Анкета: Realme навлиза на българския пазар, бихте ли си купили? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, бих им дал шанс
34.00%
17
34.00%
Не, все още са нови и нямам впечатления
20.00%
10
20.00%
Да, като се има предвид цената, на която ще се предлагат
8.00%
4
8.00%
Не, като цяло китайска марка телефон не бих си купил
8.00%
4
8.00%
Да, това е новото Xiaomi
6.00%
3
6.00%
Не, предпочитам доказани марки като Samsung, Apple, Huawei, SONY и др.
18.00%
9
18.00%
Друго
6.00%
3
6.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Realme навлиза на българския пазар, бихте ли си купили?
#1

[Изображение: Realme-realme-logo-box-RGB-01.png]
Realme навлиза на българския пазар, бихте ли си купили?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Поредните телефончета на конвейер-не бих си купил.
Нищо по-различно от 95% от всички останали на пазара.
Цитирай
#3

Предполагам, че ще са "новите Шайоми", но на този етап по-скоро не бих купил, а бих изчакал, бидейки сигурен, че ще са успешни.
Цитирай
#4

Не,залагам на изпитана марка.
Цитирай
#5

Все още са нови и нямам впечатления. Определено обаче навлизат мощно в Европа, което е добре за потребителите. Ще следим развитието на марката.


Цитирай
#6

Много се колебаех между Realme X2 pro и OnePlus 7t, накрая взех уан плюса, главно защото и аз се чудех струва ли си рийлмито и как е ui-то. Иначе доста добре изглежда...

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#7

Ще почакаме да ги видим. Ако цените им са ниски (разбирай близки до AliExpress) ще се купуват. Ако са поредните китайчета, които продават скъпо в Европата - не, мерси.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#8

(2020-05-12, 15:23:13)valkov2 написа:  Ако са поредните китайчета, които продават скъпо в Европата - не, мерси.

И това ще стане!
След Huawei всички китайци ще почнат като тях да вдигат цените-ксиаоми-та, миаоми-та, Vivo-та, Миво-та, Оppo-та, Мопо-та, Realmi, Mealmi, всякакви...
Цитирай
#9

2 и 6 са си кажи-речи едно и също...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#10

Гледах ги, но нещо не ме впечатлиха. Ако трябва да давам шанс на китайска марка, ще е Xiaomi, защото Huawei много копират, а интерфейса на Xiaomi и сама им политика ми харесва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Не бих си купил китайски телефон от рода на Xiaomi какъвто ще се явява и Realme. Дори да ги натъпчат с най-върховият хардуер пак са си боклуци и след кратко време осъзнаваш че са много далеч от водещите производители. Евентуално бих дал шанс на някои от следващите модели на Хуауей от Мейт серията и то ако се оправи положението някога с Google.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#12

(2020-05-12, 10:07:21)greensmoke7777 написа:  Поредните телефончета на конвейер
Всичко е на конвейр.

Тъпото е че и Xiaomi си повярваха и почват да дигат цените.

Като се сетя че е Realme е на Oppo и съм наточи лиги на Oppo Find X2 Pro може и да ги пробвам.

Ама и като се сетя и за Tencent направо ми се отщява китаец вече.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#13

Е то колко трябва да си наивен, не ти, за да си мислиш, че цените са ниски, защото мислят за теб. Всичко е с цел с тия цени да си спечелят клиенти и после те като са свикнали, въпреки високата цена да си ги купят, а който не му изнася, идва Realme.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

(2020-05-13, 10:27:50)BGDropche написа:  Всичко е на конвейр.

Тъпото е че и Xiaomi си повярваха и почват да дигат цените.

Така са всички. И не очаквам да се появи различен. Важното е да са появяват алтернативи или поне някои от производителите да запазват разумни цени и качество за хората, които нямат възможност често да си сменят телефоните и то с по-скъпи.
Цитирай
#15

Като цяло опцията "Не, като цяло китайска марка телефон, не бих си купил" ми звучи малко пресилена, тъй като всичко идва от Китай, почти. Затова гласувах с "Не, предпочитам доказани марки, като Samsung, Apple, Huawei, SONY, LG и Xiaomi", въпреки, че от всички изброени бих пробвал само Сони. Xiaomi и Huawei вече съм ги пробвал и не бих повторил.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • verm1n
Цитирай
#16

