Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE и видео през LTE платени ли са в България
#1

Няма да коментирам политиките на различните оператори.Днес успях да убедя приятел с телефон купен от оператор да си активира VoLTE и качеството на разговора е в пъти по-добър.
Аз съм с Mi9 SE той е със S10 Plus, при мен опцията за "видео разговор" се появи след активиране на VoLTE при него е винаги активна, но като ми звънне на видео без активно "Волте" му дава заето.
Та екстра ли е, VoLTE и ViLTE и и заплаплаща ли се допълнително?
Цитирай
Аксесоари
#2

VoLTE е безплатно и при двата оператора- Теленор и Виваком.

ViLTE е услуга за видео разговор през LTE мрежата и е платена- около 50 ст. на минута, освен ако не ти е включено в плана. Никой не я ползва по тази причина. Можеш да провеждаш безплатен видео разговор през всички видове месинджъри- Viber, фейсбук messenger, WhatsApp, Instagram, Line, Duo и т.н.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#3

(2020-05-15, 21:02:54)milenvn написа:  VoLTE е безплатно и при двата оператора- Теленор и Виваком.

ViLTE е услуга за видео разговор през LTE мрежата и е платена- около 50 ст. на минута, освен ако не ти е включено в плана. Никой не я ползва по тази причина. Можеш да проведеш безплатен видео разговор през всички видове месинджъри- Viber, фейсбук messenger, WhatsApp, Instagram, Line, Duo и т.н.
Благодаря, но между два "самсунга" без активирано(Волте) S6 и S10+ може да се проведе видео разговор, който се таксува, а с други не, ако намат активирано Волте .... То май се получава като с идеята за Ви-Фи директ.Значи вече няма безплатен обяд Bu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)