Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mate 20 Pro/S10 Plus/Xiaomi Note 10 Pro/Mate 20 X
#76

(2020-06-24, 10:38:08)BGDropche написа:  Споделяй ако имаш същите проблеми като мен, ще ми е интересно да съм попаднал на 3 дефектни телефона подред. Big Grin
Аз смених 8 бр Ноут и S10 за половин година и мога да потвърдя че имат сериозен проблем с обхвата ТАМ където е слаба мрежата. И това води до свръхконсумация. Писал съм го това много пъти, ама който не го е преживал, не вдява. Не споря с никой и няма какво да си играем на доказателства. Но явно тук пишат предимно градски момченца и не ни вярват на нас Селяндурите.
Относно Poco f1 или f2 не е лош телефона, ама един процесор смартфон не прави.
Разните деривати на One +/Oppo са много много силни телефони но съм сигурен че в БГ нямат официален сервиз, за гаранция е съвсем мътна историята. А не е като да не дават дефекти. Много рискова покупка.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз също мисля, че покупката им е доста рискована. Vivo имат телефони чудовища. Изкушавал съм се не веднъж да поръчам техен телефон, но липсата на сервиз и гаранция ме е спирало.

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#78

Да бе, точно така е: Самсунг са тотално несъвместими с Виваком (които ползват уникална за света техника, затова само у нас се случва), просто няма масови оплаквания. А пак питам: да помислихте да си смените самите СИМ карти? Тук няма нищо общо кой откъде е, това беше тотално излишно и не на място, защото дори нямаш представа кой откъде е, че да се правиш на интересен, пишейки за едните умалително, пък вас, ВИП-а даже с главна буква - е това е сам да си имаш комплекси, дето се казва, от нещо, което няма никакво значение, ама ти си му придал.

И да поясня: аз не твърдя, че не сте имали проблем с обхвата.
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • martoo, milss, Victormihov
Цитирай
#79

Само по повод обхвата, чисто информативно, искам да допълня моя опит. Ползвам S8+ и А1 вече доста дълго. Живея в Сливен. Обхватът не ми се е губил. Имал съм интернет на Халката, Хайдушката пътека, около Кулата (все места за тестове на обхват, малка антилопа бях малко ас).

Друг интересен тест. 4 телефона (S8+, S8, Mi A2, и някакво друго xioami) с карти към A1. На трите телефона, без моя, им се губи напълно обхвата (картите са към група), докато на мен доста по-късно, ако се изгуби (случи се скоро към едни села в Свиленград).

Само едно съм сигурен. Батерията ми пада от търсенето на мрежата. Доста неприятно чувство.
В случая със селата в Свиленград, батерията ми с включен интернет падна с около 8% докато се прибера (3 часа може би) в Сливен без да пипам телефона. Почвам да се ориентирам към нахапаните ябълки.

Samsung S10 plus е готин телефон и от така изброените бих взел него. Хубав чип, предполагам добра батерия, прилични камери, стилен и тънък, жак за слушалки, добър екран, 2019г.
Не знам какъв е заделеният бюджет, но едно приятелче си взе S20 за около 950лв. Много готино телефонче. 120hz, размерите и камерата му са водещи според мен, но.. и той си ползва телефона с режим за пестене на батерията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на cavaliere за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#80

(2020-06-26, 09:35:00)fifth_root написа:  Да бе, точно така е: Самсунг са тотално несъвместими с Виваком (които ползват уникална за света техника, затова само у нас се случва), просто няма масови оплаквания. А пак питам: да помислихте да си смените самите СИМ карти? Тук няма нищо общо кой откъде е, това беше тотално излишно и не на място, защото дори нямаш представа кой откъде е, че да се правиш на интересен, пишейки за едните умалително, пък вас, ВИП-а даже с главна буква - е това е сам да си имаш комплекси, дето се казва, от нещо, което няма никакво значение, ама ти си му придал.

И да поясня: аз не твърдя, че не сте имали проблем с обхвата.
Ти къде четеш та реши, че няма масови оплаквания. В световен мащаб е пусната петиция на тема Защо Самсунг ни цакат с Ексинос, след като версията за щатите със Снапдрагон е много по добра от към енергийна ефективност, обхват и камера(виж XDA) . Това че не знаеш за проблема, не значи че го няма. Все пак в БГ има едни от най силните мобилни мрежи в света от към покритие, скорост и обхват. Затова там проблема не е масов. Но ви пожелавам да попътувате повечко и ви съветвам да не сте със Самсунг.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#81

Ахахах, от слабия ти обхват къде отиде - каквото и да четеш е безполезно с този подход! Особено като си мислиш, че знаеш някакви работи, които всеки фен на тези устройства знае. Безсмислено е да продължавам с теб по темата, въпросът остава: само Виваком от цял свят има апаратура, която не се погажда със Самсунг?
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • martoo
Цитирай
#82

(2020-06-26, 20:57:23)fifth_root написа:  Ахахах, от слабия ти обхват къде отиде - каквото и да четеш е безполезно с този подход! Особено като си мислиш, че знаеш някакви работи, които всеки фен на тези устройства знае. Безсмислено е да продължавам с теб по темата, въпросът остава: само Виваком от цял свят има апаратура, която не се погажда със Самсунг?
Отговорът е:
Хуавей са изградили много голяма част от мрежите по света.
Извода сам си го направи. Ама мисли глобално, не само в рамките на Виваком и БГ.
Жокер: Виваком и Хуавей са в много другарски отношения. По другарски от колкото очакваш(явно). Това конкретно за БГ.
Аз приключвам с тази полемика, щото развалихме темата на колегата.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#83

Ма много си находчив и навътре в нещата, просто не мoга да ти проследя мисълта, 'щото аз... такова... България... не съм Дойчланд-Мойчланд... И излиза, че Хуауей само у нас са изградили мрежата на оператор, защото такива оплаквания няма другаде по света - помисли го глобално де! Big Grin
Цитирай
#84

Затова се купуват телефони, без да се пита никойSmile
Така няма объркване и всички са доволни.

Исках само да разсея тегавата атмосфера, не ми обръщайте внимание.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)