Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Русия предлага закон, който прави криптовалутите незаконни
#1

Руснаците предлагат закон, който прави притежанието и закупуването на Биткойн или друга криптовалута незаконно. Според закона всеки, който прави транзакции, притежава или закупува криптовалута от сметки в руски банки е застрашен от до 7 години затвор, както и с глоба в размер до 7000$. Законът засяга и компании опериращи с електронните пари. Споменава се за срок, в който всеки, който притежава крипто, ще бъде задължен да се "отърве" от тях.

/ ВАЖНО - законът не е приет /

Повече подробности: линк

За мен това е крайно нелогично и неприложимо, какво ще забранят интернет ?? Huh Huh  Все едно няма чуждестранни банки, VPN и биткойн не е тотално непроследим. Вашите мнения?

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
Аксесоари
#2

Крайно време беше.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#3

Вероятно се опитват да ограничат изтичането на валута от страната. В момента заради ниските цени на нефта и природният газ губят стотици милиарди долари на година. Говори се за социални недоволства и протести, минималната заплата е по-ниска от българската.

Биткойн и крипто валутите ще продължат да се развиват и навлизат все повече и повече. Те създадоха изцяло нов пазар и бизнес модел.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай
#4

Нищо няма да забранят. Бой с вятърни мелници е това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#5

Мисля, че и Китай отдавна наложиха забрана!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

Аз много не разбирам.Какво мога да правя с тези валути и как се сдобиваш с такива?Какво мога да платя или да купя с тях?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#7

(2020-05-25, 18:08:11)007 написа:  Аз много не разбирам.Какво мога да правя с тези валути и как се сдобиваш с такива?Какво мога да платя или да купя с тях?
Криптовалутите са децентрализирана платежна система / това значи, че не са под контрола на някаква институция, например централната банка/ Представляват нещо като много сложна счетоводна система с отворен код / всеки може да види транзакциите, също така, веднъж направен превод е невъзможно да се върне / Специално Bitcoin е подсигурен с блокчейн система / нещо като огромна счетоводна база данни, където всеки превод се записва и не може да се манипулира, една грешка в системата прави невъзможно продължаването на самата система, представи си квадратни блокове, които се редят един до друг с всяка транзакция се добавя още един и още един и ако има някаква грешка процесът по добавяне спира, докато проблемът не бъде разрешен/ Всичко е основано на сложни математически изчисления и криптография. Всеки, който притежава BTC има специален портфейл, който представлява сложен код, можеш да си закупиш крипто от различни борси / такива има и в България / Също така има и различни портфейли, които можеш да използваш. Използват се за различни разплащания / между хора или компании, които приемат подобен тип преводи, пример за това са HTC, които като пуснаха Exodus 1, отначало можеше да се закупи само с крипто. Можеш да си купиш BTC и да го държиш в портфейла си- с цел инвестиция / да чакаш цената му да се покачи и да го продадеш/ Не е задължително да закупиш цял биткойн, например можеш да закупиш 0.00001 BTC. В България съм срещал заведения, които предлагат плащане с BTC.

Накратко това от мен.. Не съм някакъв специалист, опитах се да го обясня разбираемо, до колко успях не знам. Материята е изключително сложна и за да навлезеш в нещата, трябва много четене, ако нещо по-конкретно те интересува, питай, ако мога ще се опитам да отговоря по-подробно.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 5 потребители изказват благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • 007, b0bb0, BGDropche, milenvn, Victormihov
Цитирай
#8

Като цяло е добре обяснено. Просто наистина не е за всеки. Тези които се хвърлят без да са нясно - обикновено губят коините си по една или друга причина. Бил съм свидетел на много хакнати портфейли. Връщане няма.
Едно допълнение...не само биткоин не подсигурен с блокчейн. Това е основата на всяко крипто. И не само вече.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай
#9

@Nikola.Kolew Благодаря за отговора!

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай
#10

(2020-05-26, 19:24:09)hgeorgiev написа:  Просто наистина не е за всеки. Тези които се хвърлят без да са нясно - обикновено губят коините си по една или друга причина. 
Така е, не за всеки, също като всички други валутни операции. Много хора се подвеждат от това, че криптовалутите са децентрализирани и не са подвластни на банки и правителства, което е така, но тук има нюанс - с курса на криптовалутите се спекулира по абсолютно същия начин, по който се спекулира и с курса на всички други валути. Т.е. едни хора (тъй нар. Китове), притежаващи големи (огромни) количества реални пари, регулират курса на дадена криптовалута, както сметнат за добре с цел печалба и всички останали са просто наблюдатели. И в крайна сметка излиза, че криптовалутите, не са чак толкова независими, колкото ни се иска. "Копаенето" явно също не е кой знае колко доходоносно, съдейки по количеството видеокарти, които са "копали" на вторичния пазар.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)