Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus Z може да бъде представен през лятото
#1

Много от потребителите искат по-евтини продукти на OnePlus но на този етап не се споменаваха бюджетни устройства. Очакваше се, че заедно с премиерата на OnePlus 8, ще бъде представен и по-достъпният модел OnePlus Z, но това не се случи. Но ето сега стана ясно, че е възможно скоро да видим ново по-достъпно устройство, като въпреки това тези по-евтини смартфони ще отговарят на високите стандарти на OnePlus.
[Изображение: 189d83c05c6f7b5da436e582b6f4a7a7-full.jpg]
Очаква се устройството да предлага Snapdragon 765G с 5G модем и отвор в дисплея, в който ще е поставена селфи камерата. Според слуховете телефонът може да се появи през юли.
Източник: >>>>>>

 
Аксесоари
#2

Няма да е зле да пуснат бюджетен модел. В последната година малко се отдалечиха от имиджа си на производител на класни устройства на достъпна цена.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
#3

(2020-05-27, 19:18:36)whitehart написа:  Няма да е зле да пуснат бюджетен модел. В последната година малко се отдалечиха от имиджа си на производител на класни устройства на достъпна цена.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Абе малко повече се отдалечиха, и то не само последната година. Навремето, когато си взех моя OnePlus 2 за 815лв.,цената на другите флагмани, като Galaxy S6 и др.,беше около 1400лв.С две думи.....беше почти 2 пъти разликата в цената. Сега си мисля, че не е така.......аз заради това си ползвам и OnePlus двойката още Smile

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

OnePlus 2 64Gb
#4

Имах oneplus 3 после 5 и сега съм със 6. Жена ми е с тройката още и смятам това да са последните ни телефони от марката. Много си повярваха нещо с тези цени.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 
#5

E то и сега е близо два пъти разликата. 7T е около 1000 лв, флагманите на Самсунг и Епъл са двойно отгоре...

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • numak
#6

(2020-05-27, 22:34:13)whitehart написа:  E то и сега е близо два пъти разликата. 7T е около 1000 лв, флагманите на Самсунг и Епъл са двойно отгоре...

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Според мен грешиш!Говориш за модели 2019г.Ако ги сравниш Galaxy S10 и OnePlus 7T, ще видиш, че цените са сходни (около 1170лв. в mobilebulgaria). Почти сходни са цените и на OnePlus 7T Pro и Galaxy Note+. Общо взето наистина си повярваха много и нещата се промениха. Преди имаш пари да си го купиш, но нямаш покана, а сеа си го купуваш свободно......ама парите много.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

OnePlus 2 64Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на b_ignatov за това мнение:
  • milss
#7

Аз пък мисля, че са си много добре позиционирани ценово... просто цените в цялата индустрия пълзят нагоре... ОП8 е точно каквото марката предлагаше преди: топ чип с тук там нещо орязано да спестят някой лев (махнатата телефото камера и безжичното зареждане) и въпреки, че на много хора им е скъп пак си е супер сделка. Мисля че няма по евтин телефон на пазара със SD865. Да не говорим, че пак е 40% по евтин от конкуренцията. Цитирам цени в UK: Ексинос недоразумението S20+ £999, OnePlus 8 – £599. Да, прото е скъп, но по нищо не отстъпва на Ултрата (пак с боклука ексинос за Европа) и цените са съответно: £1200 за самсунг и £799 за 8 Pro. А аудиторията все ще намери за какво да мрънка. Представяте ли си пък да пуснат нещо със среден клас процесор и LCD,че да е евтин... Тогава ще има пак OnePlus загубиха себе си... къде е амоледа, къде е осма серия на снапдрагън, къде е качеството...
Сега това нещо ако го пуснат за около 350$ както пиксел 4а и НОВИЯТ 4 годишен iPhone ще са супер и ще имат в гамата си за всекиго по нещо...

И аз им бях набрал като ми омазаха перфектно работещия 6т с ранния андроид 10 ъпдейт, но като видях какво става при самсунг направо ми идваше да почна да пиша мейли с най сърдечни извинения за целия хейт който излях тогава...
#8

Ти да не мислиш, че ги интересува какво си им писал.
Факт е обаче, че вдигнаха цените като всички и си нарушиха традицията, а не е като да предлагат нещо, което го няма при другите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#9

(2020-05-30, 15:12:35)hazART написа:  Ти да не мислиш, че ги интересува какво си им писал.
Факт е обаче, че вдигнаха цените като всички и си нарушиха традицията, а не е като да предлагат нещо, което го няма при другите.


