Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G8s - Издръжливостта на батерията
#1

Издръжливостта на батерията на LG G8s - резултати, коментари, съвети.

За 1 седмица ползване съм изключително доволен от батерията. Да, не държи колкото тази на Poco F1 например, когато беше нов, но него много бързо го прецакаха с ъпдейтите и в момента двата държат еднакво. Батерията спокойно изкарва деня дори и с тежка употреба. Е, ако се напънем и играем много игри, може да я изтощим за 5-6 часа с постоянна игра. Но с 1 час игра на CoD телефона издържа над 7 часа SOT.  За тази 1 седмица употреба имам само 1 ден с 6 часа сот, всичко друго е над 7 часа и съм стигал до близо 9 часа сот  с 25 часа стендбай от които 8 часа са на 4G интернет. Всичко това с включен AoD, WIFI, мобилни данни, блутут, местоположение на висока точност и автоматична яркост.
[Изображение: 30649375_s.png]Увеличить[Изображение: 30649382_s.png]Увеличить[Изображение: 30649385_s.png]Увеличить[Изображение: 30649393_s.png]Увеличить[Изображение: 30649414_s.png]Увеличить


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, Marto.g, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Егати, твоя има по-добра батерия от моя.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#3

Еднакви са, само употребата е различна. И все пак е добре да споделиш твоите резултати. Днес моите са напълно сходни с вчерашните. Обаче много ме е налазил Google Play Services и това е от самото начало, винаги е над 3 часа. Може би заради много слабия обхват на 4G в нас. На работата ми е добър обхвата и там за цял работен ден прави около 20-30 мин., но приберали се в нас и до към полунощ се качва на над 3 часа. Странно обаче, че е по време на активно използване, а не във фонов режим. Или статистиката е грешна, защото пък в нея липсва Android System, а така беше и на старият ми телефон. За 1 вечер пък батерията падна от 95 на 91%, като през това време AoD е работил 1 час и е дръпнал към 1% (може и повече)
Ето и от днес
[Изображение: 30653285_s.png]Увеличить[Изображение: 30653290_s.png]Увеличить[Изображение: 30653311_s.png]
Увеличить


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Давам линк към албум в Гугъл фото, където почти всеки ден качвам скрийншоти от батерията. Общо взето с 1.час игри на ден, телефона ще направи 8 часа СоТ, с 2 часа игри 7 часа СоТ.
https://photos.app.goo.gl/yJQaRV1m9UQzMm8k7


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Значи да разбирам, че с не много ръчкане може да си изкара 2 днис около 5-6 часа СоТ? А някакви други "трикчета" прилагаш ли му за толкова СоТ? Примерно аз на С10е го ползвах с черна тема, и бях пуснал пауър сейвинг, който ограничаваше CPU-to do 70% и там още някакви други работи за да държи около 5 часа СоТ, което беше добре. Ама без донастройките положението беше плачевно. Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

5ч СоТ заради Eксиноса, аз на служебния Galaxy J6+ правя 8-9ч СоТ на Wi-Fi, но е с драконче, макар и слабо, и дори не е амолед.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

Да, ясно ми е, затова го и разкарах Big Grin Иначе в интерес на истината супер много ми допадна телефончето, ама ако беше с дракон. А не ми се занимаваше с внасяне, че хем без гаранция, хем излиза майка си и баща си. Та ще пробвам G8S, притеснява ме, че е широчък, а са ми малки ръцете, но да видим.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#8

(2020-06-01, 08:46:53)nowhere написа:  Значи да разбирам, че с не много ръчкане може да си изкара 2 днис около 5-6 часа СоТ? А някакви други "трикчета" прилагаш ли му за толкова СоТ? Примерно аз на С10е го ползвах с черна тема, и бях пуснал пауър сейвинг, който ограничаваше CPU-to do 70% и там още някакви други работи за да държи около 5 часа СоТ, което беше добре. Ама без донастройките положението беше плачевно. Big Grin
Никакви трикчета не правя. Даже както виждаш съм си с бяла тема защото тъмните не ми харесват. Никога не съм ги харесвал.
Единствено, че когато съм на работа и е на 4G там, не си играя много с телефона. Да кажем, че през работния ден правя 2 от общо 8 часа СоТ, тоест 2-та часа са на 4G и максимална яркост.Останалите в нас на WIFI и 40% яркост. Тук има два режима на пестене на батерия. Първия ограничава фоновите данни, максималната яркост, спира AoD и вибрацията. Може да се редактира обаче и да настроиш кое от всичките да спира.
Втория ограничава всичко от първи + спира WIFI, блутут и местоположение, кратки известия, намалява скоростта на кадрите и превключва на черна тема. Отново може да се редактира всичко без черната тема тук.Не ги ползвам, само проверих какво правят. Намаляването на кадрите кара телефона направо да лагва и не вярвам някой да си го причини за да спести батерия за 2 часа повече. Става за крайни случаи, ако си далеч от електричество.

