Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Watch 2 се появи с въртящ се преден панел
#26

Въртящия базел е много много удобен . Сега го загледах моя никъде не се е набила мръсотия или боклуци . Работи си както си беше още от ден първи .
[-] 4 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • Dowper, Lam3r4e, OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-06-26, 11:14:35)martoo написа:  Батерията пада по-бързо ,защото имаме наистина смарт часовник ,а не като GT 2 фитнес гривна.... То и на Apple часовника държи 2 дни ама имаме пълноценно смарт устройство .  Ще правя 100 гимнастики да си кача watch face.......

Надявам се "наистина смарт часовник" да не означава само и единствено качване на watch faces. Ще ми е интересно и други колеги, които имат часовника да кажат каква е точно смарт функционалността, която е в повече от "фитнес гривните" и заради която си заслужава батерията да държи 2 дни, а не 5-10 дни.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#28

Като за начало истинска операционна система ? И най-важното богат магазин с приложения . Не ми се навлиза в детайли и спорове ,който какво си хареса да си купува .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#29

(2020-06-26, 13:26:42)martoo написа:  Въртящия базел е много много удобен . Сега го загледах моя никъде не се е набила мръсотия или боклуци . Работи си както си беше още от ден първи .
Имам приятел предишния модел на часовника но не практикува плуване с него иначе до сега не се оплаква от проблеми с безела. Аз след като изляза от басейна забелязвам по часовника и каишката едни доста трудни за премахване бели налепи и според мен това е резултат от твърдата вода в басейна и химията  в него. Та все си представям това да се набива всеки път по малко между движещите се повърхности на безела. Вие плувате ли с часовника?
Цитирай
#30

(2020-06-26, 14:23:19)ivanov_km написа:  Имам приятел предишния модел на часовника но не практикува плуване с него иначе до сега не се оплаква от проблеми с безела. Аз след като изляза от басейна забелязвам по часовника и каишката едни доста трудни за премахване бели налепи и според мен това е резултат от твърдата вода в басейна и химията  в него. Та все си представям това да се набива всеки път по малко между движещите се повърхности на безела. Вие плувате ли с часовника?

Не колега никога не съм плувал с него , само го мия под душа . Ако се плува повечко с него ,може наистина да се получи нещо подобно .
Цитирай
#31

И аз съм за Безела, прави часовника да изглежда много по класически, а е смарт.
И аз до сега не съм имал проблем с моя.
Освен следенето на съня и стреса, както и тренировките, го ползвам, за smart home.

Друго смарт, за което го ползвам е четенето и отговарянето на съобщения.

По рядко, за обаждания.

Новият модел, не ми допада, заради тия изпъкнали бутони.

Gesendet von meinem Galaxy S20+ mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#32

ivanov нормално е и да се появят, той все пак не е много барове като скъпите часовници, а по-скоро е когато те вали дъжд, да му няма нищо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#33

Аз съм със Stratos 2 и не го жаля грам. Плувам и в басейн, река Дунав и море. Къпя се с него и му няма нищо Smile
Цитирай
#34

(2020-06-26, 13:42:02)kayovas написа:  Надявам се "наистина смарт часовник" да не означава само и единствено качване на watch faces. Ще ми е интересно и други колеги, които имат часовника да кажат каква е точно смарт функционалността, която е в повече от "фитнес гривните" и заради която си заслужава батерията да държи 2 дни, а не 5-10 дни.
Като за начало богатия магазин с приложения за часовника. За мен лично беше важно да поддържа приложението на Strava тъй като там си записвам бяганията. Колебаех се между Galaxy Watch и Watch GT2, един приятел ми предостави за няколко дни GT2 за да го тествам дали ще ми пасне на ползването. Точно както е описал колегата това определено не е смарт часовник, а по-скоро фитнес тракер. Просто няма начин да се инсталира Strava на часовника. Ясно е, че се спрях на продукта на Самсунг и за няколко месеца в които го ползвам съм повече от доволен. А и работата с въртящият е адски приятна и удобна. Качвам си без проблем приложения и watch faces. Перфектно следи тренировките ми (фитнес и бягане по 5 км. всеки ден + разходки в планината), ползвам го и за разговори когато телефона ми е в другата стая, отделно не пропускам известия или съобщение тъй като ги прочитам още на часовника. Общо взето има си плюсове. Ще изчакам да видя какво ще предложи новата версия и сегашният ми може да отиде в OLX и да се прехвърля на новия (стига подобренията да си заслужават).

