Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон до около 700лв.
#1

Здравейте,моля за съвет при избор на телефон ,с който да заменя старият ми xiaomi redmi note 5,(64ram,4gb).Заделил съм към 700лв.Предпочитанията са ми за добър екран,процесор,батерия.Играя доста,напоследък само една игра основно:Left to Survive: Zombie Survival PvP Shooter,телефона загрява бързо,лагва и т.н.Налага се бързо да му намеря заместител.
Цитирай
Аксесоари
#2

Препоръчвам ти Huawei Nova 5t,процесора му е висок клас Кирин 980 от Р30 про.Има много добри отзиви от потребителите https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1625432
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#3

Xiaomi Redmi Note 9 PRO

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#4

Xiaomi Mi 9T pro ?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на hamilcar за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#5

Nova 5T наистина е страхотно телефонче с много добър хардуер. Единственият недостатък, който забелязвам е че дисплея не е AMOLED/OLED.
Но пък за сметка на това цената му чисто нов е около 500лв.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#6

(2020-06-10, 08:35:10)hamilcar написа:  Xiaomi Mi 9T pro ?

Препоръчвам го пред Nova 5T. Тук вече вманиачаването с процесора не върви, освен че Mi 9T Pro е с по-хубав дисплей. Наличието на стерео жак не знам дали вече е предимство за всеки, но не е недостатък. И малко по-голямата батерия. На камери ги слагам равни.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss, niksan3031
Цитирай
#7

Ако не се държи на Амолед дисплея, не виждам причина да се дават 200-250 лв отгоре за 9t.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#8

По тая логика, ако не държиш на топ процесор, то по-добре Mi 9T - процесорът ще е идеален за идните две години и пак имаш повечко батерия и по-хубав дисплей.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss, niksan3031
Цитирай
#9

Твоята логика не важи в случая, защото човека търси телефон с мощен процесор за игра. В случая или избира SD 855 и Амолед за 50% отгоре на Nova, или Kirin 980 и LCD за 500 лв.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • DoryanY, niksan3031
Цитирай
#10

Провери твоята логика: търси и екран, и батерия. Освен че Снапдрагън 730 е напълно подходящ за игри.

В зависимост откъде е склонен да купи, LG G8s е вариант също: топ процесор, страхотен дисплей, хубави камери и прилична батерия. За този ценови диапазон, компромис ще има винаги. А в зависимост на какво се доверява и дали държи устройството да пази цена след време - Galaxy A71. Но нито един от предложените модели не е на 100% това, което иска, с изключение на LG. Компромисът вече той да си определи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#11

Аз не му посочих конкретен модель а изкоментирах двата посочени такива. Вече щом намеси и G8S, без съмнение е по-добрия избор от трите.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#12

Избор да има с плюсове и минуси. Пък той ще си избере. От значение е и колко време ще го ползва преди да реши да го смени.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#13

Благодаря на всички изказали мнение,ще ми трябва време да разгледам всички предложения
Цитирай
#14

Huawei Nova 5T си е супер, само диспея му е ips, но това не е чак такъв проблем, поне е с флагмански процесор.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Флагмански процесор, нефлагмански дисплей. Има опция и за обратното. Има опция и за двете, не подвеждайте хората с това ограничение в процесора, защото ако той е флагмански, върви с видео процесор Mali-G76 MP10, който е по-слаб от Adreno 640, който върви със Снапдрагън 855, както и от Adreno 630, който върви със Снапдрагън 845. Съмнявам се компютрите ви да ги избирате само по това и всичките да са ви с топ процесори - просто не всичко е процесор.
Цитирай
#16

LG'то би трябвало да е най-доброто от всички предложения, като хардуер.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#17

Хубаво е да ги усетя на живо G8s,nova 5t.(Мислех и за xiaomi mi note 10lite),но незнам как може да стане това
Цитирай
#18

Отиваш в Теленор примерно и разглеждаш Nova 5T и Mi 10 lite. След това в Техмарт да видиш и LG-то.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#19

също така откъде в Бг е добре да поръчам,Olx също така не изключвам стига да е неразпечатан и с гаранция
Цитирай
#20

https://techmart.bg/%D0%A1%D0%BC%D0%B0%D...nQ%20Black
https://www.olx.bg/ad/nov-lg-g8s-thinq-m...82cbae1dd3
Ето ти два варианта.
Първият не ти влиза в бюджета, а и няма смисъл, защото е прекалено скъп.
Вторият е чисто нов, но с гаранция от чужбина, въпреки че в сервиза както казва, може и да стане.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#21

Добре изглежда обявата. Лошото е, че една единствена намирам за запечатан, освен това е и white цвета.Ще трябва да почакам или да направя някой компромис.

Ще потърся алтернатива при huawei.Съпоставим ли е P30 спрямо LG G8S, гледам  има доста обяви за около 700лв.с остатъчна гаранция, за чисто нов няма как.
Цитирай
#22

(2020-06-11, 08:56:15)niksan3031 написа:  Добре изглежда обявата. Лошото е, че една единствена намирам за запечатан, освен това е и white цвета.Ще трябва да почакам или да направя някой компромис.

Ще потърся алтернатива при huawei.Съпоставим ли е P30 спрямо LG G8S, гледам  има доста обяви за около 700лв.с остатъчна гаранция, за чисто нов няма как.
Въпросния G8s струва 695 лв. в нашите онлайн магазини.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#23

(2020-06-11, 08:56:15)niksan3031 написа:  Добре изглежда обявата. Лошото е, че една единствена намирам за запечатан, освен това е и white цвета.Ще трябва да почакам или да направя някой компромис.

Ще потърся алтернатива при huawei.Съпоставим ли е P30 спрямо LG G8S, гледам  има доста обяви за около 700лв.с остатъчна гаранция, за чисто нов няма как.
Аз съм с P30,мога да кажа че е много добре,камера,батерия,жак за слушалки,прав екран,при работа няма забавяне.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#24

@niksan3031 Да, ако имаше обяви, щях да ги споделя.
А защо не видиш и Samsung Galaxy S10 Lite, Samsung Galaxy A71, Samsung Galaxy Note 10 Lite, може да се намерят и под тези пари, но зависи откъде ще ги вземеш.
Също така може да видиш и втора употреба Samsung Galaxy Note 9, който е класи над Huawei P30, че и Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • niksan3031
Цитирай
#25

Задължително ще ги погледна и сравня доколкото мога, особенно последния. Благодаря
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)