Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung готви lite версия на s20
#26

Зареждам само вечер и не ми е проблем, че е бавно. Откакто имам телефони с безжично зареждане не съм ползвал кабел, освен в много редки случаи. Но всеки според нуждите си.
Вече почти навсякъде спряха 3,5мм жак, но USB-C порта може да се ползва за жични слушалки и едновременно с това може да се зарежда телефона безжично. Както вече писах, всеки е с различни нужди. Според мен колкото повече екстри има е по-добре за потребителите.

1916 
Цитирай
Аксесоари
#27

По-добре е, така е.
Цитирай
#28

(2020-06-17, 16:04:02)milss написа:  За теб безжичното зареждане не представлява интерес, но за други, сред които и аз е полезно. Никога не ползвам телефона докато се зарежда, а ако ми се обажда някой, просто вдигам телефона и говоря без да дърпам кабели.

IP сертификата помага в такива случаи с пълни кофи с вода. Smile  После с часове излиза съобщение, че има влага в USB порта и не позволява да заредиш телефона. В този случай идва на помощ безжичното зареждане.

За това казвам, че сертификата е нещо хубаво и не е пълнеж, макар, че... какво правиш с телефон над кофа вода? По-полезно е за някой разговор когато си под дъжда и се налага спешен разговор или разлееш без да искаш чаша вода на масата около телефона. Седенето с телефон над кофа вода си е "да си го просиш". Както и показването на манджи на live по viber Big Grin

А за ползването по време на зареждане - понякога се налага а и никой не е казал "гейминг по време на зареждане".... приятна екстра е, но чак пък толкова... 

Остава си за high-end-а и е нормално да липсва в lite версиите, за които говорим така или иначе.
Цитирай
#29

То всяко нещо е приятна екстра, и тъч екран е приятна екстра, мога и без нея.
Но една приятна екста, и още една и още една и става съвсем друг телефон.
Както един процесор не прави телефона, така и едно ip68 не прави телефона.
Всичко трябва да е Топ за да е флагман, а лайт версиите имат само това един процесор, на мен не ми стига.
По-добре миналогодишен процесор+ всички други "приятни екстри мънички".

С 2 думи, по-добре С10 отколкото С20 лайтSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexbg67, OliQueenBG
Цитирай
#30

Е това вече всеки си го преценя. За това го има това разнообразие и постоянно бълване - за да има за всеки бюджет и вкус.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kobrakobra за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#31

Тъч екран е голяма част от това, което разделя смартфона от GSM-а. И спор няма, че лайт моделите са лишени от много екстри в топ моделите. Но не може да се водят топ среден клас. Те са дъното, далеч не в лошия смисъл, на високия. Но да не се окаже, че тазгодишен лайт е все пак на нивото, ако не по-добре, на миналогодишен флагман... Освен че от доста време се наблюдават екстри в средния клас, които ги няма във високия - стеро жак, инфрачервен порт, по-голяма батерия, ми и за капак някой протектор в комплекта.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Marto.g, Victormihov
Цитирай
#32

3.5мм жак още екстра ли се води...уж се предполага, че ако си купиш флагман, то ще имаш пари и за BT слушалки (или ако не ползваш - както съм аз, то ще имаш BT плейър в колата) и няма да залагаш на 3.5мм слушалки от 10 лв. Примерно казвам.

Което пък изобщо не пречи човек да си вземе един преходник.

А иначе средния клас пак си се дели на ниско-среден и топ-среден. P40 lite E, P40 Lite и Nova 5T са точен пример - последното е с процесора на P30 Pro , 6GB RAM и т.н. и няма как да е в един клас с E-то за няма и 400 лв. с доста по-ниския клас 710 или 710F беше. А дори и с 810. Давам ги като пример. Не е high-end, разбира се, но е в горния на среден клас или в ниския на високия. То затова си има висок и high-end, където вече ти е топа на топа.
Цитирай
#33

Ми екстра е, всяко незадължително нещо, което дава някаква функция или удобство, без да е задължително, е екстра. Не става въпрос кой какво може да си купи, блутутът не е някаква топ технология и без друго.

