Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 30 Pro/ Poco F2 Pro- магазини, покупка и цени
#51

В алито не можах да намеря китайската версия - редми к30 про. к30 го има, но не и прото...
Цитирай
Аксесоари
#52

(2020-08-09, 19:59:48)batala написа:  А понеже сд картите са безсмъртни и затова си заслужава да се използват. Нищо, че са в пъти по-бавни от коя да е вътрешнна памет.

Ами и те умират. За последните 10-12 години ми се случи два пъти.

1916 
Цитирай
#53

(2020-08-09, 20:20:29)extremee13 написа:  В алито не можах да намеря китайската версия - редми к30 про. к30 го има, но не и прото...

От самото начало я няма в алито. Може да ползвате други сайтове за поръчка, но задължително им пишете как стои въпросът с митницата. Ето тук е 399 долара/ 670 лв. за китайската версия:

https://www.giztop.com/xiaomi-redmi-k30-pro.html


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • extremee13
Цитирай
#54

(2020-08-09, 19:27:34)bullstar написа:  Какво се изумявате с тая вътрешна памет. За облаци не сте ли чували.
Всичко дето ми е важно е в облака.
За себе си не можах да измисля причина да ми трябва 256 , за 512 пък въобще. Какво толкова да държа на фона... Колекцията ми мр3 е няма и 5гб... Филми ли да държа...е за какво като мога ги гледам онлайн.

Ако имаш  30GB снимки и 30GB клипове, а в Google Photos можеш да качиш 10GB на  максимално качество как се процедира  с "облака" ако се наложи  hard reset на телефончето, за което си дал 2000лв за да може да имаш най-яката камера в света и да правиш най-яките снимки  60-70 мегаиксела ?
Или отидеш в планината и ти се слуша радио, но се оказва , че има само 3G/4G  покритие, а ти нямаш такъв модем и отделно не смееш да пуснеш онлайн радиото  защото точи батерията, която и без това  кара  от сутринта до късният следобяд, ако си с добро покритие.
Цитирай
#55

Goldway са пуснали Poco F2 Pro на реалната цена от 369 долара/ 620 лв. С доставката с DHL без митница за 50 лв. цената става 670 лв.:

https://www.aliexpress.com/item/40010337...3-_dV0R5XK

Този магазин има наличности в испанският склад на 399 долара/ 670 лв., но не доставя до БГ. Може да се ползват фирмите за доставка от Испания до БГ, които съм дал по-горе:

https://www.aliexpress.com/item/40010345...4c2aK2CJqJ


Цитирай
#56

@milenvn Сигурен ли си , че са без митница със DHL. Питам защото го няма банера за ЕУ доставката ?

Цитирай
#57

В магазина на Goldway отдавна го няма банера, но въпреки това те поддържат доставка с DHL без митница. Ето отговора от тяхната група в Телеграм, който съм публикувал тук: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1615945

За допълнително спокойствие можете да им зададете същият въпрос в чата на Алиекспрес, за да имате черно на бяло доказателство, ако се стигне до диспут. Но поне досега никой не се е оплакал от тях в това отношение.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • logmax
Цитирай
#58

Още една оферта за 432 долара/ 725 лв. с доставка от Полша без митница за 7 дни. В отзивите има снимка от българин, получил телефона на 30-ти юли, както и благодарност от хърватин, получил пратката от Полша за 4 дни. В самата Полша доставката става за 1 ден Smile

https://www.aliexpress.com/item/40010341...7-_dW7mz9B


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • stef
Цитирай
#59

Днес го поръчах от тук https://aliexpress.ru/item/4001032966034...33edTKFFt9 излезе 397 долара, май е добра цената. Още не съм го платил, чудя се дали в предстоящата разпродажба края на август няма да е по-евтин.
Цитирай
#60

От къде е най-изгодно и сигурно да се вземе сега телефона? И дали е по бързо от склад в Полша или от Китай с ДХЛ?
Цитирай
#61

От склад в Полша, ако го имат в наличност.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • stef
Цитирай
#62

(2020-08-15, 09:21:02)mario_gangstera написа:  От къде е най-изгодно и сигурно да се вземе сега телефона? И дали е по бързо от склад в Полша или от Китай с ДХЛ?

Най-бързо- от склад в Полша. Вижте два поста по-нагоре, има линк. Най-изгодно: от Китай с DHL без митница. В момента излиза общо 670 лв.:

https://www.aliexpress.com/item/40008998...7-_dV0R5XK


Цитирай
#63

Телефона вече е наличен за 389 долара или към 640 лв., 6/ 128 GB версия с безплатна доставка без митница от склад в Полша!! Времето за доставка оттам е много добро: около една седмица. Цената е убиец за този флагмански модел със страхотни характеристики:

https://www.aliexpress.com/item/40010345...5-_dV0R5XK


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • stef
Цитирай
#64

Ето още една опция, пак от Полша: 638.59, има и купон за отстъпка за 3,29 лв. https://www.aliexpress.com/item/40012391...2e0e2nl1MF

П.П. Мисля, че цената има мегдан още да пада, предвид евентуалната глобална премиера на Ultra-ta

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#65

Както съм казвал много пъти, флагман никога не се купува в началото, а минимум след 3 месеца. Тогава вече има достатъчно наличности, Xiaomi правят и намаление заради поевтиняването на компонентите и цената достига реалната си стойност.

