Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Виваком, Великата фирма
#26

(2020-06-17, 22:07:55)ivanov_km написа:  Съгласен съм с по-горе написаното и това се прави от търговците. Ами ако телефона работи коректно и не показва дефекти пред търговеца, как трябва да се постъпи?
Описваш проблема и той е длъжен да приеме рекламацията. 3 пъти носих LG V10 на който се появяваха сенки на дисплея (нещо като прегарянето на амоледа, само че не е постоянно) след 20-30 мин. показване на статично изображение, което пък изчезваше след 10-20 мин. когато се загаси екрана. Този проблем нямаше как да го покажа пред търговеца, но го описах и той прие рекламацията. Същото стана и с LG V20 и то от онлайн магазин. Обясних проблема по телефона и момчето каза да му го пратя. Върна го със сменен дисплей. На скоро купих аудио система, на която спряха да свирят само пищялките. Момчетата в магазина настояваха, че не виждат проблем, но аз си настоях да приемат рекламацията. Точно на трийстия ден ми звънят, че от сервиза има становище за замяна тъй като не подлежи на ремонт и ме попитаха дали искам нова или си искам парите. Съвсем наскоро пък купих водонагревател (проточен бойлер) от бриколаж, който като монтирах се оказа, че тече. Върнах се веднага в магазина, описах проблема и пак ме попитаха парите или нов.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#27

Малко встрани от темата, ама последните години ми прави впечатление, че има бум на дефектна техника - всякаква. Както и че някои "съмнителни" марки взеха да правят също толкова хубави, като старите имена. Но да, с написаното от @vargala81 ставаме двама, които независимо един от друг, споделят и твърдят от опит едно и също. И съм убеден, че не сме само двама.
Цитирай
#28

(2020-06-17, 22:24:16)fifth_root написа:  Малко встрани от темата, ама последните години ми прави впечатление, че има бум на дефектна техника - всякаква. Както и че някои "съмнителни" марки взеха да правят също толкова хубави, като старите имена. Но да, с написаното от @vargala81 ставаме двама, които независимо един от друг, споделят и твърдят от опит едно и също. И съм убеден, че не сме само двама.
Абсолютно не сме. Срам не срам, и аудио системата е LG  Big Grin Слава богу втората е без проблем  Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#29

Навремето така връщах три пъти нов лаптоп. Пускам го, работи, спирам го. Пускам го - замръзва след влизане в системата (и се чува вентилатор как започва на макс да върти). Съответно изключвам от бутона, пускам пак и няма проблем. И така докато не дам Start>Shut Down един-два-три пъти и всичко наново. Минах през няколко версии на Уиндоус, хубавото беше, че той е съвместим само с 10, та не можеха много да увъртат. И въпреки, че добре описах проблема, върнаха ми го - оправен бил, "колегите са тествали". Д*дов! Втори път - пак нищо, уж сменили... не помня какво беше, ама сменили нещо, установили проблем. На третия път ми звъннаха от сервиза на марката, явно попаднах и на свестен служител де, попита ме какво точно се случва, каза ми, че ще пробва, ще прегледа всичко, ако искам дори всичко ще подмени, сериозно каза това - отговорих му, че не държа на нова машина да слага ново от същото, а просто да оправят проблема. Върнаха ми го поправен и все още работи. А от магазина сами си казаха, че ще подходят по-сериозно, защото е трето връщане и трябва да ми връщат парите. Е, отклоних се от темата, но може някой да му е в полза като процедура. Сега тормозя "Зора" за проблем с миялна машина, който се появява веднъж на няколко месеца. А докато ми се накоткат да дойдат, аз без миялна няма да седя и да мия на ръце и някак си го оправям, та работи. И като дойдат умуват - **** съм ви в... Два пъти вече, като трябва, ще има и трети път, че и КЗП, хич не ме интересува, че не могат да разберат проблема какъв е - това е тяхна работа, не моя и от миялни не разбирам, както в случая с лаптопа.

