Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G8S - Лични впечатления
#26

Да, пристигна, но чакам да пристигне и П30 Про и май ще задържа него, понеже както не веднъж съм споменавал за съжаление е доста широк и с калъфче си става направо огромен за мен, понеже съм с малки ръце. Сигурно щях да си го ползвам, ако П30 Про не беше изскочил на добра цена и то версията с 8ГБ РАМ. Кофти е извития екран, но ще пробвам протекторите с UV, които са. Искаше ми се да съм пълноправен член на клуба, ама каквото такова, не се знае какво ще стане. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
Аксесоари
#27

Пиши във форума, ако ще разкарваш лг-то, че ме сърби крастата, а и моя ми омръзна доста.
[-] 3 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Dowper, nowhere, vargala81
Цитирай
#28

Аз отдавна дебнех G8s да хвана някаква промоция. Тук в Германия официално в сериозните магазини цената е ок. 350 евро, но тия дни набарах един за уникалните 250. Разпродажба на последни бройки. Като изключим големия размер, всичко в него го прави идеалния за мен. Снапдрагон 855, слот за памет, плосък ОЛЕД, жак за слушалки, безжично зареждане, IP68...абе няма друг такъв на пазара. Взех го за експеримента , по принцип ползвам P40 pro по разни други причини. Но вече 2ри ден и този телефон не спира да ме изненадва приятно. Единствена слабост е че няма още Андроид 10, ама няма и нужда сякаш. Те Андроида напоследък го омазват с ъпдейтите.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Dowper, vargala81
Цитирай
#29

Щом имаш P40 Pro и G8s все пак успява да те изненадва приятно, това мисля говори достатъчно за качествата на G8s. Да, малко е по- широк от колкото трябва, особено с калъфа. Но V20 е по- широк и съм свикнал. А преди V20 имах Мейт 9, който беше още по- широк и чак ми се схващаха пръстите при продължителна употреба. @Bavarche , може ли да се запишеш в анкетата за преброяване!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Bavarche, ganchev
Цитирай
#30

Това което ме шокира, е че дисплея му е с по добри цветове от на Р40. Той Р40pro си има реален проблем с нюансите. Жълтее леко и като го бутнеш към студено тонове пък убива червеното. Нюанси са и ако нямаш база са сравнение си е супер, но... Въобще LG още от G6 имат най добрите дисплей от към точност на цветовете и истинско бяло. Сони също са с прекрасно чисто бяло но някак твърде контрастни цветове.
Другия шок е от батерията. Не знам от Снапдрагона ли е или други оптимизации, но в стенд бай губи по няма и 1% на час. Такова чудо не съм виждал от години. Остава да пробвам камерата тия дни.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#31

При ОЛЕД-а всичко е една лотария. Аз смених 4 S8-ци. Уж Самсунг имали най-добрите дисплеи. Дрънци. Единият жълтееше, другият червенееше, третият синееше и не знаеше какво е бял цвят. Сегашният, който ползвам от 2 години, е добре. И всичките тези са произведени повече от година след излизането модела на пазара, та не става дума за дефектни първи партиди. S20 и 8 Про, особено втория, също не са лишени от проблеми.
Някой път и един ъпдейт може да разбие всичко. https://r2.community.samsung.com/t5/Gala...-p/4049910
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#32

Да, така е. Мисля че е щото има органични елементи някакви там. Но аз досега съм сменил над 30 телефона за последните 5 години и вярно че при Самсунг е най трудно да попаднеш на читава бройка. С ЛГ имах един път проблем с бърн аут на дисплея. Беше Г5 витринна бройка и със сигурност над година е висял изложен някъде и дисплея е работил доста. Доскоро ЛГ бяха предпочитан доставчик на ОЛЕД, а Амолед само Самсунг май ги правят и си правят каквото си искат.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#33

Е щом то и Apple им се доверяват, значи правят нещата както трябва. Не напразно печелят награди всички флагмани на Samsung и Apple за най-добър дисплей.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#34

Печелят, като им пратят от най-добрите си бройки, които са предварително тествани, разбира се. Дали ако им бяха пратили някоя S8-ца като моите, които червенееха, синееха и т.н., щяха да бъдат толкова хвалени? Едва ли.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#35

