Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за първи телефон
#1

Здравейте,
Търся някакъв удачен вариант за първи собствен телефон на племенницата ми (2-ри клас). Условията са да е до 200лв. Колкото по-малко толкова по добре. Батерията да издържа ден-ден и нещо...  

За сега сме се спрели на това: https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...K/p/572162

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на зенит-е за това мнение:
  • oxuboxu
Аксесоари
#2

На 1во място гледайте дисплеят да е качествен, детското зрение тепърва са развива и формира, там компромиси НЕ трябва да има. За другите параметри... в този бюджет, по-добре не му купувайте нищо.

ПП
Това от линка е за някоя баба, която да може да провежда поне разговори.
Кофти реалност...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Bavarche, bobbymarinovv, oxuboxu
#3

РАМ а е 2GB което е много малко,ще забива.Трябва минимум 3 или 4GB.Моторола E 5+ е с 3 GB и е 209лв.в Технополис.Другото е Honor Play 8A с 4GB RAM в ЕМАГ 199лв.



Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81
#4

Може да погледнете и втора ръка. До 200 лв в OLX има по добри оферти. Единствено батерията не знам до колко ще им държи

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
#5

В момента има интересен модел на Huawei - Y5P
С Android 10 и е поне откъм софтуеър е актуален за момента
2 GB RAM за мен не са малко, ако говорим за потребление без Facebook
и разни други приложения, които не са подходящи за дете 2-ри клас
Цената от 179лв т Технополис ми се вижда добра за това което виждам в телефона.
И на дизайн са го докарали. Има 3 цвята - черен, син и зелен.
Аз лично бих избрал зеленият за момиче, но все тя може сама да избере цвета

HUAWEI Y5P DS GREEN 5.45

[Изображение: 12951348314142.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • oxuboxu
#6

Абсолютно изключвам този Huawei защото няма Google Play Store и Youtube.
Става точно като играчка от кроки за детето.

Трябва и да е малък, не трябва да е и с размерите на P Smart Z или S20+

Другите избори от техно са

XIAOMI REDMI 8A DS RED 6.22 ", 32 GB, RAM 2 GB, 12MP - 2GB Рам и е малко голям и върви добре (Гледах ревю)
ALCATEL 1S 5028D DS GREEN 6.22 ", 32 GB, RAM 3 GB, 13+5+2MP - 3GB но е Alcatel и не съм сигурен дали ще върви без да забива постоянно.
HUAWEI Y6 2019 DS BLACK 6.09 ", 32 GB, RAM 2 GB, 13MP -  2GB Рам и има Google Play и върви добре (Гледах ревю)
LENOVO K9 5.70 ", 32 GB, RAM 4 GB, 13+5MP - Единствения с 4GB Рам и най малък екран.
MOTOROLA MOTO E5 PLUS DS GREY 6.00 ", 32 GB, RAM 3 GB, 12MP - Чист андройд (Предполагам ще върви добре) , 3GB Рам и ОГРОМНА 5000Mah батерия на бюджетен екран и процесор което означава че ще докара целия ден без да се притеснява.

За Lenovo и Alcatel не мога да се изкажа така както за Huawei или Xiaomi защото личния ми опит с тях е в най ниския клас и съм силно разочарован.

В olx намерих

Iphone SE първия модел за 220Лв. (Малък е и няма да и забива постоянно, но пък батерията няма да е толкова добре за сметка на това)
Huawei P9 изглежда като току що изкаран от кутията 220лв. (Трябва да му се смени батерията само.) (Препоръчвам защото имам такъв вкъщи и работи безотказно и не забива с много приложения)

Има и други като
Galaxy A5 2017
Iphone 6/6s
Motorola XT2025
Huawei Y5 2019
Huawei P10 Lite
Huawei P20 Lite
Galaxy S7

Но за тях не мога да дам мнение.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • oxuboxu
#7

(2020-06-05, 21:41:51)DoryanY написа:  РАМ а е 2GB което е много малко,ще забива.Трябва минимум 3 или 4GB.Моторола E 5+ е с 3 GB и е 209лв.в Технополис.Другото е Honor Play 8A с 4GB RAM в ЕМАГ 199лв.



Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Подкрепям за Е 5+. Поне батерия има и процесора е SD. Приятел го беше купил за сина си по моя препоръка и бачкаше супер. Ако не му беше видял сметката на дисплея, още щеше да го ползва.
Другото предложение ми е Honor 10 Lite https://techmart.bg/%D0%A1%D0%BC%D0%B0%D...GB%20Black
или 9 Lite.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
#8

По добре втора ръка някой запазен айфон вместо бюджетен андроид. Има много добри 6s и SE за под 200лв.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на atheros за това мнение:
  • bobbymarinovv
#9

И едно мнение, което може да го разчетете като хейтърско, но не е - и за какъв чеп му е на дете втори клас смартфон?! Ако е зор да има контакт с нея, един най-обикновен телефон с копчета и толкоз. Непонятно ми е какъв е тоя неописуем зор за зомбиране на децата от възможно най-малки със всякаква техника (таблети, телефони и т.н.)?! Те така или иначе няма да се разминат със смарт телефоните, ама поне да е в по-късен етап от живота им.
[-] 4 потребители изказват благодарност на imthedevil за това мнение:
  • HERUS, kuulman, NaniG, oxuboxu
#10

