Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хуавей №1 по световни продажби за април 2020г. !
#51

Именно, а Байдън го атакуват, че е много близък с Китай във финансов план Smile Smile Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

(2020-06-16, 10:07:35)NoMaD написа:  Това е добре дошло за другите брандове, конкуренцията ще е по-малка. А и в скоро време от Huawei се очаква напълно да прекрати сътрудничеството си с TSMC, поради санкциите на САЩ, които автоматично ще ги остави без лъвския дял на своите Kirin. По слухове се очакваше, че Samsung ще им удари едно рамо като започне да ги произвежда, тъй като се предполага, че имат производствена линия, базирана на европейско и японско оборудване. Но по последна информация от Samsung са отказали такава поръчка и то е напълно ясно защо.
Речено - сторено. От Huawei бяха принудени да спрат производството на флагманите си, според публикувана информация на Nikkei. Китайската компания всъщност е спряла монтажните си линии и е намалила повечето поръчки за компоненти, като за някои от тях дори бяха анулирани предварителните договори за доставката им. Причината е разширяването на санкциите на САЩ, които са накарали TSMC, основен производител на процесори Kirin, да прекрати договора си с Huawei. Въпреки че TSMC е тайванска компания, от САЩ са ги заплашили със санкции като по този компанията вече е принудена да спре да си сътрудничи с китайците.
[Изображение: 74bc508f2957.jpg]
Въпреки че Kirin е собствена разработка на китайската компания, тя не разполага със собствени производствени линии, на които могат да бъдат произвеждани процесори. Nikkei не посочва точния брой устройства, чието производство от Huawei са принудени да замразят, като само се пояснява, че са засегнати предимно флагманските модели, включително и Huawei Mate 40. Новият модел се очакваше да бъде пуснат през втората половина на 2020 г. и да стане конкурент на новия iPhone. Но тъй като Huawei за момента остана без процесори от TSMC, където бяха в процес на разработка, е ясно, че Mate 40 ще излезе със значително закъснение, което по предварителните оценки ще е около 2-3 месеца. Така че, единственото спасение засега за Huawei може да бъде само продукцията на MediaTek, която е изцяло китайска и не се влияе от санкциите на САЩ.
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#53

Ахаха, очаквано беше да е Медиатек! Big Grin Еми да му мислят фанатичните фенове.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss, OliQueenBG
Цитирай
#54

(2020-06-17, 11:08:19)NoMaD написа:  Хайде да не бързаме толкова с генерални изводи, колкото и да ти се иска. Стана ясно, че Министерството на търговията на САЩ ще позволи на американските компании да работят с Huawei в организации по стандартизация. За повече инфо - Тук

Това е същата новина от Ройтерс, която преди това коментирахме. Приятелски посъветвах колегите да четат не само заглавията - от новината става ясно, че решението облагодетелства само американските компании и нищо не се променя за Huawei.
(2020-06-17, 13:38:58)NoMaD написа:  Така че, единственото спасение засега за Huawei може да бъде само продукцията на MediaTek, която е изцяло китайска и не се влияе от санкциите на САЩ.
Източник: >>>>>>

А тази новина им (до)уби флагманските модели телефони. В най-добрия случай ще продължат да съществуват в Китай. Колко време приятелските връзки на създателя на Huawei с властта в Пекин ще позволи изкуствено да държат компанията в топ продажбите, също предстои да видим. Не е невъзможно да купуват Медиатек във флагмани, но натискът от другите китайски марки, които предлагат Qualcomm във флагманите ще става все по-голям. Освен ако Медиатек не изкарат нещо, което да е по-евтино и поне толкова добро колкото процесорите на Qualcomm.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#55

Бай не бай, Хавай не Хавай, няма значение, света няма да свърши без Huawei, както казах. Както и че ако Америка си смени президента ще влязат в положение на Huawei и изведнъж ще им махнат санкциите , защото Huawei трябва да не са на загуба и да се опитват Китай да владеят света. Каквото и да стане, Huawei ще играе по топката на Америка, пък тук, тези които с фенове на Huawei ще го преживеят, преди като ги нямаше, да не би да не ползвахте телефони. Може и да са добра конкуренция, но ще се намери нова.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#56

Света не свърши след края на Нокия-Моторола-HTC. Дори и Хуавей да спрат с продажбите извън китай,без телефони няма да останем.Избора се стеснява,но пак има
Цитирай
#57

Да, ще се мине на Realme, те и без това сега дръпнаха напред с продажбите си.