Натискаш и настояваш за своето. Аз така и А1 накарах да ми върнат пари практически за една тяхна мизерия, да не разказвам историята (освен ако не ви е интересно, споделял съм я). После ми опростиха сума, а грешката си беше моя, но беше ясно, че е за услуга, която не е ползвана. Пица "Доминос" колко съм ги въртял подаръци да дават, защото качеството им вече е никакво... Наскоро почнах да поръчвам от Фуудпанда - няколко ваучера вече са ми дали поради неспазено време за доставка. И не, не съм мизерник, просто си отстоявам моето, което ми е обещано от продукта или гарантирано по закон. Ще се научат на точност или жестове когато такава няма. Та в този смисъл, бъдете "мизерници" и превъзпитавайте родния търговец, защото в голяма степен е разбрал, че вече старите номера не вървят, но в немалка още ги върти. Така например, като редовен клиент на... (да не правя реклама), веднъж им казах, че еди кой си модел SSD съм го видял по-евтино от при тях, ако ми го дадат на същата цена, от тях ще го купя - те ми дадоха по-ниска. От там купих сега въпросната настолна машина на племенника - казах, че искам тези части, ако ми направят оферта, а не да ги търся поотделно тук-там на по-ниски цени, защото ги има, от тях ще купя. Свалих около 10% от общата цена. Даже и от заведения си тръгвам при прекалено забавена поръчка - плащам до момента консумираното, ама другото че се приготвяло - чао! След час чакане, миналата година (остави, че бях с бебе) на две бири направо си и тръгнах - както те ще ми върнат изгубеното време, така и аз им ги платих (и разбира се, въпросът не е в парите). А до момента, за толкова години, само едно заведение ми е правело намаление за забавени неща - тъжно е - само едно. Иначе съм чувал неведнъж "другия път ще се реваншираме" - мхм, да...
Цитирай
#30

Не мога да повярвам че, на някой му минава през ума, че ще занеса нещо, което работи в сервиз да го ремонтират ??? Купил съм телефона от Виваком. Нося го за рекламация във Виваком. Най-странното е че, българина е готов да се нагърби са си губи времето с други методи за разрешаване на проблем. А не по-правилния начин. Хич не ме интересуват гаранционни сервизи и прочие. Имам вземане даване с Виваком. На тях съм дал парите за телефона, те ми дадоха гаранция за телефона. Да си го вземат и да си го пращат ТЕ, където и на когото искат. За трети път пиша че, при първото ми посещение, служителят им установи, че тъча не реагира. Той трябваше веднага да приеме устройството за рекламация а не да ме връща. Явно няма кяр от това да приема рекламация.
Цитирай
#31

Търговецът е длъжен да приема рекламации през цялото работно време на търговския обект!

Тъй като преди време, когато още беше Глобул а не Теленор, една служителка се опита да ме препрати в офис от където съм купил телефона, цитирам и това, да се знае:
Правото на избор на място за предявяване на рекламацията принадлежи изцяло на потребителя.

Ако телефонът е купен от търговска верига, можем да предявим рекламация както в магазина, от който сме го купили, така и във всеки един от останалите магазини от веригата в страната. Имаме право да предявим рекламацията си и на адреса на управление на търговеца или на друго посочено от него място, например гаранционен сервиз.

А за тезе, които съветват да се носи директно в сервиз, ще им кажа следното:
Ако сервиза не е опоменат в гаранционната карта, могат да си имат проблеми след третия ремонт, когато от сервиза издадат становище, че телефона е за смяна. Търговеца може да оспори, че при него не е постъпвала никаква рекламация и да се наложи да чакате още 3 ремонта. Не ми се е случвало, но знае ли човек на какво са способни нашите търговци.
Но ми се счучи следното:
Нося LG V10 директно в сервиза на мост компютърс П-в, за описания в предишен пост проблем. Те в П-в не ги правят, пращат ги в София. След 2 седмици ми го връщат с описано в гаранцията, че са сменили дисплея. Но моя си стъклен протектор беше пак на дисплея, познах го по въздуха, който имаше в горен десен ъгъл. Тоест не са сменили дисплея, но са взели пари от LG за уж извършен ремонт. Прибирам се в нас и виждам, че проблема го има пак. Нося го отново и чаках нови 2 седмици. Връщат ми го този път със сменено дъно... Аз го нося за смяна на дисплей, а те сменят дъно... Трети път го нося в технополис по съвет на един колега от форума, който работи в техномаркет. След 1 седмица ми го върнаха с вече наистина сменен дисплей. Може би защото е бил трети ремонт, не знам.
Цитирай
#32