Това е бъдещето и ако някой мисли, че може да се скрие от него жестоко се лъже. Учениците завършиха в интернет, както виждаш. След няколко години според мен хартията ще бъде повсеместно изместена от смарт технологиите.
Дъщеря ми е на четири години и половина и взема телефона на майка си и ми се обажда. Пуска си тубата и т.н. простотии. Не, че се хваля с това, но и не смятам че е зомбирана или нещо такова. Напротив, аз я надъхвам да се интересува и да се учи да използва всякаква техника. Не като моето поколение, което в пети клас се учеше от къде се включва компютъра и азбуката на английски.

Иначе по темата, за около 30-40 лв. над 200 може да се вземе Редми 8 например 4/64.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • Bavarche
#11

Ако е дете трябва нещо с по-мощни параметри за да вървят нормално игрите, после да не реве за нов. За нещастие, за 200лв няма особено голям избор. Почти всички модели в този ценови диапазон са доста слаби за игри.
Ако трябва да е нов, най-удачния вариант ще е да е от някоя китайска марка, тези модели ми се струват най-удачни:
Doogee N20 64GB-210лв
Cubot X19 S 32GB-220лв
Blackview A80 Pro 64GB-230лв
Redmi 8(64/4GB ram)-240лв
И четирите модела са с актуални характеристики. Първите 2 са и с 1080p дисплеи. Не казвам, че тези са специално геймърски, но са с 4гб рам и ще работят добре.
Според мен най-добрият вариант е втора употреба флагман. Ако има съмнения, че ще го счупи- iphone 6s/plus, дисплеите им са по 35-40лв. Ако пък си пази нещата- google pixel/oneplus 3 или нещо подобно с поне snapdragon 820.

@imthedevil На децата в днешно време им трябват смартфони и технология за да се социализират. Не им ли предоставиш тази възможност, поне частично изолираш детето от съучениците и приятелите му. Още повече, както почти всички деца в днешно време имат смартфони, ако му дадеш някаква нокия с копчета направо ще стане обект на подигравки в училище.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
#12

Doogee N20 64GB-210лв
Cubot X19 S 32GB-220лв
Blackview A80 Pro 64GB-230лв ги отпиши като не надеждни-много дефекти,особено Cubot.Братовчед ми си беше взел заради добри те характеристики, но после го разкара заради постоянни проблеми.Redmi 8 е добре.И за малко дете по добре ново,да се радва.Но да не е най евтиното, за да върши работа.За да не стане после да се купува друг че този не става.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
#13

Xiaomi redmi note 5.Здрава батерия,добър екран,супер работи и най-вече гърба е метален.Бях го взел на моя малкия преди около година и малко.Беше 5 клас.Иначе си караше с една Nokia 3310 ама в училище му викали шматка и клошар.На неговото ползване телефона си работи все още перфвктно.Препоръчвам!

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • Bavarche
#14

Аз затова предложих айфон. До скоро имах SE и Call of duty ми се струваше че вървеше някак по добре от на Mi9t pro-то. Евтините андроиди са за ало-ало. Дете във втори клас ще му разкаже играта за нула време. Ще сложи 2-3-5 игри, разни други щуротии и после ще бъде мъка.

Имам дъщеричка на 2г и 2м. Скоро изтеглих някаква игра с балони които трябва да се пукат и малката само след 2-3 показвания разбра как се играе и сега редовно ми носи телефона да играе. Не мисля че това е лошо да се учат децата. Времената са такива вече че и възрастните хора имат смартфони. Имам един таблет Леново който не се ползва и мисля да го дам на баба и дядо да виждат малката по Вайбър. В понеделник ще взема карта с нет и Huawei M5 lite за мен а картата ще е за тях.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на atheros за това мнение:
  • oxuboxu
#15

Истината е, че децата гледат телефоните, дрехите, а в по-голяма възраст, това е критерии и ако не отговаряш на него, не отблъскват, това е истината, материален свят.
И такива кучи марки като Doogee не важат при децата, нито Motorola, Xiaomi, Nokia, LG, поне при по-големите марките са Apple, Samsung и Huawei донякъде.
Но за такова малко дете или му дайте вашия ако е за смяна или вдигнете още малко бюджета поне 250лв. ако ще се взима с план, защото Samsung Galaxy A10 е над 200лв. на свободна продажба или iPhone с разбита батерия, което пак не е вариант.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#16

Абсолютната истина е това. В училище социалният статут се измерва с какъв телефон си и какви маркови дрехи носиш. За жалост е така.

Същото беше навремето при нас само където си "мерехме" раници, тетрадки с гланцирана хартия и т. н. После се появиха и първите мобифони и сим карти за по една заплата и останалото е история.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
#17

@DoryanY Определено Doogee, Cubot и Blackview са по-проблемни от познатите ни марки. Телефоните им са евтини, защото частите им са по-ниско качество- това им е бизнес модела. Така ако при самсунг 1 от 1000 телефона ще има хардуерен проблем, при кучите марки ще е 1 от 100 телефона. Вече за софтуерните проблеми е друга тема, но общо взето за едно дете ще работят достатъчно добре колкото да играе игри и да говори.

