Анкета: Кой браузър използвате на телефона Ви? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Google Chrome
45.39%
64
45.39%
Safari
4.26%
6
4.26%
Mozilla Firefox
7.09%
10
7.09%
Microsoft Edge
0.71%
1
0.71%
Opera
14.18%
20
14.18%
Samsung Internet
16.31%
23
16.31%
DuckDuckGo
2.13%
3
2.13%
Puffin Web Browser
0.71%
1
0.71%
Brave Browser
2.84%
4
2.84%
Pure Web Browser
0%
0
0%
UC Browser
0%
0
0%
Mint Browser
0%
0
0%
Друг браузър
6.38%
9
6.38%
Не използвам браузър, направо си тегля Google
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой браузър използвате на телефона Ви?
#26

Аз понеже и на лаптопа съм си с опера, синхронизацията е без проблем.
Цитирай
Аксесоари
#27

Вградения на Xiaomi - в китайската и xiaomi.eu Версиите на рома е с вграден адблокър и като цяло е изчистен и ми дава това, от което имам нужда.
За съжаление се налага да позлвам и хром, но проблемът е майкрософт и нещата, които трябва да се достъпват работят само с хром и edge
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bobi_1217, milenvn
Цитирай
#28

А тези, които ползват Opera, как се справя, слушал съм, че е нещо средно между Chrome и Mozilla, както и новия Microsoft Edge.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#29

(2020-05-20, 22:57:21)centur написа:  На мен също ми харесва(ше), но след като се ъпдейтнах до телефон с notch - почна на някои страници (по-точно декстоп версията им) да разтегля текста несъобразно дисплея, докато вграденото Safari няма този проблем.


Chrome:
[Изображение: IMG-0307.png]

Safari:
[Изображение: IMG-0308.png]
Да оставим настрана, че Chrome се мъчи да побере текста в рамките на дисплея (без да се съобразява с notch-а), но не виждам аватарите + nickname на хората, които са писали ... така, ако чета мненията на няколко души се чудя кой на кого какво е отговарял, ако искам да чета само текст без да го оразмерявам така, че да побере всичко, което би трябвало да се вижда.
При Android с notch може и да е добре, но за iOS версията този недостатък е пречката да го ползвам основно, а не второстепенно както в момента.


Toва е проблем на сайта, не е кодиран правилно.
Цитирай
#30

Трябва да се добави и Huawei Browser.

В случаите, в които се наложи да ползвам browser (не баш постоянно, повечето за някоя справка на цена или нещо подобно) си действам с Chrome-а. Просто си е така от години, идва си по default, ползвам го и на desktop...и да, synch-ва си с него.

Иначе от няколко дни съм дал шанс на Huawei-ския да видя какво представлява. Не е изобщо зле.
Цитирай
#31

Chrome + промяна на DNS за блокиране на реклами изцяло на телефона.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#32

Google Chrome има повече гласуве от всички други взети общо в анкетата, вече не, но доминира.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#33

Ми, непредставителна извадка на гласувалите тук/не на всички, само на по-активните/!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#34

Аз даже не съм гласувал

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#35

Използвам Opera на всичките си устройства-лаптоп,таблет,телефон.Работи без реклами и синхронизира на момента.Мисля,че е бърз,но нямам база за сравнение с предложени по-горе браузъри,понеже рядко използвам друг/Chrome/например.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#36

Още 1 глас за Opera. Ползвам го като основен навсякъде по няколко причини: вградени блокатор на реклами и VPN (налага се понякога), коректна (за разлика от някои други) работа при зададен десктоп изглед и (най-вече) бързото набиране, което ми е изключително удобство (имат го и други чрез добавки, но за мен не е същото). От синхронизиране се интересувам единствено по отношение контактите, та не ме е грижа.
От любопитство съм пробвал с различна продължителност доста от предлаганото в гугулския магазин, но нищо не ме е задържало трайно. А и рядко ползвам телефона си за браузване, за това имам компютри.
Като варианти бих отличил вградения в Honor/Huawei, доближаващ се до Opera.
Цитирай
#37

1. Opera
2. Firefox
3. Brave
4. Phoenix
5. UC Turbo
6. Tor
7. Avast Secure Browser
8. Chrome
и др.

Изпратено от LM-G810 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#38

DuckDuckGo представиха инструмент за защита от следене в Android смартфоните.Това е функцията App Tracking Protection, която блокира тракерите в приложенията, дори и те временно да не са активни и да не се използват. Програмният инструмент определя кога приложенията възнамеряват да изпратят потребителските данни към борсите за събиране на информация, които са включени в черния списък на DuckDuckGo, като след това се блокират като изпращането на тези данни, така и запитванията за събиране на нови потребителски данни.
Новата функция е вече налична в браузъра DuckDuckGo 5.143.1
Върши чудесна работа,от вчера го инсталирах.

