Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов телефон (ъпгрейд на п20 про)
#1
Lightbulb 

Здравейте,
Търся си нов телефон. 
На моя моя п20 про меко казано му изкъртих тъч бутона и малко ме дразни сега без него. Предишният ми телефон беше п9 и ако не се бях влюбила в п30 про,не бих го сменила (тогава)

За мен са важни:
-Камера, трябва да е много добра, свикнала съм от хуавей и на хубави дневни  снимки,и на хубави нощни, както и на що годе добра предна
-Батерия
-Да не забива/лагва. Ползвам си телефона за всичко и ми е важно да не е от бъгващите
-Да не е огромен- примерно този най-последният Самсунг plus изглежда страхотно ,ама е почти 7 инча.. на мен сегашният ми не ми се струва нормален като размер, тези новите са таблети за моята малка ръка

Имам желание да го ползвам поне 2 години. 
Чудех се струва ли си п40 про или п30 про не е много назад? Не знам какви други хубави модели има в момента от другите марки и бих се радвала на препоръки
Цена няма пак такова значение, стига да не е 3 бона ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на dessexc за това мнение:
  • oxuboxu
Аксесоари
#2

Може да се погледна и Xiaomi Mi 10/10 Pro, има го на нашия пазар. Motorola Edge+, само не знам кога ще го има в България, и на каква цена.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 2 потребители изказват благодарност на hamilcar за това мнение:
  • dessexc, oxuboxu
#3

Huawei P40 Pro е по-добър от Huawei P30 Pro, но няма Google Play, въпреки, че има алтернативи, но все пак.
Иначе Samsung Galaxy S20+ не е чак толкова голям, също виж и iPhone 11 Pro Max, а тази Motorola Edge+ си е компромис сравнение с всички други.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • dessexc
#4

Глупости, P30 pro си има 50х zoom който е доста як дори да снимаш птици.P40 нищо общо,уж по-балансиран цветове на тестовете,таратанци същата камера ама без зум.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • dessexc, oxuboxu
#5

Хвърли един поглед на iPhone 11 Pro Max и на Pixel 4 XL / За снимки няма по-добри, освен ако не искаш зверски зуум, тогава Huawei /

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 2 потребители изказват благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • dessexc, oxuboxu
#6

Все пак до какви пари горе-долу, защото телефон за 2000 лв. не е "3 бона", ама пак е доста скъп?
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • dessexc, oxuboxu
#7

Ако избора е твърдо между P30 Pro и P40 Pro, аз бих избрала P30 Pro заради услугите на Google, които липсват при P40 Pro. Има начин да се подкарат, но предпочитам да ги има официално, а не да правя куп гимнастики, за да ги имам.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 2 потребители изказват благодарност на NaniG за това мнение:
  • dessexc, oxuboxu
#8

И Зума,p40 йок зум

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • dessexc, oxuboxu
#9

Благодаря много за идеите!

Майка ми е отскоро с п30 про и много ми харесва, щом следващата камера няма пак толкова преимущества,май отпада като п40 про вариант,а без Гугъл ми се струва сюрреалистично хаха. Самсунг нещо ме спира заради кофти опит в миналото,а и ако ще дам толкова пари, поне още малко отгоре да сложа (като ще е гарга,да е рошава) и айфон
Айфон не съм имала и това малко ме спира. Иначе съм им почитател, но нямам лаптоп (скоро и това предполагам ще си купувам) и малко трудно ще е прехвърляне на файлове на този етап,а и други ограничения доколкото знам има,нямам личен поглед. И нощните снимки по сравнения в ютюб ми се сториха слаби. Гугъл пиксел и Моторола са ми много непознати и нищо не знам за тях, трябва да проверя и ако мога на живо да пробвам
Много ми харесва иначе на видеа последният One plus,ама малко трудно и пак е почти 7 инча

Xiaomi съм имала две донесени от Китай, обичах си ги, но имаха дефекти и не ги ползвах дълго.

2000 лв е върхът на парите, които бих дала. Пак ми се струва много,ама .. ако е на изплащане,ще ги прежаля, ако е под тази сума,бих от олх (примерно ако се спра на п30 про,той е по-евтин от другите)
[-] 1 потребител изказва благодарност на dessexc за това мнение:
  • oxuboxu
#10