Пп. Мисля, че 2 дни с 5-6 часа СОТ няма да са проблем. Просто аз няма как да изкарам 2 дни с който и да е телефон, с до 4000 мач. батерия. С Поко изкарвах до втория ден докато се върна от работа и пак го включвах в зарядното за малко за да изкарам докато си легна.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Ясно, значи би трябвало да ме изкара 2 дни със средно потребление. Ще видим. Много ми се иска да ми хареса телефона. Само този пуст размер, да видим. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Ето почти 2 дни и над 5ч. SoT и на 27%.[Изображение: ba7862a6c7af7d14d121eed33cac826c.jpg]

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

Понякога правя 8-9ч. SoT.
Но традиционно е 6-7.[Изображение: 6f0c8ed76582525b73561f662a41bfe8.jpg]

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 2 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • ganchev, vargala81
Цитирай
#11

Еее, пак не пусна оная снимка с над 10:20 часа СоТ за 24 часа стендбай. Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

(2020-06-01, 14:43:48)vargala81 написа:  Никакви трикчета не правя. Даже както виждаш съм си с бяла тема защото тъмните не ми харесват. Никога не съм ги харесвал.
Единствено, че когато съм на работа и е на 4G там, не си играя много с телефона. Да кажем, че през работния ден правя 2 от общо 8 часа СоТ, тоест 2-та часа са на 4G и максимална яркост.Останалите в нас на WIFI и 40% яркост. Тук има два режима на пестене на батерия. Първия ограничава фоновите данни, максималната яркост, спира AoD и вибрацията. Може да се редактира обаче и да настроиш кое от всичките да спира.
Втория ограничава всичко от първи + спира WIFI, блутут и местоположение, кратки известия, намалява скоростта на кадрите и превключва на черна тема. Отново може да се редактира всичко без черната тема тук.Не ги ползвам, само проверих какво правят. Намаляването на кадрите кара телефона направо да лагва и не вярвам някой да си го причини за да спести батерия за 2 часа повече. Става за крайни случаи, ако си далеч от електричество.

Пп. Мисля, че 2 дни с 5-6 часа СОТ няма да са проблем. Просто аз няма как да изкарам 2 дни с който и да е телефон, с до 4000 мач. батерия. С Поко изкарвах до втория ден докато се върна от работа и пак го включвах в зарядното за малко за да изкарам докато си легна.
Я ме просветлете какво е СОТ ,че по едно време си викам тука в тоя форум само сотаджии ли влизат
Цитирай
#13

(2020-06-02, 23:01:28)kiril271 написа:  Я ме просветлете какво е СОТ ,че по едно време си викам тука в тоя форум само сотаджии ли влизат
Screen On Time - в средите на сматфоните това е мана небесна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

Батерията за мойте нужди е Ок.
Зареждам го цяла нощ и изкарвам спокоийно до края на деня 00:00ч. В най натоварените ми дни батерията ми е падала до 6 % ,но не ми се е изключвал никога . Изклю. го от зарядното към 08:00ч. И го включвам да се зарежда към 00:00ч. Това са си 16ч. Телефона е на 3 месеца и половина.
[-] 2 потребители изказват благодарност на kiril271 за това мнение:
  • Dowper, vargala81
Цитирай
#15

След последния ъпдейт с майския секюрити пач батерията в стенбай е още по-добре.
Изключен в 6:30 ч. от зарядното, ползван 8 часов работен ден на 4G, с 2 часа SoT на 4G. Прибрах се от работа в 17 часа с 80% батерия и 2 часа SoT. В нас обхвата на 4G е много слаб. Нищо не се спира/изкл., нищо не е деактивирано/деинсталирано, има само 2 приложения на които са ограничени фоновите данни. Не се пести батерия по никакъв начин.
8 часа SoT, с 2 часа игри, 2 часа браузър, по 1 час фейсбук, телеграм и Ютуб вансед, няма какво повече да искам.
[Изображение: 30794463_m.png][Изображение: 30794547_m.png]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, ganchev, oxuboxu
Цитирай
#16

