с предимство. Доволен съм от Мейта, въпреки че като го купих нов имах перипетий, камерата отказваше, пращах го 3 пъти и отказаха да ми го заменят, накрая като по чудо, след като му смениха половината карантия взе че се оправи. Знам, че като пиша в раздела за хуавей няма много хора да ми кажат да си взема самсунг, но все пак реших да събера малко мнения! Поздрави на всички!
Аз си купих P40 Pro и като цяло без GMS е много гадно. Като цяло стоя в мен 2 седмици и не издържах на тези гимнастики. В крайна сметка го продадох и си ползвам Mate 20 Pro-то!
За гаранцията не се притеснявай, няма да отпадне. Лично потвърдено от Huawei представител. Колкото до самия телефон впечатлен съм от камерите. Наистина са много подобрени. А за дизайна на мен лично не ми допада тази година със тази голяма площ на камерите отзад със този квадрат!
А и телефона със кейс е доста дебел. Не само това, телефона е доста тежък!!!

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
#4

(2020-05-11, 19:28:13)pi6ligara написа:  Здравейте, имам mate 10 pro и е време да го сменям, колебания се между p40 pro и samsung note 10 plus.  
Кой телефон/таблет да избера?

 
Цитирай
#5

Не се притеснявай за гаранцията,ти не го рутваш за да се притесняваш че няма да ти признаят гаранцията,тя дори и тогава не отпада.Има колега с Мате 30 и си беше инсталирал GMS и му се наложи да праща телефона на сервиз и даже мисля че му го смениха с нов.Но ако си решил да сменяш Huawei с Samsung,вече ти си решаваш,прочети в техни я раздел за отзиви.Имай предвид че техните телефони имат по малък обхват на сигнала,там където има по слаб сигнал и батерията по бързо пада.
Цитирай
#6

(2020-05-11, 19:43:57)NoMaD написа:  Кой телефон/таблет да избера?
Ясно, ами тогава модератора да ми премести темата в подходящия раздел.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
#7

Когато наскоро реших да сменям Mate 10 Pro и аз се чудих за Note 10+ - там правиш единствено компромис с батерията, всичко друго му е на ниво. Но това ме спря:

.png 2020-05-11_21-35-34.png Размер: 328.74 KB  Сваляния: 501


Телефон без GMS аз лично не бих си взел - ползвам ги много и не искам да си причинявам допълнителни главоболия. Според мен си ги тествай обстойно телефоните и вземи този, който ти пасне по-добре. Докато има workaround-и за GMS на P40 серията всичко ще е ок, дори и със занимавки.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#8

Samsung Galaxy Note 10+ си е супер, камерата и батерията изостават с малко от Huawei, но защото е по-стар модел. Иначе за функционалност, по функционален Android от Note серията на Samsung, няма. Аз бих избрал него, защото има Google Play, не е извит навсякъде, има писалка, звука е стерео, дупката не е толкова голяма на дисплея, по-евтин е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Да, вярно е и на мен размера ми пречи при самсунга, плюс бутоните че с от "грешната страна"! Общо взето преглеждах телефоните избора ми се сведе до тези двата.Труден избор, за това и реших да се допитам до повече хора.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
#10

Аз имах Note 10 и 10+. Батерията на Ексинус версията за мен е трагична. Точно 2 пъти по зле спрямо Хуавей P30pro и P40pro. Писал съм го това и тук и в Самсунг раздела. Огромен стенд бай дрейн от порядъка на 3% на час. При активно ползване също телефона много бързо почва да грее и да топи батерията. Иначе за функционалност, това е Андроид, всеки телефон може да се настрой да прави каквото ти трябва, каквото искаш. Но просто с Ноута за мен беше тревожно дали ще ми стигне батерията ако денят ми е по дълъг.
Също така няма Самсунг, който да работи пъргаво и плавно като Хуавей или Пиксел или даже ЛГ. Ти си ползвал флагман на Хуавей и това може да те дразни при Ноута.
И накрая да го кажа ясно - не препоръчвам Ноут с Ексинус процесор - категорично!
Не знам дали си прочел, но Хуавей готвят подобрен P30pro, нещо като фейслифт. Той ще е с пълноценен Андроид и е интересна алтернатива.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#11

Подобреният P30 Pro ще е с повече памет, която е напълно ненужна. Няма да има други промени в хардуера.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#12

(2020-05-11, 22:00:00)Bavarche написа:  Аз имах Note 10 и 10+. Батерията на Ексинус версията за мен е трагична. Точно 2 пъти по зле спрямо Хуавей P30pro и P40pro.......

Изненада ме с тази батерия колега, едно от основните ми изисквания е батерията да държи, с мейта батерията е супер и ако ситуацията със самсунга е такава ще се откажа от него. ?