За iPhone трябва да пробваш, колкото и да си пишем тук.
За Samsung, софтуера от миналите години вече го няма и се представя много добре, аз съм имал доста Samsung и последния ми Samsung Galaxy Note 9 се представяше супер.
Google Pixel се продава по сайтовете, които гаранцията им не е сигурна, а флагмана на Motorola си има недостатъци, но все пак и толкова струва и той е компромис.
OnePlus е на оферта ако го поръчаш от официалния им сайт или го вземеш от оператор, но дали ще се предлага не се знае иначе са добри телефони с почти чист Android и са доста бързи.
Иначе ето ти оферти https://www.olx.bg/ad/huawei-p30-pro-6ra...b92d7d67f2
https://www.olx.bg/ad/huawei-p-30-pro-au...0e29e29c81
https://www.olx.bg/ad/smartfon-huawei-p3...0e29e29c81
https://www.olx.bg/ad/huawei-p30-pro-bre...a1894d19a4
https://www.olx.bg/ad/huawei-p30-pro-128...7cad16cd7b

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • dessexc, oxuboxu
#11

Аз съм за Р30 Про.Ползвам чистото Р30,но щом ти харесва Про то.Ще останеш доволен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
#12

Според мен ДесиСекси е жена, както и да е... Пе30ката про според мен е доста балансиран и мощен апарат, и спокойно ще те радва две години.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
#13

(2020-05-31, 14:39:58)tiesto_pld написа:  И Зума,p40 йок зум

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Е как ще е йок зум, като си има същия?

Иначе на мен много ми харесва П40 (не про) за съжаление все още не се предлага официално в България. Sad

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
#14

@hazART  благодаря много за линковете, наистина са доста изгодни

за Самсунг виждам по приятели, че понякога нямат обхват, а сме на същия оператор. Аз съм малко нервак на тази тема и не ми се рискува Lol
Пиксела заради това го изключвам и аз, вчера търсих. Откакто имах дефектни телефони от чужбина, вече не ми се рискува без гаранция. Не съм използвала досега на телефоните си, купени от България, но все пак.

Айфон 11 или 11 плюс както и OnePlus трябва да ги погледна на живо- Склонна съм някой от тях, но и по форуми трябва да погледна хора, които ги използват какви мнения и впечатления имат Big Grin

40 про може да е супер, ама без гугъл апс, пък андроид...мерси

@alexbg67 жена съм, да , познаBig Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на dessexc за това мнение:
  • oxuboxu
#15

Да дам и аз моите 5 стотинки по темата - тъй като и аз съм пред същото търсене изправен, като дамата и след като гледах близо седмица ежедневно ревюта и сравнения (моето основно търсене е наистина добра камера (дневни, но и нощни снимки) и все пак SoT, който сравнен със P20 Pro-то да не е под 6 часа), като избор стигнах до Pixel 3Xl или iPhone 11 (при все, че не съм особен фен на айфоните). След четенето по форуми основно обаче, се оказа, че пикселите имат някакъв проблем с battery drain (поне тези, който са на андроид 10) и това директно ме отказа. iPhona, за сега ми се вижда единствения подходящ (друг е въпроса, че е бая скъп).
#16

Вземи си п30 про и не се занимавай с размишления. Макар, че аз не бих заменил сегашния ми Мейт 20 про с п30 про.
Причини
Дизайнът ми харесва повече.
Дисплеят е по-добър, защото е 2к,по-ярък е и остротата на детайлите е видимо по-добра.
Брат ми има P30 pro и P40 pro.
Камерите са близки по възможности с изключение на зуума. Батериите при всички са много добри.
Широкоъгълната камера на мейта е най-зле като цяло сравнена с п30 про и п40 про.
На дневни снимки Мейта дори в някои случаи снима по-добре от п30 про. А на 40мп през деня снима по-добре. Лично сме ги сравнявали много пъти. Тези дни ще сравня по обстойно п40 про с Мейт 20 про и ще видя как стоят нещата с камерите, скорост на отваряне на app и др.
Още в първият ден п40 се сдоби с услугите на Гугъл и всичко работи отлично засега. Методът с флашкат. Има и по-нови методи без флашка. След ъпдейт на софтуера Гугъл услугите си стоят и работят без проблеми. Ще изчезнат само ако се форматира телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • Bavarche
#17

@dessexc аз все така си взимам телефоните, от OLX неразпечатвани с гаранция към оператор, така че не е проблем.
Иначе аз имам iPhone 11 Pro Max, ако нещо те интересува, питай.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#18

@imthedevil знаех си, че не съм сама! Аз днес гледах отново цял ден видеа и стигнах до извода, че липсата на гугъл може и да не е минус. Mrwhosetheboss има много любопитно видео за развитието на операционната система на Хуавей в бъдещето. Предполагам скоро нетфликс и ютюб ще се поддържат, че сега май тях няма как и мен това не ме устройва, иначе не мисля, че има по-добър телефон, амаа големичък е и малко не ми се занимава с инсталирането на тези гугъл сървисес

