Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с микрофона при видео разговор
#1

Здравейте! Напоследък имам някакъв проблем при видео връзка в Whatsapp. Този проблем е от няколко седмици. Когато разговарям с един човек, той ми казва, че от мен се чували някакви шумове от рода на блъскане, местене на мебели и т.н..Абсолютно сигурна съм, че микрофонът ми е в добро състояние, телефонът не е изпускан, намокрян и т.н.С този човек разговаряме всяка седмица и всеки път проблемът е един и същ-тези шумове. Реших да пробваме по Viber, там проблемът е същия. Няма никакви странични шумове освен моя глас. Сложих си дори слушалки, тъй като знам, че те си имат свой микрофон....отново същото. Не знам какво да направя вече. Какъв може да е проблемът? Този човек каза, че има такъв проблем с мен и с още един човек.Спомена ми, че и другият човек като мен постоянно е със слушалки и че проблемът може да е от честата им употреба. Дали? Все пак жакът на слушалките ми не е в близост до микрофона. Реших да се обадя на свой приятел и да изпробваме дали при него се чува така, но не. Той ме чува перфектно. Не знам какъв е проблемът. Моля Ви за съвет... Пробвах да рестартирам телефона както и да инсталирам наново Whatsapp и не съм сигурна, че проблемът се е оправил... Ако случайно не е бихте ли ме посъветвали какво да правя?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами тези звуци каквито и да са явно проблема си е от човека с който говориш след като на други разговори не е така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • krisi_ivanova22
Цитирай
#3

Пак е авторката! Забравих да кажа, че същия ден говорих с човека по друг телефон и проблемът изчезна. Защо само с този човек имам такъв проблем? Надявам се, че проблемът не е в моя телефон....
Цитирай
#4

Проблема е в неговия телевизор. След като само с него имаш този проблем.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#5

От Авторката:Оказа се, че всъщност имам проблем и с други хора, когато разговарям. Когато включа за нормален разговор се включва и горния говорител, там се чува перфектно и няма проблеми. Но включа ли видеото и с него се включва долния говорител и тогава започват тези звуци.Плюс, че видеото е супер забавено. За забавянето може би е от интернета, макар че с другите телефони бях свързана към същия интернет и нямаше проблеми. Онзи ден си направих експеримент и наистина чух тези неприятни звуци. Правих тест на микрофона-той работи перфектно. Съмнявам се в долния говорител. Мисля, че е в конфликт с музиката ми и ефектите й или с нещо друго, поне аз така си го обяснявам. Но все пак този проблем дори и с музиката го нямах. Не знам как мога да се справя с него. Не съм сигурна дали проблемът е софтуерен или хардуерен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)