 
Цитирай
#58

Защо пък да слагат MediaTek процесори?

Няма ли просто да се съюзът с MediaTek и тяхните производствени линии да правят Kirin?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#59

Е какъв е смисъла MediaTek да прави Kirin. Не е ли по-добре за MediaTek Huawei да им купува процесорите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#60

По добре е, ама МедиаТек нямат и за това достатъчно производствена мощ. На Хуавей ще им е мн трудно с тази долна режачка от Тръмпи.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#61

Еми мързи ме да пиша новина за модела - ето ги Хуауей с Медиатек: https://gsmarena.com/huawei_enjoy_20_pro-10299.php и https://www.gsmarena.com/huawei_enjoy_z_5g-10252.php.
Цитирай
#62

В ниския клас.Но не мога да си представя P-Mate серията с Медия тек.Те и самсунг имат модел с медиатек  Samsung Galaxy A41  https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a41-10138.php
Цитирай
#63

Не им е първия с MTK. Още от 2018 имат ниския клас Y серия с Mediatek. Не е новина, имат и с Helio. Но в ниския до ниско-средния. Флагман с MTK...колкото и да съм им фен нещо няма да стане тая...
Цитирай
#64

Да бе, ама скоро не бях попадал и ето, че може и да е съвпадение, ама пак се появиха.

Разликата с евтините модели на Самсунг е, че Хуауей си продължават с IPS LCD, а корейците слагат AMOLED. А вече и там, че не свалят цените, а гугълските услуги за производителите не са безплатни, а Хуауей, на този етап, не предлагат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#65

Да не се отклоняваме,кой какво предлага и за какви пари.Никой не пита потребителя какво е по добро,те слагат каквото преценят,пък ние си решаваме какво да изберем,като не ни харесва,много им здраве.Много ясно че без услугите на гугъл няма да са това което бяха,поне на този етап.
Цитирай
#66

Нормално е Samsung да слага Super AMOLED, нали те си ги произвеждат, както и доста марки им ги ползват.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#67

Дали ще има Huawei или не, ми е все тая.
След няколко устройства на Xiaomi, реших да не се занимавам повече с тях и минах към Huawei (отново),  но този път без GMS.
За сега съм ОК. Относно GMS, ако някога имам нужда от тези услуги, винаги мога да ги инсталирам. До момента(вече 9 години) не съм разчитал толкова на тях и ми е все тая,щом и сега имам необходимото.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#68

Не виждам логика това да е плюс, като нямаш приложенията на Google. Ако телефона беше по-евтин добре, но всеки телефон ги има, а и да ги теглиш от разни пиратски места, пак не си е работа, защото не се синхронизират както трябва и като цяло си е минус.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#69

Минус е за теб,за мен е все тая. Така или иначе не са ми от такава необходимост. Устройството ми харесва,купил съм си го, за мен е ок,за теб дали е ок ми е все тая. Дали ще ползвам Gmail,през приложението на Google или през друго,ще го ползвам. Google maps го ползвам да ида от т.А до т.Б, инсталирал съм го и ми върши работа. Ползвам YouTube Vanced  от повече от година, т.е  "оригиналното" youtube приложение не ми трябва. Google Photos не съм ползвал никога, тъй като предпочитам всичко да си ми е под ръка в паметта на телефона. Контакти,пароли и всичко останало е в облака на Huawei и така общо взето.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#70

Нищо не ти казвам, но въпроса е, че да нямаш услугите на Google не е плюс. Даже и самите Huawei го усещат вече и се чудят как да се презапасят с чипове и да пускат нови модели, които са със стари части, но поне имат Google Play.
Цялата работа е че този Google Play ти дава сигурност, не е нужно да го използваш, просто е добре, да знаеш, че го имаш и можеш да разчиташ на него.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#71