(2020-07-06, 23:05:47)Bavarche написа:  Това което ме шокира, е че дисплея му е с по добри цветове от на Р40. Той Р40pro си има реален проблем с нюансите. Жълтее леко и като го бутнеш към студено тонове пък убива червеното. Нюанси са и ако нямаш база са сравнение си е супер, но... Въобще LG още от G6 имат най добрите дисплей от към точност на цветовете и истинско бяло. Сони също са с прекрасно чисто бяло но някак твърде контрастни цветове.
Другия шок е от батерията. Не знам от Снапдрагона ли е или други оптимизации, но в стенд бай губи по няма и 1% на час. Такова чудо не съм виждал от години. Остава да пробвам камерата тия дни.

Ползваш го на режим кино, или автоматичен? На кино е най-точен, така казват и всички ревюта, които съм чел. Не съм имал G6, но сега като ги сравня с V20 и този на V20 ми синее, някак си студен ми се вижда. Това ми е първия олед дисплей, опасявах се, че ще ми пречи на очите или няма да има истинско бяло, но бялото по- истинско от това на V20, а проблем с очите никакъв. При мен батерията в стендбай губи под 1% на час с включен AoD.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#36

(2020-07-07, 13:20:30)Harbinger написа:  Печелят, като им пратят от най-добрите си бройки, които са предварително тествани, разбира се. Дали ако им бяха пратили някоя S8-ца като моите, които червенееха, синееха и т.н., щяха да бъдат толкова хвалени? Едва ли.

Всички производители са еднакви. Търсят печалбата. 
LG вероятно така са омагьосали Huawei. Пратили  са им най-добрите си бройки, които са предварително тествани. После всички LG панели в Mate 20 позеленяха, а китайските "боклуци" на BOE си работят и до днес без никакви проблеми.

1916 
Цитирай
#37

Грешката си е на Huawei. Те са тези, които отговарят за QA на техните телефони. И как се очаква от ЛГ да тестват дисплей за телефон с коренно различен дизайн на екрана спрямо техните модели? Ето например BOE не минаха QA тестовете на Самсунг и Епъл, докато тези за мейт 20 про явно са удовлетворили Huawei. V40 и айфоните от 2018 г. що нямаха такива проблеми? Щото едните си правят дисплеите, а другите инвестираха близо 3 милиарда долара в тях и логично получиха качествени панели. Така правят и Самсунг. Oneplus 7 pro и 8 pro са бъкани с дефектни дисплеи, защото от Самсунг запазват най-добрите за себе си и ябълките. Не че Ултрата за 1400 долара е лишен от проблеми с дисплея. Баш ЛГ последно време вадят перфектни екрани. В общи линии имаха проблем с първите партиди на V30 (едва третият им телефон с ОЛЕД), с 1-2 пиксела и въпросния мейт. Самсунг имаха масови проблеми и с S7, и с S8, и с голяма част от моделите на Oneplus. S20-ките при 120 херца доколкото чета имат някакви недостатъци също. И това при условие, че Самсунг използват OLED повече от 10 години.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#38

LG имат награда от General Motors за най-добри дисплей.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#39

(2020-07-07, 14:52:31)Harbinger написа:  ........от Самсунг запазват най-добрите за себе си и ябълките. Не че Ултрата за 1400 долара е лишен от проблеми с дисплея. Баш ЛГ последно време вадят перфектни екрани. В общи линии имаха проблем с първите партиди на V30 (едва третият им телефон с ОЛЕД), с 1-2 пиксела и въпросния мейт. Самсунг имаха масови проблеми и с S7, и с S8, и с голяма част от моделите на Oneplus. S20-ките при 120 херца доколкото чета имат някакви недостатъци също. И това при условие, че Самсунг използват OLED повече от 10 години.
 
Ето защо Mate 20 pro имат проблем с дисплеите на LG, защото LG запазват най доброто за себе си ( по примера на Самсунг, който си посочил), а сега чувам, че ще доставят и на Ябълките и естествено и за тях ще са добри.
Имал съм S7 edge и S8 и нямаше проблем с дисплеите, а не съм чувал и за масов с въпросните модели. От One+ не се интересувам и приемам, че написаното от теб е истина. S20 имат разни проблеми, но за панелите нито съм чул, нито прочел, че имат както на 60, така и на 120Hz. След последните ъпдейти при някои модели на Самсунг са омазали нещо и дисплеите зеленеят, но това е 100% софтуерен проблем. Зелен оттенък мисля, че имаше в началото и при S20, но този проблем го отстраниха с ъпдейт.

