Анкета: Липсват ли Ви телефоните с Windows Phone? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
28.38%
21
28.38%
Не
35.14%
26
35.14%
Никога не съм използвал телефон с Windows Phone
36.49%
27
36.49%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Липсват ли Ви телефоните с Windows Phone?
#26

(2023-04-30, 12:40:58)Victormihov написа:   
Пиксела не се ли доближава до най-плавният Андроид? Поне така казват по ревютата. Не съм имал такъв телефон.

Офтопик:Да, така казваха за Пикселите. Но,не е за мен, някаква грозничка ОС, без софтуерни глезотийки, а чистия Андроид е точно това. Китайците пък са на другия полюс, красиви, уж със софтуерни подобрения а неработещи, както би трябвало и с редки ъпдейти. Самсунга, според мен, е с най-добро съотношение в тези аспекти.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
[-] 2 потребители изказват благодарност на scorceni за това мнение:
  • SE Neo V, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#27

След краткият ми опит с Лумия 710 и 520 - твърдо не! Много бедна ОС, още по-празен магазин за приложения. Имаше и едни драми с липсата на актулизации мисля. 520 пък е печално известна с дефектиращият бутон за заключване/отключване. Моят се изкърти от дъното. От друга страна имаше един говорител, но по спомен, беше приличен.
Според мен, предимството на тази ОС беше сревнително плавната работа на много бюджетни устройства, която Андроид те първа трябваше да постигне.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#28

Те всъщност защо така бързо залязаха? 2г май просъществуваха, аз много добре си ги спомням, много хора таяха надежда в тях. Аз лично не успях да си купя, тогава в тези години през 2015та, Епъл ми тровеха мислите и бях зомби.

Най-странното знаете ли кое е? Така и не успяха да направят една и съща система и за настолните компютри и за смартфоните.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#29

Никога не съм имал,но да разцъквал съм ги и бях изумен какъв фокус имаше лумията и снимаше дооооста добре пред Racer или blade.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#30

Имах HTC Mozart, после някакъв Самсунг, после всичките Нокии. Сега за коледа един приятел ми подари 920 червена чисто нова. Ей така, за разкош. Един от най впечатляващите телефони като цяло според мен е 1020. WinPhone беше най красивата ОС. Стилна и подредена с един доминиращ цвят и мазно въртящи се квадрати. Много по изпипана визуално от хаосът в Симбиан и Андроид. Но явно естетите сме твърде малко и WinPhone не достигна нужния пазар за да оцелее.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • L1892, scorceni
Цитирай
#31

(2023-04-30, 12:40:58)Victormihov написа:   
Пиксела не се ли доближава до най-плавният Андроид? Поне така казват по ревютата. Не съм имал такъв телефон.
Да, Pixel имат репутацията да бъдат сред най-плавните Android телефони на пазара, тъй като работят с почти чиста версия на операционната система. Това ги прави изключително бързи и прецизни. Само един допълнителен фактор за техните добри резултати е, че те получават бързи ъпдейти на софтуера, което позволява на потребителите да имат достъп до нови функции и подобрения в най-кратки срокове. Когато става въпрос за китайските телефони, възможно е да получите много функции и софтуерни глезотийки, но устойчивостта на софтуера може да е проблем. В крайна сметка, изборът на телефон зависи от индивидуалните нужди и предпочитания на потребителя.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DarkMoon за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#32

Естетиката е най-дребната причина, поради която тази ОС се провали. Да, вярно че системата позакъсня, но имаше интерес към нея, преди MS да изгубят интереса от всички останали производители, да използват тяхната система в устройствата си. Изгубиха Гугъл, който спря да поддържа всички техни приложения за WP и блокира използването им. Не можаха да спечелят големите разработчици, които да създадат версии на своите приложения за WP.
Win 8 беше зле реализирана. WP като цяло, не можеше да предложи нищо ново и уникално. В края, хората се бяха ориентирали към конкурентите и Windows Phone нямаше с какво да ги привлече вече. MS сами закопаха операционната си система, и заради договора, да се използва единствено тяхното решение в Nokia телефоните, повлякоха и марката.

