Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

До 5 млрд. долара глоба грози Google заради незаконно събиране данни ?
#1

Срещу корпорацията е заведен колективен иск по обвинение за незаконно нахлуване в личния живот на милиони потребители. Обвинението е заради проследяване влизането на частни потребители в интернет браузъри, както и други приложения на гиганта.
[Изображение: be6fac63825b.png]
Според жалбата, Google събира данни чрез Google Ad Manager, Google Analytics и други приложения и приставки за уебсайтове, включително приложения за смартфони, независимо дали потребителите кликват върху поддържаните от Google реклами. По този начин се събира информация за приятелите и хобитата на потребителите, любимите им храни, навиците за пазаруване и т. н. В жалбата се настоява за изплащане на обезщетение от поне 5 000 долара на потребител заради нарушаване на федералния закон за подслушване и на калифорнийското законодателство за поверителност.
Източник: >>>>>>
Цитирай
Аксесоари
#2

Само на потребители в САЩ ли? И докога ще си припомняме старата песен, вместо да се вземат адекватни мерки срещу добре известното сбъране на данни от всяка операционна система, програма, платформа, сайт и прочее?
Цитирай
#3

Как си ги представяш точно тези мерки ? И кой да ги вземе ?
Цитирай
#4

Има кой да налага глоби, нали? Значи може да провери, може да бъде закон. Хайде представи си го сега.
Цитирай
#5

Не ме разбра. Не искам да ти мачкам ентусиазма за “оправяне”. Дори напротив: искам да ти “дам” власт! Ето, представи си че ти си “тези които налагат глоби” и “предотвратяват”. Как и какво точно би направил ? Но конкретно ! Не общи приказки и “нали знаеш....”
Цитирай
#6

А, ти ще ми дадеш власт... И това без "общи приказки". Хайде, ще ти върна жеста, та няма да ти "мачкам" самочувствието.
Цитирай
#7

То до 5 000 000 000 долара значи и глоба от 20 000 долара. Аз не разчитам на това или ако се наложи подобна глоба то тя е била определена и договорена предварително. Ако чрез събирането на конкретни данни са събрани дивиденти в размер на 6 000 000 000 долара, нямам нищо напротив и да върна 5 000 000 000. В този материален свят не мисля, че се случват такива неща току така. САЩ като се замисля държат целия свят със софтуера и най-вече с операционните системи. Утре ако бутнат всичко долу със света се свършва Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)