Днес тествах телефона колко може да изкара само на 4G. Издържа 7 часа SoT за 16 часа стенбай с изключително голямо натоварване. Само днес имам израсходени 3691 мб. мобилен интернет, на първите 6 скрийншота се вижда https://photos.app.goo.gl/yJQaRV1m9UQzMm8k7
Междувременно съм слушал и към 2 часа музика с вграденото приложение на заден план, като по незнайни причини тя не се отчита от статистиката.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 4 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, ganchev, milss, nowhere
Цитирай
#17

(2020-07-01, 22:12:43)vargala81 написа:  Днес тествах телефона колко може да изкара само на 4G. Издържа 7 часа SoT за 16 часа стенбай с изключително голямо натоварване. Само днес имам израсходени 3691 мб. мобилен интернет, на първите 6 скрийншота се вижда https://photos.app.goo.gl/yJQaRV1m9UQzMm8k7
Междувременно съм слушал и към 2 часа музика с вграденото приложение на заден план, като по незнайни причини тя не се отчита от статистиката.
Това е напълно реално. Ама иди го обяснявай в отбор Самсунг и ще те обявят за... Корона носител хах. Просто масово се ползват тия кекави Ексинуси и над 5 часа СОТ е екзотика за народа.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • ganchev, vargala81
Цитирай
#18

Да, редовния отговор е:
"Ама ти си го ползвал като Нокия с фенерче."
Да бе да, почти 4 гб. съм израсходил за ден и ако това не е ползване, здраве му кажи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Bavarche, ganchev
Цитирай
#19

(2020-07-02, 18:43:07)Bavarche написа:  Това е напълно реално. Ама иди го обяснявай в отбор Самсунг и ще те обявят за... Корона носител хах.  Просто масово се ползват тия кекави Ексинуси и над 5 часа СОТ е екзотика за народа.

Да напълно реално е. Някой да е казал, че е невъзможно? Поне 3-4 скрийн шота съм пускал в темите на Самсунг, че и скапания Exynos може да направи 7 часа SoT на мобилни, но ти освен да плюеш ...... Много ми е интересно следващите флагмани на Хуявея с Медиа Тек как ще се представят. Може и да е по добре от сакатия Кирин.
Иначе почти съм решил да се върна на LG, при условие, че пуснат модел с размерите на сегашния ми Note 10.

1916 
Цитирай
#20

(2020-07-02, 22:59:59)milss написа:  Да напълно реално е. Някой да е казал, че е невъзможно? Поне 3-4 скрийн шота съм пускал в темите на Самсунг, че и скапания Exynos може да направи 7 часа SoT на мобилни, но ти освен да плюеш ...... Много ми е интересно следващите флагмани на Хуявея с Медиа Тек как ще се представят. Може и да е по добре от сакатия Кирин.
Иначе почти съм решил да се върна на LG, при условие, че пуснат модел с размерите на сегашния ми Note 10.
Нещата са на кантар - почти еднакви екрани и батерии, еднакви резолюции.
Ти ползваш тъмна тема, която малко или много спестява батерия, изключваш GPS, ползваш блутут само навън до колкото разбрах. AoD включен ли ти е?
Аз не мога да понасям тъмни теми и си карам с бялата и не изключвам нищо. И сякъш стария Ексинос, който е в Note 10/S10 е по- добре от новия, който е в S20. Потвърди го момчето, което наскоро смени S20 (мисля, че Ултра) с S10. Сещаш се за кой става въпрос.
Аз по- скоро не мисля, че е от ексиноса, а модемите им са виновни. В тестовете на батериите в GSM Arena се вижда, че при разговор на 3G LG държат доста повече.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • milss
Цитирай
#21

Почти са на кантар, ако броим само SoT. Иначе ясно се вижда, че LG-то ти е било натоварено с по тежки задачи- CoD, Facebook, музика 2ч. Тези неща липсват при мен. Основно ползвам интернет през Хром, YouTube Vanced, Telegram.  GPS и AoD са ми изключени, но блутут е постоянно включен заради часовника. Ползвам само тъмна тема.
Спор няма, че LG ще изкара повече от Самсунга ми при еднакво ползване, най-малко заради по енергоефективния SD.
И аз съм на мнение, че при новите Exynos-и има нещо сбъркано, но миналогодишните са на доста добро ниво, естествено не колкото SD  Smile

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • ganchev, vargala81
Цитирай
#22