Ще прескоча заяждането с дали им пука какво съм им писал и обратно на темата... Wink

Ето едно образователно видео за ценообразуването на смартфоните за хората дето още си мислят, че ако оабсолютната себестойност на частите на един телефон е 150 долара всичко над това е чиста печелба:

https://www.youtube.com/watch?v=F5j3eB4xBRo&t=19s

Да, може би може да се свалят едно 50 60 евро от цената на всеки топ флагман в момента особено на някои пазари, но е несериозно да се мисли, че телефон с топ хардуер през 2020 може да струва под 600 евро. И естествено че е факт, че вдигнаха цените. Всеки който може да сравнява 3 и 4 цифрени числа може да го потвърди.
"а не е като да предлагат нещо, което го няма при другите"... Точно там им е силата. Предлагат каквото предлагат другите само че с 200 300 400 евро надолу. Да цените има са по високи от миналата година, но пак са най ниските за подобен хардуер. OnePlus 3 беше около 400 евро... Някой сериозно ли мисли, че OP8 може да бъде пуснат на тая цена с последния снапдрагън и 90Hz дисплей...? Тая година ниският среден клас се върти около тия цифри...
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • whitehart
#10

OnePlus Z се появи на Geekbench.
[Изображение: 8083e4df4abde2fa7968e8df5cc583a1-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
#11

Очаква се OnePlus Z да бъде представен следващата седмица. За цената все още няма информация, но за сметка на това вече станаха ясни характеристиките му. Ще бъде оборудван със Snapdragon 765G, дисплей с размер 6,4-6,5' с частота на опресняване 90Hz, както и подекранна предна камера - 16 MP. Тройната основна камера ще предлага сензори 48 MP, 12 MP (суперширокоъгълен обектив) и 13 MP (телефото). Основната камера ще има и опция за лазерно автоматично фокусиране.
[Изображение: 803b469622e5167a982190da4e8376a0-full.jpg]
Моделът ще бъде достъпен в две версии: с 8GB RAM и 128GB флаш памет, както и с 12GB RAM и 256GB флаш памет. Капацитет на батерията - 4000 mAh с опция бързо зареждане 30W. Устройството ще бъде в три стандартни цвята: черно, бяло, синьо.
Източник: >>>>>>

 
#12

Моделът OnePlus всъщност може да получи името Nord: 
[Изображение: 22a07c2dbf4031e3ca55a6f3d0adda8c-full.png]
Източник: >>>>>>

 
#13

Има оптимистични спекулации за цена около 400 евро. Горе-долу там някъде е таванът за midrange устройства (с някои малки изключения), но се съмнявам да свалят до там. Може би 450-475 евро предвид цената на 7Т в момента - 529 евро.

Относно бизнес модела им гледайте видеото, старичко е, но е интересно с ценна информация за "ентусиастките" брандове.

#14

OnePlus Z бе забелязан в Индия.
[Изображение: f4430e0be2aa500d6f3b76c23feada55-full.png]

 
#15

На  ALIBABA се появи Screen Protetor за OnePlus Z.
[Изображение: b423f73fca009d4a7bf6a97b8b4455f2-full.png]


 
#16

OnePlus Z ще предложи бързо зареждане до 30W.
[Изображение: 159f99c23c80ff463a8fb1c7abe0ad42-full.png]

 
#17

OnePlus Z, който се очаква да бъде представен на 10 юли, може да има четворна камера. За повече инфо - Тук

 
#18

По предварителна информация очакваната цена на OnePlus Nord ще е между $ 299 и $ 399. Ако се появи на тази цена, устройството може да се превърне в добър конкурент на iPhone SE 2020, цената на който е 399 долара.
[Изображение: 4342362620f37681c8e33b2356a0963f-full.jpg]
Първото устройство на бранда през 2014 година бе на цена от $ 299, предлагайки страхотни характеристики и интересен дизайн.
Източник: >>>>>>

 
#19

OnePlus с анонс на достъпното си устройство, което засега ще бъде предложено само в Индия и Европа. За повече инфо - Тук

 
#20

Очаква се новият по-евтин модел на OnePlus да се предлага и в България.  Устройството ще се появи тук през лятото и ще се предлага от един мобилен оператор и една търговска верига. За повече инфо - Тук

 
#21

Все пак новото устройство на OnePlus ще носи името NORD.
[Изображение: 8cc9105f1bed90274c34b167fc7ec90b-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
#22

OnePlus с документална продукция за създаването на бъдещия си смартфон.
Източник: >>>>>>

 
#23

Очаква се OnePlus Nord да има двойна селфи камера. За повече инфо - Тук

 
#24

OnePlus Nord се появи в качествени снимки и различни цветове.
[Изображение: 652a0c92ab794d8cb01b6407f883f831-full.jpg]

 
#25

OnePlus Nord вече може да бъде поръчан на преордер. Още две дати са предвидени за това - 8 и 15 юли. Бройката в първите два етапа не е определена, но ще бъде ограничена. На 15 юли компанията ще приема предварителни поръчки само в рамките на 24 часа. 
[Изображение: 2df07de79849874d305125964b782237-full.jpg]
От тези, които предварително си поръчат смартфона ще се иска предплащане в размер на $25. Първите купувачи ще получат OnePlus Nord в ексклузивна упаковка.
Източник: >>>>>>

 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)