Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GARMIN smart часовници
#26

Портовете са май еднакви на всички по-нови модели.
Така че търси за феникс 5 или вивоактив 3 в олх-а имаше преди
Цитирай
Аксесоари
#27

Еднакви са портовете на новите модели. Претърсих OLX-a, но към днешна дата няма.

1916 
Цитирай
#28

Брей имаше толкова много при тия дето продаваха силиконови верижки...
Цитирай
#29

(2020-07-05, 12:09:17)milss написа:  Някой да е виждал в БГ да се продава тапа за порта за зареждане за Vivoactive4? Сега с тези закъснения не ми се занимава с Aliexpress.
Колега, хвърли едно око на британския амазон, може да има нещо, при поръчка с отделен куриер за седмица е в БГ за 3-4 лева. Аз каишки си взех преди няколко месеца, много съм доволен.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#30

Отзивите са, че тапата задържала влага и препоръчват да не се ползва Wink
Цитирай
#31

Ето, появиха се вскякви цветове
https://www.olx.bg/ad/predpazna-kapachka...bd2653480c
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • milss
Цитирай
#32

(2020-07-06, 09:11:24)emzo написа:  Отзивите са, че тапата задържала влага и препоръчват да не се ползва Wink

Задържа влага, ако тапата е поставена когато порта за зареждане е мокър. Нали това е целта, при сух порт да се постави тапата и да не пропуска влага. След 2-3 дни ще разбера дали има полза.

(2020-07-19, 16:51:10)rumo написа:  Ето, появиха се вскякви цветове
https://www.olx.bg/ad/predpazna-kapachka...bd2653480c

Благодаря за информацията. Поръчах една черна.

1916 
Цитирай
#33

Колеги, вчера си взех една 6-ца, соларна...
Срещам проблем с добавяне на карта към гармин пей-я. Картата е виза електрон от фибанк, сравнително ново изданеие- от 2019г
Би трябвало всичко да е ок, но приложението връща, че от тази издаваща банка все още не се поддържа. То със сигурност се поддържа и май само точно от тази банка ама, дали картата трябва да сменя с друга специална за тази работа...
Това през мобиното проложение - кънект. През компа с експрес приложението не съм пробвал

Или този модел часовник е нов и нещо от гармин са го изтървали..или да ходя в банката за някакво рашешение?!
Цитирай
#34

Честито. Със здраве да го ползваш.
Аз нямам проблем, но съм с Mastercard. При теб не се получава, защото си с Visa. В условията за ползване на Garmin Pay се споменава само Mastercard. Visa и Mastercard са компании, които обработват транзакциите и най-вероятно Garmin Pay работят само с Mastercard. За по-достоверна информация питай в банката. Тук са условията.
https://www.fibank.bg/bg/chastni-lica/karti/garmin-pay

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • rumo
Цитирай
#35

Румене, само мастъркард на фибанк или револют.

Пристигна ми и зарядното от Китай, доста по-удобно е така, пасва идеално.
[Изображение: IMG-20200724-002301.jpg]

Доволен съм все още от часовника. Не ми е омръзнал. С подходящите шаблони ми върши перфектна работа. Идват от време на време ъпдейти.

Все се каня да спря PulseOX за през деня, но 4 до 5 пълни дни ме устройва перфектно, а и чарджа отнема само час.
[-] 3 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4, Dowper, rumo
Цитирай
#36

Благодаря, Емо. Революта стана, макар и тя да е виза.
Само в менюто на телефона ми стои едно " трансакциите не са налични" Това защото още не съм плащал нищо ли е,... да не одаря на камък в магазина. И друго, което ми се вижда неудобно е, че всеки път иска пин. А феникса е с физически бутони и навигацията между числата е ужас, ще трябва да си слагам малуумен пин с 4 еднакви
Цитирай
#37

Аз ползвам мастъркард и не съм пробвал с револют.
При мен иска пин или след сваляне на часовника или след 12+ или 24+ часа.
Цитирай
#38