Източник.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Compare, SE Neo V
Цитирай
#39

Samsung Internet макар, че рядко се налага да ползвам браузър на телефона. И все пак това е моя избор.

Chrome ме влудява с тия преводи. Влизаш в някоя страница и вместо да видиш каквото те интересува се почва - първо от страницата (не от всяка но говоря за един масов случай) - "искате ли да се абонирате за нашия newsletter, промоции, купони дрън-дрън". Трябва да го затворя. После "искате ли известия за новите ни оферти..", след което "ползваме бисквитки..." (това е напаст), накрая "страницата иска достъп до локацията ви" и за капак затварям приканването за превод отдолу. Вземе, че се появи и някоя реклама дето трябва да затворя и цялото интернет преживяване е отишло на кино...

Samsung Internet-а ми е по-малко досаден и не знам защо с него ми излизат и по-малко подкани за бюлетини, локации, оферти и дрън-дрън а нямам adblock.
Цитирай
#40

Има добри блокери за СИ, но от съгласията няма отърване.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#41

Ползвам Kiwi browser, който не виждам никой да е споменавал, явно не е много познат. На основата на Google Chrome е, но с много полезни допълнителни функции. Има вградено блокиране на рекламите, night mode, който изглежда страхотно на OLED дисплей, няколко варианта за вграден превод и ще други полезни неща.
Цитирай
#42

С малко уточнение. Kiwi е изграден на основата на Chromium, както и повечето други браузъри, включително и Google Chrome също.

 
Цитирай
#43

Позвам основно Samsung Internet поради две причини:

  1. Ad-blockers
  2. След близо осем години като потребител на Самсунг телефони имам доста отметки синхронизирани с акаунта ми.

Chrome ползвам само ако трябва да отворя някой линк от електронната поща.
Браузъра който идва по подразбиране с MIUI май не съм го и отварял.  Angel



Поздрави!

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на SE Neo V за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#44

Sleipnir...
Даже гледам сега в работещите процеси не излиза...
само при кешираните-0,91gb...
Това с отворени над 250 таба...
Я някой любител на унуй разноцветно...набедено за браузър....кръгло недуразумение и гълтач на са...не саби...на рам и батерия да ги отвори толкова и да сподели...
Цитирай
#45

Интересно ми е свободната рам какво я правите,пазите да не се изтърка ли?Основно ползвам Хрома,че автоматично се синхронизират отметки и пароли за повечето сайтове които посещавам междо компа и тела.Преди на мобилните устройства ползвах основно Долфин имаше един доста удобен за мен бутон за изход,но с новите версии вече не може да се синхронизира с Хрома който пък си ми е основен на лаптопа.
Цитирай
#46

Ако е само до синхронизирането м/у отделните устройства,има и други браузъри с такива екстри.Opera и Brave са такива,като последния е и много лек и бърз.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#47

(2022-12-01, 09:24:53)buci59 написа:  Ако е само до синхронизирането м/у отделните устройства,има и други браузъри с такива екстри.Opera и Brave са такива,като последния е и много лек и бърз.
А как става директното синхронизиране между chrome на PC и Brave на телефон ? Аз още не съм открил такова нещо.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#48

ползвам 99% само Edge

Sent from my 22081212UG using Tapatalk
Цитирай
#49

(2022-12-01, 13:53:49)BlackBone написа:  А как става директното синхронизиране между chrome на PC и Brave на телефон ? Аз още не съм открил такова нещо.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

Преди години Гугъл като отрязаха Делфина от автоматична синхронизация на отметки и история бях изръчкал доста браузъри поне по-популярните и така и не успях да намеря такъв който да прави това.
Цитирай
#50

Защото сега дърпам brave на PC-то и от там импортвам всичко от chrome и след това с QR code идва на телефона, ама като цяло е неудобно постоянно да го правя.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)