Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 30 Pro/ Poco F2 Pro- магазини, покупка и цени

Здравейте! И аз се интересувам за версията 8/256  Stolt

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
Аксесоари

8/256 GB я имаше поне на две места, но в момента е изчезнала и никъде не я виждам. Вземете си 6/128 ГБ версия, защотo има спекулации, че Xiaomi може да спрат Poco F2 Pro, за да налагат новата серия MI 10T. Когато се появи 8/256 GB я поръчвате, а тази лесно ще я продадете на същата цена. В olx ще се избият за нея Smile

Препоръката важи и за всички, обмислящи по принцип покупката на телефона. Забележете, че тук също телефона е изчезнал от Технополис, които работят с официалният вносител. Не отлагайте повече, за да не се налага да избирате Mi 10T, който е по-лоша версия и по-скъп от Poco F2 Pro.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Severna
Цитирай

Вчера и аз поръчах един 128ГБ от Полша. А сега в сайта на DHL го дават , че е във Rüdersdorf, Germany. Това нормално ли е ?

[-] 1 потребител изказва благодарност на logmax за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Нормално е. Ако проследите предишните страници с нашите поръчки, ще видите, че се е случило абсолютно същото.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • logmax
Цитирай

Намирам версията Xiaomi Poco F2 pro 8gb/256gb в няколко Бг онлайн платформи. Мога ли да им се доверя, според Вас? Около 900 лв. е цената...

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

(2020-10-04, 14:00:01)Severna написа:  Намирам версията Xiaomi Poco F2 pro 8gb/256gb в няколко Бг онлайн платформи. Мога ли да им се доверя, според Вас? Около 900 лв. е цената...
Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и дискусии

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Severna
Цитирай

(2020-10-04, 14:00:01)Severna написа:  Намирам версията Xiaomi Poco F2 pro 8gb/256gb в няколко Бг онлайн платформи. Мога ли да им се доверя, според Вас? Около 900 лв. е цената...

Много пъти е обсъждан въпросът- има хиляди оплаквания в Интернет от "гаранцията" на малките гаражни магазинчета в БГ. Задайте си въпросът защо НЕ предлагат гаранцията да е към сервиза на официалният вносител- "Сръчко сервиз", а държат да е към тях- някой незнаен гараж...?

Ваш избор, аз лично не бих се доверил.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Severna
Цитирай

Става въпрос за сайт, за който има само добри отзиви...

www.buybest.bg

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

Не ги знам, но може да направите следното. В сайта им се твърди, че гаранцията е към официалният сервиз. Поръчайте онлайн до офис на Еконт, снимайте кутията (IMEI номерата са отпечатани отвън) и се обадете веднага на Сръчко сервиз да проверят по IMEI номера дали се сервизира от тях. Имате 15 минути за преглед и тест- предостатъчно време. Вземете или върнете пратката в зависимост от отговора на Сръчко сервиз и не забравяйте да пишете тук за резултата. Ето и координати на сервиза:

https://www.sservice.bg/

Национален телефон: 0700 19 960
Обслужване на клиенти Централен сервиз: 02 9700970; 02 9700971
Сервиз GSM и IT техника: 02 9635716; 02 8848927


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72, Severna
Цитирай

Единственото, което ме спира да си поръчам лилавичкото Поко от Али е, че някъде прочетох, че версията 8/256gb е за предпочитане...не само заради по-голямата памет! Имаше май нещо свързано с производителността и бързината на апарата...Моля, за съвет! В тотална чуденка съм?

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

(2020-10-04, 21:12:06)Severna написа:  Единственото, което ме спира да си поръчам лилавичкото Поко от Али е, че някъде прочетох, че версията 8/256gb е за предпочитане...не само заради по-голямата памет! Имаше май нещо свързано с производителността и бързината на апарата...Моля, за съвет! В тотална чуденка съм?

Рамта е ddr5 при 8гб версия и ddrx4 при 6гб. Това е единствената разлика и разбира се вътрешната памет.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай

Правилно си прочел, има разлика. Ето снимка на двете версии, и сайт за информация https://news.samsung.com/global/samsung-...plications    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-10-04, 21:12:06)Severna написа:  Единственото, което ме спира да си поръчам лилавичкото Поко от Али е, че някъде прочетох, че версията 8/256gb е за предпочитане...не само заради по-голямата памет! Имаше май нещо свързано с производителността и бързината на апарата...Моля, за съвет! В тотална чуденка съм?

На хартия има разлика в производителноста на РАМ паметта, която няма как да усетите на практика! Моят съвет е да си поръчате лилавата версия 6/128 ГБ от Алиекспрес от полският склад и съм сигурен, че ще останете доволна!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Severna
Цитирай

Не става въпрос само за това, че на хартия е по-бърза РАМ паметта - повечето РАМ памет и вътрешно място го правят по-издръжлив във времето, тоест ако на 6/128 гб след 2 години започне да му малее РАМ-та, то при 8-цата няма да има този проблем и телефона ще се ползва по-дълго време. (това естествено важи за хора, които не обичат да си сменят телефоните на всяка година или две)
Разликата в цената е пренебрежима и лично аз бих взел и търся 8/256.

Xiaomi Pocophone F1 6/64 GB Red Edition
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wreckless за това мнение:
  • Severna
Цитирай

След като парите не са проблем вземете 256 гб версия. Що се отнася за издържливост във времето..... повярвай ми след 1,5 до 2 години батерията ще се е скапала достатъчно за да искаш смяна. От няколко години ползвам Xiaomi и всеки път като по часовник станат ли 2 години и капацитета на батерията рязко спада. Извинявам се за спама. Лека седмица на всички и успех с избора на телефон.