Аз съм имал 2 случая със електроуред закупен от Технопалис-печка духалка от реномирана марка,имаше проблем,не изключваше на зададен градус-изобщо не изключваше.Занесох я в Технополис,обясних проблема и приеха печката без изобщо да я тестват,оправиха я.И месомелачка купена от Метро,след един месец изпуши и я занесох в магазина,казаха ми че сервиза е в Пловдив ако искам право там да я нося.После ми издадоха протокол за замяна.А операторите трябва те да констатират дали има проблем с телефона!
Цитирай
#33

И аз не съм имал проблеми от подобно естество...
Цитирай
#34

(2020-06-17, 01:58:04)dobata7412 написа:  16:30ч обличам се и вземам телефона. Оп изненада, телефончето работи. Въпреки това, отивам у офиса. 
Същото служителче ми обяснява, как след като работи тела, не може да го приеме за рекламация. Е да де, ама сутринта тела не работеше. И същият служител заяви че, има проблем с лентовият кабел.
Отказаха ми да го вземат за рекламация.
Колега, неприятна ситуация, но точно в този момент от цялата случка си допуснал грешката. При първото посещение си проявил човечност, но втория път си го оставил да те разиграва!
Не разбрах служителят ли има проблем с лентовият кабел(на PC или принтера) и не може да ти издаде протокол за гаранция, или телефона ? 
Ако е първият, то със сигурност има и други работни места в този офис, а ако е вторият е, трябвало веднага да му тропнеш по плота и да му кажеш да извика управителя на офиса! При липса на управител му виждаш името на баджа и звъниш на оператор във Виваком и съобщаваш, че служителят Драган Мързеланов от еди кой си офис, отказва да ти приеме устройството след установен проблем, като дори си позволява да дава "компетентно" мнение от какво естество е породен. Край!!! Съжалявам за мъмренето, но масово оставаме да ни разиграват и се чудим защо е такова отношението навсякъде.
Цитирай
#35

(2020-06-18, 08:58:24)Vi70 написа:  Колега, неприятна ситуация, но точно в този момент от цялата случка си допуснал грешката. При първото посещение си проявил човечност, но втория път си го оставил да те разиграва!
Не разбрах служителят ли има проблем с лентовият кабел(на PC или принтера) и не може да ти издаде протокол за гаранция, или телефона ? 
Ако е първият, то със сигурност има и други работни места в този офис, а ако е вторият е, трябвало веднага да му тропнеш по плота и да му кажеш да извика управителя на офиса! При липса на управител му виждаш името на баджа и звъниш на оператор във Виваком и съобщаваш, че служителят Драган Мързеланов от еди кой си офис, отказва да ти приеме устройството след установен проблем, като дори си позволява да дава "компетентно" мнение от какво естество е породен. Край!!! Съжалявам за мъмренето, но масово оставаме да ни разиграват и се чудим защо е такова отношението навсякъде.
И това не помага!Звънял съм и съм давал телефона на служителката да чуе от 123 ,че има вариант,но тя като упорито магаре не направи нищо!Взех услугата ,въпреки,че исках друга.Оплаках се писмено,но отговора беше,че съм в правото си ,но няма да ми сменят услугата! Bu С КЗП ударих на камък.Запознали се с детайлите и щом съм се подписал-нямало проблем  Visslar

Нещата в родната ни държава стоят така!Телекомите са сериозни рекламодатели и никоя медия нума да ги разследва-да не говорим държавна институция!
Цитирай
#36

Ако наистина вие сте положили подпис не виждам защо да се правят промени по договора....

