Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi9 Lite root
#1

Здравейте. Може ли някой собственик на телефона, който е руут-вал, да сподели кои стъпки е следвал. Не искам да го правя, за да си слагам custom rom-ове и т.н., а просто да подкарам програма, която изисква root - Game Guardian.
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Пускаш заявка за отключване на bootloader (през Mi unlock)
Ще ти каже най-вероятно след 168 часа че ще можеш.
2. Направи си backup. Аз правя локален на телеофна и после го копирам на компютър. При самото отключване се прави ресет на телелефона. Отключи си телеофна вече с Mi unlock.
3. Вкарай телефона в fastboot (Vol Down + power при изключен телефон).
fastboot flash recovery име на recovery.img
fastboot boot име на recovery.img
TWRP свали от тук

Влизаш в него вече и инсталираш последния magisk.
 Една препоръка - сложи Xiaomi EU rom, ще си имаш MIUI dialer, запис на разговори, теми и много други благинки. И чак тогава инсталираш magisk и после връщаш backup.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • hristoff
Цитирай
#3

(2020-05-20, 22:49:58)Be6i4 написа:  1. Пускаш заявка за отключване на bootloader (през Mi unlock)
Ще ти каже най-вероятно след 168 часа че ще можеш.
2. Направи си backup. Аз правя локален на телеофна и после го копирам на компютър. При самото отключване се прави ресет на телелефона. Отключи си телеофна вече с Mi unlock.
3. Вкарай телефона в fastboot (Vol Down + power при изключен телефон).
fastboot flash recovery име на recovery.img
fastboot boot име на recovery.img
TWRP свали от тук

Влизаш в него вече и инсталираш последния magisk.
 Една препоръка - сложи Xiaomi EU rom, ще си имаш MIUI dialer, запис на разговори, теми и много други благинки. И чак тогава инсталираш magisk и после връщаш backup.

Реших си проблема с програмата и без руут (чрез виртуално пространство), но все пак, ако реша да руут-вам в бъдеще, много ти благодаря!
Цитирай
#4

(2020-05-21, 19:58:38)hristoff написа:  Реших си проблема с програмата и без руут (чрез виртуално пространство), но все пак, ако реша да руут-вам в бъдеще, много ти благодаря!
Ще споделиш ли как реши проблема чрез виртуално пространство?Аз съм с отключен телефон не не искам да слагам рут.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)