Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със звук при разговор
#1

От известно време, при разговор направо не може да се чуе отсрещната страна. Принуден съм да говоря на високоговорител иначе не се разбира нищо !!

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

И при мен е така! Понякога е по-добре, но е зле като цяло. Със слушалки е ок. Минаха 2 актуализации, проблема си го има. Трябва може би да се отвори и почисти говорителят, но все не остава време да си зарежа телефона за няколко дни в сервиз...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай
#3

От геометрията и дизайна при позиционирането на говорителя е - замърсява се от допира с кожата на ухото. На жената беше същото, но го застъргах и почистих леко с игличка по металната решетка и се оправи...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#4

И на мен ми прилича по-скоро на физически проблем, отколкото на софтуерен - ако беше второто, щеше отдавна да е бум в интернет.
Цитирай
#5

(2020-05-17, 12:53:28)smartbomber написа:  От геометрията и дизайна при позиционирането на говорителя е - замърсява се от допира с кожата на ухото. На жената беше същото, но го застъргах и почистих леко с игличка по металната решетка и се оправи...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Реших да се заиграя с една игла и наистина е по-добре...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай
#6

(2020-05-17, 12:53:28)smartbomber написа:  От геометрията и дизайна при позиционирането на говорителя е - замърсява се от допира с кожата на ухото. На жената беше същото, но го застъргах и почистих леко с игличка по металната решетка и се оправи...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

Най накрая  Bu проблема е решен благодаря

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#7

Иначе е добре да се смени след време. И при Mi6 го има този проблем. Два пъти го сменям вече.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Здравейте,и аз имам същият проблем от 2 месеца.Микрофона в слушалката стана много слаб и пищящ.Преди не беше така.Налага ми се да говоря от високоговорител.Пробвах да почистя със спирт металната решетка между камерите...не става.Имам и друг проблем.Тъчскрийна ми блокира когато съм в интернет и трябва да излезна от страницата с централното копче,после пак да влезна и се оправя,но е доста дразнещо.Отделно и батерията много се загрява като се зарежда от 2 месеца.
Цитирай
#9

Виж да не се е подула, батерията.
Цитирай
#10

Здравейте,бях писал тук ,че имам проблем съз звука на телефона.Преди един месец батерията взе да прави номера.тъча взе да блокира постоянно,батерията стана много топла като се зарежда и взе да пада за 15 минути.Занесох го в Теленор на ремонт.Като правихме протокола забелязахме че батерията е леко издула капака.Днес ми го върнаха с отпаднала гаранция.ОТ серВиза казват ,че е мокрен,което е абсурд ,защото само аз го ползвам и знам ,че не е мокрен.Написали са на протокола корозия на платката ,и ми искат 640 лева за ремонт,повече от колкото струва нов.В момента съм ядосан ,и знам че лъжат.Няма снимки или някакви документи които да подкрепят това твърдение.Бихте ли ме посъветвали какво мога да направя.Знам ,че може би не е това мястото ,но все пак телефона ми е ксиоми ми8.Мерси предварително.
Цитирай
#11

Обърни се към комисията за защита на потребителя и носи всички документи от закупуването.
Цитирай
#12

Ако искате, ще ви сменя батерията, но както ти казаха, потърси си правата. 
Лошото е, че все повече хора се оплакват от отказана гаранция по една или друга причина.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

А някой намери ли решение за проблема със звука?
Цитирай
#14

(2021-03-09, 16:08:55)burn_bg написа:  А някой намери ли решение за проблема със звука?

Малко по-добре стават нещата с отключване на bootloader, root и модифициране на тези стойности:

System/Vendoe/etc mixer_paths_tavil.xml и потърси за Rx volume увеличи го, но не повече от 94 записваш и рестартираш телефона.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Носи го в сервиз или го дай на колегата да ти смени батерията. За жалост реалността е такава... изгодните и добри телефони на марката се оказват не толкова изгодни и добри. Лакмусите най-вероятно са активирани от изпарения от пот при разговор лятно време или разни други леки влаги. Затова повече няма да си купя телефон от тази марка, една елементарна водоустойчивост нямат.
За слабата слушалка... клечка за уши намокрена със спирт и търкаш мрежичката на слушалката. След това го обръщаш с дисплея надолу и го "почукваш" я в ръка я в крак, оставяш го 4-5 минути с дисплея надолу да се окапе. Вече втори път за около три години го правя това и има ефект.
Цитирай
#16

Да не се увличаме много. Може да нямат сертификация за водоустойчивост, но аз не се разделям с телефона дори в банята, а там влажността е над 90 процента. Работя с него в много прашна среда и съм го изтървал няколко пъти от стълбата в/у бетон... С калъф е разбира се - оригиналния от окомплектовката и с оригиналния протектор. Нямам съмнения в сглобите и качеството на марката. Не искам да правя реклама , а да се опитаме да бъдем оптимисти и реалисти. Да има дефектни бройки, има и дефекти причинени при употреба, но не можем да глобализиране някакво дефектче със всички продукти на дадена марка. Виж за софтуера бих си премълчал.
Цитирай
#17

Само Mi6 и Mi8 го имат този проблем със звука и то не на всички бройки. Моя Mi6 така си го използвам, след като все дойдоха грешни слушалки от dragon-tt.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)