Иначе определено телефона е вид социален статус при децата, но не чак толкова, че да гледат марката. Все пак за второкласници говорим. Важното е да не е такъв с копчета, а ако е айфон- бонус точки Big Grin

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
#18

https://www.olx.bg/ad/iphone-6s-64-gb-ay...2f4ff36d43
https://www.olx.bg/ad/iphone-6s-gold-16-...2f4ff36d43
https://www.olx.bg/ad/iphone-6s-32gb-CID...2f4ff36d43
https://www.olx.bg/ad/iphone-6s-gold-pal...2f4ff36d43
https://www.olx.bg/ad/iphone-6s-CID632-I...33c4cdc874
https://www.olx.bg/ad/iphone-6s-rose-gol...33c4cdc874
https://www.olx.bg/ad/iphone-6s-space-gr...18a947b37e
https://www.olx.bg/ad/iphone-6s-16-gb-CI...68248abf17
Ето няколко оферти, разбира се има по-нови и по-запазени, но са по-скъпи. 
Поне тези телефони, гарантират, че няма да го е срам и ще си упражнява английския, защото друг избор няма.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • bobbymarinovv
#19

Важат всички марки, които имат официални сервизи у нас, хайде стига глупости! И важат такива, чиито модели, за ниски пари ще се държат адекватно - вие какво си мислите - че дете втори клас ще пусне локация, ще снима с 48/64/108 мегапиксела? Че ще играе топ игри (особено ако е момиче)? Че ще държи YouTube да върви на поне 1080? Че иска минимум 90 херца? Моят телефон, с допълнителен лаунчър, ползва средно 3 ГБ оперативна памет, ако го натоваря не стига дори 4. Така че телефон за, ако не около 200, то 300 лв. ще свърши работа, а ако искате да възпитавате деца в "социален статус" с безумията на отровеното съвременно общество - жалко за вас, тежко ви и на децата! Това че ние се гъделичкаме, въпреки че го знаем (което дава същия резултат за производителя, какъвто дава и неграмотният в сферата купувач) е друго (ама явно и не съвсем).

Дисплеят и очите: според вас, за около 300 лв. кое ще е по-качествено: по-евтината технология IPS LCD или по-скъпата AMOLED? Ама тук ключово е и каква марка телефон се гледа - едни производители ще си направят екраните, други ще ги купят.

Има ли възможност за закупуване до около 200 лв., но с план към оператор или е без, защото това може да промени нещата? За без договор, аз не виждам какво й е лошото на Нокиа 2.3 или 3.2 - чист Андроид примерно. Освен всичко друго, това е дете - трябва да може спокойно да го хване с ръка, така че размерът е фактор също. Дори бих казал, че предложението за GSM изобщо не е лошо. Някои деца в тази възраст са още с MyKi.
[-] 5 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • HERUS, Marto.g, NaniG, oxuboxu, vargala81
#20

Леле, аз се чудя що сина не го приемат, а той горкия с китайска пръчка Поко... Още утре продавам единия бъбрек и му купувам последен модел Ифон, че иначе гаджето ще го зареже. Сега сериозно. Никой никога не се е подигравал на сина или да го отбягват заради телефон. Познавам много приятели, на които децата им са с евтини китайски телефони, предимно Моторола, Нокиа , Шаоми, Хуауей, Леново и др. Познавам и такива в първи - втори клас с Галакси Ноутове и Есове. Ако някой ще страни от сина ми заради телефон и дрехи, още по-добре, тамън ще разбере кои са му истинските приятели.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 13 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • alexbg67, Bavarche, BGDropche, bobbymarinovv, Dikich, ganchev, HERUS, imthedevil, milss, NaniG, oxuboxu, Pelikana, whitehart
#21

За съжаление условието на родителите е ясно нов и с бюджет ПОД 200 лева. И аз гледах по-добри телефони втора употреба, но НЕ, не можело. Та... За сега май може да включим и този телефон.
Хонор не беше ли марка на Ксайоми?

https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...E/p/570923

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
#22

На Хубавей е марка

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#23

(2020-06-06, 18:50:11)зенит-е написа:  За съжаление условието на родителите е ясно нов и с бюджет ПОД 200 лева...
В Кауфланд другата седмица ще предлагат NOKIA 2.2 - 2GB/16GB + SD карта 32 GB за 160.00 лв.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
#24

Взимайте Honor 8A, но не очаквайте чудеса, въпрос на време е да започне да забива.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#25

По темата на мерене с телефони мога да кажа че е грешна от 7ми клас нагоре.

Много от хората в училище ползват Xiaomi и в малките и в големите класове.

Никой не го интересува къв телефон имаш, само да не е 3310 щото може да те изгледат на криво ако си нов и не те знаят.

@vargala81 Само дет покото му кърти всички телефони по перформънс и батерия в даскало Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • vargala81
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)