Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой според вас
#1

Колеги и колежки, note 10 plus vs galaxy s20 plus?

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих изчакал 3 месеца Note 20 и Mate 40.
Иначе Note 10 е много добър и завършен телефон, а S20 е по нов с неговите качества, но и разни болежки, които сигурно скоро ще фикснат от Самсунг.
Абе труден избор.
Цитирай
#3

Според мен по-добре е S20+. Има по-нов процесор и 120hz дисплей, също ще получава ъпдейти за по-дълго време. Минусите на S20+ са, че има по-малко рам ,няма S pen и има по-малко вградена памет. Като цяло със слот за карта памет вградената няма да е проблем, липсата на S pen не е болка за умиране, разликата в рама е по-съществена, но 8гб все още са си предостатъчно и ще бъдат така за години напред.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#4

В голяма степен са на кантар, но S20+ е по-силното устройство. Може наистина да изчакаш за Note20 серията. От китайците със забрана на гугълските услуги няма да е загуба да пропуснеш, защото не са най-добри - такива няма.
Цитирай
#5

Samsung Galaxy Note 10+ ще има по-малко ъпдейти, камерата му е по-слаба, но пък няма проблеми с фокуса, има S Pen, няма 120Hz дисплей, но пък няма да срещнеш зеленеещ екран. По-евтин е.
 Или избираш по-стари екстри, но без проблеми или нови, но и с някои недостатъци.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#6

@fifth_root той в момента е с Mate 30 pro и е наясно - Аз лично очаквам да отговорят подобаващо с Mate 40.
Note 20 се очертава да хубав, а след P40 pro+ със сигурност ще вдигнат летвата. Но най вероятно се е наситил на китайците и затова вариантите са само към Самсунг.
Цитирай
#7

Проблема е че бързо ми омръзват, 40 Про ако не беше тая огромна дупка в дисплея най-вероятно да, може би е време да променя Хуауей и Самсунг, но сякаш няма алтернативи многоSmile

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#8

Има, но трудно се абстрахираме от статуквото което се наложи.
Реално погледнато с какво толкова се отличават от Сони, ЛГ, Моторола - всички правят флагмани, но не, няма ли камерата на Самсунг и Хуавей.
Колко точно от нас усетиха истинското преимущество в тези камери? Кога за последно някой ви похвали качеството на снимката, когато му показвахте какво сте снимали, колко от нас спечелиха няколко стотин долара от продажби на снимки с мега яката камера? Днешно време всички камери снимат хубаво, освен ако не гледаме класацията в DxOmark или някое сравнително клипче в Youtube.
Сами се превърнахме в роби на тази индустрия, а те сега берат плодовете от дългогодишното зомбиране.
Всички се отпуснаха с космически цени, а според масата, само Самсунг и Хуавей едва ли не си струват...
[-] 10 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Bavarche, BGDropche, fifth_root, hsgrgs, karas, martoo, NaniG, Nikola.Kolew, vargala81, vovalinder
Цитирай
#9

Съгласен съм, дай алтернатива колега, с Мейт 30 Про съм, и освен посочените два модела ще се радвам да има и друг избор.

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#10

И аз доскоро сменях постоянно. Сегашния го взех само уж за проба, за малко, a вече не искам и да чуя за стария формфактор. Иначе мислех да пробвам Xperia 1 II, разгледай го...
Цитирай
#11

Трудно се намира заместител за такъв телефон, а и ти го сменяваш често, и ти трябва да го продадеш лесно, което не оставя много варианти Smile
Сони направиха хубав телефон. Айде Моторалата е с нереална цена. V60 надали ще го видим на нашия пазар скоро. Нямаш много варианти.
Моят U12+ ми омръзна и аз се оглеждам, но съм лесен - аз ги карам над година.
Цитирай
#12

Хах, позната картинка!
Аз ги сменям през 2 седмици(възползвам се да ги върна в тестовия период) и да, всеки си има кусури. Но Ноут 10 просто ще ти предложи различно изживяване. Spen, форм фактор като никой друг. Има някой пинизи с S pen като снимане от дистанция дето ще те забавляват първите седмици.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#13

И аз съм пред същата дилема, сега имам Ноут 10+ и просто изчаквам да излезе новият Ноут 20+ поне да го видим какво представлява и има ли смисъл да се купува или не.
Иначе S20+ е страхотен телефон, надали ще имаш проблеми с него.
Тънък, лек.
Ноут е по-завършен, така е, но не ползваш ли писалката, малко му се губи смисъла.
Аз чакам 2 месеца, хем да се пооправим малко финансово от кораната, хем и да видим новите моделчета.
Ма Самсунг ще е, то друго НЯМА.
Шиаоми Ми 10 про е интересен със супер бързото зарядно и много добрата си камера, но това е избора.
Всичко друго е или не се продава, или ограничено до болка, обичам Айфон, но няма youtube vanced, няма always on display, за мен това е недопустимо за 2020.