За някои неща клиента е прав, но за други - не винаги. Това с тропането по бюрото е селска проява и не е ОК. Има си начини, но тропането по каквото и да било не е от тези начини. А и въпросното "компетентно мнение" - през ръцете им минават много телефони, защо да не знае от какво може да е даден проблем, особено ако е характерна черта за даден модел, както бяха екраните или дъната при LG.
Цитирай
#37

Както казват в нормалния свят: какво си завършил? Имаш ли сертификат за това? Ако нямаш, може да си мислиш, че си най-добрия, но не си компетентен! Затова операторите (не само)сключват договори с оторизирани лица и сервизи, които имат сертификат от производителя, че може да им се довериш. Техника като тази, има огромна вероятност да прави както е описал автора на темата. “Продавач-консултантите” не са сертифицирани да ремонтират, а да омайват и да те мотаят! Следователно са длъжни да приемат всичко закупено от тях, с описание на дефекта

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#38

Автора на темата просто е попаднал в кофти момент на кофти служител, което не оправдава действията на Виваком. Така е озаглавена темата, че едва ли не това е практика във Виваком. Не считам, че това е практика където и да било, а пък още по-малко смятам, че това се налага като фирмена политика. От целите тези разправии няма смисъл защото разноските за дефектирало устройство се поема от производителя. Аз също съм имал редица дефектирали стоки и никога не съм имал проблем с рекламациите. Просто винаги има по някой случай, някой човечец да влезе в параграф 22 по необясними ситуации. Не мога да се съглася, че който и да е Оператор предлага на пазара умишлено дефектни устройства, каквито мнения имаше по-горе в темата. Не бива заради единични случай да се хвърля петно върху Оператор, Магазин и т.н.
Цитирай
#39

(2020-06-18, 10:35:53)Kobrakobra написа:  Ако наистина вие сте положили подпис не виждам защо да се правят промени по договора....

За някои неща клиента е прав, но за други - не винаги. Това с тропането по бюрото е селска проява и не е ОК. Има си начини, но тропането по каквото и да било не е от тези начини. А и въпросното "компетентно мнение" - през ръцете им минават много телефони, защо да не знае от какво може да е даден проблем, особено ако е характерна черта за даден модел, както бяха екраните или дъната при LG.
От какъв зор ми вадиш дума от контекста и си съчиняваш разни неща? Кой е казал да буквално да блъскаш? От целият ми пост се подразбира, че е трябвало да е малко по твърд за да не го разиграват. "Тропането по плота" е израз който подсказва, че трябва да си държи на правата като клиент, а не да изпотроши целия офис!

Как са му минали през ръцете? Само с гледане не става. Отиди в болницата и санитарката да ти каже, че имаш пневмония, а после доктора като те прегледа да заключи, че кашлицата ти е от много цигари примерно? Нали и през нея минават толкова пациенти!?
Като е толкова разбирач, защо не му е приел телефона, нали е констатирал лентов кабел?
Целият ми пост гласеше само и единствено да не оставаме да ни разиграват разни мързеливи и некомпетентни служители. Следващият път ще си подбирам по внимателно изразите за да бъда разбран Wink
Цитирай
#40

(2020-06-18, 11:24:36)Vi70 написа:  Целият ми пост гласеше само и единствено да не оставаме да ни разиграват разни мързеливи и некомпетентни служители. Следващият път ще си подбирам по внимателно изразите за да бъда разбран Wink

А като не сте искали да бъдете разигран и служителя е констатирал дефекния телефон, защо не предприехте действия за да ви бъде записана рекламацията, ако щете и жалбата към служителя със отношението ви към вас. Защо сте си отишли? Или като сте видели, че рекламацията не става във оператора, защо не сте погледнали гаранционната карта, какво пише за сервиз и да го закарате там.
Цитирай
#41

(2020-06-18, 11:32:58)ndsbg написа:  А като не сте искали да бъдете разигран и служителя е констатирал дефекния телефон, защо не предприехте действия за да ви бъде записана рекламацията, ако щете и жалбата към служителя със отношението ви към вас. Защо сте си отишли? Или като сте видели, че рекламацията не става във оператора, защо не сте погледнали гаранционната карта, какво пише за сервиз и да го закарате там.
Цитираш Vi70 а той не е автора на темата,той е прав че трябва човек като осети че го мотаят,трябва да бъде по упорит и настоятелен!
Цитирай
#42

Аз мотаене не виждам...
Цитирай
#43

(2020-06-18, 12:30:38)Kobrakobra написа:  Аз мотаене не виждам...
Отначало и аз не схванах ситуацията, но обърни внимание, че служителят сутринта е видял какво прави телефона, но е помолил колегата да дойде по късно. После излезнал с друго оправдание да не приеме телефона. 
Ако наистина стоят така нещата определено си е разиграване.
Цитирай
#44

Ако имат някакви ревизии или проверки е нормално да не може да се направи нищо и да бъде пренасочен към друг офис по негов избор. Вече защо после не е приет ако е констатиран дефект (било то и лентов) - трябвало е да си настоява. Може да се обърне и към друг негов колега. Не виждам чак такава драма.