Да това е добрата новина. Поиска пин само 1-вият път.
А пари някой теглил ли е? Излезнах да го разходя и да пробвам на банкомат и греда. На 4 устройства пробвах, на 2 нови райфайзенски се свързва явно- слага зелен тик на часовника и ме пуска в менютата на банкомата, но след като поискам сумата и ми се изисква пак пин. Пробвах с пина на гармин-а, пробвах с пина на революта, пробвах и да поднеса часовника пак към терминала за повтоена връзка- нищо. Дава ми празни бележки - "транзакцията не може да се осъществи"
Картата револют не беше в мен да видя дали ще мога директно от нея да дръпна.

И така 8500 крачки, направих няколко опашки пред терминалите и се върнах вкъщи без пари само с бележки.
Тия удобства, докато станат ефективни ебати мъките Smile
Цитирай
#39

Ами аз нямам мъки, но пари не съм теглил.
То май Фибанк нямат такива банкомати у наше село или поне аз не съм виждал.
Цитирай
#40

Туй не е човешко! 4 пълни дена с абсолютно всичко включено + гпс за поне 30 мин на ден. Батерията си стои на 100%!
Дисплея не е гаснал и за миг, отдолу мигат сензори - червени и зелени- всичко се мери 24ч / на ден. 10-ки нотификации на ден....
Даже и цялостни настройки му направих- поне 1/2 ч го рових, че го бях върнал към заводски преди да го заредя.
От къде го взима тоя ток не знам?



Как ще се връщам пак на самсунгите Smile


Прикачени файлове
.jpg Garm.jpg Размер: 34.72 KB  Сваляния: 436
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Be6i4, Dowper, sapiora
Цитирай
#41

Някой кара ли те да се връщаш на Самсунг? По - точно нещо?

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • Dowper, pehlivanovv
Цитирай
#42

За да е кректна информацията:
Предполагах, че това с батерията не е вярно и мислех, че като падне на 80-70% ще започне от там надолу да отчита вярно. Уви не стана точно така.
На следващият ден както си беше пак на 100, почнах да плащам сметка в била...и докато се вързваше нфс-то се срина батерията и изведнъж падна на 8%. Пак добре че завърши транзакцията. 
Загледах го много лошо и накриво..

С две думи за един ден "от осанна до разпни го"

Заредих го, рестартирах го и гледам от там насетне нормално си пада с по около 10% на ден.

И малко офф
 За няколко дена ги зарязах тия зареждащи се джаджи, че голяма занимавка, голямо дебнене и ме натоварват нещо вповече.
Една класика (Seiko Samurai), която ако носиш никога няма да те подведе.
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#43

Ами затова не взех тикуоч про 4г. 2 дни батерия че и 3-4 пак не ми се нравят. Часовника е да ти показва часа. Ако не може адекватно, не е часовник а просто една джаджа за която да мислиш и да се притесняваш. Вярно че като пътуваш не е проблем да си вземеш зарядното за нея ама примерно ми банд 4 отидох за две седмици в англия и само го заредих преди да тръгна, гтр го заредих на морето на втория ден, и изкарах седмица, върнах се преди 4 дни и съм все още с 30% батерия. Определено автономията на тези устройства е проблем, поне тези с повече функции.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#44

Вчера в 11.00 ме извести, че имам 10% батерия и изключва pulseox. И нищо друго не спря.
Тази сутрин (07.30) го включих на 4%, тракнал ми е съня успешно.

Ще взема да се наканя да видя, колко дни ще изкара без pulseox.
Цитирай
#45

Аз съм с 6ца титаниум, и да ти кажа че много зависи от темата. Инак без pulseOx средно кара две седмици, с фабричната тема. С вкл pulseOx една. Имам една тема, с която го докарвам до 20 дни. Та около 2 седмици е плюс-минус. Поздрави.