Единствената гнусна практика, която помогна в цялата ситуация (не по вина на Майкрософт) беше, че всички се облягаха на популярните мнения, без да вложат никаква мисъл. Голяма част от потребителите на Андроид и iOS вземаха WP на шега, насаждаха мнението на потенциалните нови купувачи на Nokia, че ситемата не става, че не може да стъпи на малкият пръст на операционните системи в техните телефони. Навсякъде само това се тръбеше, как WP изостава, как е неадекватна, колко по-малко може. Всичко беше грозно преувеличено. Но лошата репутация си е лоша репутация, дори 80% от нея да е една преувеличена лъжа.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#33

(2023-05-06, 15:30:53)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Естетиката е най-дребната причина, поради която тази ОС се провали. Да, вярно че системата позакъсня, но имаше интерес към нея, преди MS да изгубят интереса от всички останали производители, да използват тяхната система в устройствата си. Изгубиха Гугъл, който спря да поддържа всички техни приложения за WP и блокира използването им. Не можаха да спечелят големите разработчици, които да създадат версии на своите приложения за WP.
Win 8 беше зле реализирана. WP като цяло, не можеше да предложи нищо ново и уникално. В края, хората се бяха ориентирали към конкурентите и Windows Phone нямаше с какво да ги привлече вече. MS сами закопаха операционната си система, и заради договора, да се използва единствено тяхното решение в Nokia телефоните, повлякоха и марката.

Единствената гнусна практика, която помогна в цялата ситуация (не по вина на Майкрософт) беше, че всички се облягаха на популярните мнения, без да вложат никаква мисъл. Голяма част от потребителите на Андроид и iOS вземаха WP на шега, насаждаха мнението на потенциалните нови купувачи на Nokia, че ситемата не става, че не може да стъпи на малкият пръст на операционните системи в техните телефони. Навсякъде само това се тръбеше, как WP изостава, как е неадекватна, колко по-малко може. Всичко беше грозно преувеличено. Но лошата репутация си е лоша репутация, дори 80% от нея да е една преувеличена лъжа.
Въпреки че Windows Phone може да е бил провал, важно е да се отбележи, че Майкрософт има много други успешни продукти и услуги. В крайна сметка, е възможно в бъдеще да се появят нови версии на телефоните на Майкрософт или да се създадат нови иновативни продукти, които да имат голям успех на пазара.
Цитирай
#34

Дали имат успешни продукти или не, всеки може да реши за себе си, според предпочитанията си и това, което използва. Windows Phone обаче е мъртъв продукт. Сега е още по-късно и по-трудно да се конкурират системите на Google и Apple.
Не очаквам да се появи нищо ново с логото WP. 7 милярда долара загуба подкрепят това твърдение. Особено в днешната икономика.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#35

(2023-05-06, 15:50:19)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Дали имат успешни продукти или не, всеки може да реши за себе си, според предпочитанията си и това, което използва. Windows Phone обаче е мъртъв продукт. Сега е още по-късно и по-трудно да се конкурират системите на Google и Apple.
Не очаквам да се появи нищо ново с логото WP. 7 милярда долара загуба подкрепят това твърдение. Особено в днешната икономика.
Може да има истина в това, S.7.R.3.L.0.K. Но в крайна сметка, технологичното развитие е неспирно и не можем да отричаме възможността за поява на нещо ново и иновативно. Освен това, дори ако Windows Phone е мъртъв продукт, това не означава, че тези, които го използват, не могат да продължат да го ползват и да са доволни от него. В крайна сметка, всеки има своите предпочитания и те могат да варират от човек на човек.
Цитирай
#36


Те нали пуснаха сгъваеми телефони с Android, в тези видеа може да добиете представа как се справят.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

(2023-05-06, 16:07:35)hazART написа:  

Те нали пуснаха сгъваеми телефони с Android, в тези видеа може да добиете представа как се справят.
Благодаря за споделянето на другото видео. Има много интересни подробности за новия Surface Duo 2, който изглежда да е значително подобрен в сравнение с първата версия. Въпреки това, видеото отново подчертава някои недостатъци и възможни проблеми с телефона. Va
Цитирай
#38

Да, опитаха се да са модерни като хванат тенденцията със сгъваемите телефони, но все още не са толкова популярни, поне докато не пусне и Apple такъв модел или пък и другите производители не ги изгладят напълно по отношение на браздата, механизма на сгъване, издръжливостта и софтуерно.

Затова според мен можеха да пуснат и нормални телефони, защото там недостатъците ще са много по-малко, а както се вижда при Surface Duo са много.

