Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung S10 Lite vs Huawei Mate 20 Pro?
#26

Ако са ти важни батерията и обхвата, стой далеч от Самсунг. Ако си градско чедо, имаш силна мрежа около теб и имаш контакт в близост, Самсунга е ок. Ако ти се случва да пътуваш, да излизаш на природа и искаш телефон , на който да разчиташ и извън цивилизацията - вземаш Хуавей.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари
#27

S10 lite би трябвало да държи стабилно батерията.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

(2020-06-10, 01:48:16)Marto.g написа:  S10 lite би трябвало да държи стабилно батерията.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Новата дилема е S10+ срещу Mate 20 pro.
А Ексинос е доказана катастрофа относно батерията.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#29

О. Не съм дочел. Е така вече е друго да. Мейта сигурно ще е по-добър от към батерия.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

Не вземай нито един от двата. Според мен е по добре да се ориентираш към нещо друго.
Samsung S10 Lite - нов модел е, има много добър процесор, но едва ли ще имаш полза от това. Като цяло телефона е един голям компромис.
Mate 20 Pro - вече е дърта бангия. След 3-4 месеца ще стане на 2 години.

1916 
Цитирай
#31

(2020-06-11, 08:56:57)milss написа:  Не вземай нито един от двата. Според мен е по добре да се ориентираш към нещо друго.
Samsung S10 Lite - нов модел е, има  много добър процесор, но едва ли ще имаш полза от това. Като цяло телефона е един голям компромис.
Mate 20 Pro - вече е дърта бангия. След 3-4 месеца ще стане на 2 години.

Хуавей с Mate серията е изпреварил всички останали с поне едно поколение. S20 серията са по зле по всички основни параметри - камера, процесор(батерия, загряване), обхват... Какво да говорим за S10.
Казвам го от личен опит. Имал съм Маtе 20 pro, p30 pro и s10 и Note 10 и s20 даже. Самсунгите просто ги връщам в рамките на 2 седмици - тестовия период.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#32

Не виждам с какво е изпреварил Note 9. Двата телефона излязоха по едно време. Да не говорим, че Kirin е по кирлив от Exynos. А за загряване, лаг, обхват и другите глупости не си прав. 9 месеца съм с Note10 и всичко е перфектно. У нас още имам един Хуявей от Lite серията и мога да твърдя, че е по голямо дърво от А моделите на Самсунг.

1916 
Цитирай
#33

(2020-06-11, 10:23:16)Bavarche написа:  Хуавей с Mate серията е изпреварил всички останали с поне едно поколение. S20 серията са по зле по всички основни параметри - камера, процесор(батерия, загряване), обхват... Какво да говорим за S10.
Казвам го от личен опит. Имал съм Маtе 20 pro, p30 pro и s10 и Note 10 и s20 даже. Самсунгите просто ги връщам в рамките на 2 седмици - тестовия период.
Уаууу, това ще е някакъв мега як телефон

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

(2020-06-11, 11:53:18)milss написа:  Не виждам с какво е изпреварил Note 9. Двата телефона излязоха по едно време. Да не говорим, че Kirin е по кирлив от Exynos. А за загряване, лаг, обхват и другите глупости не си прав. 9 месеца съм с Note10 и всичко е перфектно. У нас още имам един Хуявей от Lite серията и мога да твърдя, че е по голямо дърво от А моделите на Самсунг.
Поне в две неща е по добър от Note 9,камера,лично съм ги сравнявал само че с П30,нота отстъпва в цветовете,прекалено светли и не естествени.Другото е живота на батерията.При ексиноса има голям разход в стенбай.Дори и фенове като Иван-Вълкъ и сега в раздела на С20 за същото се говори.За това че Kirin е по зле от Exynos не знам дали е така, но софтуера на хуавей е много добре оптимизиран за този процесор и работи перфектно,дори и в тежки игри.За разлика от Exynos.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#35

Стига сте писали глупости за стенбая на ексиноса.И на S9 PLUS и на Note 10 plus e 1-2 % на нощ.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
[-] 1 потребител изказва благодарност на venes за това мнение:
  • milss
Цитирай
#36

(2020-06-11, 12:35:38)venes написа:  Стига сте писали глупости за стенбая на ексиноса.И на S9 PLUS и на Note 10 plus e 1-2 % на нощ.
Аз не пиша глупости,а факти от раздела на S20.И вашия колега Иван-вълкъ ги казва,стенбай не е само вкъщи приз ноща, при изключени мобилни данни и Wi Fi,или при хубав сигнал.Но явно при S9 PLUS и  Note 10 plus не са имали този проблем
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#37

Точно през ноща е истински стендбай.През деня в джоба страшно много зависи от инсталираните приложения,които се синхронизират на заден план.Ако си играеш и ги спираш постоянно ще имаш други показатели.Но това не е смисъла на смартфона,нали.Отделно има и приложения,като фейсбук,които са изключително лакоми за батерия,За това при различните потребители има различен живот на батерията.Ноте серията са с нормален живот за нормалния потребител.1ден си изкарва.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#38