1916 
Цитирай
#40

На Apple двата по-евтини модела, ще ги произвежда LG, а по-скъпите Samsung.
Определено всички телефони с тези Hz имат проблем с зеления екран. Не е само при Samsung.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

Спор с дисплеите няма и да има край ....въпрос на гледна точка .... Мойто мнение е че телефоните произведени за источна европа са по калпави ...пример марка и модел призведен за САЩ и за БГ съм сигурен че апарата за БГ ще даде повече проблеми...последните ми апарати не са купени от оператори и не мога да кажа но дочувам че апарати за БГ и за операторите ни са доста некачествени ...давам пример служител в телеком ми каза за модел че имат много рекламации за този модел ....друг служител пт голяма търговска верига ми каза за същия модел че нямат нито една рекламация ...нз какво да мисля
[-] 1 потребител изказва благодарност на kiril271 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#42

Не вярвай на служителите, получават бонуси като продават едни определени марки и нормално тях да ги хвалят. И аз като ида да правя рекламация на някаква стока, винаги ми казват, че до сега не са имали рекламация от тази стока. Пример един проточен бойлер юнга и една аудио система LG. И двете със заводски дефект още от кутията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, milss, NaniG
Цитирай
#43

И аз имам впечатление че на ЛГ им трябваше време да изчистят проблемите с ОЛЕД. Но успяха и сега са перфектни. Нека не забравяме и че проблемите при Самсунг са на база много много милиони продадени бройки. Дори брака има да е 0.1 процент, то все пак става дума за много много телефони. И много много реване по форумите. И все пак, аз имам опита с много Самсунг Амоледи минали ми през ръцете. Е хора, няма 2 еднакви като отенък. Няма!
А това с разните спечелини награди и признания, абе вижте Мис България на кво прилича ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 4 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Dowper, ganchev, Harbinger, vargala81
Цитирай
#44

Колеги
Как да вкарам телефона в режим НЕ ме безпокойте и само алармата да звъни? Тоя не ще. Или всичко умира или всичко дрънчи. Пробвах там и с някакви приоритети ама алармата не може да се приоритизира. Ползвал съм всякакви флагмани за последните години. Винаги НЕ ме безпокойте е изключвала всички звуци освен алармата. Е да ама такава измислена недомислена история като в ЛГ не съм виждал. Като зададеш Не ме безпокойте, всичко млъква и алармата НЕ звъни. Като дам уж някакви приоритети - изключения(алармата не съществува като опция там), то всъщност всичко си свири и пее без никакви ограничения.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#45

В настройките на "Не ме безпокойте" трябва да има опция кое да не се чува - звънене, аларми и т.н.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#46

Така трябва да е и алармата си ми звъни. Както се вижда от снимките, алармата звъни в 4:45 а съм в режим на не безпокойте от 22 до 6 часа.
Алармата няма да я намериш в приоритети защото тя си е с приоритет по дефолт. Както няма да я намериш и в енергоспестяващия режим като изключения.
[Изображение: 31196607_m.png][Изображение: 31196632_m.png]
Това прекратяване ако алармата звънне, мисля че трябва да е изключено ако искаш да остане в режим на небезпокойте и след алармата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#47

Аха
то ест настройките са от алармата , а не от менюто на Не ме безпокойте. Сега ще я видим тая работа.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#48

Напротив, от не ме безпокойте си е. Снимката от алармата е просто за да се види, че звъни преди да е приключил режима на не ме безпокойте и никога не е отказала да звъни. Обаче понеже ми беше включена опцията да прекратява след позвъняване на алармата, режимът не ме безпокой наистина се изключваше . Изключих опцията и вече не се изключва. Пратих си и съобщение от на жената телефона по месинджър и телефона не издава звук.
Това е при режим на само с приоритет, като просто не съм задал приоритет на нищо освен повиквания от любими контакти. Ако си включил режим пълна тишина, тогава не звъни алармата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)