Обаче ме кефи как основно за моделите на Самсунг се изписват една камара неща преди дори да са обявили параметртите.
Цитирай
#34

Е рекламираните слушалки от Samsung/Huawei са си цифра, не е баш като да не се цели по-заможен таргет, или айде да кажа палтежноспособен. Надали на телефон за 200 евро ще сложиш слушалки от 150.

Изписват се такива и за iPhone в техния форум, и за Huawei тук... изписват се за всяко нещо, което представлява интерес. А интерес към Samsung няма как да няма, особено тая сага със Exynos. То реално не се говореше толкова за самия апарат, колкото за процесора му.

Нормално е да има такъв hype за Samsung. По безплодно дърво никой не хвърля. Не съм им фен (в чайник отбора съм) , но определено ценя това, което правят и начина по който го правят. Ако не бях с Huawei щях да съм със Samsung.
Цитирай
#35

Kobrakobra, има хора с кабелни слушалки за по 300-500+ лв. И защо трябва да ги изхвърлят и да купуват блутут, които и за 1000 лв. пак няма да се доближат до тези от 300?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 6 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • alexbg67, fifth_root, Harbinger, Marto.g, NaniG, Nikola.Kolew
Цитирай
#36

Нали затова си има преходници...10 лв е един преходник....а и в крайна сметка купувайки смартфона ти знаеш, че няма такъв жак...щом и средния клас почнаха да махат жаковете... честно казано нито съм против, нито за - все ми е тая. Като има-има. Като няма - преходника е 10 лв. и даже е двоен. Хем слушам музика през AUX , хем зареждам от зарядното за кола (текущия ми плейър е без bluetooth, но след почивката лятото мисля да взема нещо с BT). Чак пък толкова hype за преходник за броени левове....

На пазара има достатъчно у-ва с жакове, така, че...всеки си преценя какво да си купи. Пазара е залят, бълват се ежедневно всякакви модели, едва им схващам спатиите, особено при Xiaomi е страшно...там учебник и курс ще ми трябва да им запомня цифрите и вариациите.

Избор за всеки има.
Цитирай
#37

Айде преходници... А не може ли за тия десетина лева, просто да имаш стеро жак тогава? Ма нали затова е флагман - да имаш удобства? И е вярно: жични слушалки има на адски високо ниво, докато при блутуа има редица фактори, които ще предопределят качеството на сигнала, ако ще и да са за 300-400-500-600 лв. При тях, откъм типа "бъдс" има такива на високи цени, но с качество на добри китайски, които са на многократно по-ниска цена. Но тук отклоняваме темата и задълбаваме в друго. Тръгнахме от другаде - как лайт моделите не са на нивото на флагманите. За някои са достатъчни, нормално. Понякога имат по някоя друга екстра, която флагманите нямат.

Сигурно и за добро, в бъдеще ще отпаднат много кабели, което е само плюс. Но това е друга тема.

Да, решили са, че който ще даде над 2000 лв. за телефон, ще даде и за всякакви изгъзици. В голяма степен е вярно, но достатъчно хора дори от по-заможни държави не са склонни да го правят. Само че защо лаптопите, които са по 3000-4000-5000...-8000 лв. все още имат жак? Вярно, лаптоп е, не е телефон, ама ако логиката за платежоспособността си остава. Просто искат да си набутват по-скъпите продукти когато опрем до смартфони.

Самсунг, по мое впечатление, прави най-големите дискусии тук като производител, но написаното от мен в предния пост беше от гледна точка на това, че за моделите на Самсунг най-голяма хранилка има преди дори да се знае какви ще са.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Marto.g, vargala81
Цитирай
#38

За мен жака пък е минус, напълно ненежун ми е.
Не ми обеснявайте за качествена музика, нямам такива слушалки, нито такава уредба.
С блутут се чува прекрасно с едни airpods според мен е предостатъчно за обикновеният потребител.

