Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nova 5t, Mi 9t или нещи друго?
#1

Здравейте, отново трябва да подменям телефон на член от семейството, и обикновенно се допитвам до всички вас.
Търся телефон за млада дама, бъдещ осмокласник. До момента ползваше  Самсунг А5 2016,но той се предаде. 
Телефона ще се ползва за стандартните младежки неща, социални мрежи, не много тежки игри(за сега) , рядко снимане, гледане на видео и всичко което се ползва на тази възръст. 
За момента съм се спрял на Хуавей Нова 5Т или Шаоми МИ 9Т,и въпреки че има подобна тема, все пак съм длъжен да попитам за вашето мнение. 
Може да предложите и нещо друго,с подобна цена. А цената е между 480 лв. в брой от оператор, до малко над 600лв. от магазин. 
Държа да се закупи от България, и нов. Очаквам вашите коментари и предложения. 
Благодаря за отделеното време.
Аксесоари
#2

И двата модела са добри.Но аз бих заложел на Nova 5t,на няколко човека съм го препоръчал и са доволни,защото цената му е добра за това което предлага,той е по евтина версия на П30.За повече мнения виж в раздела https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1625432
#3

На твое място бих заложил на айфон, но там малко трябва да вдигнеш бюжджета. Примерно едно SE 2020 е удачно решение и от операторите може да се вземе на цена от около 700лв с преподписване на договор. Ако търсеше за теб, със сигурност бих ти препоръчал Андроид устройство, но в предвид възрастта на момичето, там се ползва главно facebook, instagram, snapchat, Tik Tok и камера, а и отделно в тази възраст е много важно "да си с айфон", като по мои наблюдения, а и не само, това до някъде определя социалният статус на момичето сред съученици и приятелки. Знам, че на нас това може да звучи смешно, но при тийнейджърите психологията е такава.

А иначе конкретно за двата модела Nova 5t/ Mi 9T избора ми би бил труден, защото Ми 9Т е Амолед дисплей, докато Nova 5t не е но пък за сметка на това има по добър хардуер. Моята приятелка има Nova 5t и честно казано дисплея не ме радва, може би защото съм свикнал с моя AMOLED дисплей, който е и с доста висока наситеност на пиксели. Ако трябва да се абстрахираме от дисплеите, то със сигурност бих избрал Nova 5t-то, а и батерията му е желязна.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
#4

Ми аз пак бих препоръчал Mi 9T, защото за мен, това с "флагманския процесор" не е достатъчен довод да направиш компромис с по-малката батерия и по-скапания дисплей, при положение, че за тези нужди, Снапдрагън 730 е супер процесор и ще бъде такъв поне още две години. И точно защото ще се гледа видео, то няма място да сравняваме двата дисплея. Хайде на камери ги сложи равни.
#5

Понякога по-малката батерия, не означава по-малка издържливост. Повече зависи от това колко оптимизран е софтуера и user interface-a.
Относно дисплея съм съгласен. Аз също не мога да се примиря с кофти дисплей, за това и си избирам флагманско устройство, за да не се поставям пред подобни дилеми. Според мен правилният избор би бил този, който тя самата си хареса, дори и чисто визуално. Все пак тя ще си го ползва.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
#6

Знам, че не означава. И точно заради оптимизацията може и да означава. Тук ще е относително да сравним кой е по-добре оптимизиран. Иначе е така - жената освен визуално (особено цвят), какво да гледа... Big Grin

Към автора: до колко пари би отделил? Може да помислим и за друг модел евентуално като предложение.
#7

(2020-06-17, 14:36:07)fifth_root написа:  Знам, че не означава. И точно заради оптимизацията може и да означава. Тук ще е относително да сравним кой е по-добре оптимизиран. Иначе е така - жената освен визуално (особено цвят), какво да гледа... Big Grin

Към автора: до колко пари би отделил? Може да помислим и за друг модел евентуално като предложение.
Дадено е[Може да предложите и нещо друго,с подобна цена. А цената е между 480 лв. в брой от оператор, до малко над 600лв. от магазин.
Държа да се закупи от България, и нов. Очаквам вашите коментари и предложения.
Благодаря за отделеното време].
#8

Абе то до 480 лв. от оператор е относително: едно е с план от 15 лв. до 480, друго е с план от 40 лв. за същите пари.
#9

Благодаря за отговорите до тук.
Много сте бързи, и с точни и аргументирани отговори.
Цената която съм определил е до  600лв. плюс малко отгоре.
Не смятам за правилно да се купува по-скъп телефон, освен многото причини е и възпитателно.
Цената от оператор е 480лв в брой и за двата, с месечна такса 30лв., каквато ползвам в момента, и договора ми е изтекъл отдавна.


