Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GARMIN smart часовници
#76

Да споделя някой от любимите ми цифери, който ползвам на гармина. Всъщност никога не ползвам заводските- много са ми скучни и постни

2 от тях са от един руснак. Veritical meteo и Light and dark. Страшно ме кефят. И на 2-та обаче, за да се ъпдейтва времето са платени след първите 3 дена. Но беше нещо символично. 

Няма нещо, което да не може да се покаже - темп, влажност, надморска,  фази на луната, вързан или разкачен е в момента от тела...дори посока на вятъра. На почти всичко може да му се промени - цвят, нюанс,  а на някои неща и големина на шрифта. А те самите числа са си и направо огромни.
Уиджетите за времето са красиви и много динамични, пулса се изобразява анимирано с мигащо сърчеце. 
Но най-много от всичко ми харесва опцията при определено задание - примерно при залез или в dnd режим темата да се смяна автоматично от тъмна на светла, то от там се сменя есетвено и цвтета на всичко по цифера. Така в един определен момент без нищо да пипаш, часовника става съвсем друг.
Тъмна тема:

   

Светла, настроена ми е за активиране след изгев. Може и да се разменят - светла нощем и тъмна през нощта

   



Има и още нещо, което е супер и също ползвам. Пак по зададен критерий, ( а може и постоянно) да бъде в нещо като AOD режим ! 
Такъв какъвто е на някой други смартове. Остават само часа- с много големи цифри, дата и заряда на батерията. В този режим, в който ако е на друг смарт ще изхаби много ток, то тук в случая пести. И ако е настроен да се вкл. всяка вечер в 23ч ( както е при мен) то релано пести енергия и е по-ефективен и от фабричните.

   

И кьорав да си ще го видиш Smile
При завъртане на китката се активира целият дисплей, а може и така да си остане, кой както му харесва.

Снимките са само от  veritical meteo, light and dark  е аналогично
качвам само една да се види визията. там пък е рзделен цифера на 2 - черно и светло и те могат да се завъртат "по желание на клиента"

   
[-] 5 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • dgrozev1, Dowper, kery70, sapiora, scorceni
Цитирай
Аксесоари
#77

[Изображение: 9596d88ba3575338dbdbdf59dad6ac69.jpg]
[Изображение: c429b13cb180c4ad0325dc46b9ef95de.jpg]
[Изображение: 31f8b28ccfb43e8d5d22484417c43aa9.jpg]
На мен тези двете напоследък много ми допадат. Първата е платена, втората е безплатна.
Цитирай
#78

Привет, загледал съм се по garmin часовниците, но в ниския клас. Избора го свеждам до venu sq или vivoactive 4. Та толкова ли е по зле venu-sq , освен че няма барометър и акселометър. Даже за варианта без музика мисля да е ако е той, или не си заслужава?
Нямам опит със смарт часовници да си кажа. Повече го взимам за стимул за здраве, но и нотификациите от телефона не са излишни за мен, като функции.
Ако може да кажете няколко думи за сравнение?


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#79

Сега излезна Venu 2/2s, може още да падне цената на първата версия. Сестра ми ползва Vivoactive 4 малко по-малко от година и е доволна. С другите модели нямам досег, освен с Fenix серията 5/6. Успех с избора.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • dgrozev1
Цитирай
#80

То аз имам ограничение за избор на моделите, тъй като от фирмата имаме споразумение с Гармин за отстъпка и отделно ваучер. С което да ни стимулират за повече движение. Отделно не ми се дават повече пари. 4s го отхвърлих защото е по мъничък от 4, а venu sq се колебая заради цената, която идва точно наполовина от Актива.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#81

Вземи което ти е в бюджета и ти харесва. А ако нищо не си харесаш за парите които имаш, по-добре изчакай, отколкото да вземеш което не те кефи, и няма да ползваш.
Цитирай
#82

Още един много добър циферблат. SkyTracker - Pro Graphics. Напоследък съм с него

Поддържа динамични данни. Ако се избере weather mode, долните 3 уиджета при завъртане на китката си сменят показанията взависимост какво сте им задали. Така без да заема много място и без да е претрупано се вижда 6 вида информация в само 3 уиджета.

