Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов телефон (ъпгрейд на п20 про)
#26

Според мене няма смисъл от апарат.Имам Pixel 3,и Sony a6300 с кита.Ако не гледаш снимките на 100%,от пиксела изглеждат по добре.Вечерно време с апарата и на исо 3200 с тоя обектив не може да извади качеството на пиксела с night sight.Единствено при видео на тъмно сонито е много напред дори и с този обектив.
Аксесоари
#27

@688757 споделям мнението

Ъпдейт към темата- сензорът на хоум бутонът спря да работи и тъкмо свикнах с лицевото разпознаване, много удобно било, направих си резет и телефонът си е супер, реших, че ще чакам да излезе нещо друго.. и вчера някак се е откъртил хоум бутонът и паднал из гората, не го намерих, разбира се, сега имам телефон с дупка отпред и май се налага още днес да отида до теленор да огледам и да си харесам... Предполагам ще е мужду хуавеите, на айфон нощните не ми харесват, размерът на телефоните само е плюс за мен,другото-не, а пък галакси S20, който ми е идеален като размер, е..ами, самсунг, батерията по тестове е по-зле от тази на 2-годишния ми Хуавей. Ще видя какви телефони има и ще имам предвид вашите линкове, като нищо и скоро да търся как да инсталирам гугъл услугите
#28

dessexc щом ходиш по горите по добре Huawei обхвата е по добър от на Samsung! https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99375
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche, dessexc
#29

Кой в днешно време ползва скапания вграден ютюб, когато има youtube Vanced?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
#30

(2020-06-08, 18:40:08)gurcayy написа:  Кой в днешно време ползва скапания вграден ютюб, когато има youtube Vanced?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Аз го ползвам,ютюб и нетфликс заедно с инста и уотсап ми топ приложенията. Ще го сваля фнес това пеилож да видя какво е с него ахах !!
Около 90 лв на месец ми излизат Хуавей п40 про с най-голямата памет и Самсунг с20+ , който пък поддържа карти, заедно с план за моите нужди (36 на месец) Айфоните не ми харесаха. От п20 про на п30 про камерата не ми се стори толкова по-добра,че да си струва
 Сега трябва да се чудя между двата и вероятно ще е Хуавей,ама хич не ми се отдава да си барникам телефоните и да инсталирам такива неща, а и нетфликс по видеата, където се инсталира на п40 про е стара Версия, много грозна. Обхватът на Самсунг и батерията ме спират, иначе много ми харесват с20 и с20 плюс. Ужасно е,никой не ми е 10/10!

(2020-06-08, 19:02:16)dessexc написа:  Аз го ползвам,ютюб и нетфликс заедно с инста и уотсап ми топ приложенията. Ще го сваля фнес това пеилож да видя какво е с него ахах !!
Около 90 лв на месец ми излизат Хуавей п40 про с най-голямата памет и Самсунг с20+ , който пък поддържа карти, заедно с план за моите нужди (36 на месец, много интернет и роуминг мегабайти+минути,те са ми важни и няма как да падна на по-нисък план) Айфоните не ми харесаха. От п20 про на п30 про камерата не ми се стори толкова по-добра,че да си струва
 Сега трябва да се чудя между двата и вероятно ще е Хуавей,ама хич не ми се отдава да си барникам телефоните и да инсталирам такива неща, а и нетфликс по видеата, където се инсталира на п40 про е стара Версия, много грозна. Обхватът на Самсунг и батерията ме спират, иначе много ми харесват с20 и с20 плюс. Ужасно е,никой не ми е 10/10!
#31

Youtube Vanced е youtube без реклами. Неслучайно го няма в маркета.
Сваля се от vanced com

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • dessexc
#32

(2020-05-31, 14:39:58)tiesto_pld написа:  И Зума,p40 йок зум

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Йок информация колега. П40 про си има същите опции за Зуум като П30 про. Що се излагаш, че и 2 пъти през 2 мнения клепаш, че клепаш.    

