Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хуавей №1 по световни продажби за април 2020г. !
#76

Да, но аз говоря за тези, които са на Google. То това е лошото на техния магазин, иначе всички други ги има и е нормално.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#77

Повечето потребители на Huawei ,аз също съм на това мнение,без официална поддръжка на гугъл не биха си купили телефон на марката.За мен това е минус.Искам като съм дал над 1000лева за телефон да си го пусна и да си работя с него.Такива Ромове и инсталации не са за мен.Смятам че телефона колкото повече го човъркаш с разни модификации,толкова повече проблеми създава.От стоковия интерфейс по добро няма,лично мнение.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#78

Какви ти над 1000 лв. - те струват над двойно повече понякога.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#79

Аз чак толкова скъпи не купувам.Всеки си мисли че неговия продукт не е по лош от на другите марки, и един като вдигне цените,другите да не изостават.Те и самсунг в далечните години предлагаха на ниски цени "убийци на айфони",но после ги догониха по цени.Сега и ксиаоми тръгнаха на там.
Цитирай
#80

Нормално, като си поразпространят продуктите на ниски цени и вече се утвърдят на пазара, си позволяват по-скъпи цени. И така докато дойде следващия нов конкурент с ниски цени.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#81

Не знам защо се учудвате на цените в днешно време. Ако се върнем само 3-4 години назад и сравним телефоните, ще забележите колко много разлики и подобрения имат - това всичко е пари все пак.
Нека вземем Хуауей P9 с цена за България през 2016г. от 1100 лв. и П30 про. Двойно повече РАМ, четворно повече памет в телефона, камери на високо ниво, екран, процесор с двойно по малка архитектура, скорости на модемите - нищо общо няма с тогавашният телефон, а дори не е поскъпнал двойно.
За да се стигне до това ниво са вложени не малко средства, и няма как да е за без пари.
Щом още ги купуваме, значи всичко е наред Wink
Цитирай
#82

А смяташ ли, че тези двойно рам, четворно памет и т.н. с всяка година стават все по-евтини с развитието на хардуера, което е нормално, та не мисля че тия двойни цени са нормални.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • fifth_root, milss, Nikola.Kolew, OliQueenBG
Цитирай
#83

Много хубав пример, сега аз ще дам друг. Миналата година флагмана на Шаоми - Ми9 топ версията му започваше от 449Е, тази година флагмана им Ми10 Про започва от 999Е как е? Ако искате може и да се сравни със съб-флагмана Ми10, който пък започва от 799Е, но не е редно тъй като за миналата година Ми9 си им беше ТОП-а а сега е Ми10 Про, но дори и да е сравнен с подгласника, от 449Е да скочиш на 799Е никак не е зле за 1 година. Та ебах тия цени, ебах това чудо.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG
Цитирай
#84

Това двойно увеличение е само за 40 Про+,но той е като луксозна версия,с керамика и двойно повече оптичен зуум.Те хуавей и преди предлагаха луксозни версии на Мате-Порше дизайн,които също бяха доста по скъпи от серийните модели.Преди флагманите бяха по евтини но бяха с по една камера,сета имат по 2 предни и 4 задни и това с оптичния зум-перископна архитектура,също и 5Gто оскъпява.
Цитирай
#85

Нещо сте ме разбрали погрешно. И аз като вас не искам да давам една камара пари за телефон.
Но предвид, че живота поскъпва с всяка година, няма как цените да тъпчат на едно място.
Само разликата в заплатите на китайчетата, който ни сглобяват телефоните се увеличила с толкова, че налага някакво увеличение.

@Dowper не става въпрос само за количество, но в случая има и подобрение, защото в днешните телефони не е увеличено само количеството РАМ, но и нейната производителност.
Не знам как си представяте, че в нещо се влага пари за развитие, а после не се търси възвръщаемост на тези вложения....
Цитирай
#86

Ама изобщо не съм съгласен с тези цени. Защо само при смартфоните цените са минимум двойни? Всякакъв вид техника се развива, но няма такъв скок  както е при телефоните.
Технополис 2012г.
Плазмен телевизор Панасоник:
42" - 1700 лв.
50" - 2600 лв.
LED Sony:
32" - 1500 лв.
40" - 1900 лв.
Sony PS3 - 700 лв.
SAMSUNG GALAXY NOTE 2 - 1100 ЛВ.!!!!!
Даже при телевизорите цените са по-ниски. Не вярвам днес някъде да се продава тв Сони на тези луди цени за 32" и 40".


