Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GARMIN smart часовници
#1

Не виждам такава тема, като цяло няма много инфо.

Омръзнаха ми амазфитите, хуавейските гт-та и рекох да скоча на нещо различно. То различни модели има много ама с официална гаранция и налични в БГ - не бих казал.
Не разбирам защо Геотрейд не зареждат техно веригите извън столицата, хубаво е да го пипнеш преди да го купиш. Ако не ми беше допаднал, щях да си платя куриера и да го върна. Кофти за търговците, но това са рисковете на онлайн търговията Big Grin

Къ да е. Включвам се с един Vivoactive4 и снимки от разопаковането му:

[Изображение: IMG-20200606-100417.jpg] [Изображение: IMG-20200606-100425.jpg] [Изображение: IMG-20200606-100449.jpg] [Изображение: IMG-20200606-100532.jpg] [Изображение: IMG-20200606-100544.jpg] [Изображение: IMG-20200606-100551.jpg] [Изображение: IMG-20200606-100658.jpg] [Изображение: IMG-20200606-100709.jpg] [Изображение: IMG-20200606-100807.jpg] [Изображение: IMG-20200606-100841.jpg] [Изображение: IMG-20200606-100844.jpg]



Колега от форума ми даде предварително малко лични впечатления, надявам се и други да се включат.




Първи впечатления:
- това ми е първия часовник с трансрефелективен екран и поне в светлата част на деня е голям кеф ! Smile
- лек, визуално ми допада повече от GTR-а , който ползвах. Верижката е много приятна, не че няма да я разкарам до дни
- надявам се батерията да не е като на умрелите самсунги - 2 дни ама едва ли ще е и близко до обявените 8 дни. По-средата би ме устройвало идеално.
- докато пиша този пост излезе уведомление за софтуерен ъпдейт:
[Изображение: IMG-20200606-103918.jpg]

В сайта на Гармин, пише че за БГ - garmin pay работи с мастъркард на Фибанк, което ме устройва идеално.
[-] 4 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • max_1, sapiora, scorceni, ultravioletsf
Цитирай
Аксесоари
#2

Честит колега и със здраве да го носиш. Ще се радвам да кажеш как е след 1-2 седмици, че и на мен започна да ми омръзва моя GT. Преди това минах през Amazfit Bip, Pebble Time и Motorola 360. От всички GT като цяло ми харесва най-много, но мисля че е време за нещо ново. Малко ми липсват трансрефелективните екрани на Pebble и Amazfit-a.

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
[-] 1 потребител изказва благодарност на icaka2001 за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#3

Emzo,къде видя "умрял"самсунг,да му издържа батерията 2 дни?
Цитирай
#4

Galaxy Watch с включен AOD издържа точно толкова - 2 дни, без AOD около 4 дни. До преди 1 месец бях с такъв и това е положението. Но пък аз предпочитам да има повече функции и да го зареждам по-често, от колкото да има 2-3 функции на кръст и да държи 1 месец. Не ми пречи и всеки ден да го зареждам. Сегашния ми Apple Watch го зареждам на 2 дни, но за сметка на това не може да се сравнява по функционалност с който и да е смарт часовник от тези, с държащи по седмица-две батерии.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 5 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • divna, Dowper, NaniG, pehlivanovv, sapiora
Цитирай
#5

И 4 дни са мъка без АоД, ама къ да е.
Не ми се спори, ползвал съм ги и знам, колко изкарват.
Цитирай
#6

Честито.
Ползвал съм 2 пъти 3-ката. 5 дена с аод си ги изкарваше и този ще е толкова, не по-малко.
Като знам колко неща искаше в софтуерно отношение, пък то кажи речи само цифери има и май някой готови отговори на съобщенията.