Айон 11 про на мен и като размер много ми харесва, но наистина са много пари! А само 11 също на хартия добре изглежда за моите нужди. Пиксела ме отказа и мен след видеа, които гледах днес

@1124 мен дневните снимки и цветовете много не ме плашат, добра съм в едитването, но нощни и слаб детайл и т.н нямат оправяне в 9 от 10 случая, иначе съм сигурна, че и трите телефона са страхотни! Ако камерата не ми беше най-важна, едва ли бих се засилила в про, а по-скоро в Мейт сериите

@hazART доволен ли си, как свикна с новата операционна система? На мен про макс ми е голям обаче, та ако си взимам айфон, няма да е той, след като за мен основният плюс е, че не са таблети, то новите телефони вече са ми колкото четеца общо взето--  Lol

Докато не мина през магазин и не пробвам как ще усетя всичките тези модели, няма да стане като гледам
#19

Huawei P40 Pro няма как да има YouTube, защото той е на Google, а Google, Alphabet е американска компания, а именно Америка наложи тази забрана да няма Google Play. И далеч не е най-добрия телефон, защото най-добър няма.
Иначе няма какво да свиквам, защото аз имах преди Samsung Galaxy Note 9, iPhone 8 и бях свикнал. Не е чак толкова голям, защото е голям колкото Huawei P30 Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#20

@hazART не бях наясно със ситуацията с ютюб, жалко!
Да, пак е в същия рейндж, на мен ми се иска да сляза на по-малък размер, за да ми е удобно да пиша, но да видим ще успея ли
Благодаря за мнението Smile
#21

Иначе iPhone 11 Pro в OLX може да го намериш под 2000лв., ако те устройва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#22

(2020-06-01, 19:23:15)dessexc написа:  не бях наясно със ситуацията с ютюб, жалко!
YouTube може да се инсталира. Инструкции в тази тема в спойлера - Тук

 
#23

От мен един глас за Huawei P 30 Pro.
Иначе YouTube има алтернатива: https://vanced.app/

POCO F5 12/256 GB





#24

(2020-06-01, 19:04:34)dessexc написа:  @1124 мен дневните снимки и цветовете много не ме плашат, добра съм в едитването, но нощни и слаб детайл и т.н нямат оправяне в 9 от 10 случая, иначе съм сигурна, че и трите телефона са страхотни! Ако камерата не ми беше най-важна, едва ли бих се засилила в про, а по-скоро в Мейт сериите
Ами ако държиш на качество и снимаш много най-добре си вземи апарат.Аз купих един любителски Panasonic gx80 с Lumix 25mm 1.7f и 12-32mm 3.5-5.6F и разликата е очевидна в снимки, и видео.Апарати колко щеш. Така си реших проблема да имам нещо, което снима качествено, като ми се наложи. 
А относно в нощните снимки п30 про не мога да кажа, че снима по-добре от Мейт 20 про. Снима само по-светло, но не и по-добре. Тоест и при двата има замазване на детайлите, което е нормално. Но да, снима една идея малко по-светло. При Мейт 20 про обаче цветовете са по-реални в дневните и нощните снимки. Видео записът е малко по-добър при П30 про. При мейта е добър, но като се снима на 4к и започваш да зуумваш, и започне да превключва камерите се получава един лаг, и кадрите падат. Това само при зуумване на 4к.Не знам защо е така.
#25

@hazART  благодаря, гледах днес и повечето са черните, но ако реша след пробване на живо, ще почакам някой цветен, п20 про точно от олх си го взех с 2години гаранция, така и не я използвах и си е страхотен! И най-хубавия за мен цвят, който го нямаше тогава по магазините

@NoMaD : @ronnie72 благодаря много, това коренно променя нещата!

@1124 така е наистина,благодаря за съвета, имах преди, но аз съм типът, който снима цели дни най-вече като е на екскурзия в чужбина и преди короната всеки месец имах поводи да снимам, иначе не чак толкова, даже понякога изобщо не си ползвам телефона по няколко дена. Апарат и потенциален обектив не се събират в малък ръчен багаж или малка чанта, затова и се разделих с моя си. Иначе наистина няма място за сравнение, но при мен вече предимно се публикуват снимки в онлайн пространството и след качване в блог или социална мрежа..разликата не е голяма. Разбира се, за лична употреба е различно, но вече не ми се занимава с отделен апарат и откато имам Хуавеи, нямам и желание изобщо  Smile даже принтирани с п20 про изглеждат страхотно Smile
Видеата на мен не са ми важни, така че това с мейта не го считам за недостатък, камерата си изглежда чудесна  Smile
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)