Накратко от моя опит. Самсунг никога повече. Много по слаб обхват, поне20 %., много по слаба батерия, с над 30%. Бързо загряват и почват да насичат, лагват.Това от моя опит с
S10, Note 10, Note 10+, S20
Mate 20 pro, P30pro, P40 pro.
Уточнявам, че съм носил Самсунг в единия и Хуавей в другия джоб дни наред, за да съм сигурен в изводите си.
И аз много харесвам като размер и визуално S20 и Note 10 нооо... като се случва често да нямаш обхват или батерия, и ги разлюбваш набързо.
Между P30 и P40 (pro) в снимането разликата е пренебрежимо минимална сега. Но с ъпдейти камерата на P40 се подобрява още и още. Щото има някой хардуерни предимства.
Относно Гугъл... има колеги тук, който могат да ти инсталират пълноценни Гугъл услуги на P40 за 20 минути.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • dessexc
#33

Накратко от моя опит. Самсунг никога повече. Много по слаб обхват, поне20 %

Колега имам един прост въпрос.Как установи,че имаш по-слаб обхват с20% ?Предполагам и че двата ти телефона са били с карта на един и същ оператор.Провери ли стойностите на RSRP (Reference Signal Received Power) and the quality of signal (RSRQ) and Signal to Noise Ratio (SNR). Или гледаш чертичките и пишеш наизуст.Сигнални ленти. Те не са действителни измервания на мощността на сигнала, а графични изображения чрез алгоритъм за нас (като краен потребител) за това какво е качеството на сигнала на телефона от кулата на клетката до нашия телефон. Поради различните чипсети и компоненти не съществува абсолютно окончателно измерване, така че не всичко е еднакво за всеки производител на телефони. Това означава, че това, което е показано като един бар на телефон, направен от една компания, ще бъде представено по различен начин (може би 2 или 3) на друг, направен от друга . И това със загряването не е вярно.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
[-] 2 потребители изказват благодарност на venes за това мнение:
  • dessexc, milss
#34

аз колкото самсунги съм имала, както и хора около мен, все от батерии или други бъгове са се оплаквали и то не от телефони на 3 години. Обаче този с20 плюс е толкова красив, едва се спрях  Big Grin Big Grin Big Grin трябва да погледам видеа да видя батерията как е. На п20 прото все още правя 5-6 часа ползване активно с включен дисплей и интернет и ако не го ползвам, мога и 2-3 дена. Старите ми самсунги..за час са умрели Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin И все пак тези новите са толкова красиви и камерата хубава ми се струва, има и много готини режими, та не знам.. трябва да гледам ревюта и из форума. Не очаквах толкова да ми хареса с 20 плюс и трябва да се запозная с модела, че много не съм наясно, гледах ултрата, който наистина е много голям, и по-мъничкия. Това с обхвата съм го чувала и от други хора, но не от вкички, някои са си много доволни, та не знам

За загряването аз съм свидетел как с приятелка си правим снимки с нейния с8, нов тогава, прегря набързо, верно кифлеене до болка, но чак толкова Big Grin За новите модели не знам и нямам поглед, предполагам има развитие

От п30 про се отказах, днес тествах стабилно на майка ми, предната камеха прави по тъмни вечерни снимки, а основната денем е по-добра от моята със сигурност, но не е достатъчно сякаш. Сега и наместих анимациите и екрана да показва повече и се прероди Big Grin
И от айфоните се отказах, особено след хубавия с20 плюс рамките ми се сториха ужасни на дисплея и на 11-ката камерата ми е смехотворна имайки предвид цената и колко е нов моделът Huh

(2020-06-08, 21:59:20)venes написа:  Накратко от моя опит. Самсунг никога повече. Много по слаб обхват, поне20 %

