Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TSMC спря новите поръчки от Huawei Technologies
#1

Цитат:Американско-китайската търговска война навлиза в нов етап, след като Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) спря новите поръчки от Huawei Technologies в отговор на решението на Вашингтон, което има за цел допълнително да ограничи доставките на чипове към китайската компания, пише Nikkei, позовавайки се на няколко свои източника.

Поръчките, които TSMC е взела преди новата забрана, и тези, които вече са в процес на производство, не са засегнати и могат да бъдат изпълнени, ако чиповете могат да бъдат доставени преди средата на септември, пише в статията, цитирана от Ройтерс.

TSMC, най-големият доставчик на чипове и ключов партньор на Huawei, миналата седмица обяви плановете си да изгради базиран в САЩ завод, а в петък допълни, че „следи внимателно промените в американските експортни изисквания“.

Новото правило, наложено от Министерството на търговията на САЩ в края на миналата седмица, разширява правомощията на американските власти да изискват лицензи за продажби към Huawei Technologies на чипове, които са направени в чужбина с американски технологии. С това държавата има повече възможности да попречи на износа към втория по големина производител на смартфони в света.

Huawei е отказала да коментира, а TSMC, твърди, че не разкрива подробности за поръчките си и твърди, че статията е „чист пазарен слух“.


Натисни върху този текст за оригиналната статия
Цитирай
Аксесоари
#2

Тук основният въпрос е кой е по-зависим, аз си мисля, че е Китай, но и да фалира Huawei, което ме съмнява, най-много да се ограничи до техните пазари, ще дойдат още нови играчи тук, като Realme, Oppo, скоро няма да се отървем от китайците.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)