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96564 Вижте как се представя батерията.
Не пишете наизуст. Разликата, която имам с iPhone 11 Pro Max и Samsung Galaxy Note 9, е че на iPhone не му пада батерията, когато не го ползвам, даже и вечер. Това не е тайна за iPhone, но и двата ми държат два дена, така че не виждам къде е драмата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#39

(2020-06-11, 13:11:33)hazART написа:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96564 Вижте как се представя батерията.
Не пишете наизуст. Разликата, която имам с iPhone 11 Pro Max и Samsung Galaxy Note 9, е че на iPhone не му пада батерията, когато не го ползвам, даже и вечер. Това не е тайна за iPhone, но и двата ми държат два дена, така че не виждам къде е драмата, още повече когато го сравняват хора, които не са го ползвали.
Каде видя да съм писал за Note 9!Отговарям на milss за процесора и цитирам ivan_vylka„Проблема при Exynos не е, че батерията не държи докато ползваш телефона. Да, хващаш го зареден на 100%, не го пускаш от ръце 8 часа и изкарва 8 часа примерно. Но! Проблема е там, че без да пипаш телефона батерията пада почти толкова бързо, колкото и когато го използваш. Стои ти в джоба и за 2-3 часа си с 15-20% надолу без да си го докосвал. Това е основния проблем на Exynos“ https://forum.androidbg.com/showthread.p...252&page=3  . .Да неби milss да е ползвал Хуавей та във всяка тема на самсунг пише колко зле бил Кирин.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#40

Пишеш за живота на батерията на Note 9, а аз съм го ползвал и най-много да падне с 2, 3 процента, но не и с 15, 20. На мене ли да си вярвам, където съм го ползвал или на някакви догадки. Говоря за Note 9, а не за S20+. Една птичка пролет не прави.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

Значи ако вземем тези мнения ще стигнем до извода, че от към батерия s9 примерно сравнен с 9 plus и note 9 не струва. Как така s9 plus е толкова идеален във фона пък s9 със същия процесор е толкова кофти? И как сегашния ми телефон във фон не мърда без значение нощ ли е, ден ли е.

Освен дисплея и може би камерата не знам за нея как е, с какво s10 lite е чак такъв компромис? Кой друг телефон среден клас има най-доброто кажи речи от компанията правеща най-добрите мобилни чипове на пазара за сега на тая цена. Всичко е до приоритети като се гледа телефон.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

(2020-06-11, 12:29:28)DoryanY написа:  Поне в две неща е по добър от Note 9,камера,лично съм ги сравнявал само че с П30,нота отстъпва в цветовете,прекалено светли и не естествени.Другото е живота на батерията.При ексиноса има голям разход в стенбай.Дори и фенове като Иван-Вълкъ и сега в раздела на С20 за същото се говори.За това че Kirin е по зле от Exynos не знам дали е така, но софтуера на хуавей е много добре оптимизиран за този процесор и работи перфектно,дори и в тежки игри.За разлика от Exynos.

И аз съм ги сравнявал ( Note9 и P30) и Хуявея показва по-неточно цветовете, при зуум направо ги променя. Има доста оплаквания в раздела ви. Не съм фен като Иван-Вълкъ. На марки не робувам, а гледам като потребител. Кое му е оптимизираното на този процесор? Аз искам смартфон, а не преносима батерия. На Хуявея угасиш ли му екрана и незнаеш спи ли, умрял ли е. Дори не показваше известия за пропуснати обаждания. Бързината и принципа на ъпдейти няма да ги коментирам.

(2020-06-11, 17:09:04)Marto.g написа:  ..........

Освен дисплея и може би камерата не знам за нея как е, с какво s10 lite е чак такъв компромис? Кой друг телефон среден клас има най-доброто кажи речи от компанията правеща най-добрите мобилни чипове на пазара за сега на тая цена. Всичко е до приоритети като се гледа телефон.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk

LG-то ти няма да го коментирам, че последните 20 дни само за тази марка се пише из целия форум. 
Казваш за S10 Lite, че освен дисплея и камерата другото не било компромис. Ами то какво друго остана? Един софтуер. Аааа щях да забравя и прехваления Snapdragon, който отваря приложенията с 0.0001 стотни от секундата по бързо от моя Exynos. Note10 който ползвам аз и на дъщеря ми S10 Lite правят почти еднакъв SOT. В една друга тема ( Какво да очакваме от Note20) съм дал скрийншотове от потреблението на двата телефона.
Това, че дъщеря ми ползва S10 Lite, не значи, че ще си затварям очите, за недостатъците му. Не, че и моя Note10 е перфектен. Тази дупка на дисплея много ме дразни, но това е модата сега. Поне се успокоявам като видя Хуавей П40  Smile

