Анкета: Използвате ли MicroSD карта? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, все още използвам, не разчитам на облак
29.73%
11
29.73%
Не, разчитам на облак, отдавна не използвам MicroSD карта
24.32%
9
24.32%
Да, все още използвам, но разчитам и на облак
32.43%
12
32.43%
Не, защото телефона ми няма слот за такава, иначе бих използвал
13.51%
5
13.51%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли MicroSD карта?
#1

[Изображение: samsung-galaxy-s7-edge-microsd-card.jpg]

Използвате ли MicroSD карта?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Нямаше ли такава тема на скоро?Аз не ползвам защото на моя П30 е Nano Memory card и е много скъпа 120 лева.Иначе на предишните телефони ползвах,и е едно удобство.При фактори ресет например,или при прехвърляне на снимки на лаптопа.
Цитирай
#3

Ползвах преди, но беше да си държа музика. Вече не. Слагам на телефона, слушам от платформи, а снимките директно се синхронизират с OneDrive.
Цитирай
#4

Не, не ми е необходима, макар че получих като подарък от оператора за пореподписване онлайн. Пазя ги с флашките, ако се наложи нещо от компютър на компютър да се прехвърля, а през мрежата е бавно! Всичко ми е в няколко облака.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

няма как да гласувам, защото липсва отговора "НЕ, ЗАЩОТО ТЕЛЕФОНА МИ ИМА ДОСТАТЪЧНА ПАМЕТ"

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Колко памет има? Big Grin

Иначе да - ползвам разбира се. За 60-70 лева имам +256GB за които който иска да дава по 300 лева отгоре в телефона си, негова си набутвация. И само за информация - не съм ограничен по никакъв начин с "бавната" си карта. Който смята че това е ограничение или проблем. Щото то друго всъщност няма, има само и единствено предимства това да имаш слот в телефона.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

Ползвам разбира се, въпреки че половината памет в телефона стои празна засега. Най-голямото удобство е при ресет или смяна на телефона, че не се занимаваш да прехвърляш на компютър и после обратно. Другата причина degman я е казал.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

Предстои да купя една 512гб за ноута. Изтрих всички снимки от Google photos. Ще си ги кача на картата и готово. Ще си сваля и листите от spotify. Някой друг сериал за скучните моменти без wifi също ще е налице. Но най-вече заради снимките, че не искам да давам постоянен достъп на който и да било облак до всичките ми снимки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

@DoryanY няма такава.
@Sokolchev няма смисъл, защото целта е да се види кой на какво разчита повече, защото ако стане нещо на телефона, поне може да спасиш картата или то ще е на облак.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Аз синхронизирам всичко в мега. После качвам на хардове. И да му стане нещо на телефона загубата ще е в рамките на няколко часа щото като се върже за wifi всичко качва...
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#11

(2020-06-18, 18:25:53)hazART написа:  @DoryanY няма такава.
@Sokolchev няма смисъл, защото целта е да се види кой на какво разчита повече, защото ако стане нещо на телефона, поне може да спасиш картата или то ще е на облак.
Имах предвид Nano Memory card.Иначе купих преходник за USB флашка и карт райдер за SD карта
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

О не, аз говорех за тема.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

Имаше тема:Нуждаем ли се от microSD картa памет за смартфона си.И ми се стори че е същата https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98476
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

Не ползвам, и облаци не ползвам.
Синхорнизирам само Снимките всяка половин година в голям хард диск от 4тб.
Телефона ми е с 256гб и ми е предостатъчно.
Иначе снимам много, но пак бавно се пълнят.
Днес телефоните са с по 128, 256 дори и 512гб и е напълно достатъчно за всичко.
Филми и сериали не гледам на телефона, музиката ми е youtube vanced.
Игрите са си игри, тях няма какво да ги синхронизирвам и свалям.
Сд карта беше добре като има 8гб вградена и просто не стигаше.
Днес положението е съвсем различно има от всичко по многоSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • oxuboxu, petco
Цитирай
#15

(2020-06-18, 18:25:53)hazART написа:  @DoryanY няма такава...
Ето подобна тема Нуждаем ли се от microSD картa памет за смартфона си?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

И ти нещо общо намираш ли?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

(2020-06-18, 21:00:34)hazART написа:  И ти нещо общо намираш ли?
В семантичен план е едно и също.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#18

(2020-06-18, 12:17:42)DoryanY написа:  ... Аз не ползвам защото на моя П30 е Nano Memory  card и е много...
Същата работа, въпрос на форм фактор. Просто някои продуктивни люде не са чували за нея.
Ползвам такава 128 ГБ

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

На телефона ми с Андроид ползвам карта памет, а на айфона ми паметта е предостатъчна но въпреки това ползвам и 50 гб облачно пространство за по-сигурно.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#20

Използвам карта с памет, въпреки че на устройството имам предостатъчно.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на andreti013 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#21

Вътрешна памет 128 GB + 64 GB micro SD.За сега са ми предостатъчни.
Но,както е казал Мечо Пух:
Колкото повече,толкова повече!!!

GP8P
[-] 1 потребител изказва благодарност на tuutii13 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

От години използвам само облаци.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Фен съм на Micro SD. Сменям телефоните често и е супер да преместя картата на новия телефон и всичко си е там. Снимки, клипове, музика, файлове с документи който ползвам често... Също ми е много удобно да ръгна картата в лаптопа или в телевизора и да гледаме семейно му снимките от уйкенда, от някое пътуване. Miracast или квото и да е там безж. споделяне към голям екран е лагаво и ме дразни. На друга micro SD си държа и "чувствителна" информация, дето да е достъпна само когато аз искам. Платил съм и допълн. пространство в Google One щото там са ми всички снимки, много, много! Ама там през Google Photos много лесно се търси, по тема, дата, цвят даже.
Тва с облаците е опасна работа. Едно че не се знае кой наднича, второ че ако нямаш нет, нямаш нищо.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • alexbg67, oxuboxu
Цитирай
#24

Стига де, 21век нет да нямаш! Който има какво да крие, едва ли ползва облаци. Аз само това ползвам. Така цялото ми семейство винаги и по всяко време има достъп до всичко!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#25

Бонуса на облака е че не може да му стане нещо по хардуерен път като при картата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)