Анкета: Липсват ли Ви телефоните с Windows Phone? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
28.38%
21
28.38%
Не
35.14%
26
35.14%
Никога не съм използвал телефон с Windows Phone
36.49%
27
36.49%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Липсват ли Ви телефоните с Windows Phone?
#1

[Изображение: 20170903-Microsoft-Windows-Phone-Store.png]

Липсват ли Ви телефоните с Windows Phone?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди 2010 г. не съм използвал смартфон, просто тогава не ме влечаха телефоните. Дори не знаех, че има с Windows, не бях чувал и за Андроид, само за Симбиан. Един ден влизам в Теленор (тогава още Глобул) да си купя някакъв телефон и забелязах на рафта някакъв с надпис Globul Q1 (ZTE Racer). Все още не знаех, че е смартфон, но прочетох че има WIFI и го взех. Чак тогава започнах да се интересувам от Смартфони.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Не съм използвал, но си мисля, че хем щяхме да спечелим, ако точно Уиндоус беше трети играч на този пазар, хем комуникацията и синхронизацията с компютър с Уиндоус сега щяха да са на съвсем друго ниво. Та в този аспект ми липсва, макар да не съм имал, само съм "разцъквал" такива. Ще задържа да не отговарям с опциите от самата анкета.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#4

Никога не съм ползвал, затова няма да ми липсва!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Бях взел за втори телефон преди време Lumia 630 със смешните 512MB RAM работеше доста бързо за толкова слаб телефон.
В момента събира прах, но си работи и го пазя за резервен като дойдат роднини от чужбина и временно им трябва българска карта.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#6

"Ич!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

Windows Phone ми беше първият смартфон и до ден днешен ми е слабост. Lumia 640 с Windows Phone 8.1 Denim - много добре оптимизиран, всичко си работеше както аз го искам и летеше. Тогава, 2015 г., хич не харесвах Андроид и ми беше смешно, как мои приятели си купуваха такива телефони. Бях си направил извод, че е бъгава система, недоправена, която по няколко пъти на ден ти изписва "Приложението не отговаря". Всичко в Windows ми харесваше, но и забелязвах изоставането откъм избор на приложения. После излезе Windows 10 Phone, и нещата тръгнаха надолу, нямаше основни приложения, ъпдейти на трети страни липсваха, неоптимизирана система. Разбрах, че няма да я бъде много. И така реших да си сменя телефона с друг, който е с Андроид. Вече 2018 г. Андроид ми харесваше, не ме работеше зле и ето ме тук в този форум Big Grin

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobi_1217 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#8

Не ми липсват защото четях че има малко приложения за тях и андроид е по добре.Двама колеги си купиха Lumia и съм ги разглеждал за настройки на уголемяване на текста но нямаше такава настройка или беше затънтена някъде не знам.
Цитирай
#9

От Симбиан директно минах на Андроид и пропуснах това недоразумение Windows Phone. За неуспеха му са си виновни Microsoft, а щеше да е добре за нас крайните потребители на пазара да има и трети конкурентно способен играч.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#10

Никога не съм ползвал, но според мен имаха огромен потенциал.
Жалко, че не се развиха.
Жалко, че Симбиън не се разви.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

(2020-05-30, 11:49:09)Victormihov написа:   но според мен имаха огромен потенциал.

Ако бяха пуснали основни (масово използвани) приложения в началото и съответно разработваха нови приложения/игри щяха да имат добро бъдеще, но Microsoft ги заряза.
Няма да забравя как Lumia 535 с 1GB RAM хвърчеше пред S7 Edge с 4GB RAM - толкова лека беше Windows Phone/Windows Mobile.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 2 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • Bavarche, Victormihov
Цитирай
#12

Имах SAMSUNG ATIV S. Батерията беше покъртително зле , но екрана...72p SAMOLED за времето си беше уникално, и това черно точно върху интерфейса на WP...

Проблема си беше ясен - приложенията. Дори messenger не позволяваше разговори до 8.1 ако не се лъжа. Малко приложения, а тези с версии за WP бяха 1% като функционалност от това, което беше за Android и iPhone. Затова го и разкарах. Иначе такава плавност в интерфейса, никога нищо не заби и не замръзна, работеше наистина леко. Но... noo apps, baby.

Още преди това съм имал Omnia с WM6.1 обновена до 6.5 и работеше доста добре. За времето си резистивния екран не беше лошо нещо - имаше си и писалка Big Grin
Даже и Skype имаше, Opera Mini беше революция и крачки напред от IE.

За мен обаче иконата от онези времена, всъщност те са две... Nokia N95 и HTC HD2. Това са апаратите, които гледах по витрините изложени с уважение и респект към производителя. Това бяха мултимедийни зверове, носещи своята магия. Особено N95. Гледах като някакво върховно постижение, нещо уникално. Symbian тогава имаше куп приложения.

