Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте!
За пръв път съм в този форум. Имам въпроси относно някои функции на mi 10 Pro, но искам първо да се уверя дали правилно съм задал темата и дали съм спазил правилата на форума.

mi 10 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=207
Ето тук пусни тема или пиши в някоя, която съществува.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Видях в раздела за телефони на Xiaomi, че има отделни теми за отделните модели. За това реших да създам тема и за този модел.
Въпрос: Не виждам темата. Изтрита ли е?

mi 10 Pro
Цитирай
#4

Има условия които трябва да са спазени за отваряне на Тема
Цитирай
#5

mi 10 Pro, глобална версия MIUI 11.0.7.0
Дали в телефона не са включени, или аз не мога да открия следните опции:
1. Когато включа телефона на заряд на батерията нищо не ми индицира, че е включен на заряд и/или, съответно, че се е заредил.
2. Когато получа съобщение или някой ме е търсил но не съм чул, също няма светлинна индикация.
В настройките има три вида анимации. Която и да избера, прави демо, но до тук. После вече ги няма.
Бележка: Преди това бях с mi 5 Pro. Имаше такива опции - на екрана светваше светодиод с различни цветове светлини, според събитието.

mi 10 Pro
Цитирай
#6

Mi 10 за жалост няма диод за нотификации! Единствения вариант е да активираш "постоянно включен екран" и известията се показват в черно-бял фон.
Същото важи в пълна сила и за батерията .
[-] 2 потребители изказват благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • airbus, iskrev
Цитирай
#7

Благодаря за отговора!
Въпроси:
1. Постоянно включен екран ще изразходва ли по-бързо батерията? Не бих искал да остана без батерия в неподходящо време на неподходящо място.
2. За каква цел са и кога се използват 3-те вида анимации?

Бележка: Започвам да се разочаровам от този модел. Като че ли всички производители се нахвърлиха да произвеждат фотоапарати с GSM.

mi 10 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на iskrev за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#8

Макар AOD и да е удобна опция, не щади батерията, затова не я препоръчвам.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#9

Ами с тези цени... А и Miui постоянно има някакви бъгове... много хора които са използвали високият клас на Xiaomi, ще им кажат довиждане...
[-] 3 потребители изказват благодарност на milenorcev за това мнение:
  • airbus, iskrev, Mcl
Цитирай
#10

Няма ли някое приложение, което да кара ринга около камерата да премигва при получени съобщения, пропуснати обаждания и т.нат.?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#11

(2020-06-18, 14:01:46)MapTo_D написа:  Няма ли някое приложение, което да кара ринга около камерата да премигва при получени съобщения, пропуснати обаждания и т.нат.?

Звучи много добре, но за сега няма подобна "екстра" или поне аз не знам за нея. Да се надяваме, че в бъдеще може да измислят нещо.
Цитирай
#12

Доста странно и неприятно. Не е като да нямат такива примери, от които да 'копират' /s10 серията на самсунг, предполагам и други/. Който е свикнал да има диод ще му е доста криво, сигурно ще се свикне с AOD, ама едва ли ще е същото.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#13

Телефона компенсира с други неща, ще се преживее!
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • iskrev
Цитирай
#14

Нали има приложения показващи с кръг известията около камерата.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#15

(2020-06-18, 19:06:18)airbus написа:  Нали има приложения показващи с кръг известията около камерата.

Ако има, моля те кажи ми.
Цитирай
#16

може да е тъп въпрос, но Камерата има ли лед индикатор в кръгчето?
Цитирай
#17

Energy Ring пише, че работи и за Mi10 Pro:

https://play.google.com/store/apps/detai...y.ring.gen

Пробвай и пиши дали става. Тази е най-популярната програма, има и други подобни.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • ronnie72, suffer
Цитирай
#18

Здравейте! Благодаря на всички, които се включиха в темата!
При постоянно включен дисплей показва някакво инфо. Но много бързо хаби батерията. Не че имам инсталиран електромер, но ...

Всеки си има приоритети в използването на устройството си. И това е нормално. Моят основен приоритет е да го използвам като телефон. Имам и инсталирани приложения, които ми помагат в професията. Например: Електрически калкулатор, механичен калкулатор /сили, ускорения/, изчисляване на лагери, checkMy Trip /за актуална информация при въздушен транспорт/ и др. Но всички ги държа в спящ режим. Пестенето на батерията ми е приоритетно.
Понякога използвам и снимачката, но не ми е приоритет. Купих си този апарат защото нямам нищо против да прави и добри снимки.

Аз съм притеснен. Понякога си мисля, дали точно моят апарат има някакъв бъг?

Бих искал още веднъж да помоля, дали някой би искал да ми обясни каква е целта на трите анимации? Намират се: постоянно включен/заключен екран - показвай известия, когато екранът е изключен - и са дадени три анимации, като която и да докосна си прави демо. И до тук.
Логично е, това да са нотификации за три вида известия. Но никъде не намирам как се асоциират към определено събитие.

Ако се окаже, че това са му възможностите, ще бъда много разочарован. За съжаление, някои неща се разбират след закупуването. И това ще е последния ми апарат от тази марка /поне от високия им клас/.

mi 10 Pro
Цитирай
#19

Някой притежава ли във форумът Мi 10 Pro и, ако да, може ли да каже как е камерата?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#20

Аз имам, но изглежда малко хора имат.
Аз имам проблем с нотификациите при различни случаи - липсват за пропуснато повикване към мен, за получен СМС, за заредена батерия ...
Притеснявах се дали само моят апарат има този проблем, но май не е така.
Относно камерата: Не правя много снимки. Зависи какво търсиш. Високата резолюция помага да "разпънеш" картината и да видиш подробности все едно, че си снимал с фотоапарат с обектив /в средния клас, в горната му част/.
Веднъж ми потрябва точно цветопредаване, но не се получи. Конкретният случай: Наложи ми се да направя ремонт на ремонтирана баня и ми трябваха плочки от същите.
Снимах ги. Но имаше забележима разлика с оригиналните. В магазина, с малко повече лутане и обяснения открихме серията им.
Сигурно е повлияло и това, че осветлението в банята е изкуствено, свето диодно.

mi 10 Pro
Цитирай
#21

Ясно, благодаря, явно не е моят телефон.
Големи надежди таях за него.
Самсунгската камера е пълна скръб, никакъв фокус.
Та търся хубав заместител на note 10+

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

(2020-07-31, 11:35:36)Victormihov написа:  Някой притежава ли във форумът Мi 10 Pro и, ако да, може ли да каже как е камерата?

Аз имам обикновения и относно камерата мога да кажа ,че е на много високо ниво. В момента може би само хуявеите да правят по-добри снимки но това е доста субективно. Това е за главния сензор другите са зле и според мен дори са излишни. Но мога кажа като преминал от Самсунг на шаоми ,че като телефон и камера китаеца е много по-добре. При Самсунг има някои екстри ,които ги няма при шаоми но те са софтуер и винаги може да се добавят подобни.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedkoff за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#23

(2020-08-02, 18:36:14)Някой притежава ли във форумът Мi 10 Pro и, ако да, може ли да каже как е камерата? написа:  Аз имам обикновения и относно камерата мога да кажа ,че е на много високо ниво.

Как стои въпросът с известията за различните събития?

mi 10 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)