Да ама едно е Самсунг от Китай или Айфон от заводите на Фокскон пак в Китай друго е Xiaomi които бълват всеки месец по 10 модела, че и дъщерната му фирма Poco ли е Moco ли е не знам. Като ти се яви някой бъг и чакаш да стигнат до твоя модел че и евентуално да го отстранят с ъпдейт а може и да не дочакаш. Та какво да очаквам от Oppo ли са не знам и тяхната дъщерна фирма Realme. Човек не може да им запомни имената а какво остава отделните им модели че и с параметрите им. Така че опцията не е излишна, защото има разлика между китайска марка и телефон произведен в Китай. Отделно че големите проидводители започват постепенно да си изтеглят производствата от Китай към Индия и Виетнам.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#17

Май прекалено много клишета се лепят на марки, които ако до вчера са били едни, то днес вече не са същите, което не означава, че са идеални, но не ги спира да са добри или вече да не са добри. То и 2500-3000 лв. за Айфон - доказала се непокриваща претенциите си марка, са много, ама друго си е да показваш Айфон. А и не е като Епъл да не са пълни с дефекти и бъгове, които с мъка признават и после уж компенсират с практически неизпълними условия. В крайна сметка, те са единствените, които изкараха огъваем телефон и телефон, който "не държиш правилно" и това най-малкото. А Самсунг пък с гърмящите телефони не е като да не си направиха адски лоша реклама, отделно подигравайки Епъл за неща, които те впоследствие въведоха също. Така че да се върна на първото ми изключение: хайде без клишета, защото то и на Сони никой още не им е разбрал безумното именуване на моделите и не е като да не са за смях при положение, че масово се ползват техни сензори, а те са едни от телефоните с най-лоши снимки и неоправдани цени. И ако подхвана и регионалните политики на някои...

Китайски са и Хуауей. BBK Electronics произвеждат освен Realme и OnePlus, Oppo, Vivo - все "калпави" марки.
[-] 6 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • alexbg67, BGDropche, Harbinger, milenvn, milss, venko1407
Цитирай
#18

Няма да споря с никой, просто изразявам моето мнение и годините когато всеки си показваше телефона отдавна минаха. Просто прекарвам доста време на телефона в работа и търся стабилност  и качество без компромис. От гърмящите Ноут 7 ти купи ли си, гръмна ли ти в ръцете и ако да Самсунг оставиха ли те валат. Айфон 6 или 6 плюс притежаваше ли и изкриви ли ти се алуминиевият му корпус и ако още го притежаваш функционира ли и върши ли ти работа или черпиш информация от интернет публикации за дефекти и бъгове. На доста такива съм сменял счупени дисплеи и нито един не е бил с изкривен корпус а при много имаше деформирани ръбове на алуминия в следствие на удари, но всичко това е заради небрежността на собствениците им. Дори и да нямам пари няма да правя компромис и да си взема китайски шит, а ще си взема нещо от А клас на Самсунг и ще си свиркам, както и съм имал първият А3 2015.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#19

Съгласен съм с tonus донякъде. Всеки знае, какво означава израза китайски боклуци. Просто развитите фирми, които китайците им произвеждат продуктите си дадоха  ноу-хауто и те видяха как става, като им произвеждат продуктите и наготово почнаха да ги правят, а и да имат дефекти, хората от някога са си свикнали, че не е нужно, всичко, което е китайско да е качествено. Сега се развиха, правят и качествени неща, добре е за конкуренцията. Но и за единичните случай с Samsung Galaxy Note 7, който беше спрян от производство и огъващия се iPhone 6, който го спряха и го пуснаха с нов алуминий, не мисля, че все пак е такъв проблем. Случва се. Само който не е правил грешки, той не знае. Просто китайците обичат да си копират и с коли и с телефони, не всички го правят, но повечето.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

(2020-05-13, 20:14:34)tonus написа:  Няма да споря с никой, просто изразявам моето мнение и годините когато всеки си показваше телефона отдавна минаха. Просто прекарвам доста време на телефона в работа и търся стабилност  и качество без компромис. От гърмящите Ноут 7 ти купи ли си, гръмна ли ти в ръцете и ако да Самсунг оставиха ли те валат. Айфон 6 или 6 плюс притежаваше ли и изкриви ли ти се алуминиевият му корпус и ако още го притежаваш функционира ли и върши ли ти работа или черпиш информация от интернет публикации за дефекти и бъгове. На доста такива съм сменял счупени дисплеи и нито един не е бил с изкривен корпус а при много имаше деформирани ръбове на алуминия в следствие на удари, но всичко това е заради небрежността на собствениците им. Дори и да нямам пари няма да правя компромис и да си взема китайски шит, а ще си взема нещо от А клас на Самсунг и ще си свиркам, както и съм имал първият А3 2015.