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • martoo
Цитирай
#43

Ами аз го давам за пример щото това е първия телефон от 2015-та на сам дето ми е с дракон. Никъде не съм споменал, че разликата е точно в бързината, в друга тема писах, че разлика между двата процесора се усеща трудно с ежедневното ползване, мисля че разлика има с там тежки игри, които аз не играя и не мога да коментирам. Аз говоря за батерията, и пак ще се повтарям самсунг ползвам от 2013 и знам точно как стоят нещата и ако ще 100 пъти да ми го повториш все тая е. Проблема е батерията във фона, а не колко 7 часа няма да го пускаш от ръцете телефона. За това съм написал, че за всеки приоритетите като взима телефон са различни. Какво остава ли? Как ще ползваш дисплея и камерата без процесор и софтуера? Това шега де, но за мен това е най-важното в телефона софтуера и батерията и добрия процесор. Камерата слабо ме засяга, а дисплея на s10 lite би ми свършил работа.
Цитирай
#44

(2020-06-11, 20:24:52)Marto.g написа:  ........самсунг ползвам от 2013 и знам точно как стоят нещата и ако ще 100 пъти да ми го повториш все тая е. Проблема е батерията във фона, а не колко 7 часа няма да го пускаш от ръцете телефона. За това съм написал, че за всеки приоритетите като взима телефон са различни. Какво остава ли? Как ще ползваш дисплея и камерата без процесор и софтуера? Това шега де, но за мен това е най-важното в телефона софтуера и батерията и добрия процесор. Камерата слабо ме засяга, а дисплея на s10 lite би ми свършил работа.

И на мен 100 пъти да ми повториш, че Самсунг-а дърпа яко батерия във фонов режим, пак няма да ти повярвам. Имам по-голямо доверие на очите си отколкото на теб Smile . Такъв проблем съм имал със S7 и Sony Z3 преди години и проблема беше в Гугъл услугите. Всеки си ползва каквото му харесва. Ти си избрал LG. И аз може би ще ги пробвам (aко са още в бизнеса с телефони и ако започнат да продават отново в Европа) когато ми омръзне Note10.
Иначе софтуера е много важен за камерата, но сензора не струва ли, пак ще са зле снимките. А работата на дисплея зависи най вече от графичния ускорител, а не от процесора.

1916 
Цитирай
#45

Аз не искам да убеждавам просто казвам, че с10 lite си е доста добър избор, но все едно колегата вече се е насочил към с10 плюс. Аз същност вече щях да съм със s10 lite ако не беше 6.7 инча и имаше жак. От години си ползвам самсунг и най-си ме кефят и съм им свикнал, но просто тази година нямаше какво. Доста време се решавах да сменя марката, но със сигурност някъде в бъдеще ще си взема я s30, или нещо подобно, защо не и note от толкова години му се каня и все остава някъде в пространството заканата ми Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • ganchev, milss
Цитирай
#46

Milss как пишеш само за проблема с известията.Като че ли при ъпдейта на 10 и при самсунг го имаше по разделите и при ксиаоми.Всека ОС си има някой тенкости по настройките.При хуавейските е да не се оптимизират дадени приложения.При самсунг гледам че ползват външни приложения за спиране на фонови дейности.С цел по добра батерия.При нас няма нужда от тези гимнастики.Батерията я зареждане в 8 вечер до 100% на другия ден до обяд пак е толкова,мобилните данни са включени,само блутута не.А камерата на П 30 и на П40 при зум променя цветовете,стават по светли.Но така са го направили

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#47

При Самсунг, а и не само при тях, пускат ъпдейтите на някакъв принцип, най вече по региони. При Хуявей е пълна загадка.
Не ползвам никакви приложения за оптимизации и спиране на фонови дейности. Даже не ползвам адблокъри. Ползвам си телефона пълноценно, без ограничения. Не съм болен на тема батерия.
А това си е чиста излагация при зуум. Това ли са флагманите на Хуявей? Така са го нсправили, защото толкова могат.

1916 
Цитирай
#48

Що прецаквате темата с тези безкрайни припирни Тази срещу Онази марка ?!
Имаме конкретни модели за сравняване.
А относно живота на батерията на Самсунг, просто влезте и вижте в подтемата за моделите - Батерия - Проблеми и бла бла... на последните флагмани на Самсунг какво реване е там. Десетки страници. Има няколко профита дето са докарали по 8 часа СОТ с огромни гимнастики и само провокират останалите. Даже в световен мащаб тръгна петиция да спрат да ни мъчат с Ексинус, а да пуснат и за Европа Снапдрагон.
Влезте и да видите колко човека реват от батерията на Хуавей флагманите. 3ма до 5ма са и то, защото не са ползвали Самсунг да видят кво е!
А за камерите не разбирам какво сравняваме относно Зуум. То при 10 серията реалния зуум е 2х а при Мейт 20 е 5х. И на цифри разликата е сериозна, а
при реално ползване няма сравнение просто.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • DoryanY, Marto.g
Цитирай
#49

@Bavarche , Хуявея има по добър живот на батерията и до там. Exynos не е на нивото на Snapdragon, но Kirin e още по зле. Ти сам беше казал, че дисплея на Хуявей е по-гаден от този на Самсунг.
Но какво да се очаква от теб? През няколко месеца сменяш марките. До вчера плюеше по китайците, а днес по корейците.

1916 
Цитирай
#50

Тая хуауейска фенщина добива измеренията на епълската.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)