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#35

Да разбирам ли, че GT2 не качва данни в strava автоматично?
Цитирай
#36

Така и не разбрах, обаче, кое от смарт частта е причина за двойно по-малката автономия на батерията? Според мен просто Тизен не е добре оптимизиран. Когато си взех часовника караше по 3-4 дни. След това излезе някакъв по-голям ъпдейт и вече кара по 5 дни. Часовникът много ми харесва и не го свалям от ръката ми, но определено има какво да се желае откъм батерия.

Консистентността на ОС също бяга на места. Има анимации, които са от детски часовник зрънчо (примерно тази за 100% зареден часовник или за изпълнение на крачките). Определено подобриха нещата с последната версия на Тизен, като се надявам да отидат в още по-съвременна посока със следващата версия.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#37

(2020-06-26, 21:32:21)ivanov_km написа:  Да разбирам ли, че GT2 не качва данни в strava автоматично?
Поне аз не успях да намеря такава опция. Ето и линк към форума на Huawei и там потребителите казват, че данните не се качват в Strava: https://consumer.huawei.com/en/community...cId_47593/

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#38

Явно проблема не е в Tizen, защото и при Apple издържа толкова.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#39

(2020-06-26, 21:50:14)hazART написа:  Apple издържа толкова.
Нека не сваляме обично ниско летвата и да не намесваме компания, която е превърнала паразитизма си в стригане, благодарение на промиването на мозъците с пропаганда, наричана от някои маркетинг и реклама. Моля. Тук обсъждаме смарт устройства, а не жалки терминали - за последните си има други форуми, които силно наподобяват религиозна секта.

Cognosce te ipsum!
[-] 4 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • alexbg67, milss, ronnie72, Victormihov
Цитирай
#40

Жалките терминали от своя страна отдавна имат определени функции, докато при топ смарт устройствата Самсунг ни ги продава с функции които смятал да пусне на по-късен етап но са включени в цената предварително. Минава година от както е пуснат модела но тези функции си остават в сферата на пожеланията. Това ако не е стригане на потребителите им не знам как да го нарека. Иначе при последния терминал от 5-a серия единствения минус е батерията. При 6-а серия ще добавят и SpO2 функция, която ми трябва и като гледам какво ще представлява новото топ смарт устройство с намаляващ капацитет на батерията най-вероятно ще вляза в религиозната секта с един прост терминал.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#41

kayovas та ти по-ниско можеш ли да я свалиш. Това със сектата, какво да ти кажа, никой не може да ти го промие, освен ако ти не му го позволиш или ти го пишеш това, за да покажеш, че още си с "модерно" мислене.
И не знам каква по-голяма подигравка може да има от тази на Huawei, която предлага смарт часовник, който е фитнес гривна, нямаща нищо общо с функциите на Apple и Samsung. Кога ще инвестира Huawei в собствена операционна система и ще я направи така развита, никога.
Не ми хвали Huawei, които копират всичко от Apple и Samsung, виж им всичките продукти са копие на Apple.
Помня преди някой беше писал, че щом то Samsung са добавили в настройките си три допълнителни опции, нещо друго ли търсите, значи не могат да си направят софтуера, както трябва и видиш ли Huawei го направиха и те, защото софтуера на Samsung не е както трябва.
Въобще марка, която взема всичко на готово, какво да я коментираме.
Та те нямат и достъп до Google Play.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#42

Винаги като се сетя за приказката "Царят е гол" и се сещам за Епъл. Нямам по-точно определение.

По темата: щом е Самсунг ще е Топ както виаги, въртящ се безел няма как да е неудобно.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#43

На голия цар като му видят голия ... и всички започват да се мерят с него, да му подражават и да искат да са като него.