Прикачени файлове Миниатюри
               

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • nowhere, vargala81
Цитирай
#87

Има го моментът, че една техника, колкото повече напредва, но става и масова - поевтинява. Преди 20 години компютрите бяха много по-голяма рядкост и струваха адски много пари, по това време някъде и Сони Тринитрон гонеше цените на днешните OLED телевизори, но нещата станаха с годините по-достъпни, което ги направи по-масови за производство и употреба, следователно и по-евтини. А към днешна дата може да се провери колко струват компонентите и софтуерът към един телефон - останалото са евтини извинения с инженеринг, офиси, маркетинг - видиш ли, те са поне още толкова към цената, че и двойно и така компанията работи почти за благотворителност и печели едва ли не някакви скромни минимални проценти от абсурдната цена.

В един компютър процесорът, паметта, хардът, мониторът... да не изреждам всички компоненти, да не са евтини? До 2000 лв. можеш да вземеш достатъчно добър дори геймърски лаптоп, че и настолен такъв с периферията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#88

Аз също не одобрявам изобщо тези цени над 1100-1300 лева.Но все повече се увеличава размера на дисплеитe,резолюцията,гледам повечето потребители считат FHD+ резолюция едва ли не за ниска.Това помпане на РАМ,вътрешна памет,има плюс че средния клас телефони станаха по добри от колкото предишните флагмани,които бяха с 2 ГБ РАМ и 16-32ГБ вътрешна памет,сега средния клас са с по 6 ГБ РАМ и 128 ГБ вътрешна
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#89

То виж, че и да не помпат на максималното възможно, както правят Епъл, цените пак не са по-ниски (особено при тях). Просто мина времето, в което ниският клас беше неизползваем, средният беше що-годе и само флагманите бяха читави - сега в среден клас имаш всичко на достатъчно високо, макар и не най-високото ниво.

П. П.: Ти остави, че FHD+ го считат за ниска, ами дори й виждат пикселите. Но до момента никой не пожела да ми отговори как си понася телевизора и монитора.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#90

Колеги, ако някой не е съгласен с цените: ДА НЕ КУПУВА! Компаниите разбират само от това. Но това няма как да стане, тъй като масово хората са зомбирани и с промит мозък. Докато един човек се занимава с това кои телефон/автомобил/дрехи и т.н. да избере, той не може да мисли за истински важните неща в живота.

В началото на 20-ти век масово хората са ползвали различни предмети с години, поправяли са ги, били са спестовни. Консуматрството е наложено целенасочено и с много постоянни усилия, днес те продължават с пълна сила.

50 лайка във FB и мрежата знае повече за вас, отколкото родителите ви. Профилите, които се правят на всеки потребител, който ползва интернет, дори да няма нито една регистрация в социална мрежа, са потресаващо точни и пълни.

Темата е дълга и се отклонява. Въпросът е дали всеки може да си даде сметка колко от решенията му в живота са дело на собствената му свободна воля, и колко - под влияние на потоците от информация, които ни заливат и обработват, използвайки нашите тъмни страни на характера, като алчност, мързел и т.н. Wink

П.П. Колко от вас си вадят телефоните на масата, особено когато са последен модел флагмани и как се чувстват от това? Wink

Cognosce te ipsum!
[-] 8 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • alexbg67, DoryanY, Dowper, esil2, fifth_root, NaniG, Nikola.Kolew, ronnie72
Цитирай
#91

В днешно време телефона комбинира много неща, така че няма как да се откажем от него. Това го разбират от фирмите и вдигат цените на телефоните, защото има кой да купува. Много по-евтино им излиза да го направят и после да го продадат по-скъпо. И така си растът цените. Не виждам как може да се спре това, колкото и да инвестират в иновации пак не им се оправдават високите цени.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#92

