Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

3 въпроса към притежателите на P40 Pro
#1

Умувам дали да си купя телефона от Мтел, в комплект с часовника... Надявам се да споделите вашия опит по долните 3 въпроса.

1. Жълтее ли ви дисплея и не се ли оправи с последните ъпдейти? Много искам червеното да е червено, а не оранжево. Дали не са пуснали тая мега промоция с часовника само за да пласират жълтеещите дисплаеи...

2. Когато сте получили коментар в инстаграм или фейсбук (например коментар), или пък сте получили съобщение в месинджър, докато екранът ви е бил загасен, когато го пуснете, имате ли известия на дисплея? И веднага ли пристигат? 

3. Някой пробвал ли е да си екстрактне apk от друг телефон, например p30 Pro, и да си го инсталира на P40 Pro? Има програмки, които за секунди ти правят апк от инсталирано приложение. Ако това апк после може да се подкара на P40 Pro, ще е страхотно. 

Бих ви попитал и не се ли сетиха най-накрая да оборудват камерата с възможността за тач шот - където докоснеш дисплея, фокусира и снима! А не да си местиш пръста до бутона за снимане и фокусът да се измести. На P10 го имаше, не проумявам защо го махнаха след това, особено при такива големи телефони, в които да фокусираш и снимаш с една ръка (без да ти се смени фокуса), е почти невъзможно. Би било много полезно и удобно също и при зума.

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай
Аксесоари
#2

Въпрос три е с отговор да, без да притежавам 40, тъй като той е свързан с Андроид и става при всяка марка, поне на 4 съм го ползвал ! За другите притежателите на телефона да отговорят !
Цитирай
#3

за 1 не ми прави впечатление защото има опция да си направиш цвета по желание, комфорт за очите и други.
за 2 аз си получавам всичко на AOD
за 3 всичко с phone clone съм прехвърлил от p30 pro и 99% от нещата работат.
Относно цветовете, според мен зависят и до голяма степен от осветеността, един път е червено, друг път има някви нюанси към оранжево

А относно това дали в комплект телефона с часовника заради проблем, то моя отговор е, че аз си купих часовник с подарък телефон, защото преди това исках да го вземе, но ми го предлагаха само с нов план, и на мен не ми трябваше план с часовник, но като излезна с телефона, тогава вече ми вършеше работа, та аз си купих часовник с бонус телефон Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#4

Добре, аз така като чета излиза че няма нещо което да не работи коректно! Така ли е? Моля споделете неща които не работят, понеже наистина съм в дилема за този телефон. Ще ви бъда благодарен.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#5

(2020-06-19, 14:06:34)brabus написа:  Добре, аз така като чета излиза че няма нещо което да не работи коректно! Така ли е? Моля споделете неща които не работят, понеже наистина съм в дилема за този телефон. Ще ви бъда благодарен.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Аз не го ползвам но следя темата,тук има информация  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1627629
Цитирай
#6

Сравнявайки дисплея с п30 про - Аз лично виждам разлика, и като че ли жълтее. Абе, направо разликата си се вижда веднага! 
Каквото и да се прави в опциите, разликата с цветовете си остава... 
Като се замисля е дразнещо, доста даже, но се надявам това жълтеене да е само визуално, а не да има проблем и в други неща като например цвета на снимките(гледайки вече направени снимки виждам разлика, но естествено е заради дисплея) 
Да, ще кажете, че няма общо, но знам ли ги как са сглобявали тези апарати...

Относно оператора, за който питаш, съм на 100% сигурен, че са изчерпани комплектите с часовник още преди 10 дена.

За друго, което ми направи кофти впечатление е, че батерията е по-слаба от на предходния модел, а очаквах да е уж по-добра.

Аз също се замислям дали промоцията не е заради жълтеникавите екрани, чесно казано, не се и учудвам да е така, ама хайде сега, дано да няма проблеми, а с другите актуализации да подобрят камерите и цветовете на дисплея и харченето на батерията, че уж за скъп флагман си е резил...
Цитирай
#7

Deo88 Ами на П40Про 3 фирми са доставчици,samsung,LG,Boe.Не се знае коя партида с какъв е.На П30 серия мисля че е на Boe
Цитирай
#8