Е, отминали времена...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Kobrakobra за това мнение:
  • Bavarche, Victormihov
Цитирай
#13

Ако все още имаше телефони с Windows Phone най-вероятно щях да имам един вече. Наскоро гледах клипчета на телефони с тази операционна система и определено ми хареса, защото е нещо различно от Андроид. Разцъквал съм преди Nokia Lumia 920 и тогава наистина нямаше много приложения, но facebook, instagram (бета) и други основни си ги имаше. За съжаление може би няма да видим нещо подобно от Microsoft в близките години, така че друго освен Андроидеца няма да се разцъква.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#14

Имах преди време Лумия 630. Не беше лош, но софтуера беше оскъден, особено за мултимедия. Додах им шанс няколко месеца да се поразвият , което така и не се случи и се отказах. И не, не ми липсва особено.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#15

На мен ми липсва телефон, на който може да се инсталира която искаш версия на ОС, без да чакаш (и не дочакваш) да направят специално за твоята марка и модел. Не знам дали при Windows Phone е било така.
Цитирай
#16

Никога не съм имал телефон с Windows Phone, защото още с излизането си не се наложиха колкото Android заради това че не предлагат достатъчно приложения, въпреки, че работеха гладко, а без приложения, все едно не е смартфон. После като си ги правиха само Microsoft пак нищо не се промени, предлагаха пак цветни модели, но пак без приложения. Но ако сега имаше още такива телефони със сигурност щяха да са по-добре, защото и Microsoft стана по известен, а и хората оценяват гладката работа, защото преди се търсеше повече настройки и персонализация да има, но сега хората като че ли се наиграха. Гледам че имат телефон, който се сгъва, но работи с Android, което за мен е смешно, толкова компютри работят с Windows, а не да могат да инвестират в телефони с Windows, за да си направят една екосистема, а това за мен е смешно, въпреки че с Android е по-лесно и да сложат един скин, все едно е като Windows, но за мен не е правилно решение.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

ДА, ще ми липсва и то много.

Имал съм Lumia 535 и Lumia 640XL

Камерите на 640XL бяха супер за времето си.

Проблема им беше че не си платиха на Google да направят официални аппове а MS реши че трябва да си прави негови такива и си направи собствен Google Drive, Youtube, Gmail и т.н.
Това им беше грешката.

Сега няма аппове като FB, Viber и Messenger.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#18

Трудно се бори готова и развита OS с милиони приложения, при това развити, обновявани и подобрявани в годините... първите версии на приложенията за WP7 бяха тотална гавра, дори до 10-ката много малко приложения се развиха и нито едно не докара на това, което беше за iOS/Android.

Примерно ползвах Pixlr. На Android-а ми (Xperia някаква имах паралелно с Ativ-а и един стар 3GS с iOS6) това приложение имаше куп ефекти, филтри, възможности и т.н. За iOS приложението беше спряло във времето си, дори с по-стара иконка, но все още имаше доста възможности за настройки на цветовете.
В WP8 версията имаше 10 филтъра и 5 рамки на кръст. Messenger до 10-ката не можеше да звъни, изобщо всякакви такива...почти нищо не беше такова, каквото за Android.

Как да бориш една развита OS с куп приложения, като малкото в магазина ти не стават за нищо...

P.S.: Всяка втора дума ми е била "развит/а". Нищо, оставам го в оригинал, ха-ха.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kobrakobra за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#19

Повярваха си, а не трябваше.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

По-скоро тези, които наистина си повярваха бяха Nokia. Ей така ще борим новия Touch experience на iPhone и Android....със Symbian с уголемени икони...ей там сгрешиха брутално.
Цитирай
#21

Липсват ми, при това много! Имах HTC Windows Phone 8X и бях много доволен. Вярно, приложенията не бяха изобилни като при Android, но пък всички работеха коректно, дори и след ъпдейт. Но всяко нещо с времето си...
Цитирай
#22

Да припомня, че имаше и телефони с Windows Phone.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Имах всички Галаксита( тогава бяха флагманите), и си ги купувах още като излизаха. Не помня по каква причина ми се наложи да ползвам Лумиа 535 на майка ми. Бях изумен, как лети всичко и колко добре е измислено. Разбира се, веднага си купих флагмана им- 1520. НЕВЕРОЯТЕН телефон, няма да забравя усещането си, когато го включих за пръв път. Уж, все имах най- доброто от Андроид, а този екран беше класи над Галакситата. За съжаление, по някакви причини приложенията не се развиваха и пак минах на Андроид, но ми липсва и усещането и плавността.. Дори сега отвреме- навреме си слагам Square Home Lаuncher- ей- така, от носталгия, но не е същото.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
[-] 1 потребител изказва благодарност на scorceni за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#24

Имах нокиа лумиа навремето. Windows phone имаше огромен потенциал. Но, ужасно закъсняха във времето и после не можаха да догонят останалите, което наистина е жалко за потребителя. И това се оказа пагубно за Нокиа.
Цитирай
#25

(2023-04-28, 19:09:02)scorceni написа:  Имах всички Галаксита( тогава бяха флагманите), и си ги купувах още като излизаха. Не помня по каква причина ми се наложи да ползвам Лумиа 535 на майка ми. Бях изумен, как лети всичко и колко добре е измислено. Разбира се, веднага си купих флагмана им- 1520. НЕВЕРОЯТЕН телефон, няма да забравя усещането си, когато го включих за пръв път. Уж, все имах най- доброто от Андроид, а този екран беше класи над Галакситата. За съжаление, по някакви причини приложенията не се развиваха и пак минах на Андроид, но ми липсва и усещането и плавността.. Дори сега отвреме- навреме си слагам Square Home Lаuncher- ей- така, от носталгия, но не е същото.
 
Пиксела не се ли доближава до най-плавният Андроид? Поне така казват по ревютата. Не съм имал такъв телефон.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)