(2020-08-19, 07:22:40)emzo написа:  Вчера в 11.00 ме извести, че имам 10% батерия и изключва pulseox. И нищо друго не спря.
Тази сутрин (07.30) го включих на 4%, тракнал ми е съня успешно.

Ще взема да се наканя да видя, колко дни ще изкара без pulseox.


Има опция pulseOx да се включва автоматично само докато спиш, това е добре при хора с апнея примерно, както и може да видиш данните за аспирацията/вдишванията.
[-] 2 потребители изказват благодарност на kery70 за това мнение:
  • emzo, sapiora
Цитирай
#46

След 2-рото зареждане изкара 10 пълни дена с почти изцяло изключен пулс окс. Пускал съм го по няколко пъти на ден. Не виждам смисъл да върви през деня когато се движа. То и на него си пише да се мери в неподвижно състояние, а и трябва е позатегната верижката, което пък не е комфортно за цял ден носене.

Аз ползвам само външни циферблати с максимум информация, която се ъпдейтва и на 1мин. 
И то на теми с бял фон, че повече ми изпъква инфото.
 Като е рефлексно лсд нали няма значение дали е основно бял или черен фона? Тъй или иначе подсветката, когато я има е диодна
С фабричните теми, който са само с 2 стрелки и един уиджет и светят 20 пиксела от 200 сигурно ще изкара 2 седмици. Ама са ми скучни.
 

Кое не ми харесва - не се следи дневен сън. Чака да му укажеш от колко до колко спиш, че тогава се сеща да мери. Аз като съм на смени и спя през деня...хич не се сеща. От там нататък това с "батерия на тялото" не знам от къде и как и прави сметките и не ми се струват верни.
Качването на етажи- дори и по лек наклон да вървиш по някаква деневилация след 500м примерно се отчитат като изкачени етажи.
Иначе самото качване на релни стълби го хваща вярно. Даже бях в един хотел и само надолу слизах, че не ми се чкакше асансьора.
Е познаваше, че имам 20 етажа надолу и само 2-3 нагоре.

Гпс-а е точен за обиколки няма грешка. Алтиметъра обаче се дъни нещо, макар и с малко. На морското равнище 1-вият ден ми го отчете 17м! Зададох му ръчно 0, на следващият пак го даваше 4-5-6 метра. Не е много гершно, ама защо?
На един метър под водата губи сигнала и отчита - 150м.

Move iq, дето разпознава дейностите- при игра на тенис ми дава плуване. Иначе пък вярно хваща и началото и края.
При каране на тротинетка до кортовете и обратно се отчита като "каране на колело" и то по 10 мин и в 2-те посоки колкото и е.
От къде го взима, то ясно че е подобно на каране на колело за толкова разстояние и толкова време, но от къде го разбира като гпс-а ми не е пуснат. Или ме следи цял ден без да знам Sad
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#47

Днес ме изненада неприятно на каса в магазин.

[Изображение: IMG-20200828-091437.jpg]

Сменя се за секунди, но ми отне минута-две да намеря менюто.
Ако го бях правил на касата щеше да стане весело, като знаем БГ манталитета.
Платих с пластиката, която видиш ли се канех вече да не нося с мен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#48

Най-вероятно на някакво определено време ще иска смяна, във връзкак със сигурността на плащанията.
При мен още не е.
И аз плащам само с него където може, но гледам в джоба да има и нещо "реално"
От пластиката по-сигорно е кеша, от него по-сигурно няма Smile
Ако и когато станем като Швеция, който нацяло се отказват от хартиените пари не ми се мисли...ще се присягат към касите карти, телефони, часовници и цирка с опашките ще е пълен

А този актив няма ли бг меню, или така си го държиш, щото 6-ците са на бг.
Цитирай
#49

Никога не ползвам бг меню, нито на гсм, нито на часовник, лаптоп и т.н.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#50

Има добавени карти в списъка с поддържаните за Бг:
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)