Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mate 20 Pro/S10 Plus/Xiaomi Note 10 Pro/Mate 20 X
#1

Здравейте Big Grin . Имам Мейта 20 про, но нещо не ме грабна и искам да го сменя, но все пак искам съвет от вас... Rolleyes

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
Аксесоари
#2

Ако минеш от Хуавей на Самсунг, първо ще изревеш от батерията. После от обхвата. Ако живееш и си седиш предимно в Големия град, където имаш добра мрежа, тези неща може и да не ги усетиш. С Ксиаоми опит нямам никакъв, но за мен са доста компромисни устройства от към камера и дисплей, поне на пръв поглед. Ако просто търсиш промяна, ново изживяване, пробвай Ксиаоми.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#3

Имам Note 10 Plus и не съм имал проблем нито с обхват, нито с батерията. Не знам от къде ти идват тия заключения...може да не си попаднал...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

[-] 1 потребител изказва благодарност на RiseOfTheLycan за това мнение:
  • milss
Цитирай
#4

Живея в Германия. Пътувам доста. Тук обхвата извън градовете е много много зле. На такива места Хуавей се представя доста по добре от Самсунг. Твърдя го, защото за половин година взех и върнах съответно 8 бр Самсунг (S10, S20, Note..) и този проблем седеше еднакво при всичките. Да Самсунг ми допдат повече но... Затова съм уточнил че в градска среда нямаш грижи.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#5

И няма никакви мнения! Хубава работа...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#6

Щом Mate 20 Pro не ти допада,вземи S10+,или Note 10+

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#7

В България с С9 плюс и Ноте 20 плюс никога не съм имал проблеми с обхвата.Пътувам много имам и вила в Рила планина и всичко е О.К. Не слушай @Bavarche.Той с неговата Германия става банален.И как да му обясниш,че в 90% от случаите проблема с мрежата зависи от оператора.Аз кого карах на два телефона с един и същи оператор да пусне скрийншот със силата на сигнала,но той си знае неговото.Когато човек дава примери трябва да се аргументира. Точен модел на телефона с кое csc е и т.н.Много неща влияят.Не може да се правят изводи произволно и да се заблуждават хората.Всичко друго са само приказки на които никой не вярва.Самсунг си е супер телефон.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
[-] 4 потребители изказват благодарност на venes за това мнение:
  • Bavarche, milss, NaniG, Victormihov
Цитирай
#8

(2020-06-17, 05:10:49)DoryanY написа:  Щом Mate 20 Pro не ти допада,вземи S10+,или Note 10+

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Имам вече Ноут 10+. Това е за втори телефон. Не ме разбирайте погрешно. Мейта е хубав телефон. Батерията е чук...но просто не е МОЯ телефон, не знам разбирате ли ме. Има неща е него дето супер дразнят...пример е затъмняването на екрана при игри...

(2020-06-17, 06:28:50)venes написа:  В България с С9 плюс и Ноте 20 плюс никога не съм имал проблеми с обхвата.Пътувам много имам и вила в Рила планина и всичко е О.К. Не слушай @Bavarche.Той с неговата Германия става банален.И как да му обясниш,че в 90% от случаите проблема с мрежата зависи от оператора.Аз кого карах на два телефона с един и същи оператор да пусне скрийншот със силата на сигнала,но той си знае неговото.Когато човек дава примери трябва да се аргументира. Точен модел на телефона с кое csc е и т.н.Много неща влияят.Не може да се правят изводи произволно и да се заблуждават хората.Всичко друго са само приказки на които никой не вярва.Самсунг си е супер телефон.
 А въобще не го слушам. Аз нямам проблеми нито с обхвата, нито с батерията. Просто не знам какво право той с неговите телефони хаха
Извинявам се за двойния пост после видях, че мога да цитирам повече постове на един път...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#9

И при стария 10 про го има това със затъмняването. Ако играеш повечко игри, предполагам, че наистина би било изнервящо.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#10

Да...и при него беше така. И това е супер тъпо. Случва ми се да се затъмни толкова, че да не виждам какво прая. Дразни това много...
Не знам какъв е тъпия замисъл и защо става така...решение няма...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#11

При мен не се е затъмнявал чак толкова. Но преди време понякога цъках Pubg и от време на време имаше видимо затъмняване на екрана, въпреки че съм задал на максимална яркост. Наистина е дразнещо, признавам. Интересното е, че само когато играех тази игра (друга не съм инсталирал) го правеше.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#12

Аз играя 3 общо от години и на трите го прави...ама на едната просто се улива хахха

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#13

Тогава по добре One Plus 8 той е с Snapdragon 865,от колкото Xiaomi Note 10 Pro с Snapdragon 730
Цитирай
#14

По-добре не сменявай с нищо, защото каквото и да купиш, освен малки подобрения, друго няма да намериш. Пък ако ще е OnePlus, по-добре 8 Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

(2020-06-17, 13:08:47)DoryanY написа:  Тогава по добре One Plus 8 той е с Snapdragon 865,от колкото Xiaomi Note 10 Pro с Snapdragon 730

Аз установих, че няма да е Xiaomi ххаа
(2020-06-17, 15:12:10)hazART написа:  По-добре не сменявай с нищо, защото каквото и да купиш, освен малки подобрения, друго няма да намериш. Пък ако ще е OnePlus, по-добре 8 Pro.