Спрямо p30pro всеки дисплей изглежда жълт. Просто е толкова бял, че чак синее. Спрямо който и да е Амолед, бялото на P40 pro е много по...бяло. И нещата наистина се изчистиха доста с един ъпдейт ...121 мисля че беше. Аз същто в началото бях разочарован защото ползвах едновременно P30 и P40. Като спрях да ползвам p30 и спрях да се дразня. Сложен до Самсунг дисплея е много по ясен.
По другите въпроси не съм компетентен.
А това с часовника е по скоро щото няма GMS. Аз даже моя го взех с подарък Watch Gt 2e и Безжични слушалки.Ако дисплея е видимо жълт , хи
ората ще почнат да си връщат телефоните масово. Един часовник няма да ги спре.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

Досплеят е много по-добър от на П30 про. Остротата на картината е отлична и нищо общо с п30 про! Цветовете се коригират и няма жълтеене. Google play работи отлично. Като цяло няма никакви оплакавания от телефона. Всички известия идват веднага.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • Bavarche, Boby13
Цитирай
#10

Deo88, ползваш ли 90hz опресняване на екрана?Ако да го спри и прави сравнение с P30. Нали на си мислите,че това опресняване не харчи повечко батерия.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#11

(2020-06-19, 15:15:49)Deo88 написа:  Относно оператора, за който питаш, съм на 100% сигурен, че са изчерпани комплектите с часовник още преди 10 дена.

В най-близкия ми офис имат бял, но аз искам черен, който наистина в момента го няма по офисите. В същото време най-изненадващо се появи отново в онлайн магазина на Мтел (или както там се казва сега). Лелката от офиса ми обеща да опита да го поръча за другата седмица. Но това с дисплея малко ме озадачава. В ревюто на gsmarena са отчели делтаЕ (отклонение от релните цветове) 1.9, като при избор на лап топ с хубав дисплей и точно цветопредаване се търси да е под 2... На P40 Pro+ им е отчело 1.3 . Всичко това в нормалния режим, а не Вивид. Ясно е, че на тях навярно компаниите им пращат телефоните и със сигурност не са тествали варианта с жълтеещ дисплей... Забелязъл съм, че когато дисплеят си преекспонира цвят, никакви цветови настройки и температури не могат да го коригират без да развалят останалите цветове. Четох в XDA, че P40 Pro+ щял да се предлага също в комплект с GT2, само че един друг, по-елегантен вариант, с кафява каишка (като кожена). От 25ти юни стартира пордажбата му в Европа, но доколко ние сме част от тая Европа... От Мтел и Huawei още нямат идея кога и дали ще го има у нас, нито дали ще е в комплект. Но и цената ще си е с около 800 до 1000лв повече, което се опитвам да разбера дали и доколко си струва. Но това с дисплея е гадно. Аз съм със Сони Z1 Compact от 2014та и дисплеят може да е слабо осветен, малък, с ниска честота и т.н. спрямо сегашните стандарти, но като гледаш някоя снимка, цветовете са си цветове! Трудно ще го понеса, ако такъв топ телефон от 2020та има например оранжеви оттенъци в червеното и жълтеенето е наистина натрапчиво. Промоцията е уж до 30ти, ще се почудя и другата седмица, пък и да видя, като излезе P40 Pro+ на евро пазара, дали ще има яснота и за Бг.

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай
#12

Ходи в някой магазин и го разцъкай. Виж му дисплея и ако не ти харесеа го коригирай от настройките, и пак ако не ти харесва не го вземай щом това е критерии за теб. Аз лично винаги коригирам цветовете към леко жълтеене. Не ми харесва бялото да синее. Предпочитам по-топло бяло. Но според мене дисплеят е доста добър. На брат ми с лека настройка го нагласих като на моя Мейт. И не на последно място, гъстотат на пикселите и остротата на картината са много добри. Видимо предва по-добре от П30 про.
Цитирай
#13

1. Екрана ми никога не е жълтеел.
Батерията е много по-издръжлива от нa p30 pro.
2. Всичко е ок, всичко е до настройки, има инфо в раздела.
3. Не съм привърженик на клонирания и всякакви бекъпи. Сигурно има такива апове и няма причина да не работят.


Тъч шот няма.

С инсталация на gms телефона си става 95% пълноценен.