Прикачени файлове Миниатюри
       
#10

Дали няма да е фактор размерът? То мъже често искат скъпи модели и ги спират размерите, та знам ли - някои жени обичат компактни устройства и в комбинация, че не им пука за хардуер...

За около 50 лв. отгоре имаш вариант за Галакси А51 - малко по-голям, като минус могат да са пластмасовият гръб (ако все пак приемем стъклото за луксозен материал) и самсунгският процесор (който какъвто и да е, на жена впечатление няма да направи и не е чак толкова зле, колкото тука някои бленуват). Ще имаш голяма батерия, хубав дисплей, хубави камери. За повече пари същия тип компромиси, но пък ако държиш на името на производителя и разбира се софтуера...
#11

Пластмасовият гръб според мен е по-добрият вариант, въпреки че предишният А5 2016 се ползва 4 години със стъклен гръб, и все още е като нов.
Ще разгледам А51.
#12

Ако ще е Nova 5t, поне да е лилав. Много по-младежки и момичешки цвят.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
#13

Huawei Nova 5T е с флагмански процесор, с по-добра камера, с по-малка батерия, няма жак за слушалки, с ips дисплей.
Xiaomi Mi 9T е с процесор от средно-висок клас, с по-голяма батерия, с жак за слушалки, AMOLED дисплей.
Аз бих избрал Huawei заради процесора, защото след време флагманския процесор си казва думата.
По-добре не гледай Samsung Galaxy A51, пластмасов, изглежда евтино, бавен скенер за пръстови отпечатъци вграден в дисплея, липсва на водоустойчивост, няма стерео звук, само дисплея му е плюса.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#14

Между другото, ако не искаш да се обвързваш с договор, в момента Nova 5t в емаг е 540лв, но пък ако трябва така и така да предподписваш, грабвай теленорски.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
#15

Самсунгът има долби звук, за някои е голям плюс. Хуауей няма по-добра камера. Хуауей няма стерео звук. Хуауей няма водосустойчивост. Хуауейският скенер за пръсти е разположен по-особено и може да не е удобен на всеки (може и на момичето да й е супер) и е бутон и скенер в едно - нещо, което вече се избягва и има причини за това. Никой от тези модели няма тези неща. А като гледаш - въпросното момиче е изкарало доволно с телефон от 2016-а.
#16

И все пак по-добре да е стъклен и с флагмански процесор. Този звук, е все тая, като не е стерео.
А съм имал Samsung Galaxy A5 2016, знам колко доволно съм изкарал, точно една година не ми правеше проблем, послепочна да си забавя, като всеки Android по оново време.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#17

Имал съм много самсунг устройства. User Interface-a е хубав, шарен, доста user friendly. Камерата също е доста добра, единствено ми остана лошият привкус от живота на батерията. В началото са много добри, дойде ъпдейт на андроида и battery life-a започва скорострелно надолу. По-лошото е, че алтернативата Huawei също ще трябва да я зачеркна, заради липсата на гугъл услугите. Оглеждам се за ново устройство и избора ми се стеснява само до Samsung или Apple. Ако знам, че Самсунга са си оправили живота с батерията, то бих заложил на него, тъй като Iphone-а лично според мен си е overpriced, а и затворената операционна система, липсата на истински файлов мениджър, infrared port, notification led и т.н. (за тези които викат " И кв'о няма айфона дето андроида го има"), по-скоро накланя везните към Самсунг. Отклоних се от темата, извинявам се.