Несъгласието не е задължително намерение за спор. И не си познал - много хора още живеят с показността на глупости. Но не разбирай погрешно написаното - твое право да харесваш и не харесваш каквото и да е и не се опитвам да ти променям мнението.

А теб някой "китайски боклук" предаде ли те? Всъщност и да е, това е меродавно за производителя? На въпросите ти: мен, за тези, които ме питаш - не, защото не съм единствен, който мисли и не бърза като купува. Само че я попитай хората, които "не държаха телефона правилно"? Да не говоря за други проблеми, тях много добре ги обяснява Louis Rossmann.  

Да ти кажа - ползвал съм доста марки, включително много по-долни китайски, ей-така, за пробата и "функционираха, върешха работа". Но най-вече - не струваха колкото американската или корейската. А към днешна дата, китайците, както hazART е казал, откраднаха достатъчно занаята, за да могат да правят все пак добри неща. Аз не съм им фен на подхода, на културата, няма да задълбочавам в мнението ми за тях, изобщо е много ниско (леко казано), но пък нека е по заслуги - добър софтуер, добра поддръжка, добър хардуер, ниска цена и не са идеални.

Грам намерение нямам да карам някого да харесва или да не харесва нещо, нали е форум за обсъждане - най-любимо ми е "моето мнение" - според теб аз това на комшията Дани ли изказвам? Но покрай мнението не пречи и някаква обективност да се търси. Факт е, че освен бедните пазари, много такива китайски марки взеха да настъпват и богатите, с което и изискванията към тях се покачват, но явно се справят, поне към момента. И наистина надминават евтините тарикатлъци на Сони, Самсунг, Епъл и прочее големи играчи, за което са си виновни самите те.

Дали черпя информация от интернет или от опит ще ти отговоря когато ми докажеш, че ти си първоизточникът на такава.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#21

То по-интересно, е че и китайските производители не намалиха цената на марки като Samsung и Apple, като продаваха телефоните си евтино, а даже тръгнаха по техните стъпки към увеличаване на цената.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

(2020-05-14, 07:04:48)hazART написа:  То по-интересно, е че и китайските производители не намалиха цената на марки като Samsung и Apple, като продаваха телефоните си евтино, а даже тръгнаха по техните стъпки към увеличаване на цената.

Ей това е даже най-важното.
На хартия уж има "огромна" конкуренция, на практика едно нищо, на час по лъжичка, година след година едно безумно помпане на характеристики и цени, превръщайки обикновените хора в сектанти и зомбита, които са се вглъбили в милисекундите, стотните, мегахерците и тем подобни.
Компаниите си играят с хората, карайки ги да вярват в някакви глупости и след това доброволно да дават торби с пари за тях.
Пак ще кажа,че очаквах Huawei да спре това ,да разтърси целия пазар и ония две марки на върха, дето са си повярвали ,че са Богоизбрани, да се чукнат малко в главите и да започнат на нормални цени да дават нещо по-интересно и иновативно от напомпани харддискове с вградени телефони в тях.
Но нищо такова не стана, сега и Xioami до 1-2 години ще се наредят и те там.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#23

Не мисля, че нормалния човек се впечатлява от цифри и бенчове, камо ли да се зомбира. Това се отнася по-скоро за нас, тези които си отделяме от времето да се ограмотяваме по темите. Нормалния потребител отива в магазина, казва си бюджета и се оставя на консултанта да го води за носа.
А за цените винаги е важила приказката за зелника.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#24

(2020-05-14, 18:05:38)alexbg67 написа:   Нормалния потребител отива в магазина, казва си бюджета и се оставя на консултанта да го води за носа.
Не мисля, че нормалния потребител е чак толокова глупав.
Цитирай
#25

А какъв е, предварително напомпан със знания и цифрички в резерв, готов да опонира на всеки продавач и да го навре в дъто на кучето, защото се опитва да го преметне?.. Това, че се доверявате на консултанта не ви прави глупав, а слабо заинтересован. Нека правим разлика.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • fifth_root, Velev636
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)