От гугъл услугите не работят само пушовете на gmail и ok/hey google. Последното работи само с ръчно пускане.
Цитирай
#14

Аз мисля че клонирането на приложения от един модел телефон на друг,както и възстановяване на приложения от бекъп е грешно.Защото повечето приложения варират според хардуера на телефона,в гугъл плей на конкретното приложение си пише-размера и версията варират според модела,и може да не работи коректно,и после се обвинява телефота или софтуера!
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#15

(2020-06-20, 07:36:21)DoryanY написа:  Аз мисля че клонирането на приложения от един модел телефон на друг,както и възстановяване на приложения от бекъп е грешно.Защото повечето приложения варират според хардуера на телефона,в гугъл плей на конкретното приложение си пише-размера и версията варират според модела,и може да не работи коректно,и после се обвинява телефота или софтуера!
като го клонираш, те се ъпдейтват след това, аз не съм имал проблеми с клонинга

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#16

Няма проблем с клонирането от различни марки Smile
Цитирай
#17

А някой ползвал ли е GPay и Family Link? Работят ли?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#18

|Gpay работи, но още не съм пробвал да платя с тела.
При мен при клониране от п30про даде грешка и се появи предупреждението на гугъл и трябваше да го хаквам на ново.
Иначе преди това съм клонирам с С10+ без проблем, но тук явно трябва да се внимава какво се клонира , за да не стане проблем с хака.
Цитирай
#19

Силно се съмнявам, че gpay работи.

Някой да ме опровергае.
Цитирай
#20

В кое се съмняваш силно ?
Че НЕработи (имам го на телефона си) или че не мога да платя с него ?
Както казах при клониране ми даде грешка и трябваше наново да хаквам и всичките ми приложения са инсталирани на чисто.
Просто не съм си вкарал картата за да отида да платя някъде и да ти дам отговор, но за инсталиране работи и се отваря и всичко видимо е окей.
Цитирай
#21

Хах спрямо старите Експерии по хубаво бяло няма никъде. Аз в къщи имам X compact и XZ2 compact и все още не съм видял по ясен бял цвят. Ама там технологията е друга. LCD. За мен заради това LCD Сони и Htc си остават телефоните с най чисти, реални цветове. ОЛЕД и Амолед или синеят или жълтеят или розовеят. Но като не сравняваш постоянно с нещо друго, окото привиква и не те дразни.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#22

Gpay да не би да е дошъл и у нас ?
Цитирай
#23

(2020-06-20, 14:38:30)Bavarche написа:  Хах спрямо старите Експерии по хубаво бяло няма никъде. Аз в къщи имам X compact и XZ2 compact и все още не съм видял по ясен бял цвят. Ама там технологията е друга. LCD. За мен заради това LCD Сони и Htc си остават телефоните с най чисти, реални цветове. ОЛЕД и Амолед или синеят или жълтеят или розовеят. Но като не сравняваш постоянно с нещо друго, окото привиква и не те дразни.
Някога имах Xperia Z2 (ако не греша, далечната 2014) и тогава всички ревяхте, че не бил с амолед екран ами с IPS LCD. Ползвах го до 2017г. Когато го смених с Huawei P10 Lite. Z2ката за мен беше най-добрият телефон, който съм имал! Едно,че съм си заклет фен на SONY, друго,че тогава бяха в играта и имаше какво да предложат.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 3 потребители изказват благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • androns, Bavarche, venko1407
Цитирай
#24

(2020-06-20, 14:12:56)bam написа:  В кое се съмняваш силно ?
Че НЕработи (имам го на телефона си) или че не мога да платя с него ?
Както казах при клониране ми даде грешка и трябваше наново да хаквам и всичките ми приложения са инсталирани на чисто.
Просто не съм си вкарал картата за да отида да платя някъде и да ти дам отговор, но за инсталиране работи и се отваря и всичко видимо е окей.
Между това да се инсталира и да извършиш плащане - разлика от земята до небето!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#25

(2020-06-20, 15:23:38)Spellbound91 написа:  Някога имах Xperia Z2 (ако не греша, далечната 2014) и тогава всички ревяхте, че не бил с амолед екран ами с IPS LCD. Ползвах го до 2017г. Когато го смених с Huawei P10 Lite. Z2ката за мен беше най-добрият телефон, който съм имал! Едно,че съм си заклет фен на SONY, друго,че тогава бяха в играта и имаше какво да предложат.
Ако Xperia 5 имаше безж. зареждане щеше да е моят телефон сега. Xperia 1 е твърде дълъг, буквално. Имах XZ3 и ОЛЕДа му беше най добре настроения от всички. Оттенъци, цветове, бяло като сняг! Ама много хлъзгав и се... хлъзна и се натроши на тротоара. Това офф топик малко.
Относно услугите на Гугъл и много игри и приложения се случва следното:
Без GMS - се инсталират, тръгват но нямаш синхронизация, не пази история, банковите приложения се отварят но като трябва да ти генерира код (PIN/ TAN...) за транзакция и не става.
С GMS работят много повече неща, но аз не ползвам и не гарантирам нищо.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)