Не ме кефи нещо ОС там...не знам...не съм имал досег с нея непозната ми е...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#16

(2020-06-17, 06:28:50)venes написа:  В България с С9 плюс и Ноте 20 плюс никога не съм имал проблеми с обхвата.Пътувам много имам и вила в Рила планина и всичко е О.К. Не слушай @Bavarche.Той с неговата Германия става банален.И как да му обясниш,че в 90% от случаите проблема с мрежата зависи от оператора.Аз кого карах на два телефона с един и същи оператор да пусне скрийншот със силата на сигнала,но той си знае неговото.Когато човек дава примери трябва да се
аргументира. Точен модел на телефона с кое csc е и т.н.Много неща влияят.Не може да се правят изводи произволно и да се заблуждават хората.Всичко друго са само приказки на които никой не вярва.Самсунг си е супер телефон.
Колега, аз скрийншотовете мога да ги изфабрикувам както си искам, или не ти стига акъла да се сетиш. Стига да ти се вържа да се заяждам. Аз просто споделям опит, не малък при това. Който смята за неприложим за себе си моят опит или съвет, може културно да го подмине, възпитано да благодари и така.
А относно Мейт 20 про аз не мога разбера идеята за подмяна. Ъпгрейд ли се търси, нещо различно ли да бъде....Що не пробваш Експерия 1. Чист Андроид, страхотна камера, луксозен като усещане.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#17

Няма обяви за него, а нов ми е солен. Не е ъпгрейд просто телефона не е за мен и аз не съм за него...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#18

Имам Ноут 10+ от близо година, никакъв проблем с обхвата нито на оператора, нито на Wifi, хваща и се вързва към мрежи по-добре от прехваленият 11 про макс.

Търся му минуси на този телефон и освен, че е крехък друго не намирам, дори и софтуера му е супер, да не говорим за екраните на Самсунг които наистина са номер 1.
Разбирам, че си манияк на тема смяна на телефони, но не си единствен и аз обичам да ги сменям, за мен тази година Ноута няма аналог, аз и затова си го задържах толкова дълго.
Все пак не всички сме еднакви, не всички имаме еднакво ежедневие и не всички живеем на едно и също място, може би и затова телефоните се държат различно при всеки.

Но едно разбрах от дългите години в този форум, ВСИЧКО е индивидуално, няма добро или лошо, няма хубав и грозен, дори няма скъп и евтин.
Аз затова спрях да се съветвам с колегите, няма смисъл, всеки ще ти каже как го вижда от неговата си гледна точка.
Най-добре е да се иде в магазина и да се разцъка, повярвайте ми няма като ръка да пипне око да види.

А и да не ти хареса винаги може да се продаде.... не е къща (а и да е, пак се продава).

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 7 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche, fifth_root, Marto.g, martoo, master89q, NaniG, RiseOfTheLycan
Цитирай
#19

Последно остава Mate 20 Pro или Samsung S10+

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#20

Аз лично бих предпочел Самсунга, но отново, това си е моя гледна точка базирана единствено и само на Самсунг.
За мен екраните им са по-добри, както и няма ноч.
Samsung-a е по-нов модел, по-тънък, по-лек, Ексиноса е по-добът от Кирин, обикновена сд карта по-евтина и масова.
На Хуавей камерата му е по-добра, има по-голяма батерия, по-бързо зареждане, инфрачервен порт.

И все пак, отговора ти се крие в първият въпрос.
"Имам Мейта 20 про, но нещо не ме грабна и искам да го сменя"
Разкарвай го какво чакашSmile Вземи "какво ти душа иска"- това е моят девизSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • RiseOfTheLycan
Цитирай
#21

Аз искам Samsung s10+ Green...остава само са продам Mate...решено...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

[-] 1 потребител изказва благодарност на RiseOfTheLycan за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#22

Само да поправя колегата по-горе, със сигурност Кирин е по-добър от Ексиниса! И да имат някаква минимална преднина в производителността ексиносите, то ще е докато са студени. После като загреят нещата се обръщат. Но това не е толкова важно. По-важното е, че ексиноса яде батерията в стендбай. Има да се чудиш с него кой андроид-процес ти стопява заряда, както самсунгите репортват в статистиката, а в същност не е никакъв процес. Просто ексиносите са недъгави.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • 1124
Цитирай
#23

(2020-06-20, 20:12:59)RiseOfTheLycan написа:  Аз искам Samsung s10+ Green...остава само са продам Mate...решено...
При условие че имаш Note 10+ избираш почти същото!
Цитирай
#24

(2020-06-20, 20:42:03)jivkojj написа:  Само да поправя колегата по-горе, със сигурност Кирин е по-добър от Ексиниса! И да имат някаква минимална преднина в производителността ексиносите, то ще е докато са студени. После като загреят нещата се обръщат. Но това не е толкова важно. По-важното е, че ексиноса яде батерията в стендбай. Има да се чудиш с него кой андроид-процес ти стопява заряда, както самсунгите репортват в статистиката, а в същност не е никакъв процес. Просто ексиносите са недъгави.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
 И аз да те поправя и да стане по-топъл пак е по-мощен от Кирина . Да не говорим ,че GPU- е в пъти по-мощно.....
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • milss
Цитирай
#25

Ми не е. В първите минути са на кантар, после Ексиноса издиша - почва да сваля честотата да не се запали. Това в нормална работа не се забеляза, но дали зареждаш веднъж на ден или на 2 дни е огромна разлика.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)