Колега имам един прост въпрос.Как установи,че имаш по-слаб обхват с20% ?Предполагам и че двата ти телефона са били с карта на един и същ оператор.Провери ли стойностите на  RSRP (Reference Signal Received Power) and the quality of signal (RSRQ) and Signal to Noise Ratio (SNR).  Или гледаш чертичките и пишеш наизуст.Сигнални ленти.  Те не са действителни измервания на мощността на сигнала, а графични изображения чрез алгоритъм за нас (като краен потребител) за това какво е качеството на сигнала на телефона от кулата на клетката до нашия телефон.  Поради различните чипсети и компоненти не съществува абсолютно окончателно измерване, така че не всичко е еднакво за всеки производител на телефони.  Това означава, че това, което е показано като един бар на телефон, направен от една компания, ще бъде представено по различен начин (може би 2 или 3) на друг, направен от друга . И това със загряването не е вярно.
аз с това въобще не съм наясно,знам само, че с Теленор нямам обхват на любимата вила в гора, където виваком имат пълен, но не го отдавам на телефона  Big Grin
#35

Виж темата за s20. Една колежка преди малко е писала как е разочарована от S20 plus след преход от P20 pro.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • dessexc
#36

(2020-06-08, 23:17:02)gurcayy написа:  Виж темата за s20. Една колежка преди малко е писала как е разочарована от S20 plus след преход от P20 pro.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Благодаря много, отказа ме Big Grin Big Grin
 Сега или п40 про и молитви за дъжд и успех с гугъл услугите, или ще лепя накъкви мъниста на дупката на п20-ката  Lol  Lol Lol
#37

(2020-06-08, 22:56:13)dessexc написа:  аз колкото самсунги съм имала, както и хора около мен, все от батерии или други бъгове са се оплаквали и то не от телефони на 3 години. Обаче този с20 плюс е толкова красив, едва се спрях  Big Grin Big Grin Big Grin трябва да погледам видеа да видя батерията как е. На п20 прото все още правя 5-6 часа ползване активно с включен дисплей и интернет и ако не го ползвам, мога и 2-3 дена. Старите ми самсунги..за час са умрели Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin И все пак тези новите са толкова красиви и камерата хубава ми се струва, има и много готини режими, та не знам.. трябва да гледам ревюта и из форума. Не очаквах толкова да ми хареса с 20 плюс и трябва да се запозная с модела, че много не съм наясно, гледах ултрата, който наистина е много голям, и по-мъничкия. Това с обхвата съм го чувала и от други хора, но не от вкички, някои са си много доволни, та не знам

За загряването аз съм свидетел как с приятелка си правим снимки с нейния с8, нов тогава, прегря набързо, верно кифлеене до болка, но чак толкова Big Grin За новите модели не знам и нямам поглед, предполагам има развитие

От п30 про се отказах, днес тествах стабилно на майка ми, предната камеха прави по тъмни вечерни снимки, а основната денем е по-добра от моята със сигурност, но не е достатъчно сякаш. Сега и наместих анимациите и екрана да показва повече и се прероди Big Grin
И от айфоните се отказах, особено след хубавия с20 плюс рамките ми се сториха ужасни на дисплея и на 11-ката камерата ми е смехотворна имайки предвид цената и колко е нов моделът Huh

аз с това въобще не съм наясно,знам само, че с Теленор нямам обхват на любимата вила в гора, където виваком имат пълен, но не го отдавам на телефона  Big Grin
Камерата на айфон 11 е всичко друго, но не и смехотворна
[-] 1 потребител изказва благодарност на gstavrev за това мнение:
  • Nikola.Kolew
#38

(2020-06-08, 23:29:18)gstavrev написа:  Камерата на айфон 11 е всичко друго, но не и смехотворна
възможно е в други условия да се справи по-добре от другите, но в магазина, където аз пробвах, бях далеч от впечатлена. Може би и пробване след на П40 Про не е добра идея, а то така се получи Big Grin
#39

