Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Redmi Note 8T дрънчене/припукване от слушалката при разговор
#1

Здрвейте имам проблем с въпросния Note 8T Телефона е на 10 дни,но от самото начало при разговор и усилена слушалка повече от половината се чува едно дрънчене/припукване/бръждене, което е много неприятно.Намален под половината стойност на сила на разговор е добре,но понякога когато се наложи да увелича звука на слушалката по време на разговор се чува това дразнещо бръждене.Когато се превключи звука да мине през високоговорителя сякаш не се чува това дрънчене.Моля за съвет някой сблъсквал ли се с този дразнеш проблем и има ли начин за решението му?
Цитирай
Аксесоари
#2

Със сигурност хардуерен проблем. Нискокачествено говорителче. Ако имате гаранция, ползвайте я.

Изпратено от моят HD1900 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Гаранция имам,но не ми се седи пак цял месец без телефон докато е на сервиз,затова питам дали няма друг вариянт да е някъв софт проблем или настройка и може да оправи без сервиз.Моля някой със същия телефон да тества при усилен докрай звук на слушалката дали има бръждене или дрънчене при разговор и да сподели..
Цитирай
#4

Не е със сигурност хардуерен проблем.Много Xiaomi телефони изпищяха с подобен проблем,включително и аз с мойто Redmi 5 plus.Имам същия проблем,сменях микрофон и нищо,проблема си остава.Смених няколко рома и пак нищо.Пробвай това-
Google App - Settings - Voice Input - Voice Match --> deactivate Voice match.Има инфо в интернет,проблема обхваща много модели на Xiaomi.Ако имаш гаранция,връщай.Късмет


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

OnePlus One,Xiaomi Mi4
Цитирай
#5

Voice match  в Google app е изключен.Но не знам дали става въпрос за същия проблем и с другите устройства.Отсреща ме чуват перфектнопри телефонен разговор....микрофона ми е Ок.,но аз не ги чувам чисто при максимално усилен звук се чува дрънчене  и бръждене в моята слушалка. Като намаля звука с бутоните отстрани на телефона се изчиства звука и няма проблеми..но усиля ли звука пак почва тва бъждене...демек повреме на  разговор телефона винаги трябва да ми е намален  за да няма бръждене от слушалката,но ако се наложи да увелича звука(например на по-шумно място) почва тва дрънчене
Цитирай
#6

А с вграденото приложение за почистване на говорителя опита ли?
Цитирай
#7

(2020-06-09, 05:59:50)joro_kem написа:  А с вграденото приложение за почистване на говорителя опита ли
Пак казвам проблема е свързан със звука на слушалката на телефона при провеждане на телефонен разговор,а не със високоговорителя на телефона за звънене и музика,Вграденото приложение за почистване пуска звук само през високоговорителя за звънене и медии отдолу на телефона..
Цитирай
#8

(2020-06-08, 21:28:31)mastodon написа:  Не е със сигурност хардуерен проблем.Много Xiaomi телефони изпищяха с подобен проблем,включително и аз с мойто Redmi 5 plus.Имам същия проблем,сменях микрофон и нищо,проблема си остава.Смених няколко рома и пак нищо.Пробвай това-
Google App - Settings - Voice Input - Voice Match --> deactivate Voice match.Има инфо в интернет,проблема обхваща много модели на Xiaomi.Ако имаш гаранция,връщай.Късмет


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Ако трябва да се сменя нещо, то това е говорителя, в горната част на слушалката, от който се чува звукът при нормален разговор, не на високоговорящо. Сменете него, може да се оправят нещата. Едно време нокиите ги правеха с калпави говорители, сменявал съм поне на три и се оправяха нещата. Ама те се разглобяваха лесно, а сега тези са ужасни....

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

(2020-06-09, 09:23:12)zuluman написа:  Пак казвам проблема е свързан със звука на слушалката на телефона при провеждане на телефонен разговор,а не със високоговорителя на телефона за звънене и музика,Вграденото приложение за почистване пуска звук само през високоговорителя за звънене и медии отдолу на телефона..
Не знаех, че чисти високоговорителя. Ето ти приложение за чистене на слушалката: https://play.google.com/store/apps/detai...kercleaner
Цитирай
#10

(2020-06-09, 20:45:10)joro_kem написа:  Не знаех, че чисти високоговорителя. Ето ти приложение за чистене на слушалката: https://play.google.com/store/apps/detai...kercleaner



Благодаря приложението е добро ,но за жалост не реши проблема ми..Сега пробвах на един стар Самсунг...ами по-тих, но и по-чист е звука в слушалката при разговор(няма жужене и дрънчене)...Чудя дали всички Ноте 8Т са така като моя или аз съм купил дефектен телефон
Цитирай
#11

Най-добре го върни, ако гаранцията ти е в БГ.
Цитирай
#12

(2020-06-09, 21:52:08)redsys написа:  Най-добре го върни, ако гаранцията ти е в БГ.
Да гаранцията ми е в БГ ,но как даг върна като съм го ползвал 10 тина дена...вероятно ще искат да го вземат за ремонт и 1 месец ще чакам и вероятно накрая ще го върнат и кажат че няма проблем и всичко е ок с тела. Св
Цитирай
#13

Ако са коректни, трябва да ти върнат парите. Дали са ти дефектен артикул. Имаш право да върнеш артикул от онлайн магазин до 2 седмици ако не си доволен от него и е в търговски вид дори без да е дефектен. За физически е по сложно, защото не можеш да докажеш, че това е фабричен дефект, освен от независим сервиз, но тогава ще нарушиш гаранционните условия. Ясно ми е защо не ти се занимава, но може да пробваш с учтивост и после сам си решаваш. Има и КЗП.
Цитирай
#14

Колега, аз нямам продобен проблем. Слушалката не е с ниско качество като предишни модели на същия производител. Мисля, че си попаднал на дефектна бройка. Използвай си гаранцията, по-добре ли е да стоиш и да се мъчиш с проблемен нов телефон? Не е приятно, но им го прати и си намери някакъв резервен телефон.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#15

Здравейте.

Дали го оправихте по някакъв начин или се възползвахте от гаранцията?

Аз го имам същия проблем с Редми Ноут 10 Про

Благодаря предварително
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)