По темата: щом е Самсунг очакваме да е топ, само че от това което е изтекло като спецификации е по-скоро като тъпчене на едно място и от гледна точка на батерията крачка назад.
Въртящият се безел увеличава габаритите на часовника , но екрана е по-малък физически от този на Актив 2 при който тъч безела е по-удачно решение за мен и няма как да събере мръсотия при което да се затруднява въртенето му.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#44

От къде ви хрумна това със събирането на мръсотия в безела. До сега не съм се сблъсквал с подобен проблем, а и както казах работата с въртящият безел е адски пристрастяваща и приятна.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Lam3r4e
Цитирай
#45

Че и като спим насън можел да се върти като мърдаме и да се бил развалил... честно ли бе хора?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Lam3r4e, OliQueenBG
Цитирай
#46

Това с мръсотия в безела е предположение при тежко ползване на часовника при спортуване. Сигурен съм, че ако се ползва от не спортуващ човек няма да има проблеми. При плуване, колоездене и големи количества пот се създава такава предпоставка поне на теория.
Цитирай
#47

Спортувам активно, всеки ден съм около 1 час във фитнеса и след това на лекоатлетическата писта навъртам по 5 км. Така, че часовника ми е изложен на обилно потене почти всеки ден и няма и наченки на проблеми с безела. Така, че повечето написани неща за безела от хора които не са ползвали часовника са чисто и просто предположения, но нямат нищо общо с реалната ситуация Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 3 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Dowper, Lam3r4e, martoo
Цитирай
#48

Два месеца ползване са далеч от реална ситуация, да не говорим пък за други които са пипали безела евентуално само в магазина.
След година ползване , което си е съвсем реална ситуация при мен се появи този проблем с безела и не мисля че беше точно от потта, защото тя не може да достигне горната част на часовника. Гледах разни клипове как се вади и се почиства безела но така и не събрах смелост да го разглобя . В крайна сметка ми го замениха с чисто нов, който продадох защото старият даде дефект с барометъра и спря да отчита изкачените етажи.
Докато спях не знам дали ми се въртеше безела, но във фитнеса когато бях с ръкавици постоянно се въртеше докато правя упражнения.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • alexbg67, ivanov_km
Цитирай
#49

Очаквам го с нетърпение и аз, да видя финално какво точно ще покажат и ще си струва ли ъпдейта от сегашният галакси към новият.

Първо статията от начало е малко сбъркана. Моделът ще е galaxy watch 3.Ще прескочат 2-ката. И снимката в шапката е точно на настоящият модел, а не на новият.
По послледно какавото четох е:
голямата версия ще е 1мм по-малък в диаметър и с 4мм по-тънък ( или 45 на 11мм), което е много добре. В този по-малък корпус са сложили и по-голям с 0,1 инча дисплей и за съжаление доста по-малка батреия - 370ма/ч ( сегашната е 470 и е за 2-3 дни употреба).

Дизайна си е техен, какъв хуавей и напомня много за предишният Gеаr Ѕ3 сlassic. Неговите бутони са такива.
Определено обаче настоящата версия визуално ми харесва повече. Особено ако се модне леко. Моят в момента е така
.jpg Gwatch.jpg Размер: 27.97 KB  Сваляния: 146


Ще има премиум версия от титан. Надявам се да не и лепнат само за това едни 1000лв.
 Титана, ако не е "барнат" се драска много лесно. Много по-лек от стоманата е и е по-ниско топлопроводим и като цвят стои малко тъмен.
При класическите часовници не се води за предимство пред стоманата.

Безелът е много удобен и се поллзва  още о тS3, че даже май и в  S2. Ако правеше проблеми щяха да го махнат. Много по-прецизна е навигацията с него, отколкото със сензорната рамка, понеже има отчетливи кликове и спира там където трябва, апри рамката се прескачат нещата.
Дисплея на самсунг е разкошен. Очаквам този да е дори една идея по-добър. На другите на слънце почваш да се въртиш, да го криеш, за да го видиш, а тука си изпъква всичко

Ос-то е с богат набор от качествени циферблати с много детайли и настроики и върви супер мазно. По-малко приложения от на гугъл, но пък за спорт и нотификации си е чуден. В момента имам и андроид часовник - лага е отвратителен, като на едновремешен андройд телефон. За 2-3 приложения повече и за един по-качествен гласов асистент не си струва поне засега
[-] 4 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Boby13, Dowper, martoo, OliQueenBG
Цитирай
#50

Още нещо плачещо за зарядно ако не всеки ден то през ден.

От две години се опитвам да намеря някакъв смисъл в покупката на такова чудо и все не успявам.

Вероятно е да има там нещо да ми виси на ръката и да изглежда красиво на фона на ризата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)