(2020-06-08, 23:29:18)gstavrev написа:  Камерата на айфон 11 е всичко друго, но не и смехотворна
Напълно съм съгласен.
Има доста видеа в Ютуб, от които можеш да си изградиш по-реална представа за камерата, включително и сравнения между камерите на топ моделите. Вярно си е, андроидски форум, ама така да плюем не бива. И аз не съм фен на ябълката, но на черното - бяло не можем да кажем.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






#40

На Р40 PRO селфи камерата е най добрата

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
#41

След еднотО куп ревюта, дето ги изчетох преди две седмици, стигнах до извода (говоря единствено за камера!), че камерата на айФон 11 е най-добра (цветовете, които вади са най-близки до реалността). А пък нощните и снимки също са много добри. И това го казвам от позиция на човек, който ама хич не е фен на ябълките. Но така или иначе се бях насочил към тях (понеже държа на камерата), но поради внезапно появили се финансови нужди, за по-важни неща, накрая се озовах с един Асус (който е 3 годишен, ама е доста лачен). Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • dessexc
#42

(2020-06-09, 01:42:49)Nikola.Kolew написа:  Напълно съм съгласен.
Има доста видеа в Ютуб, от които можеш да си изградиш по-реална представа за камерата, включително и сравнения между камерите на топ моделите. Вярно си е, андроидски форум, ама така да плюем не бива. И аз не съм фен на ябълката, но на черното - бяло не можем да кажем.
Напротив, аз харесвам айфони,но гледах доста видеа за камерите,има дори сравнения на последните поколения камери айфон,11 и 11 про плюс. Гледах различни,поне три, разликата е толкова мининална,че ме напушва смях сега. Не знам дали не е против правилата да ги пиша в коментар,на лични мога да пратя. 
Да имаш всички възможни устройства от Apple е страхотно също,уви аз нямам

приятни снимки с естествени цветове можеш винаги да разчиташ,че ще имаш,но цената не е оправдана, ако камерата ти е основният приоритет (основната,не предната. За предни камери лично аз Айфоните харесвам най-много,не замазват и не те правят още по-светъл)  И най-хубавите видеа за мен са с айфон,и в инста не се замазват, както при андроид и т.н,но това не са ми важни нещаSmile  
Също и нощните са ми важни,с 11 про плюс са идеални,но е огромен за мен.

Така че накрая като събереш 2 и 2 си правиш извода за теб самия и своите нуждиSmile
То и андроид не знам колко искам вече, като любимите ми телефони официално нямат Гугъл (принципно, ясно,че можеш да свалиш)


Колко е добра една камера не е до цветове. Те винаги могат да се пипат (и аз винаги обработвам) и са въпрос на вкус,а и е до това чии ръце боравят с нея. Аз и с П9 имам снимки,с които спечелих пари в интернет конкурси и сега пак са си хубави,дори да няма детайли на макс и сатурирани цветове
#43

А защо сравняваш iPhone 11 със Samsung Galaxy S20+ и Ultra, сравнявай го с Samsung Galaxy S20. И цената му е като на него.
[Изображение: IMG-0055.jpg]

[Изображение: IMG-0056.jpg]

[Изображение: IMG-0065.jpg]
Ето ви снимки с iPhone 11 Pro Max.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • dessexc
#44

(2020-06-09, 09:10:45)azART написа:  А защо сравняваш iPhone 11 със Samsung Galaxy S20+ и Ultra, сравнявай го с Samsung Galaxy S20. И цената му е като на него.

Сравнявам ги, защото искам и ми е било удобно. В крайна сметка нямам ютюб канал или блог за техника, че някой да разчита на моите мнения и ревюта и да съм длъжна да давам равен шанс на марки. Сравнявам модели, които са ми харесали, без да ме интересува дали е равен шанс и за двете марки, и то изобщо  Wink Краен потребител като мен ако иска ще сравни 11 про плюс с някое Мейзу, като има и двата под ръка или и двата са му предложени, примерно,и ще си прецени по своите изисквания кое повече устройва него самия.
Приятни снимчици Smile
#45