Относно "мазните" усмивки...не разбирам, ако не ви се усмихват ще кажете, че били неприветливи, ако си се усмихват - било да ви подлъжат...вие от какво ще сте доволни вече, че да е ясно? Не знам защо винаги си мислите, че някой ви цака...

Ако дадени действия на даден служител не са ОК, това не правили цялата фирма с хилядите и служители да не са ОК.

Пробвайте в друг офис или директно съм сервиза оказан в гаранционната карта. Жалба винаги може да бъде пусната , като следете да получите входящ номер на същата.
Цитирай
#45

(2020-06-18, 12:30:38)Kobrakobra написа:  Аз мотаене не виждам...
Обърни внимание на този Цитат:
"При показването, какво прави телефона, ме моли да се върна отново след 17ч, защото имали проверки и не можел да ми обърне внимание. Прибирам се у дома и бесен че, за втори път ме цакат Великата фирма, оставям телефона на масата и чакам да стане 17ч. за да може да благоволят и устоят с внимание.
16:30ч обличам се и вземам телефона. Оп изненада, телефончето работи. Въпреки това, отивам у офиса.
Същото служителче ми обяснява, как след като работи тела, не може да го приеме за рекламация. Е да де, ама сутринта тела не работеше. И същият служител заяви че, има проблем с лентовият кабел"
Цитирай
#46

А ако масово действията на служителите не са наред, а само тук-там, това каква фирма я прави? Не е като да не познаваме операторите ни. Аз съм попадал дотам, че за един адрес, различни офиси, та и поддръжката през сайта, да ми твърдят, че има и че няма оптика.
Цитирай
#47

(2020-06-18, 13:13:31)Kobrakobra написа:  Ако имат някакви ревизии или проверки е нормално да не може да се напраив нищо и да бъде пренасочен към друг офис по негов избор.
Колега, ако има ревизия или проверка, следва офиса да е заключен и да не допускат клиенти. Или просто още от вратата да кажат на автора на темата, че в момента имат ревизия. На ония служител или не му се е занимавало и се е надявал автора да не чака до 17 часа а да го занесе в др. офис, или и аз не знам какво, но не е нормално.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#48

Много се вдълбахте в детайлите на една случка нямаща чак такова значение. Да за автора на темата си е неприятно изживяване и напълно разбирам неговото раздразнение. Човека е в пълното си право да се възмущава от случилото му се. Определено служителя е постъпил некоректно и в това няма никакво съмнение. Не съм съгласен с внушението, което се прави, че това е масова практика във Виваком.
Цитирай
#49

(2020-06-18, 14:21:32)ivanov_km написа:  Много се вдълбахте в детайлите на една случка нямаща чак такова значение. Да за автора на темата си е неприятно изживяване и напълно разбирам неговото раздразнение. Човека е в пълното си право да се възмущава от случилото му се. Определено служителя е постъпил некоректно и в това няма никакво съмнение. Не съм съгласен с внушението, което се прави, че това е масова практика във Виваком.
Не е единствена! Постоянно се сблъскаш с арогантно отношение на служители от телекомите.И да се оплачеш на арменския поп е все тая!Не знам на какво разчитат?!?Може би на това,че са само 3 и са картел?Може би ,че няма да ги пипнат в нашата корумпирана страна?Или хората само махат с ръка и отминава всичко!
Цитирай
#50

Ами на 7 000 000 души колко оператора да имаме Smile. И аз съм имал неприятности със служител на Виваком, но за това не е виновна компанията, а самият служител. След като неми хареса отношението, отидох в др. офис и от там си взех нов телефон и сключих договор.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)