Но най-важното е, че вече са с Android със скин на Windows, друго щеше да е да е с операционна система Windows.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#39

(2023-05-06, 16:54:27)hazART написа:  Да, опитаха се да са модерни като хванат тенденцията със сгъваемите телефони, но все още не са толкова популярни, поне докато не пусне и Apple такъв модел или пък и другите производители не ги изгладят напълно по отношение на браздата, механизма на сгъване, издръжливостта и софтуерно.

Затова според мен можеха да пуснат и нормални телефони, защото там недостатъците ще са много по-малко, а както се вижда при Surface Duo са много.

Но най-важното е, че вече са с Android със скин на Windows, друго щеше да е да е с операционна система Windows.
Ако говорим за сгъваеми телефони, може да разгледате и Samsung Galaxy Fold или Z Flip. Те вече имат постигната издръжливост, а иновативният им дизайн ги прави изключително интересни и уникални. А както казахте, сега всички производители са на път да разработват свои собствени сгъваеми модели. Възможността за по-голяма гъвкавост и по-голям екран обаче прави тези телефони много привлекателни за потребителите, които търсят по-нестандартни решения.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DarkMoon за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#40

Темата е за Windows телефони, обсъждай другаде новите Android модели. Създай си нова тема.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#41

Тези Android модели ги обсъждаме като следствие от пропадането на телефоните с Windows. Те показват, че Microsoft се опитват да правят нещо, пък макар и под друга операционна система и не толкова успешно. Не виждам нищо лошо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#42

Преди години един колега имаше HD2 на HTC с уидноус мобайл, и когато МС се провалиха, си сложи андроид на него. Вървеше безупречно, но и апарата си го биваше!

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Bavarche, Victormihov
Цитирай
#43

(2023-05-06, 19:03:53)pepy1 написа:  Преди години един колега имаше HD2 на HTC с уидноус мобайл, и когато МС се провалиха, си сложи андроид на него. Вървеше безупречно, но и апарата си го биваше!

HD2 е легенда. Нещо като Transformers Prime на телефоните.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#44

Честно казано, не знам, но по-скоро да.
Служебните ни телефони бяха първоначално Nokia Lumia с Windows Phone 8 (8.1) в последствие с Microsoft Lumia с Windows Mobile 10. Имал съм Nokia Lumia 630 или 640 (не помня вече) с Windows Phone 8.1. Мога да кажа, че въпреки малката си памет работеха много добре. Бях забравил дори пина, защото не бях рестартирал телефона повече от година. Заради Windows Phone имаше много добра интеграция с останалите Microsoft продукти, които фирмите ползват, например SharePoint (това все още липсва при андроид). След това имах Microsoft Lumia 650 - Windows Mobile 10 пак служебен, и Microsoft Lumia 950 XL като личен за 2 – 3 години. Последният не беше без проблеми, но имаше блестяща камера и много добре организирано меню с настройки. Всички настройки на Nokia Lumia 640, подобно на Android, бяха „изсипани“ в меню настройки с няколко хаотични подменюта и нищо без търсачка не можеше да се открие. Та за Microsoft Windows Phone, прекрасен дисплей, камера, софтуер на камерата, но бъгава операционна система, заедно с идеята за universal windows app.
Microsoft правеше Windows Mobile 10 без голямо желание и сигурно с практиканти. Освен Стив Балмър, имам чувсвтото, че никой друг от Microsoft не се интересуваше от мобилния бизнес (Nokia Lumia с Windows Phone са имали между 10-25% пазарен дял в Европа, след изоставането на развитието на Windows Phone 8 и изчезването на Nokia и появата на бъгавата Windows Mobile 10 и заради app gap , пазарния дял пада драстично).

Та на въпроса, липсва ли ми Windows Phone – определено не. Липсва ли ми - Windows Mobile – може би да, дори от време на време си вадя Lumia 950 XL, радвам се на плочките, правя по няколко снимки с камерата, която въпреки завидната възраст, предполагам засенчва все още средния клас телефони, зареждам го и го прибирам обратно в шкафа. Това е телефонът, с които имах най-много проблеми, но и най-добри спомени и запечатани моменти от камерата. Това е телефонът, които сигурно последен ще изхвърля.
Имам все още първият ми личен смарт телефон – google (Samsung) nexus S. И той все още работи и 1-2 пъти годишно го пускам. Спомням си, че заради размера ми беше много удобен.
[-] 3 потребители изказват благодарност на p_v_a за това мнение:
  • andro9060777, Bavarche, sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)