Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Wing - смартфон с нетрадиционен дизайн
#1

LG подготвя ново устройство, но далече от традиционния дизайн при смартфоните за последните години. Устройството е с кодовото име WING, чието изображение показва наличието на два екрана, а самият телефон е с формата на буквата "Т". Явно става дума за втори екран, който е поставен зад основния и може да бъде завъртян под него.

[Изображение: 72c2b943d55fefa0e79b6bf8ade7d2bd-full.jpg] 

Размерът на екрана ще бъде около 6,8 инча, като долният дисплей във вид на квадрат (съотношението е 1:1)  е с диагонал 4 инча, като през него ще има достъп до допълнителна информация в контекста на данните от основния дисплей или пък съвсем друго съдържание. Вероятно устройството ще използва чипсет от серия Snapdragon 700, както и 64MP камера. Новият модел все още е в процес на разработка като се очаква да се появи през второто полугодие на 2020.
Източник: >>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
Аксесоари
#2

Така като го гледам, първо ще се плъзга нагоре до едно положение и чак тогава ако искаш може да се завърти. Интересна идея, но лично на мен движещи се части не ми допадат. Пък и не виждам как ще го държа в две ръце докато играя. Пробвам да държа V20 с 2 ръце в портретен режим и не ми се получава дори писането, а за игри пък да не говорим.
Но евала правя на LG, че въпреки финасвото състояние на мобилното им подразделение не спират да експериментират.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, fifth_root
Цитирай
#3

Явно като имаш 100-200 млн загуба това не е нищо на фона на 100 млрд приход.
Досега 100 пъти да са отишли на кино, ако разчитаха само на мобилното си подразделение и нямаха тия приходи, които растат с всяка година.
Искам и от другите да видя такива опити , а не просто помпане на безсмислени характеристики, все по-високи цени и нищо повече.
Този телефон е странен като цяло и не вярвам да се появи на пазара.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#4

Преди 14-ина години бях виждал такъв GSM (и не мога да се сетя марката, а е от известните) и беше доста удобен и иновативен. За смартфон може би няма да е най-добрата идея (примерно механизъм, дебелина), може пък и да е, но отново браво на LG за смелостта, че ако не са те, имаме основно китайските копирачи и американската пародия. И Самсунг, които откъм идеи и смелост са малко по-назад от LG.
Цитирай
#5

Samsung имаха такъв модел, но не си спомням идеята му каква беше, май дисплея да изглежда като хоризонтален дисплей на видеокамера. Честно казано не виждам какъв е смисъла от този телефон, но за всеки влак.. нали. Хоризонтален слайдер с хардуерна клавиатура, или в случая с втори дисплей за софтуерна ми изглежда по логично.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#6

(2020-05-13, 10:05:22)fifth_root написа:  Преди 14-ина години бях виждал такъв GSM (и не мога да се сетя марката, а е от известните) и беше доста удобен и иновативен. За смартфон може би няма да е най-добрата идея (примерно механизъм, дебелина), може пък и да е, но отново браво на LG за смелостта, че ако не са те, имаме основно китайските копирачи и американската пародия. И Самсунг, които откъм идеи и смелост са малко по-назад от LG.
Хората са казали - всичко ново е забравено старо.

Samsung Z130 - 2005 г.

[Изображение: 1cf07308cdffa2e2584fd5ef49c3fdb4-full.jpg] 

Siemens SK65 - 2005 г.
[Изображение: eccd8580698af118a36cfd49c874d044-full.jpg]

Или пък този модел - LG VX-9400 от 2007 г.

[Изображение: aab9feac8e3ab91d57fbaa8801e4598b-full.jpg][Изображение: 7c60e67a314875ea6c328e0d765a70e1-full.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#7

Малееее, аз тоя Siemens го имах !
Чак сега се сещам като видях снимката, купиха ми го заедо с Nokia 6630 през 2005, от Globul, точно от магазина им до "Пингвините", който още си съществува. А майка ми същата година си взе също един Siemens ,но тип "папка", един чисто бял беше, не помня модела.
Цитирай
#8

(2020-05-13, 10:37:14)NoMaD написа:  Хората са казали - всичко ново е забравено старо.

Samsung Z130 - 2005 г.

[Изображение: 1cf07308cdffa2e2584fd5ef49c3fdb4-full.jpg] 

Siemens SK65 - 2005 г.
[Изображение: eccd8580698af118a36cfd49c874d044-full.jpg]

Или пък този модел - LG VX-9400 от 2007 г.

[Изображение: aab9feac8e3ab91d57fbaa8801e4598b-full.jpg][Изображение: 7c60e67a314875ea6c328e0d765a70e1-full.jpg]
Най - ми прилича на LG VX-9400 от 2007 г. Точно както казах, първо плъзгаш нагоре и след това ако искаш завърташ.
Пп. Всъщност LG VX-9400 не се плъзга, само се завърта.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Реално погледнато ,ако това изображение показва модела, който те мислят да пускат, за мен е безсмислено!
Първо: дизайнът е напълно откачен, такова нещо с формата на буквата "Т" ме съмнява някой да купи. Освен това е много непрактично, трябва да си го носиш в специална торба това Т-образно нещо. Това не са телефончетата от едно време,които може да си пъхнеш в джоба-сега са тухли, а това ще е двойна тухла.
И то в T-образна форма!
Второ: Ако все пак се завърта и двете части се припокриват , за да стане един малко по-нормален телефон, то размерите на това нещо ще са абсурдни! Помислете само-почти 7 инча телефон имаме, завъртаме надясно по посока на часовника и получаваме някакво чудовище от някъде 10 инча, или още-една хубава тухла. Тука може да стане това по-нормално, ако долният екран с клавиатурата е 5 инча и при завъртане на горната част да стане общо 6.8. Друга опция е да се плъзга, за да паснат двете части и да си остане 6.8 инча, но тогава пък защо ти е втория екран под основния? Това за мен е абсурден модел !
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#10