Няма да сте съгласни, но всеки има мнение налиSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#39

За това пускат такива екстри в този клас, за да може да ги купуват повече хората. Няма смисъл без тези екстри, защото то какво остава.
Флагманите отдавна са повече за престиж. И среден клас ще ти върши работа, но разликата е в това как ще я върши след време и дали ще ти доставя удоволствие самата работа с телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#40

Така или иначе със зор изкарвам 2 години с един смартфон - просто омръзва да виждаш един и същ пред себе си. Вече втори модел подред сменям на около година и два-три месеца, не мога и до година и половина да го докарам... не, че няма да върши перфектна работа, просто...омръзва ми да виждам еднакво, обичам да има разнообразие. Така, че много не го мисля дали ще изкара над 2 години - това ми е абсолютния максимум с един смартфон, дали има или няма ъпдейти после, пък какво-що....ми няма да го караме с един и същ 100 години. Готино е, че примерно iPhone се обновява с години, ама може ли па едно и също да виждам в ръцете си примерно едни 5 години... та в тоя ред на мисли - вземал съм сега този, чакам 10.1 и после 11. Няма да има 12, ама до тогава ще имам нов телефон. Просто ще е минала година и ще ми е омръзнал.

Вярно малко консуматорско ми е мисленето, признавам, ама един живот живея и ако мога да си позволя най-новото според финанса и времето - не му мисля. Така или иначе рядко взимам флагман - текущия ми така или иначе е с чипсета на такъв. Флагман или не, след година пак ще е сменен, т.е. не ми трябва да е най-скъпия, защото не ме интересува да е "future-proof".

Иначе за повечето уши предлаганите buds са абсолютно достатъчни, сега за loseless фенове си има отделни плейъри, с яките DAC-ове и не знам си какво (продутките на Marshall примерно). Там всичко е насочено към аудиото.
Смартфона е едно у-во, което прави много неща, но няма как да са на нивото на тези у-ва, които правят само това. Нито ще свири като плейър за 5 бона, нито ще снима като 4K като камерите от холивудските трилъри. Просто прави всичко достатъчно добре за начина по който нормалния потребител го иска.

Вече кой плейър, кой DSLR...всеки с манията си.

Цитат:Тръгнахме от другаде - как лайт моделите не са на нивото на флагманите.

Е все пак затова са lite, а не самите флагмани.
Цитирай
#41

Аз като гледам цените на 10lite те са близки с s10,какъв е смисъла.Плюса според мен само е че е по нов модел,и със Снапдраган,но по орязан.Цената ако е по ниска си струва,иначе не.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#42

Тук много задълбахте, ясно е, че флагмана е по-добър от средно-високия клас, но всеки сам си преценява струва ли си да даде повече пари за флагман или може да се задоволи със телефон, който има някои флагмански характеристики.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#43

Следващото ми телефонче ще е S20 Lite.
Защото "флагман" със ексинос...............  Tooth
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • the7one
Цитирай
#44

Те пък може да ги разменят, всичките им флагмани със Snapdragon, а другите серии с Exynos.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#45

(2020-06-20, 11:20:46)rikob написа:  Следващото ми телефонче ще е S20 Lite.
Защото "флагман" със ексинос...............  Tooth
Ти поне пробва S10 lite със Snapdragon,какво не ти допадна?
Цитирай
#46

(2020-06-20, 11:34:55)DoryanY написа:  Ти поне пробва S10 lite със Snapdragon,какво не ти допадна?
Новичко за разнообразие. Cool
Цитирай
#47

Рикоб, стига си хвалил този Лайт, няма да се набутаме и ние с негоSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#48

Дръжте "флагманите"  Tooth
Цитирай
#49

S20 Lite, който може да се появи на пазара и под името Galaxy S20 Fan Edition, ще е наличен в син, бял и лилав цвят. За повече инфо - Тук

 
Цитирай
#50

Действителното именуване на устройството все още не е потвърдено с новия доклад, отнасящ се до него като „Galaxy S20 Pen Edition“, който би предложил стилус S-Pen и по-близки връзки със серията Galaxy Note. Други спекулации предполагат, че телефонът може да бъде наречен „S20 Fan Edition“ или просто S20 Lite. Според предишната информация телефонът ще се предлага с One UI 2.5 на Samsung и се очаква да работи на Snapdragon 865. Останалите спецификации засега остават загадъчни. https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...-43956.php
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)