Като гледам, цената със сигурност ще падне под 600 лв., което ще е страхотна сделка за този мощен телефон с невероятен цял екран без ночове и дупки. Най-близката разпродажба в Алиекспрес започва на 28-ми август. Ще следим с нетърпение!


Цитирай
#66

Цената може би не е най-ниска. Преди месец взех на 388$ с включен DHL. Поръчката от Полша е с по-висока цена, колкото излиза от Китай с DHL. Вероятно по-бързо ще пристигне.
Да видим какво ще предложи брандс уик, най-вече за новата Ултра. Poco 2 e с малки промени от Ми9тпро, дори незначителни.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#67

А добре де защо предпочитате K30 Ultra пред Покото ? Те са на 95% идентични ,освен че К30 е с по-слаб процесор и 120 хеца . Наближава на майка ми рождения ден и мисля да й поръчам едно лилаво Поко . Защо всичко я чакат тази Ултра с този китайски процесор ,и от към ъпдейти положението ще е по-зле спрямо дракона . А останалия хардуер е еднакъв .
Цитирай
#68

(2020-08-20, 10:30:55)martoo написа:  А добре де защо предпочитате K30 Ultra пред Покото ? Те са на 95% идентични ,освен че К30 е с по-слаб процесор и 120 хеца . Наближава на майка ми рождения ден и мисля да й поръчам едно лилаво Поко . Защо всичко я чакат тази Ултра с този китайски процесор ,и от към ъпдейти положението ще е по-зле спрямо дракона . А останалия хардуер е еднакъв .

Екранът на 120hz няма да дразни толкова очите. Стереото, доброто представяне на батерията, ниската температура при натоварване. Очакваме и сравнението с камерите, които предполагам ще са на топ ниво. Излиза с MUIU 12, не  обновяване и  тн... Черният цвят и металните рамки също са много красиви.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#69

Въпрос на личен избор. Новите процесори Медиатек Dimensity са страхотни и са на нивото на Снапдрагон. Американската компания стана прекалено алчна, вдигна изключително много цените (Снап 865 струва 200 долара + 5% от цената на устройството, което е скандално) и се превърнаха в лоша версия на Интел от пазара на процесори за компютри до преди 2-3 години. И както AMD се възроди със новите процесори Ryzen, така сега същото се случва с Медиатек.

В средният клас вече се доказаха Медиатек, например с Ноте 8 Про- изключително успешен модел от Xiaomi, който продължава да се продава в Европа в големи обеми и е с много добри отзиви от своите ползватели. Така че нека има конкуренция, за да не си позволяват Куалком такива безобразия повече и да има по-добри предложения за всички нас, клиентите.


Цитирай
#70

На теория цената на Ultra-та е 490 лв (в Китай), а на Poco e 640лв. Разликата не е малка, като предимствата и недостатъците са ясни. Големият въпрос е след колко време ще падне цената до обявената в Китай. Иначе при сходни цени, бих взел Покото.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#71

(2020-08-20, 11:09:00)kayovas написа:  На теория цената на Ultra-та е 490 лв (в Китай), а на Poco e 640лв. Разликата не е малка, като предимствата и недостатъците са ясни. Големият въпрос е след колко време ще падне цената до обявената в Китай. Иначе при сходни цени, бих взел Покото.

Вече писах някъде по темите за падането на цената. Като гледам каква цена държи Redmi 10X Pro (модел на 3 месеца)  по сайтовете, от които можем да закупим, то няма да има драстично намаляване за K30 Ultra. Вероятно трябва да пуснат глобална версия, за да падне цената в Али и подобните сайтове.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#72

На мен този Mediatek не ми вдъхва доверие.....А и изостава значително от Дракона и Ексиноса . Само в едно единствено ревю го хвалят и то е толкова платено ,че си личи от 100 км . Покото сега е 640лв от Полша ,което не е лоша цена .
Цитирай
#73

(2020-08-20, 11:40:30)martoo написа:  На мен този Mediatek не ми вдъхва доверие.....А и изостава значително от Дракона и Ексиноса . Само в едно единствено ревю го хвалят и то е толкова платено ,че си личи от 100 км . Покото сега е 640лв от Полша ,което не е лоша цена .

Въпрос на избор.Доверието се гради с време. Медиатек започват да навлизат на пазара. Същото може да се каже и за  чиповете Omnivision. Дори ги виждаме да присъстват заедно в модели, поддържайки високо качество. Имат бъдеще, докато някои марки се самозабравят ценово, а производителността е близка. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#74

И аз не мисля, че ще има драстично намаление на К30 Ултра, не и скоро. Както еърбъс отбеляза 10Х Про си държи цена, а излезе преди месеци...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#75

(2020-08-20, 11:40:30)martoo написа:  На мен този Mediatek не ми вдъхва доверие.....А и изостава значително от Дракона и Ексиноса.

Както казах- въпрос на личен избор. Има K 30 Pro, който е чудесен апарат. Но да се разпространява дезинформация не съм съгласен. Dimensity 1000+ е страхотен процесор, по-добър от снап 855 и на практика на едно ниво със Снап 865. Kакто се вижда и от видеата на Frankie Tech, нито при ежедневна употреба има разлика със Снап 865, нито при игрите. За ексинос какво да говорим- той е трагедия. Роди толкова много вицове за Самсунг и как трябва да носиш зарядното със себе си, че всичко е ясно.

Огромният интерес към K 30 Ultra за мен е показателен. Очевидно много хора не страдат от предразсъдъци. Живот и здраве другият месец ще го обсъждаме на живо във форума Smile


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)