Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Maps камери на КАТ
#1

Здравейте колеги,да попитам-Google maps не ми показва камерите на КАТ.Преди това бях с Iphone и нямаше проблеми-като ползвах навигацията,особено из София си ми излизаха.Да не би да са ги махнали,или трябва някъде от настройки да ги активирам?
Благодаря!

Милан
Цитирай
Аксесоари
#2

Е провери си настройките.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Немога да намеря нищо.

Милан
Цитирай
#4

Включил ли си опцията speedometer? Ъпдейтнал ли си приложението?
Като цяло аз лично ползвам по-рядко мапса, но когато го ползвам виждам камерите, дори мога да ги отбелязвам. Препоръчвам Waze, там всички камери са отбелязани и има по-готин интерфейс ( лично за мен ), пък и пак е собственост на Google.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • Petreto1980
Цитирай
#5

Откога google maps показва камери?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#6

Waze_то е тяхно, така че може да се каже и това за тях... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

Гугъл Мапс не показва камери на Кат! И никога не е показвал. Явно се бъркаш с други приложения.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Това не е вярно. Показва камерите, обаче напоследък и при мен изчезнаха.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • LangOff
Цитирай
#9

По-принцип Google Maps не показва статичните камери и няма сигнализация за тях. Поне така беше доскоро. Показва само тези, които шофьорите отбелязват, когато минават покрай тях. Също както ПТП и т.н., но явно доста шофьори отбелязват и статичните камери, защото се появяват на картата.
Цитирай
#10

Ами може и да е показвал камерите и да не знам, но аз лично не намирам настройки, където да активирам...
Ползвам мапса основно извънградско. Waze е с уникален интерфейс, но дърпа много батерия...
И понеже ми стана интересно - дайте по-подробно по темата, моля!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Имам спомени, че се активираше от нещо подобно на speed meter. Не я ползвам понеже ту работи, ту не. Waze е отличен в това отношение и ми е първи избор.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#12

На Уейза това му е лошото, че и катаджиите го знаят, и му махат стоянките, докато не ги докладват и така отново...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#13

(2020-06-06, 09:58:07)alexbg67 написа:  На Уейза това му е лошото, че и катаджиите го знаят, и му махат стоянките, докато не ги докладват и така отново...
Е òбясни как се махат щото имам приятели катаджии... Та им рекох, че има един у форума който знае...

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Кажи на твоите приятели да не се бъркат, където не им е работа, да ги ева и в катаджиите.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#15

(2020-06-07, 10:31:46)gurcayy написа:  Кажи на твоите приятели да не се бъркат, където не им е работа, да ги ева и в катаджиите.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Е нали това им е работата да ги ева!

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Вчера си разцъквах навигациите и видях че Гугъл мапс вече има същите опции,както при Уейз, за докладване-полиция,радар,катастрофа и тн.Незнам от кога е.
[-] 1 потребител изказва благодарност на JuliusCaesar за това мнение:
  • Mikk
Цитирай
#17

(2020-12-27, 06:48:49)JuliusCaesar написа:  Вчера си разцъквах навигациите и видях че Гугъл мапс вече има същите опции,както при Уейз, за докладване-полиция,радар,катастрофа и тн.Незнам от кога е.

От мнооого време.
Цитирай
#18

Колко са обновени обаче? Аз на уейза разчитам много за полиция и катастрофи.
Цитирай
#19

Waze задължително показва дори и скритите гейовете. Сега по празниците са изкарали всички камери и събират за новогодишни подаръци. На Божурище има един забравен знак 60 от строежа на една незаконна бензиностанция, естествено полицията забрави да го махне и редовно чакат там . Ония ден се беше скрило едно сребрен металик пежо с двама педали с камера.

Ползвайте вазе и споделяте къде се крият , аз дори и в София го ползвам постоянно
[-] 1 потребител изказва благодарност на kkirilov за това мнение:
  • gorila
Цитирай
#20

Трябва да правиш разлика между статични камери за скорост и мобилни камери за скорост - тези в патрулните автомобили. Едните са фиксирани и присъстват във всички навигации. Ъпдейтват се заедно с картите на навигацията. В Waze предимството е, че имаш и звукова и визуална сигнализация, а в Google Maps само визуална (поради някакви европейски нормативи). Другите събития за които говориш, присъстват и в двете навигации с аудио и визуални предупреждения, но с малки разлики ( в Waze имаш повече опции). Въпросните мобилни камери, катастрофи и т.н. се регистрират на база потребителската активност. Всеки шофьор минавайки покрай подобно събитие го отбелязва на навигацията и по този начин се регистрира, а минаващите след него получават сигнализация за това. Съответно потвърждават или отбелязват, че вече не е актуално или все още е. В Waze потребителите са много по-активни от Google Maps и съответно получаваш много повече сигнализации за подобен род събития. За мобилни камери и полицейски засади и т.н. няма равна. Шофьорите отбелязват дори опасни предмети на пътя. Актуалната информация за тези събития, които те интересуват зависи от потребителите, а не от навигацията. В това отношение Waze няма конкуренция. Но да не забравяме, че Waze е собственост на Google. Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на Johnny Bravo за това мнение:
  • alexbg67, LangOff
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)