Анкета: Плосък или извит дисплей предпочитате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Плосък
82.35%
42
82.35%
Извит
17.65%
9
17.65%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Плосък или извит дисплей предпочитате?
#1

Ако имахме избор м-ду два напълно еднакви дисплея, но единия е извит а другия плосък, кой бихте избрали и защо?
До момента производителите винаги са напомпвали повече модела с извит дисплей, сякъш умишлено за да се купува повече, но ако бяха напълно идентични, кой бихте избрали?

[Изображение: 30794185_m.png]
[Изображение: 30794225_m.png]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз плоския. По-лесно се намира и поставя защитно стъкло, което е и по-евтино. Стъклото е от край до край и покрива целия дисплей. По-евтин е самия дисплей и вероятността да оцелее при страничен удър е по-голяма.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Предпочитам плосък екран,според мен има плюсове пред извития.По лесен избор на протектор,по малко проблеми с разлепянето.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Плосък, ама повечето флагмани са с извит... В крайна сметка взех с възможно най-малко кривини и ще си карам с фабричния протектор щото не ми се занимава с някакви стъкла с течности... Отделно стъклото което пасва най-добре на ноута е към 70 кинта. Не е проблем да ги дам, но доста сложно ми се вижда поставянето. До сега съм карал с nillkin. На мейта си изкара две години без проблем...
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Визуално изглеждат елегантни извитите дисплей. Но практически са ми неудобни - подсъзнателно когато държим телефона, се опитваме захващането да е далеч от екрана, но при извития е неизбежно и специално аз изпитвам дискомфорт. Трябва много да ми харесва телефона за да направя компромис.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#6

Ми аз направих компромис с note 10+. С кейс е ок, няма нежелани докосвания на дисплея, а и с жестовото навигиране извитият екран е по-удобен всъщност. Проблем ми е само поставянето на стъкло...
Цитирай
#7

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82629
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97592
@vargala81  То има такива теми вече.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

(2020-06-13, 09:29:50)hazART написа:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82629
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97592
@vargala81  То има такива теми вече.  Big Grin
Имах такъв спомен, но не бях сигурен и не ми се търсеше.
Първата е от преди 4 год., а втората има 2 мнения. Слуховете за Note 20, че ще е с плосък дисплей ме подтикнаха да пусна анкетата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

Плосък, но води до компромиси, които насочват към извития. Реално няма избор.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#10

Плосък.
Имах Samsung Galaxy Note 9 и освен един грозно отлепен протектор, който имаше въздух и кривия дисплей, който беше красив, но беше неактивен освен Edge менюто, което не ползвах, друго няма.
Видя се, че плоския дисплей е по-добро решение, Samsung решиха да намаляват извитите страни.
А тази Motorola Edge+, която е с извит дисплей, от който също няма ползва, не могат да се лепят протектори, по-трудно се държи, неефективен е, като цяло освен за красота, за друго не става. Но тази красота, се отразява във всекидневното ползване и от нея няма смисъл.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

(2020-06-13, 09:19:40)eksoldier написа:  Ми аз направих компромис с note 10+. С кейс е ок, няма нежелани докосвания на дисплея, а и с жестовото навигиране извитият екран е по-удобен всъщност. Проблем ми е само поставянето на стъкло...
И аз се мъча да направя, но малко не ми достига. Всеки път като вляза в магазин и го опипвам като фетишист този Note 10+, ама все нещо не ми достига. После хващам и малкия Note 10, а там чувството е, като да гледаш две BMW-та и да знаеш, че едното е само с М-пакет, а другото си е баш М-ка - изглеждат еднакво, ама не точно. Абе няма угодия.
Рано или късно ще се "излъжа" Smile трябва да се пробва от всичко в този живот..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#12

Аз от години исках да пробвам note серията. Ето, че дойде моментът. Но наистина в случая с жестовото навигиране с FNG е удоволствие с леко извития дисплей. В комбинация с един тънк spigen liquid air нещата заспаха.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#13

Плоският екран е много по-добре от извития. Дано премине тази мода с извивките.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

Извитите екрани, са неудобни, много трудно се слага протектор, или, ако е лесно, то протектора е много скъп, като whiteshield dome или там както се казва, 1 протектор 60 паунда, купих 2, за Ноут 10+ след седмица протектора се пукна.
Да не говорим, че извитите екрани са много податливи на чупене, имал съм няколко телефона на Самсунг с извити екрани и всички се счупиха, тези с плоските с години карат, падат стават, няма чупене.
За жалост най-напомпаните модели са точно с извити екрани.

Дано новият новият Ноут да е с плосък, поне веднъж да направят компромис.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

Плосък. Извитите само изглеждат добре нищо повече.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 1 потребител изказва благодарност на astankov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

Note ще е плосък, но само малката версия...
Цитирай
#17

Аре това с Ночовете го преглътнах, ОК съм. Ама тия извитите екрани, трябва да държиш телефона като госпожица умряло коте. Както и да го хванеш все е аха аха да ти се изплъзне и да... умре

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81, Victormihov
Цитирай
#18

Плосък, по добре изглежда, и по е здрав! Така мисля.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

Предпочитам устройството ми е да е с плосък дисплей, по удобен ми е, както и аксесоарите към него - също.

 
Цитирай
#20

Плосък извитите не ми харесват и не са ми удобни.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)