@kayovas, прав си. Вярно е и че ще се отклоним. Но между другото, аз на марки спрях да робувам и не съм само аз. Миналата година обзаведох новото жилище - поинтересувах се за всеки електроуред какво му е важно, прецених какво ми трябва и не купих най-утвърдените марки. Само за пример ще дам, че керамичен плот, какъвто и да си купите, само две фирми в света произвеждат тази технология: EuroKera и Schott (като с при дисплеите - колко производители са в света...). Стига се дотам, че бойлер Бош да си купиш, то произведен ли е в ЕС, значи е от Теси - не че няма немска намеса във всичко, не че е лош но тук засягаме темата за откраднатия занаят (и какво им е лошото на по-неизвестните, с по-добри условия, френски бойлери Атлантик, ама кой ти ги рекламира). Който има предпочитания и дълбок джоб - нека дава. Аз избрах да не го правя задължително, защото понякога е по-добре да си купиш марка или по-скъп модел. Пари можеш да дадеш за дарение, да обикаляш света (както правят на жена ми вуйчо й и жена му, буквално цял живот работят в АЕЦ "Козлодуй", но си изучиха децата, на едното купиха жилище в София, а те си живеят скромно в апартамента там и почти всеки месец са някъде). Но къде отиваме с тази тема. А и някои хора виждат социален статус в телефон, така че задълбаем ли, аз пак ще спомена, че мисленето на бедняшки народ, като нашия, не е съвсем образцово - на един колега му се смееха, че си е взел чисто ново Пежо 2018-а година, а други, за същите пари си купиха резачки Шкода или BMW джип от САЩ - все ползвани коли с по-малко екстри от неговата. Е да, не е внушителна като джипа или "бегачка" като шкодата, ама хич не му е зле, че има и гаранция, а към средата на четвъртата година ще я върне, ще му дадат хубави пари за нея и пак ще кара нова. Но истината е и че ни облъчват постоянно с продукти - за хранене, за здраве, за забавление.

Целият филм е уникален, но (all necessities - provided, all anxieties - tranquilized, all boredom - amused):

[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#93

Никога не вадя телефона на масата Smile У джеба е, както казват някой Smile Smile Smile
Цитирай
#94

Преди години беше интересно да си извадиш телефона, защото нямаше толкова телефони като сега, не всеки можеше да си ги позволи, имаше интересни модели, които хората не бяха виждали. Сега всеки знае, какво е телефон, и да го вадиш и да го не вадиш, все тая.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#95

Аз, моя го вадя, само когато е нужно.
Цитирай
#96

(2020-06-23, 20:56:34)anatol06 написа:  Аз, моя го вадя, само когато е нужно.

Big Grin Big Grin Big Grin

Така е, не е редно навсякъде... особено на масата... Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#97

Преди да се чудиш слайдер ли да избереш, с капаче ли, прав ли, имаше и музикални, с клавиатури, а сега като че ли едно еднообразие.
То не беше Nokia, пълни с модели, Sony Ericsson, Siemens, Motorola, Samsung. 
Но да не се отклонявам.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG
Цитирай
#98

(2020-06-23, 14:31:13)milss написа:  Ама изобщо не съм съгласен с тези цени. Защо само при смартфоните цените са минимум двойни? Всякакъв вид техника се развива, но няма такъв скок  както е при телефоните.
Технополис 2012г.
Плазмен телевизор Панасоник:
42" - 1700 лв.
50" - 2600 лв.
LED Sony:
32" - 1500 лв.
40" - 1900 лв.
Sony PS3 - 700 лв.
SAMSUNG GALAXY NOTE 2 - 1100 ЛВ.!!!!!
Даже при телевизорите цените са по-ниски. Не вярвам днес някъде да се продава тв Сони на тези луди цени за 32" и 40".
Продавад се разбира се. OLED телевизори!
Какво ми показваш цени на LCDта,технология на 100 години? Много ясно,че са евтини. Я,виж как стоят цените при актуалните към този момент 4K OLED телевизори(8К не коментираме) и говори пак за цените...
За 800лв можеш да си вземеш 55" 4к LED, но OLED в същия магазин,който цитираш започва от 3 бона. Разликата хич не е двойна,че и отгоре.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#99

Олед панелите са по-евтини от всякога, защото вече има конкуренция. Не са само Самсунг производителите, има поне 3 такива. Така, че това не е причината. Олед телевизорите до скоро само LG произвеждаха такива панели за тях. След като се включиха и Бое, а може би вече и Самсунг (не съм запознат), цените и на тях ще паднат.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • fifth_root, milss
Цитирай

И сега има OLED, 55-инчов за 2400 лв. някъде. Да, може да не е топ от вида си, ама не е и лош. Иначе ако го напудриш с всички екстри и топ технология, ама LED, пак няма да е евтин. И към вече отклонената тема: производството на един смартфон по компоненти, говоря за флагманите, е около 500 евро. Само че при количествата, при които ги поръчват, едва ли цената е такава. И в комбинация с оправданията "много пари за реклама, служители" ... направо все едно слушам почтен български бизнесмен-милионер - работи на загуба, ама за доброто на хората. ПовЕрвах... И затова от стойност под 500 евро, ги продават от 1000 до 1500.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)