Именно. То хубаво да си смел ама пускай нещо практично, работещо. Какъв проблем решава това устройство и какъв е use case-а на ползване?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bobby34 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#11

Всъщност сега се сещам за едно практично решение-ако горната част има възможност да се свива ето като този модел, за да не стърчи така грозно ,когато не ти трябва:

[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#12

(2020-05-13, 14:07:25)greensmoke7777 написа:  Реално погледнато ,ако това изображение показва модела, който те мислят да пускат, за мен е безсмислено!
Първо: дизайнът е напълно откачен, такова нещо с формата на буквата "Т" ме съмнява някой да купи. Освен това е много непрактично, трябва да си го носиш в специална торба това Т-образно нещо. Това не са телефончетата от едно време,които може да си пъхнеш в джоба-сега са тухли, а това ще е двойна тухла.
И то в T-образна форма!
Второ: Ако все пак се завърта и двете части се припокриват , за да стане един малко по-нормален телефон, то размерите на това нещо ще са абсурдни! Помислете само-почти 7 инча телефон имаме, завъртаме надясно по посока на часовника и получаваме някакво чудовище от някъде 10 инча, или още-една хубава тухла. Тука може да стане това по-нормално, ако долният екран с клавиатурата е 5 инча и при завъртане на горната част да стане общо 6.8. Друга опция е да се плъзга, за да паснат двете части и да си остане 6.8 инча, но тогава пък защо ти е втория екран под основния? Това за мен е абсурден модел !
Няма да е по-голяма тухла от което и да е LG с Dual Screen. Телефона най-вероятно ще има основен 6.8 инча екран и под него 4 инча квадратен, който освен за клавиатура ще служи и примерно по време на снимане бутоните и настройките за камерата да са на него и горния да е изчистен. Само не змам какви калъфи и кейсове ще му измислят на това нещо  Sad
Пп. И кой е казал, че телефона ще се пъха в джоба с Т образна форма? Като се завърти горния дисплей ти става едно устройство с големината на 6.8 инча, само че по-дебело. Недостатъка според мен обаче е, че ще е с по-малка батерия, освен ако не сложат 2.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#13

Да, ама втория екран може да го свиеш и става колкото един стандартен смартфон, а това стърчащо , огромно по ширина близо 7 инча нещо как го виждаш да го носиш някъде в джоба?
Цитирай
#14

Редактирах си мнението, виж какво добавих.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

Моя е грешката , че не прочетох на Номад докрай поста.
Да, 4 инча ще е квадратния екран, а общо ще е 6.8 като се завърти.
2 батерии по 4000 mAh ще избият рибата.
Като цяло така съм по-съгласен, макар пак да е странно.
Цитирай
#16

Това за 2х4000 ще си остане в мечтите ти само Big Grin То трябва да е 2 см. тухла Sad Микс 3 го направиха слайдер само за да скрият камерите и е 8.8 мм. дебел по спомен. 3200 мач. батерия. Аз мисля, че този ще е с 4000, макс 4300 като Велвет. Ако скрият селфи камерата и е дебел до 1 см. ще е добре.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

@NoMaD, изрових го модела - LG U900, 2006 г.

[Изображение: U900.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Dowper, vargala81
Цитирай
#18

Един рендер от Фейсбук група за снимки от LG устройства:
[Изображение: 30543503_m.jpg]

Така скрита селфи камерата на втория по-малък дисплей ми хареса.
На рендера се вижда и денят, в който вероятно ще бъде представен - вторник 1 септември.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, remixa92
Цитирай
#19

(2020-05-14, 15:07:39)fifth_root написа:  @NoMaD, изрових го модела - LG U900, 2006 г.

[Изображение: U900.jpg]
Снощи на филма Железният човек главния герой беше точно с такъв тип телефон..............Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#20

(2020-05-18, 05:57:47)vargala81 написа:  Един рендер от Фейсбук група за снимки от LG устройства:
[Изображение: 30543503_m.jpg]

Така скрита селфи камерата на втория по-малък дисплей ми хареса.
На рендера се вижда и денят, в който вероятно ще бъде представен - вторник 1 септември.
Ако се замислите такъв дизайн има много смисъл за най - честия мултитаскинг (видео и браузване), има смисъл за селфита докато се държи хоризонтално телефона, за снимане на видео със задната камера, за разглеждане и редактиране на снимки, както и за писане на дълги текстове. Ако си изиграят добре картите с тоя модел ще избият рибата.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 3 потребители изказват благодарност на remixa92 за това мнение:
  • Dowper, fifth_root, vargala81
Цитирай
#21

Мда, това ми изглежда по-практично от 2-та еднакви дисплея, само не знам как ще става завъртането, защото ще трябва и да се провлачи като гледам. Недостатък ще е най-вероятно теглото и дебелината.
Цитирай
#22

(2020-05-18, 08:09:36)doktorra написа:  Снощи на филма Железният човек главния герой беше точно с такъв тип телефон..............Smile

Всъщност във филма ползват други два модела:

Този:

[Изображение: ohjc6m89ltv21.jpg]

И този:


[Изображение: lg-vx9400.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#23

LG Wing се появи на живо. Появи се кратко видео, което показва устройството в ситуация при шофиране, когато на основния екран се използва навигацията, а върху помощния се ползва плейърът или се приемат обажданията.
Източник: >>>>>>

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper, vargala81
Цитирай
#24

$1000 или $1,600 - това е цената, която може би ще ни предложи LG Wing. За повече инфо - Тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#25



Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)