[Изображение: b2eb7f31-2187-4acc-ac50-d33f5d687e6a]

Има си и добри цветови настройки. Нощна и дневна тема ...красиви уиджети за времето
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Be6i4, dgrozev1
Цитирай
#83

Супер е този циферблат, особено на бял фон е трепач. На този разработчик са му доста добри нещата, имам няколко негови и са пипнати всички.
Цитирай
#84

Здравейте, от много време се каня да си купя и аз някакъв умен часовник и сякаш най-накрая вече съм се решил. Да кажа предварително, че дилемата ми е между Vivoactive 4 и Huawei GT 2 Pro. За мен е важно както часовникът да е изглежда стилно и да може да се носи и на формални поводи, така и специфичните за него функции да работят - главно пулс, бягане, колоездене и т.н ( не ме вълнува да говоря от телефона, да пиша смс-и, да слушам музика и т.н.)  Дисплеите са доста различни, така че и тук ще съм благодарен за споделен опит. Батерията също определено е от значение, не искам да го зареждам през 1-2 дни. Изгледах доста ревюта на знайни и незнайни марки и отсеях сякаш тези две опции. Наясно съм, че гармин ще е доста по-адекватен за спортните функции, докато на  Huawei батерията му доста я хвалят, но пък имайки предвид, че ще ползвам уреда свързан с Iphone ( там прочетох доста негативи за Хуавей апликацията, а и самата и оценка в Appstore-a е доста красноречива). Та, кажете какво бихте препоръчали на един лаик в тази тема като мен самия. Благодаря предварително и хубав ден на всички!
Цитирай
#85

GT2 pro си е по-изискания/луксозния часовник.

Гармина обаче има постоянен екран + гармин пей + шаблони за отговор на съобщенията.
Много сериозно се замислям за един гармин с трансрефлективен екран за лятото.

Амоледа е малко трудно видим на ярка светлина.
Цитирай
#86

Ако някой се колебае на Vivoactive 4 / 4s
В емаг с код discount e възможно най-ниската цена, на която съм го виждал.

Поръчах си отново една 4ка за летния сезон Smile
Цитирай
#87

Честито, хубаво е човек да се повтря ( аз със фенкс 6-ца се почетвъртих вече Smile като си накачиш всичките неща, който си ползвал преди и поне един цял ден кеф Smile

гармина си обича слънцето много. Аз като вървя, вървя и все срещу слънцето го излагам, а с другите наобратно- загърбвам ги, за да ги видя.
Ето как е в слънчев ден
[Изображение: tTtAzXy.jpg]

[Изображение: f0ovcPU.jpg]
[-] 4 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Be6i4, emzo, scorceni, ultravioletsf
Цитирай
#88

Отделно е и постоянно видим.
Писна ми да въртя китката като гламав по няколко пъти.  Big Grin

Амоледа за зимата и мрачните дни.

А и перфектното групиране на съобщенията .... 
И разплащането.
Цитирай
#89

Здравейте,а някакви впечатления за Garmin Lily
Искам да виждам съобщения, да виждам повиквания,музика...
Цитирай
#90

Привет,
Малко извън основната комуникация в темата искам да ви попитам намирате ли протектори за Часовниците си? Аз лично от скоро имам едно Venu Sq и въпреки многото търсене не откривам никакви скйрийн протектори за него. Изключвам разбира се китайските сайтове, които ми дават дата за доставка след 2 месеца. Никъде в български сайт, търговец, че дори и в олкс няма. Някой ако има информация от къде мога да закупя и да дойде в разумен срок нека пише. 
Благодаря Smile
Цитирай
#91

Има един пич в олх, от Пловдив, кв. Мараша, прави регулярни доставки и вкарва страшно много неща за Гармин. Може да го потърсиш, че в момента не помня как се казваше. Ще ти докара каквото искаш доста бързо. Чукни примерно каишки за гармин и ще ти излезне.
Цитирай
#92

(2021-07-03, 12:22:08)kery70 написа:  Има един пич в олх, от Пловдив, кв. Мараша, прави регулярни доставки и вкарва страшно много неща за Гармин. Може да го потърсиш, че в момента не помня как се казваше. Ще ти докара каквото искаш доста бързо. Чукни примерно каишки за гармин и ще ти излезне.

Благодаря! Намерих го, писах му, чакам отговор.  Storstark
Цитирай
#93

Някой да има обективно мнение за fenix 6 и fenix 5 plus titan?

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#94

Спрях за проба Pulse ox изцяло.
На 11ти съм го зареждал последно.
Т.е. 5ти ден и е на 42%.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#95

Здравейте! Бихте ли ми препоръчали сервиз за смяна на батерията на Garmin vivoactive 3(до сега издържаше по 4-5 дена и изведнъж започна да не може да изкара ѝ 24 часа)
Цитирай
#96

Пробва ли да го ресетнеш ?

Иначе може да питаш вносителя:
http://www.geotrade.bg/
Цитирай
#97

Ресетнах го, но няма никакъв ефект.
Цитирай
#98

Ами за 2+ години експлоатация е нормално да не държи вече.
Питай в геотрейд.
Цитирай
#99

Съгласен съм,но интересното,че се скапа от веднъж. Ще попитам в геотрейд  дали се сменя изобщо и струва ли си. Благодаря за съветите.
Цитирай

Мине се немине месец и пак "старата песен на нов глас"

.jpg 1635365244531 - Copy.jpg Размер: 121.46 KB  Сваляния: 194


Сапфир титан..

   
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Be6i4, emzo, sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)