Както сам си видял навън е чуден, на затворено са ми много зле. Тези хората ги ползват за навън като бягат после като се прибере го пуска в сака и си слага класическия. Ама ние заради смарт функцийте ги носим навсякъде, а той не е за вкъщи според мен. 3-ката стоеше като ментак и извадена от зрънчо, ама и аз понеже ги поръчвам отвън, квото дойде това е. Този понеже е по-голям ми изглежда по-добре.
Отделно пикселизацията е направо огромна. На цифров дисплей иде дойде, ама на аналогов стрелките стоят чак криви и назъбени.
Отделно тая голяма черна рамка околко дисплея много ме дразни. Ама всички рефлексни са така. Само феникс 6 е вече по-добре и от към резолюция и от към рамка.

Аз чакам новото галакси дали ще актив 3 или уоч 2...май ще има бързо зареждане, което би ме устройло.
Друго..към август ще е новият мейт уоч, да видим там дали ще предложат някаква усъвършенствана ос или само ще вложат "премиум" материали и ще му напомпят цената
Цитирай
#7

Принципно чакам нов хуами/шаоми уотч ама се забавиха много.

Наясно съм с минусите на този екран и резолюцията му. Просто исках нещо различно.
Няма да се задържи повече от половин година в мен.

Другото - имам мастъркард от фибанк и с кеф ще си ползвам гармин пей-а.
Quick reply са удобни.
Може да трие мейли, да им показва и съдържанието.

Уж пълноценно следене на съня, че от известно време похърквам леко, но и килца качих, докато ги сваля, ще ми е полезна играчка.

Connect-a е много детайлен, съответно и статистиките му.

[Изображение: Screenshot-20200607-074521-com-garmin-an...mobile.jpg]
Няма блутут разговори, но има опция за приемане от часовника, което ме устройва, в работно време съм често с хендсфрии, не че и от него не мога да вдигна, но от часовника е по-удобно.

30% смъкнах за 24 часа(всичко пуснато) , но го ресетвах 3 пъти, докато открия, че вместо Connect-а да е винаги пуснат в гсм-а, по погрешка съм сложил отметки на винаги спрян Big Grin

На 4 чисти дни ще съм доволен, ако изкара повече - още по-добре.
Цитирай
#8

Pulse OX дърпа доста от батерията. Ако не ти е нужен можеш да го спреш. Така ще добавиш още ден два живот. При мен на 6цата разликата е около 40% повече живот като е спрян. Тъй че ако нямаш здравословни проблеми, можеш да го изключиш. Поздрави.
[-] 2 потребители изказват благодарност на kery70 за това мнение:
  • max_1, ultravioletsf
Цитирай
#9

Да, попрочетох насам натам.
Засега ще е всичко пуснато, после ще е само вечер и така.

Защо бях останал с впечатлението, че виво3 има опция да не праща нотификации, докато екрана на телефона е пуснат, а тук не виждам такава.
Това ми е важно, ама....
Цитирай
#10

При мен ако дадено приложение е отворено, примерно вайбър, не получавам нотификации на часовника от него.
Цитирай
#11

В това отношение шаоми и самс са стъпка напред.
Щом ти свети екрана се предполага, че си на телефона и няма нужда да известява на часовника.
Цитирай
#12

Нали това казвам, и на гармина е така. Отключен ли е, не вибрира за нотификации.
ПП: сега те разбрах, сори. Другите не нотификират за което и да било приложение ако е отключен телефона. Тук не е така. Важи само за приложенито което си отворил.
Цитирай
#13

Да, ще му свиквам, поне бързо му се спира блутута на часовника, че:
Всеки
Имa
Поне
Един
Познат
Който
Пише
По
Този
Начин

Big Grin
[-] 4 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • alexbg67, dada_, Dowper, scorceni
Цитирай
#14

С всичко пуснато 19% за 24 часа.
Най-вероятно ще оставя pulse ox само вечер.


Супер удобно групира нотификациите.
Автоматично добавя втора нотификация (месинджър примерно) към първата и е удобно всичко на 1 екран.
Цитирай
#15

При мен батерията пада най-бързо когато часовника не се ползва. Звучи странно, но е факт. Вечер, когато си лягам го свалям от ръката си и изключвам всичко. За около 10 часа през които не съм го ползвал, батерията е паднала с ~12% до 14%. За около 14 часа с всичко пуснато и часовника е на ръката ми процентите падат с 12% до 15%.