Никъде не съм казал,чее плюс да ги нямаш. Споделям моето мнение,че мога и без тях. А колкото до сигурността,че като имаш Google услуги и всичко е сигурно и си защитен от хакерски атаки за мен е леко несериозно. Много хора все още предпочитат сготвени ромове на устройствата си,тези ромове също имат GMS,колко сигурни са според теб? Можеш ли да си сигурен,че индиеца или руснака,кой е бърникал из рома не е пипнал нещичко? В google playstore има стотици хиляди приложения, да не мислиш,че google успяват да пресеят всичко и няма зловреден софтуер? Така или иначе си получавам и сега security patch- ове с ъпдейти от Huawei и то актуални за месеца. С Xiaomi ги получавах със закъснение от 4-5 месеца.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#72

(2020-06-21, 15:48:20)Spellbound91 написа:  Много хора все още предпочитат сготвени ромове на устройствата си,тези ромове също имат GMS,колко сигурни са според теб? 
Тук не съм съгласен. В зората на Андроид телефоните повечето хора слагахме ромове, но последните години не наблюдавам нищо подобно. Дори човек като мен който е Андроид ентусиаст вече не се занимава със сготвени ромове (от знайни и незнайни потребители). Съвременните флагман устройства предлагат всичко необходимо на крайният потребител и вече хората не се нуждаят от гимнастики.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 3 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Dowper, NaniG, Nikola.Kolew
Цитирай
#73

Не ти казвам за такава сигурност, а че имаш достъп до всякакви приложения, които могат да се актуализират нормално.
Ако се страхуваш за личните си данни, за какво използваш смартфон тогава.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#74

Давам ти пример с Xiaomi.EU. Много хора предпочитат тяхните ромове,пред стоковия, тъй като той не струва. Сега, не казвам,че Xiaomi.EU са някакви шарлатани,напротив, правят нещата по-добре отколкото производителя прави със софтуера, който предлага в телефоните си. Но ето ти пример. И в този случай няма значение дали ползваш флагман или не. Когато виждаш,че минават няколко актуализации и нищо не се променя към по-добро,тогава търсиш алтернативи.

(2020-06-21, 16:05:45)hazART написа:  Не ти казвам за такава сигурност, а че имаш достъп до всякакви приложения, които могат да се актуализират нормално.
Ако се страхуваш за личните си данни, за какво използваш смартфон тогава.
Добре де, приложенията до които имам достъп също получават актуализации. Защо си мислиш, че не се актуализират? Всичко,което го има в магазина на Huawei се актуализира, та нали разработчиците на тези приложения са същите.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#75

Ми стоковият напълно си струва, а европейският е един т. нар. "хайп". Известните му предимства са само някои неща, които по-запалените ползватели са забелязали като недостатъци, а Шайоми, като пълни непукисти, не пипват или поне не дават добра обратна връзка кога ще го направят. И разбира се, липсата на предварително инсталирания софтуер.

Колкото до Хуауей, самият факт, че търсят с какво да ги заменят е достатъчен. Както и че предпочитат наистина да продължат с Гугъл - налагането на нова операционна система е начинание, в което с що-годе утвърдена такава се провали дори Майкрософт. А иначе и към момента има няколко, ама са основно по телвизори с мераци да излязат и по други устройства, ама... Освен това, нямат Андроид и гугълски услуги, ама цените не им падат - "сори", ама ако Епъл са градили екосистемата си, прехвалена или не, с години, тия от вчера започнаха и вече голямата работа. Освен че да се занимаваш със странични проложение, ако не са от доказан източник, не е най-хубавото нещо. И това, че шепа ентусиасти го правят и не им пречи не означава нищо - добре ти е с P40 - нека, нали затова си го взел (то става малко като ползвателите на Линукс срещу ползвателите на Уиндоус или ползвателите на MacOS срещу уиндоуските). Аз също бих се оправил така, ама в един момент, прекалено много ми идват компромисите - за к'во - 'щот' са Хухавел - много големите? Ми не са. Хубаво ако станат, като не станат - *айната им. И тук далеч не става дума само за гугълски приложения, а за всякакви.
[-] 4 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss, NaniG, OliQueenBG, Spellbound91
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)