Все тая, но така си вадиш грешни изводи.
Не очаквайте от iPhone 11 да има OLED екран, камера като на iPhone 11 Pro Max и тънки рамки като него и да струва същите пари.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • bobbymarinovv, dessexc, Nikola.Kolew
#46

(2020-06-09, 10:01:05)hazART написа:  Все тая, но така си вадиш грешни изводи.
Не очаквайте от iPhone 11 да има OLED екран, камера като на iPhone 11 Pro Max и тънки рамки като него и да струва същите пари.
Разбира се, така е! 
Споменавала съм и горе, че 11 про макс със сигурност има камера и други параметри, които ме устройват, но размерът му не ме . Затова и си сравнявам с модела, който ми е втори избор, първи ми е 11 про всъщност, но нямаше наличен и затова гледах 11 и тези дни пак ще ходя, че нито телефон си харесах, нито видях про-то.

Малко оф топик- сега си заредих Хуавей П9-ката, че да имам нещо за ако вали докато си купя нов телефон, виждам, че има 3Д снимки и са много готини, а П20 и П30 про не?? Някой има ли идея защо
#47

https://consumer.huawei.com/en/support/c...s00400704/ И те имат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche, dessexc
#48

(2020-06-08, 21:59:20)venes написа:  Накратко от моя опит. Самсунг никога повече. Много по слаб обхват, поне20 %

Колега имам един прост въпрос.Как установи,че имаш по-слаб обхват с20% ?Предполагам и че двата ти телефона са били с карта на един и същ оператор.Провери ли стойностите на  RSRP (Reference Signal Received Power) and the quality of signal (RSRQ) and Signal to Noise Ratio (SNR).  Или гледаш чертичките и пишеш наизуст.Сигнални ленти.  Те не са действителни измервания на мощността на сигнала, а графични изображения чрез алгоритъм за нас (като краен потребител) за това какво е качеството на сигнала на телефона от кулата на клетката до нашия телефон.  Поради различните чипсети и компоненти не съществува абсолютно окончателно измерване, така че не всичко е еднакво за всеки производител на телефони.  Това означава, че това, което е показано като един бар на телефон, направен от една компания, ще бъде представено по различен начин (може би 2 или 3) на друг, направен от друга . И това със загряването не е вярно.
Отговора е също прост.
Седя пред магазин в населено място. Вадя Самсунг и той има 2 клетки обхват. Нета НЕ върви. Вадя от другото жоб Хуавей - 4 клетки и всичко е ок. Дотук имаме 100% в полза на Хуавей. Като направиш 10 опита на различни места и на 2 от тях Самсунга е out of space и ей ти ги тия 20%. Просто и ясно, практично и вярно, е поне за мен.
А за загряването - играя тежка 3D игра(Assoluto Racing, PES2020...) След 10 до 20 минути всеки един от изброените Самсунги почва да грее и да насича много много грозно. Термал тротлинг му казват на запад. С Хувай съм стигал до 1 час игра и всичко е спокойно, гладко и хладно.
Най хубавото на Самсунг за мен е, че...можеш да го върнеш до 2 седмици след покупката. ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
#49

@hazART Сега видях, че имам...... Благодаря много!

Реших, че ще си поръчвам п30 про от olx. Поне знам, че ще ми върши работа, така или иначе никой не си усещам мой като П20 про-то и П9-ката преди това

След година-две или 6месеца ако излезе телефон, който да ми харесва наистина,сиреч като дизайн и като размер като галакси с20 или с 20плюс, но да не е самсунг хаха ще дам този на баща ми и ще си купя нов. Или като излезе новият Айфон септември и наистина ми допадне.

Благодаря на всички за мненията и отделеното време, може да триете или заключите темата!
#50

Защо не си вземеш п30,той е по малък и е с равен екран,няма да имаш проблем с протектора а има и 3,5 mm жак за слушалки.Аз съм с него и съм много доволен,батерията държи колкото на про то,а и снима също толкова добре
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)