Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рутер redmi ac2100 2.4GHz проблем
#1

Здравейте! Купих си въпросният рутер от алиекспрес, обаче мисля че имам проблем. Значи на 5Гхз мрежата е супер бърза нали хващам си 100те Mbps, обаче на 2.4гхз на лаптопа ми където преди на стария рутер си ги правех почти 100Mbps, тук повече от 45 download и 50 upload не може да вдигне. Настройките на лаптопа не са барани, всички спецификации 802.11 a b g n са включени. Пък и аз пробвах да се вържа за другия ми рутер, защото имам 2 доставчика и там си хващам 70Mbps download при дадени от оператора 75Mbps. Някой ако може да каже дали някоя настройка не е направена както трябва, защото софтуера на рутера е на китайски, превеждах уж всичко е на ауто, но може и нещо да съм пропуснал.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Разшири лентата ръчно на 40MHz, предполагам в момента е на ауто 20/40. Премести го на по-не натоварен канал ако е необходимо.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
Цитирай
#3

Честотата е и в зависимост колко стени ще те делят от рутера, но е вариант да си погираеш как излъчва. Каналите са от голямо значение и провери с приложение (примерно от телефона) кои са най-заетите около теб. Ако имаш опция, остави го само на 802.11n.
Цитирай
#4

(2020-05-20, 21:55:20)fifth_root написа:  Честотата е и в зависимост колко стени ще те делят от рутера, но е вариант да си погираеш как излъчва. Каналите са от голямо значение и провери с приложение (примерно от телефона) кои са най-заетите около теб. Ако имаш опция, остави го само на 802.11n.
Николко дтени буквално съм на 2 метра от рутера. Не живея в блок, в къща съм тук няма много рутери хващам 1-2 с най-много 1 чертичка. Втория ми рутер е на 1ви канал 40 мхз този съм го пуснал на 6-ти пак на 40 мхз. Нямам (или поне не мога да намеря) настройка рутера да го направя само на 802.11 n.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#5

Ако има такава възможност то тя трябва да е в статуса на 2.4 гхз, съответно поднастройка 802.11 режим/mode и оттам избираш
Settings >> Wireless

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

(2020-05-21, 15:37:27)TheLiquidGuy написа:  Николко дтени буквално съм на 2 метра от рутера. Не живея в блок, в къща съм тук няма много рутери хващам 1-2 с най-много 1 чертичка. Втория ми рутер е на 1ви канал 40 мхз този съм го пуснал на 6-ти пак на 40 мхз. Нямам (или поне не мога да намеря) настройка рутера да го направя само на 802.11 n.
В оригиналния на firmware няма такава опция. Виж в padavan има.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
Цитирай
#7

(2020-05-21, 18:44:16)pocko написа:  В оригиналния на firmware няма такава опция. Виж в padavan има.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
Какво е padavan? Нов софтуер за рутера? Откъде да го изтегля?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#8

(2020-05-22, 18:22:04)TheLiquidGuy написа:  Какво е padavan? Нов софтуер за рутера? Откъде да го изтегля?
Провери тук - Цък или Тап

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)