Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос, свързан със selfie camera на A50 и A51
#1

Здравейте,

Моя приятелка иска да си купува един от двата модела. Обаче (както имам чувството - при не малка част от жените) изключително държи да има beauty функция на selfie камерата. Обаче, до тук изгледах една торба ревюта и като цяло селфи камерата се споменава между другото, но нищо по този въпрос. И друго - чета, че след ъпдейта към 10-ката при A50 имало някакъв проблем (какъв точно обаче, не стана ясно) със селфи камерата. Та, кажете моля вашето мнение по тези два въпроса.
Цитирай
Аксесоари
#2

Никога не си купувайте А 50 … Такава лоша камера ( за основната говоря ) нямат и телефоните от преди 10 години. Единствено на 4:3Н снима добре, но това не е успокоение !!!   Angry

XIAOMI REDMI NOTE 5
[-] 1 потребител изказва благодарност на robko за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай
#3

(2020-06-17, 13:23:01)robko написа:  Никога не си купувайте А 50 … Такава лоша камера ( за основната говоря ) нямат и телефоните от преди 10 години. Единствено на 4:3Н снима добре, но това не е успокоение !!!   Angry
Ще го имам предвид, благодаря. А мнението ви за останалите два модела, които съм споменал? И разбира се, все още чакам мнение от някой, запознат със специфичната функция на селфи камерата, за която попитах.
Цитирай
#4

Имах А51 -ужасна камера ,липсва детайлност на снимките , а пък селфи камерата е още по-зле! Реших да го продам и да взема А71 с надеждата,че е по-добър, защото е по-скъп, същата история. Изобщо А серията на Самсунг не е това ,което беше! Замислям се дали изобщо да купувам занапред телефон на тази марка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Teri за това мнение:
  • Be6i4, imthedevil
Цитирай
#5

Аз пък съм много доволен от А71 и като камера и като батерия всичко е ок. Минах от нот8 на него и изобщо не съжалявам повече няма да си взема нот серия бързо падаща батерия.

Samsung S23 Ultra 
Цитирай
#6

Със А50 няма никакъв проблем.Утре ако не забравя ще видя за бюти ефекта.Телефона снима прилично,батерията е добре.Оправдава цената.
Цитирай
#7

И аз съм доволен, добре снима А50.
Селфи камерата има много ефекти, но отделен Бюти ефект май като бутон няма.
Като се кликне на магическата пръчка се появяват две опции, филтри и красота.
На втората опция има тон на кожата, очи, челюст и разни други неща имаше за доизкосуряване.
А като се заснеме кадъра имаше доста опции за промяна на фона и още 100 други цветови режима.
Цитирай
#8

Всъщност и двата модела имат множество филтри,режими и опции за разкрасяване.Но в интерес на истината камерата не им е силната страна особенно селфи камерата.Ако държите на камерата единствено S серията.Имат страхотни дисплеи но камерите им са посредствени.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kockata123 за това мнение:
  • Teri
Цитирай
#9

Повтарям : А 50 снима добре само на режим 4:3Н.  На 18:9 НЕ снима въобще добре, снимките са ужасни. Ако някой иска да ме обори, нека покаже снимка във формат 18:9 да видим кое му е доброто !!! Говоря за основната камера . Angry

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай
#10

И какъв е проблема да снима в 4:3 Н ?
Цитирай
#11

Робко, ти май гледаш да си изтъкнеш XIAOMI-то.
Не знам колко Самсунга А50 си притежавал, а може и данните да са ти стари.
А50 вече отдавна мина на Андроид-10, камерите им не са най-добрите на света, но не са толкова лоши.
Вече правят прилични снимки за такъв клас телефони, вече няколко познати ползуваме такива телефони и засега недоволни няма.
Направо напиши че препоръчваш на жената да си купи като твоя телефон и да се приключи сагата.
Цитирай
#12

Хората търсят телефон за добри селфи снимки.А50 и А51 не правят толкова лоши снимки но примерно Самсунг S8 снима в пъти по добре.Сензорите не са лоши,процесорите не са идеално зле но явно от към софтуер нещо куца.Когато подарих А51 на жена ми и го извадих от кутията и видях как снима ми идваше да се гръмна.След ъпдейта започна да снима доста по прилично но е далеч далеч от флагманите и то S8 и S9.За новите няма смисъл да коментираме.То и всичко опира до вкус и виждане.Аз харесвам снимки максимално близо до реалноста с повече острота докато на някои им харесват омазани шарени плескавици.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kockata123 за това мнение:
  • Teri
Цитирай
#13

(2020-06-20, 20:12:21)rsvr написа:  Робко, ти май гледаш да си изтъкнеш XIAOMI-то
Не препоръчвам определена марка. Имал съм и HTC, и самсунг , и други...всичките са снимали много по- добре от А 50, даже и от моето Xiaomi. Така, че не препоръчвам моето Xiaomi... Препоръчвам да се отиде в магазина, да се вземе в ръце избран телефон и започвате да правите снимки, селфита, мелфита...разтягате снимките, виждате дали са детайлни, ако ви харесва, го взимате...Всеки си има свой вкус...  Angel
Отново отбелязвам, че говоря за основната камера. Селфитата не са ми страст.

Дайте снимки да видим подобрението   Rolleyes

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай
#14

Тъй, разубедихте ме. След преглеждане на алтернативните възможности, маТцката залитна по Вейхуй P30 - селфи камерата му има тъй търсения бютифициращ ефект (и след тестове - имам Про-то, очевидно резултатът е повече от задоволителен - поне според нея). Благодаря на всички за изказаните мнения!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)