[-] 1 потребител изказва благодарност на logmax за това мнение:
  • Severna
Цитирай

Познавам хора с телефони Редми на по 3-4 години и не им се е скапала батерията. Ползват се за работни и като такива са подложени на зверска експлоатация. Разбира се, напълно нормално и очаквано е капацитета на батерията да намалее на 70-80 % от първоначалният след 2-3 години ползване. Иначе конфигурацията 6/128 ГБ ще си е напълно актуална за ползване и след 3 години, все пак това е флагмански процесор, бърза памет, 128 ГБ в телефона са достатъчни за 90 % от ползвателите. Но очаквам повечето хора да са го сменили дотогава- заради нови вълнуващи предложения, омръзване от старият телефон, външни ожулвания и драскотни от ползването и т.н.

В крайна сметка въпрос на личен избор. За мен не си заслужава разликата в цената: 650 лв. за 6/128 ГБ срещу 900 лв. и нагоре за 8/256 ГБ. Тоест това са едни 40 % отгоре на цената на 6/128 ГБ. Нека всеки да си прецени.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Severna
Цитирай

Отправих запитване до www.allgsm.eu относно оторизиран сервиз за Xiaomi в България...това е отговорът:
"Оторизиран сервиз на Xiaomi няма за България.
При порблем се изпращат за сервиз към наш сервиз.
Xiaomi все още няма политика за оторизирани сервизи в цяла Европа, няма доставчик който да ви даде официален оторизиран сервиз за България."
В крайна сметка и аз се спирам на Pocо от Алито...6/128...След доста мислене, достигнах и аз до мнението, че нямам нужда от 8/256
На кой магазин да заложа в Али? Виждам два, три с по-изгодни цени...

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
[-] 1 потребител изказва благодарност на Severna за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Браво, добър избор!!

Това е линка, изберете доставка от Полша: https://www.aliexpress.com/item/40010345...4-_dV0R5XK

Идва за 4-7 дни с куриер на Спиди/Рапидо директно до дома ви, гарантирано без митница!!

А са ви отговорили голяма глупост, защото така ги устройва. Има официален сервиз в БГ, който работи с вносителя и това е Сръчко сервиз. Само че на малките гаражни магазинчета не им отърва да предоставят гаранция към него и затова дават към себе си- тоест към незнаен гараж, с незнайно какъв чирак ще ви отваря телефона и незнайно какви менте части ще ви сложи. Затова има толкова много оплаквания от "гаранцията" в Бг и е по-добре човек да пазарува от Алиекспрес.


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus, ronnie72, Severna
Цитирай

Има ли БГ меню, в официалното описание не присъства? Зная, че е Глобална версия, но ми трябва потвърждение.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Всички глобални версии и не само те имат български. Погледни в ревютата на потребителите и ще видиш снимки на доста вече потребители от България, които са снимали телефона и има български. ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenirs за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

С MoreLocale може да се появи каквото си искаш меню, разгледах всички БГ отзиви преди да си поставя въпроса. Отговорът е от личен опит или по принцип?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Точно този модел не съм го купил все още. От личен опит мога да кажа, че досега xiaomi без български език не съм взимал. Поръчвал съм redmi note 2, 4x,5,8t,8 pro,9s  poco f1 всички от алиекспрес. Много добре си личи в БГ отзивите тези които са снимали работещ телефона, че има БГ.
Цитирай

(2020-10-05, 20:20:52)alexbg67 написа:  Има ли БГ меню, в официалното описание не присъства? Зная, че е Глобална версия, но ми трябва потвърждение.

От години има официален български език навсякъде в моделите на Xiaomi глобална версия, включително и конкретно в този модел- потвърждавам от собствен опит. Бг език има дори в индонезийският ром, който се инсталира от някои колеги заради официалният запис на разговорите. Поръчвайте спокойно Smile


Цитирай

(2020-10-05, 17:30:02)milenvn написа:  Браво, добър избор!!

Това е линка, изберете доставка от Полша: https://www.aliexpress.com/item/40010345...4-_dV0R5XK

Идва за 4-7 дни с куриер на Спиди/Рапидо директно до дома ви, гарантирано без митница!!

А са ви отговорили голяма глупост, защото така ги устройва. Има официален сервиз в БГ, който работи с вносителя и това е Сръчко сервиз. Само че на малките гаражни магазинчета не им отърва да предоставят гаранция към него и затова дават към себе си- тоест към незнаен гараж, с незнайно какъв чирак ще ви отваря телефона и незнайно какви менте части ще ви сложи. Затова има толкова много оплаквания от "гаранцията" в Бг и е по-добре човек да пазарува от Алиекспрес.

В България сръчко ремонтират само бюджетните модели на Шаоми. Високия клас апарати се пращат в Полша или Унгария (не помня вече). Това ви го казвам от личен опит, след като в началото на годината ми се наложи да връщам един Ноут 10 про по гаранция
[-] 1 потребител изказва благодарност на gstavrev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

^ Това е много интересна информация, благодаря за нея!

И само си представете- щом Сръчко сервиз нямат тук техника да сервизират телефоните висок клас на Xiaomi, как ще ги сервизира някое незнайно магазинче?!? Ще стане това, от което се оплакват всички в нета- ще ви измислят нещо, я намокряне, я изпускане, отказват гаранцията и така. Абсолютно безсмислено е да се плаща надценка за "гаранцията" на който и да е гаражен търговец тук.

Истинската гаранция на всеки е ясно къде е- мобилните оператори, Технополис и Емаг. Само че там телефона струва 1000 лв. и всеки се замисля дали си заслужава горницата спрямо 640 лв. (и дори 600 лв. на промоция) в Алиекспрес. За едната гаранция да платите почти още един телефон няма никакъв смисъл.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)