1916 
Цитирай
#16

От 00.00 до 7 падна с 7% за двете вечери, за които го нося. Всичко пуснато.
Цифера ти ако има пулс, четох че оказвало влияние.

А колко настройки имат по интерфейса циферблатите, имам чувството , че са повече от на самсунг уотча.

Обаче снощния сън - голяма разлика в показанията за дълбок сън:
[Изображение: Screenshot-20200609-073842-com.jpg] [Изображение: Screenshot-20200609-073857-com.jpg]
Като някакво куку, спах с 2 часовника, ама GTR-а днеска го продадох и рекох да сравня Smile

Етажите ги брои горе долу правилно Smile
Като цяло освен засега съм много доволен в светлата част на деня дори на закрито се вижда супер, вечер вече е ясно, но огромната разлика е като се сравни с олед екран, иначе ...
Цитирай
#17

Без включен Pulse Ox, батерията ми пада по 6-7% за 24часа. С включен е двойно 15-18%. Това на феникс 6. Темата е фабричната с показване на пулса постоянно както и времето/температурата.
Цитирай
#18

5 пълни дни и останаха 10% с всичко пуснато.
Засега съм много доволен.
Сега ще го тествам със спрян moveiq.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • max_1
Цитирай
#19

Най доволен бях от батерията на феникс 5 сапфир. Всичко пуснато, без тракване на ГПС, изкраваше по 20 дни. Сега на 6цата макс 2 седмици, и то без вкл pulse ox. С него седмица. Но много зависи и с кой фейс се ползва. Има някои много лакоми
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#20

И тази му екстра работи и ще ми е от полза Smile
.jpg IMG_20200609_160134.jpg Размер: 276.37 KB  Сваляния: 943
[-] 3 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4, Dowper, max_1
Цитирай
#21

Нещо интересно:
https://apps.garmin.com/en-US/apps/ee202...f6cf2a73#0
+
фрии версия (1 контакт) https://apkpure.com/dialer-for-garmin-fr...atchdialer

Директно набиране от часовника на до 20 контакта (платената версия ~4лв.)

2 недостатъка:
- андроид приложението трябва да го държите "будно", за да работи.
- при 2 сим карти изкарва диалог и пита от коя карта да набере, с което ме отказва да го ползвам. Може проблема да я от моя телефон (Huawei P40) защото и гугъл асистента пита винаги. На шаомитата мисля, че имаше опция да помни последно от коя карта е набиран въпросния номер.

Решение частично е задаване на дефаултна карта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#22

Онзи ден го качих на 2600м надм.в. Smile

[Изображение: 111111111111111111111111111111.png] [Изображение: 22222222222222222222222222222222.png]

Не отчете точно обаче Smile
[Изображение: IMG-20200628-150620.jpg]


Харесва ми, че може докато отчита активност, да си виждаш и основния уотчфейс, нотификации, общо взето всичко.
~4 часа с гпс + глонасс = минус 17% батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • max_1
Цитирай
#23

Здравейте!

Включвам се и аз с един vivoactive 4. Към момента съм много доволен. Не съм успял да тествам всички функции, най-вероятно така ще бъде и в бъдеще (спортните, имам предвид), но което изпробвах е ок. Смарт функциите нямат забележки. Garmin Pay работи отлично.  Big Grin

Искам да кажа едно голямо Благодаря на колегата emzo, отговори на всички мои въпроси.

Huawei P30 PRO VOG-L29
[-] 1 потребител изказва благодарност на max_1 за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#24

И аз се включвам с Fenix 5, който от 2 години се ползва активно за няколко вида спорт. Предоволен съм от часовника, работи безпроблемно, а статистиките му са много полезни.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 2 потребители изказват благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • emzo, intolerable
Цитирай
#25

Някой да е виждал в БГ да се продава тапа за порта за зареждане за Vivoactive4? Сега с тези закъснения не ми се занимава с Aliexpress.

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)