Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S10+ със зарядно от Xiaomi Mi 9 ???
#1

Здравейте,
преди 2 дни си взех S10+ , на който зарядното му, както знаем не зарежда телефона много бързо...
и се чудя понеже имам зарядно от стария ми (вече счупен от детето) Mi 9, дали ще е проблем ако си зареждам Samsunga със зарядното от Mi 9.
Направих си експеримент и със зарядното от Xiaomi ми показва, че телефона ще се зареди с около 40 мин по-бързо , отколкото с това на Samsung.
Предварително се извинявам, ако въпроса ми е тъп, но някъде бях чул , че е най-добре телефоните да се зареждат с оригиналните си зарядни.

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
Цитирай
Аксесоари
#2

По принцип - да, но не е задължително. Аз зареждам устройствата си от 4 години с най-обикновено зарядно от 2 А и засега проблеми не съм имал.

 
Цитирай
#3

Mi9 ти идва с фабрично 18W зарядно, а самсунга с 15W, т.е разликата във ватовете е минимална за да ти се зареди с 40 минути по-бързо, само така ти се е сторило. Няма проблем да си използваш каквото искаш зарядно, използваният заряд се управлява от телефона, а не от самото зарядно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • seemore
Цитирай
#4

Зареждам точно S10 и mi9. Ползвам зарядните на 2та телефона + 30W зарядно. Не виждам никакви проблеми с никое от тях.
Цитирай
#5

Зареждал съм моя s10e със зарядно от PocoF1 и няма проблеми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)