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
#13

Аз съм ти написал същото - с Note 10+ правиш компромис с батерията. Huawei от към батерия и стендбай са от лидерите. Ако искаш телефон с много издръжлива батерия и по-нов чипсет - чистият Mate 20 без Pro. Ако си от хората, които зареждат всеки ден и не им пука - Samsung-а те устройва. Ако ли не - няма много алтернативи, Huawei или Xiaomi /тук актуалните им среден и висок клас пак са бая големи на размер/.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#14

Гледах и xiaomi mi 10 pro, но телефона ще се купува от Теленор, защото ще преподписвам договор, а там го няма.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
#15

Р30 Про е на 1 година,но е актуален.Батерията му е много издръжлива,камерата е страхотна,бръз телефон е,няма грам забавяне при каквато и да е работа,игри. Щом не искаш да инсталираш GMS.Ето потребители които изпитват затруднения при преминаване от Huawei P20 Pro на note 10 plus https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1620864.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#16

Не че не искам да инсталирам GMS, просто в клиповете, в които гледах все го правеха с някакви OTG флашки и започваха с изречението "Направете си бекъп на телефона". Първо нямам такава флашка и второ ми се видя сложно.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
#17

Флашката си е обикновена, кабелчето е ОТГ. Мисля ги има във всеки магазин за подобна техника.

[Изображение: 51fVzsFid8L._SL1001_2048x.jpg?v=1558489689]

Още малко hint:
https://www.olx.bg/ads/q-usb-type-c-otg/

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#18

Вие как сте си инсталирали GMS?

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
#19

Моят си има, 'щото е дърт, но ако имах това бебче 40ската, никак не бих се колебал да му закича един ъндърграунд GMS. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#20

P30 pro New edition е обявен официално вчера. Да, вградената памет е 256 и идва с Emui 10.1. Вероятен бонус за в бъдеще - по дълга потдръжка от към ъпдейти. Този страхотен телефон е на път да стане класика!
А да, това за обхвата също е факт, който мога да потвърдя. Самсунг на много места показва 2 чертички и реално нета почти не върви. В другата ръка P30pro си е ок. И НЕ, едната ми ръка не е метална, примерно. И това става в Германия - държава с доста рехаво покритие на много места.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#21

Ползвам съм С10+ (който е като нота ) и след това п30про.
Определено всички самсунги страдат заради батерията с този Ексинос, аз и за това го разкарах.
Разликата е осезаема спрямо хуавея.


п.п. Някой може ли да ми даде линк към инсталиране на ГМС на п40про, че в нета има доста инфо, но не знам кой е читавия ?
Цитирай
#22

(2020-05-12, 18:16:57)bam написа:  Ползвам съм С10+ (който е като нота ) и след това п30про.
Определено всички самсунги страдат заради батерията с този Ексинос, аз и за това го разкарах.
Разликата е осезаема спрямо хуавея.


п.п. Някой може ли да ми даде линк към инсталиране на ГМС на п40про, че в нета има доста инфо, но не знам кой е читавия ?
Ето тук има тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99213
Цитирай
#23

Мерси, но писах в темата
Нещо този метод не ми се получава и телефона гръмна с грешките.
Ще го пробвам пак, но ще почета повечко за начина и след хакването какво да избягваме.
Ще ровя и в ХДА, ако не бъркам от там е копиран този метод, нали ?
Цитирай
#24

Здравейте,
За да не пускам нова тема ще пиша тук(моля за извинение).
Решил съм да се сдобия с P40 Pro, допада ми, но и аз се чудя как стават нещата с подкарването на гугълските услуги!
Реално от какво имам нужда:
Youtube - сега ползвам кракнато Vanced apk.Ще мога ли да го дръпна от нета и да го инсталирам на п40 прото като нормално апк?
Gmail- ще го подкарам през имейл приложението на huawei
G Drive - може през браузъра
Но как стоят нещата с други приложения, като например вайбър,watsup, фейсбук и месинджър?
Имат ли заместник на Maps?
Благодарен ще съм ако можете да ми дадете отговор на въпросите!
Определено телефонът ми харесва и с удоволствие бих разкарал сегашното ми Xiaomi Mi 9 SE.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#25

всичките чатове си работат без проблем, от днес mals има ъпдейт който работи без проблем, без да изписва че уж няма да работи

[Изображение: Screenshot-20200521-194407-com-huawei-an...uncher.jpg]
[Изображение: Screenshot-20200521-194413-com-huawei-an...uncher.jpg]
[Изображение: Screenshot-20200521-194419-com-huawei-an...uncher.jpg]arvest bank phone number
[Изображение: Screenshot-20200521-194424-com-huawei-an...uncher.jpg]
[Изображение: Screenshot-20200521-194428-com-huawei-an...uncher.jpg]santander bank contact
с изключение на NFS no limits всичко друго работи, играта не тръгва защото иска google pley games който за момента не знам как да се подкара, а профила за играта ми е с него

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)