П.С. Забравих XIAOMI-то, от които съм много доволен. С ръка на сърцето заявявам, че снимките с MI8-цата ми харесват повече от снимките с Mate 20 pro. Да, изкуственият интелект прави цветовете доста нереално ярки, но пък изглеждат като картинка обработена със снимков редактор. Лошото при тях е, че свърши бонуса с ниските цени и те започнаха да бухат цени от по 1400-1500лв за новите флагмани като например Mi 10ката.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
#18

Като сложиш слушалките се променят нещата, то ако очакваме от говорител на телефон звук...

Аз за материалите не искам да влизам в разисквания, защото са еднакво смотани и изобщо всеки познава двата материала цял живот, за да знае какво представляват.

Считам, че седма серия Снапдрагън са много по-различни от шеста и вече гонят по-старите процесори от осма. А и тоя флагмански процесор е Кирин - не ги наричам слаби или калпави, но и при настоящата ситуация с Гугъл, дори да имат поддръжка за още една или две версии Андроид, е под въпрос колко ще го оптимизират и за тях.

Причината скъпари, като Хуауей, да продават уж почти (ама далеч не съвсем) флагманско устройство по-евтино от Шайоми, е че има бая компромиси в модела.
#19

(2020-06-17, 15:11:28)Kn0cK3r написа:  Имал съм много самсунг устройства. User Interface-a е хубав, шарен, доста user friendly. Камерата също е доста добра, единствено ми остана лошият привкус от живота на батерията. В началото са много добри, дойде ъпдейт на андроида и battery life-a започва скорострелно надолу.  По-лошото е, че алтернативата Huawei също ще трябва да я зачеркна, заради липсата на гугъл услугите. Оглеждам се за ново устройство и избора ми се стеснява само до Samsung или Apple. Ако знам, че Самсунга са си оправили живота с батерията, то бих заложил на него, тъй като Iphone-а лично според мен си е overpriced, а и затворената операционна система, липсата на истински файлов мениджър, infrared port, notification led и т.н. (за тези които викат " И кв'о няма айфона дето андроида го има"), по-скоро накланя везните към Самсунг. Отклоних се от темата, извинявам се.
Nova 5t има гугъл услуги,моделите от серията Mate 30 и П40 нямат
#20

(2020-06-17, 15:19:15)DoryanY написа:  Nova 5t има гугъл услуги,моделите от серията Mate 30 и П40 няма


Nova 5t има, защото е модел 2019.  Аз говоря по принцип за бъдещите модели.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
#21

На преподписването на договора не държа, не е задължително.
#22

Развитието по темата.
Детето избра Nova-та. Лилава или черна.
Но, през оператор с онлайн подновяване на договор и плащане на телефона не става, има проблем с плащането.
От телефонната поддръжка ми обърнаха много внимание, около 15 мин., но не успяхме да се справим.

Ще пробвам в Понеделник отново, защото цената е 409лв. и заслужава малко нерви,въпреки че след двудневни опити за покупка детето каза:
-Тате, май това не е моят телефон.
#23

Напротив - нейният е, нали й допада на цвят. Това какво съветваме няма нищо общо с това какво вижда една жена (затова има вицове по темата - с лаптопи и телефони: "искам розовия"), не че е лош избор. Но не се притеснявай, ще намерят начин да оправят подновяването, все пак задържат клиент.
#24

(2020-06-21, 18:01:05)Pavkata_svt написа:  Развитието по темата.
Детето избра Nova-та. Лилава или черна.
Но, през оператор с онлайн подновяване на договор и плащане на телефона не става, има проблем с плащането.
От телефонната поддръжка ми обърнаха много внимание, около 15 мин., но не успяхме да се справим.

Ще пробвам в Понеделник отново, защото цената е 409лв. и заслужава малко нерви,въпреки че след двудневни опити за покупка детето каза:
-Тате, май това не е моят телефон.
С наложен платеж,плащаш като пристигне.Аз моя така го купих и поднових договора при А1
#25

Страницата на оператора предлага плащане единствено с карта. Възможно е да е заради ограничени наличности на телефона, или поради конкретния случай.
Телефона на интернет магазина им е с работно време, утре ще ги потъся за съдействие, все пак наистина ще "вържат" клиент.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)