Днес избора на флагмани е сведен буквално до 2-3 модела, нищо интересно няма... много лоши времена за нас феновете.
Иначе среден клас и нисък бол, има 50модела.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • airbus, BGDropche
Цитирай
#14

(2020-06-13, 20:29:03)Victormihov написа:  Днес избора на флагмани е сведен буквално до 2-3 модела, нищо интересно няма... много лоши времена за нас феновете.
Иначе среден клас и нисък бол, има 50модела.
 
Пробвай Pixel.
Цитирай
#15

Не съм чак толкова богат...
Да си давам парите за глупости.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#16

Добри са телефоните, но конструкцията му е все едно е евтин китаец.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

Аз си мисля да разчупя статутковото с новия Sony xperia 1 mark II. Много време бях с Iphone,сега съм със Samsung от подписа.Новите модели Samsung нещо не ми допадат,лично мнение. Дупка в екрана,няма жак за слушалки,самата сглобка ми се струва "евтина".

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на 007 за това мнение:
  • Bavarche, Victormihov
Цитирай
#18

Ако е с карта на Viva - та да бяга далеч от Samsung защото модемите им не се разбират добре помежду си и ще береш ядовете които аз брах и накрая ги продадох.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#19

(2020-06-16, 10:05:00)007 написа:  Аз си мисля да разчупя статутковото с новия Sony xperia 1 mark II. Много време бях с Iphone,сега съм със Samsung от подписа.Новите модели Samsung нещо не ми допадат,лично мнение. Дупка в екрана,няма жак за слушалки,самата сглобка ми се струва "евтина".
Гледах го и аз колега, хубав на външен вид докато не събудиш екрана, с тия "вежди" отгоре и отдолу, а и батерията нямам идея как ще се справя с екрана, иначе голям фен бях на Сони и Z серията, освен всичко друго и цената ще е дебеличка.
Цитирай
#20

(2020-06-16, 13:35:07)vovalinder написа:  Гледах го и аз колега, хубав на външен вид докато не събудиш екрана, с тия "вежди" отгоре и отдолу, а и батерията нямам идея как ще се справя с екрана, иначе голям фен бях на Сони и Z серията, освен всичко друго и цената ще е дебеличка.
При оператор 1300-1500 с договор,версия 8гб-256гб памет.Лично на мен този дизайн с малко дограма отгоре и отдолу,повече ми допада от дупките или ноча,които просто ще ми изкарат очите.Изглежда някакси симетрично,а и не ме дразни като го гледам.Предполагам тия рамки няма да са по големи от на S9+.За батерията казват че е по добре от предния модел.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
#21

Е то дизайна на SONY от много време си е дърво. Избираш дали ти харесва или не. На мен ми харесват и не виждам SONY Xperia 1 II с какво се различава от останалите флагмани. Е няма много шум около него и не блести с мегапиксели, както и скенера за отпечатъци не е много бърз, но си е добър.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Сони на дизайн са на дъното за мен. Последните модели са им малко по-приятни на визия. А навремето, редом с Епъл, копаеха дъното на съотношение размери:екран. Не ми допада и интерфейсът им, ама айде, това е до човек (едва ли съм единствен). И като сложиш и калпавия софтуер що се отнася до снимане. И за капак претенциозните им цени. Това е марка, която просто няма причина да бъде препоръчана - примерно LG може да е малък дял от пазара, да имат своите грешки и издънки, ама я цена ще ти предложат, хардуер, който другаде го няма...
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Kn0cK3r, vargala81, Victormihov
Цитирай
#23

Дизаина купува, калпав ли е и 875 да е, няма как да го взема.
Те и пикселите са грозни.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#24

(2020-06-18, 20:42:46)Victormihov написа:  ...Те и пикселите са грозни.
В коя точно част?

 
Цитирай
#25

Victormihov - Не изцяло дизайна купува... не за друго има разнообразие от дизайн и визия на телефоните. За всеки човек с различни предпочитания. Примерно на мен ми харесва дизайна на Xperia 1 II и бих си го купил. Smile
Едно време на моят P20 pro също не му харесваха дизайна някои хора заради рамката отдолу и скенера за пръстов отпечатък... На други пък "ноча" не им хареса... Аз пък тогава не го взех заради дизайна.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)