Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хуавей №1 по световни продажби за април 2020г. !
#1
Exclamation 

Huawei са изпреварили Samsung и са се превърнали в най-големия производител на смартфони в света за месец април. Китайският производител е реализирал 19% от продажбите, докато най-големия им конкурент се задоволява със 17% за същия период, съобщавa GIzmoChina, цитирайки изследване на Counterpoint Research.

Най-голям принос за този успех на Huawei има впечатляващата активност на гражданите в Китай, които продължат активно да се интересуват от уникалните смартфони на компанията. Успоредно с това социалната изолация през този период в Латинска Америка, Европа и САЩ създават сериозни затруднения Samsung да регистрират високи продажби.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gsm за това мнение:
  • and
Цитирай
Аксесоари
#2

1. "Реализирал 19% от продажбите си" - каквото и да значи това
2. Ако Х има произведени 1000, ама е продал 17%, а Y има произведени 700, ама е продал 19%, то кой е продал реално повече устройства?
3. Големите продажби на китайците били благодарение на китайците, които под команда си ги купуват
4. Изследването на еди кой си е едно, то според такива и Виваком, и Теленор са с най-добрата мрежа
5. Ето кой какво държи от пазарния дял според същите тези от Counterpoint: https://www.counterpointresearch.com/glo...one-share/
6. Това го слагам като заключение: статистиката е или точна и обективна работа, или пълна стъкмистика и наука за измамата - в случая виждам второто
7. Lol (това ми е мнението)
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#3

https://mobilebulgaria.com/news/apple-da...rimesechie Ето лидерите във високия клас, все тая кой колко произвежда. Уникални са в Китай.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#4

Какво вълнение само........ Сега какво, да отваряме шампанско ли?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Johnny Bravo за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#5

19% пазарен дял. Тоест 19% от всички продадени смартфони през април. Така разбрах аз.
Ама чак пък уникални...


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG
Цитирай
#6

Мерилото е средният клас. Значението кой колко произвежда и продава се разглежда по-задълбочено, не е без значение. А според тази статия, hazART, най-голям спад е при най-скъпите, което е тенденция от поне две години.
Цитирай
#7

Да, знам какво съм пуснал, но се опитвам да кажа, че какво значение има, че Huawei са произвели малко повече. Но важно е как са на пазара. А за всички е ясно, че марките показват последните си иновации във флагманите. Остави ги Apple, но при Android се вижда, че Samsung са лидер във високия, както и в средния. Няма го greensmoke да го види, че той спореше много.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#8

Съгласен съм.
Цитирай
#9

Китайски телефон с Китайски приложения, къде да се купува? В Китай.
Много народ са, само един град може да преобърне статистиката за цяла Европа, новина си е, но чак пък WOW.
Трудно е без Гугъл, аз лично няма да успея, затова и се отказах от тях, виж, ако бях Китаец защо не.

Все едно да пуснат Български телефон само с Български приложения без Гугъл (и да сме 1.4 милиарда Българи), ами ДА... Хуавей ще еSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#10

Това е като статистиките на Xiaomi, където само Китай, Индия, Индонезия, Пакистан автоматично те изстрелват на върха на всякакви класации.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#11

Важното е, че ги изстрелва. Нали им се пълни касичката, а мненията тук едва ли топлят някого...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

В глобален мащаб за първото тримесечие в премиалния сегмент разстановката на силите е съвсем друга.
[Изображение: 60a3acc357cdeaa99884bb141f65a863-full.jpg]

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper, Nikola.Kolew, OliQueenBG
Цитирай
#13

Номаде, а казва ли се кои модели се водят за премиалния сегмент, защото Епъл за да имат такава разлика с другите, 100% се брои и Айфон 11, само че той не им е флагмана в премиалния сегмент.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • fifth_root, Pelikana
Цитирай
#14

(2020-06-15, 21:52:17)alexbg67 написа:  Важното е, че ги изстрелва. Нали им се пълни касичката, а мненията тук едва ли топлят някого...

Донякъде е така. Ама хич не е зле да си окупирал далеч по-малобройните по население, но богати държави, вместо въпросните. Просто е различен подход към печалба в един сектор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#15

(2020-06-15, 23:07:40)nowhere написа:  Номаде, а казва ли се кои модели се водят за премиалния сегмент, защото Епъл за да имат такава разлика с другите, 100% се брои и Айфон 11, само че той не им е флагмана в премиалния сегмент.
Да. Става въпрос за устройства с цена над $400.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#16

Чакайте сега, вярно че Huawei са си топ в родината, но Китайците не са хора ли, нали пак купуват....вярно, че само един техен град може да обърне класацията, но нали в този град пак са потребители, пак са хора...те там и Samsung продават, Apple , Xiaomi също са си в родината...защо да не са номер 1?

