Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AptX и LDAC поддръжка в Android 10
#1

Здравейте,колеги!
Закупих си безжични слушалки с AptX поддръжка,които още не са пристигнали.
Както някои от вас може би знаят в Galaxy Note 9 със Oreo (Android 8,8.1) се поддържаха AptX и LDAC както на хардуерно,така и на софтуерно ниво.Обаче с Android 9 (Pie) Samsung мистериозно спря поддръжката им с някакви нелепи оправдания...
Та в този ред на мисли някой знае ли как стоят нещата с Android 10?

Предварително благодаря за вниманието!

EDIT: Ако не пълния отговор,то поне огромна доза полезност открих в това мнение:

I think I might have found something that gets around Android 9's infamously "buggy" Developer Options menu backout problem that afflicts Samsung's S9/S9+ / Note 9 devices. The other codecs and their options are there, but they don't "stick" when you leave that menu screen (always reverts/defaults to SBC / 16-bit / 44.1 Khz):


Try this, while you are streaming audio - it seems to work fine with all the codecs, along with all their parameters:


Pick whichever codec you want, then select 48,000 KHz or higher, 24- or 32-bit, and playback quality up to 303 - 330 kbps (even try the high quality 909 - 990 kbps setting). You will notice the audio stream cuts out for a second and then comes right back on (i'm pretty sure I notice some subtle improvements in quality with some parameter changes), with each of the options and parameters you select. After you've done that, *do not back out of the menu screen*. Stay on that screen, and in the upper right corner, slide the "Developer Options" switch to "OFF". This should lock in your last changes. The audio stream remains at your last setting, and will not cut out.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря за всички отговори в темата,много ми помогнахте,честно...
Слушалките дойдоха преди час,с AptX поддръжка са,след като ги Pair-нах в Bluetooth опциите в Developer options кодека автоматично се смени на AptX без да бутам нищо,т.е. AptX поддръжката е върната в Android 10 (след като беше премахната в Android 9),което както и да го погледнем си е чудесна новина.
Ако някой от вас има LDAC безжични слушалки нека да тества и сподели дали работят с този кодек...ако ли не - затривайте темата или каквото там решите...лека и умната от мен.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#3

Аз не отговорих, понеже не съм със стоковия и честно не помня там как беше. [Изображение: 89c0b5ca3b8209dff5cc90e3bc9226fd.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • ivo777
Цитирай
#4

Темата е хубава. Нека остане.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#5

@ivo777  това не са слушалки,но е блутут колона ако върши работа:


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на George_79 за това мнение:
  • ivo777
Цитирай
#6

(2020-05-28, 20:55:26)George_79 написа:  блутут колона ако върши работа:

Жоре,златен си!
Оказва се,че и LDAC кодека си работи,това ми развързва ръцете по-нататък ако ми изпадне нещо с LDAC да го вземам смело без да се притеснявам дали ще сработи коректно с Galaxy Note 9,който взех наскоро (за втори път) и който (поне засега) мисля да го ползвам 2-3 години,тъй като си го харесвам много,а и ми изпадна Snapdragon версията,при това на отлична цена.
Благодаря на всички,които писаха в темата!

(2020-05-28, 18:18:39)dani_z25 написа:  понеже не съм със стоковия
Аз за Custom ROM-овете знам,че се поддържат всички кодеци (вкл. и AptX HD),но все пак ти благодаря за мнението,със сигурност ще има хора,които от теб ще научат този факт.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#7

Само да вметна, че и на 9ката андроид си ги има Smile ноте 8

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#8

    Може ли някой да ми каже как да проверя със кой кодек ми работят слушалките... Самсунг нот 10+ а слушалките са sennheiser momentum 2

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#9

Включваш си настройките за разработчици и после слушалките ,и така може да си ги настроиш от самото меню на разработчиците.
Има доста видеота на немски и на англииски както и на други езици .Потърси ,а ако ти представлява проблем езика и самите настройки питай ще се постараем да ти се помогни.
Ето някой видеоата https://www.youtube.com/results?search_q...eischalten+

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • luxlux
Цитирай
#10

Благодаря но честно не успях да активирам настройките за разработчици... гледах клипове но няма с моето меню... не намерих къде да кликна 8 пъти за да се оключи...

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#11

(2022-05-04, 15:26:00)luxlux написа:  ... не намерих къде да кликна 8 пъти за да се оключи...

Насттойки -> За телефона -> Информация за софтуера -> Номер на компилацията ( върху този надпис кликвате 8 пъти)
"Опции на разработчици" ще се появи на последно място в "Настройки".

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • luxlux
Цитирай
#12

    Готово... Благодаря... явно ще сменям телефона... няма aptx hd...

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#13

Информативно.За да има ефект и файловете трябва да с по високо качество.Ако са Mp3 или от Spotify не е нужно.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на 007 за това мнение:
  • Compare, luxlux
Цитирай
#14

така... слушалките са sennheiser momentum 2 и на 10 май получих и sennheiser momentum 3... оказа се на нот 10 momentum 2 звучи по добре... взех xiaomi mi note 10 lite и се изумих от звука който извадиха слушалките особено momentum 3 които имат и aptx adaptive... spotify - tidal - youtube дори и сетовете прехвърлих на xiaomi звука е извънземен и то без да ползвам еквалайзера...

Xiaomi Mi 11
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)