(2020-07-02, 22:59:59)milss написа:  Да напълно реално е. Някой да е казал, че е невъзможно? Поне 3-4 скрийн шота съм пускал в темите на Самсунг, че и скапания Exynos може да направи 7 часа SoT на мобилни, но ти освен да плюеш ...... Много ми е интересно следващите флагмани на Хуявея с Медиа Тек как ще се представят. Може и да е по добре от сакатия Кирин.
Иначе почти съм решил да се върна на LG, при условие, че пуснат модел с размерите на сегашния ми Note 10.
Що така остро, колега!
При Ексинуса СОТа ти е буквално измъчен, изнасилен. Знаеш какво имам в предвид, да не изпадаме в излишни полемики.
А аз нареждам Самсунг където ми падне, защото... имам защо. Ноут 10 и S20 са телефони, който искам да имам и да ползвам. Перфектен размер, функционалност, усещане за лукс. Но като ще ми излита батерията в стенбай с 30% без да пипам телефона 10 часа докато съм на работа, е дразнещо е. Да разчитам на него пък да няма обхват там, където Хуавей и Сони имат, е вбесяващо е. Аз пътувам, ползвам карти предимно онлайн, онлайн инфо за трафика и разни търсения на забележителности, адреси... И Самсунг като ми виси в режим Fuck Off Line е прецаква ме това.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#23

(2020-07-06, 23:25:50)Bavarche написа:  Що така остро, колега!
При Ексинуса СОТа ти е буквално измъчен, изнасилен. Знаеш какво имам в предвид, да не изпадаме в излишни полемики.
А аз нареждам Самсунг където ми падне, защото... имам защо. Ноут 10 и S20 са телефони, който искам да имам и да ползвам. Перфектен размер, функционалност, усещане за лукс. Но като ще ми излита батерията в стенбай с 30% без да пипам телефона 10 часа докато съм на работа, е дразнещо е. Да разчитам на него пък да няма обхват там, където Хуавей и Сони имат, е вбесяващо е. Аз пътувам, ползвам карти предимно онлайн, онлайн инфо за трафика и разни търсения на забележителности, адреси... И Самсунг като ми виси в режим Fuck Off Line е прецаква ме това.

Остро ли? Каквото почукало, такова се обадило. По-добре измъчен SoT, oтколкото сакат Kirin който за никакъв г.....й не става. Хуявеите убиват всичко на заден фон само за да пестят батерия. Искам смартфон, а не преносима батерия.
30% да ти падне батерията за 10 часа стенбай няма какво да го коментирам. Или е лъжа или някое приложение прави мизерии. Поне един скрийншот да беше показал. Ооо забравих, че ти не дължиш обяснения и доказателства на никой, оставаш си все така голословен. Вчера за 22 часа имам почти 2 часа SoT (хром и телеграм основно на мобилни данни само) и приключих деня на 70%. Ползвай си Хуявея със здраве. 
Аааа в този раздел едва ли някой го интересува Huawei или Samsung, тук става въпрос за LG. LG G8s по нищо не отстъпва на миналогодишните (а и доста от тазгодишните) флагмани на двете водещи компании с андроид телефони. С по добър процесор са, лицевото отключване е по-добро от това на Р30 и S10, ........... Единствената им слабост е, че официално са почти неоткриваеми у нас. 
Сравнявам го с Р серията на Хуявей и S на Самсунг, защото с Mate и Note трябва да сравняваме V серията на LG.

1916 
Цитирай
#24

Колеги, не се карайте. Всеки си преценя дали да зарежда малко по-често и да е с любимата си марка, или да зарежда по-рядко но да прежали друг компромис. Истината е, че всички си имат някакви трески за дялане, G8s също. Ето например много хора го отбягват заради ширината и да кажем ноча, който е най- огромния може би. Ето аз например оставих Поко, който имаше невероятен живот на батерията и се върнах на V20, който държи 1/3 от това на Поко. Но не беше чак такъв проблем, понеже имах и резервна и с двете батерии деня го изкарвах. Ама предпочитам да прежаля батерията от колкото 100 др. неща при Покото
Както Баварчето има право да е недоволен от Самсунг, така и Милс има право да е доволен.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, ganchev, milss
Цитирай
#25

За ноча има оправдание. Не може да е капковиден или да е една малка дупка. LG освен камера са вкарали в ноча и TOF сензор който прави лицевото оключване доста по-сигурно и за навигирането без докосване на дисплея.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • vargala81
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)