В Испания и Италия Huawei също имат голям дял. Затова и Huawei Video тръгна като услуга първо там (и за да им пълнят приложението с латино-сериали Big Grin).
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kobrakobra за това мнение:
  • guitman
Цитирай
#17

Как да окупират богатите държави като американците ги спънаха,без поддръжка на гугъл, повечето потребители ги възпира това и купуват от други те марки!
Цитирай
#18

gurcayy по-добре да не се сравняваме със страни от третия свят.
[Изображение: 751541.jpg]

Ето ви класацията за най-продавани модели.

doryany ми ако това беше станало и със Samsung да не мислиш, че хората щяха да се съобразяват, че е Samsung.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Тази новина се нарежда до тази с участието на В.С. и операторите... Сигурен съм, че на колкото повече пазари пада пазарният дял на Huawei и се затварят в Китай, толкова по-големи и по-гръмки ще им стават успехите т.е. пропагандата.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#20

Нищо не ги спира, като са толкова прекрасни и без Гугъл да окупират богатите пазари. А че китайците са хора - да, само че хора, които сега ги натискат да купуват родното. Нещо като в Северна Корея - всички реват като почине някой висш. Та в крайна сметка тази класация е пълна глупост - изкривено представяне на статистика. И не виждам за какво (ама явно е неизбежно да се засегне темата за фенщината пак) има да се реве за Хуауей или която и да е марка, която би изпаднала в някакво кофти положение, че ако ще и да изчезне - пример: HTC.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss
Цитирай
#21

Huawei без Google ще им е много трудно. Давам един пресен пример с мой приятел. Пича си купи P40 Pro и ми се обажда да ме пита защо не може да намери иконката с Google Play. Веднага го "зарадвах", че новите телефони на Huawei вече нямат услугите на Google. След няколко часа отново ми се обади и ми каза, че е решил да върне телефона и да си вземе такъв поддържан от Google. Така, че колкото и да се неглижира липсата на Google явно потребителите са си свикнали с тяхното присъствие и трудно ще мигрират към други услуги. Това го осъзнават и самите Huawei, но просто няма как да го признаят публично. Според мен за в бъдеще, ако не се разреши проблема с Тръмп, Huawei ще разчитат на продажбите на родния пазар и пазарите в региона им.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • milss
Цитирай
#22

Това е добре дошло за другите брандове, конкуренцията ще е по-малка. А и в скоро време от Huawei се очаква напълно да прекрати сътрудничеството си с TSMC, поради санкциите на САЩ, които автоматично ще ги остави без лъвския дял на своите Kirin. По слухове се очакваше, че Samsung ще им удари едно рамо като започне да ги произвежда, тъй като се предполага, че имат производствена линия, базирана на европейско и японско оборудване. Но по последна информация от Samsung са отказали такава поръчка и то е напълно ясно защо.

 
Цитирай
#23

(2020-06-16, 09:51:56)OliQueenBG написа:  Явно потребителите са си свикнали с тяхното присъствие и трудно ще мигрират към други услуги.

Масовия потребител би му било много трудно, потребители като нас веднага ще намерят начин да си използват всичко което им трябва.

Сега не ми казвайте "Да да, да купя телефон за 2300лв и да трябва да прая гимнастики". Нали за това се водите ентусиасти, щом сте такива трябва и да ви е интересно да научите нещо ново как става.

Аз лично нямам проблем да правя 1 - 2 дена гимнастики докато си оправя нещата с апповете, махна китайските аппове през ADB и да мина всяка една настройка по телефона да вида какво има и какво няма, без значение колко е скъп телефона.

За масовия потребител това му се вижда като АД и близо до невъзможно.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Boby13, OliQueenBG
Цитирай
#24

И за мен гимнастиките не са проблем, но масовия потребител (в случая и моя приятел) иска да си купи телефон и да го ползва без излишни "проблеми". За това имах предвид, че повечето потребители просто ще подминат телефоните без Google.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#25

Не са нищо особено за да се лишавам от Гугъл, освен това казват, че игрите не ги запазва с Гугъл, нещо не бачка.
Хуавей отпада като вариант, даже не знам как ги продават в операторите и хората куоуват без знание, че нямат ютуб, гмайл и тн.
Престъпление.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root, Marto.g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)