Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

3 въпроса към притежателите на P40 Pro
#26

(2020-06-20, 01:12:48)1124 написа:  Ходи в някой магазин и го разцъкай. Виж му дисплея и ако не ти харесеа го коригирай от настройките, и пак ако не ти харесва не го вземай щом това е критерии за теб. Аз лично винаги коригирам цветовете към леко жълтеене.

В магазините имат тестов телефон на витрините, но разбира се нямат право да отварят тези от комплектите. Телефонът на щанда на Технополис не ми се видя да има жълтеене на дисплея. Много се надявах някой уверено да заяви, че си е взел такъв комплект от Мтел и няма подобен проблем с цветовете...
Жалко, че Сони спряха да правят компакти. Сега ни остава да избираме само измежду тухли и то все по-големи. Направо се забравиха - от водещите модели само P40 Pro е под 160мм, всичко друго по 165 - 170. А моя Z1 Compact е 127... Не го усещаш в джоба и с две ръце никога не съм го ползвал.

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай
Аксесоари
#27

Зная, че има привърженици на по-малките дисплеи, но според мен естеството на работа на днешните смартфони изисква по-големи дисплеи Smile Дори 6,5 инча вече ми се струва малък Smile
Цитирай
#28

(2020-06-20, 23:45:05)Lance написа:  В магазините имат тестов телефон на витрините, но разбира се нямат право да отварят тези от комплектите. Телефонът на щанда на Технополис не ми се видя да има жълтеене на дисплея. Много се надявах някой уверено да заяви, че си е взел такъв комплект от Мтел и няма подобен проблем с цветовете...
Жалко, че Сони спряха да правят компакти. Сега ни остава да избираме само измежду тухли и то все по-големи. Направо се забравиха - от водещите модели само P40 Pro е под 160мм, всичко друго по 165 - 170. А моя Z1 Compact е 127... Не го усещаш в джоба и с две ръце никога не съм го ползвал.
Ако притеснението ти е, че някой  ще се занимава да слага определена бройка на витрината,такава,която да е перфектна се лъжеш много. Едва ли на някой му пука! Някъде из темите се коментираше,че жълтеенето било от фабричния протектор на екрана,но това са твърдения на само един потребител.
Ако толкова те притеснява това,просто се насочи към друг телефон. Аз се оглеждах за Iphone SE 2020 заради A13 (съпругата ми е с Iphone 11),но се разочаровах от умрялата му батерия. Реших,че няма да ми върши работа и си взех P40 Pro. Въпреки,че знаех за проблемите му с GMS, просто го грабнах,хареса ми. Иначе и аз исках по-компактно устройство, но не ми се щеше да го зареждам по 2 пъти на ден.Пък и P40 ката си има своите предимства.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#29

(2020-06-19, 20:27:35)Spellbound91 написа:  Deo88, ползваш ли 90hz опресняване на екрана?Ако да го спри и прави сравнение с P30.  Нали на си мислите,че това опресняване не харчи повечко батерия.

П30 про и П40 про съм ги пробвал по едни и същи начини. 
Така. 
Батерията на новия модел държи по-малко от на стария(п30 про, нали) при положение, че стария е ползван няколко месеца. От качеството на снимките на новия модел Не съм впечатлен имайки предвид, че е с година по-нов и би трябвало детайлите да са по-добри. 
Снимките от близо не са впечатляващи и все мисля(след вече видяните проби) , че 30 снима по-качествено.
Макрото на 30 е доста добро, а "близкия кадър" на 40 не е изобщо нещо хубаво.
Понякога става уж читава снимка, но фокуса не винаги отива където посоча с пръста, а си фокусира където иска. Отдалечавам и отдалечавам апарата от обекта за снимка и леко почва да избистря детайла, но сякаш и качеството не се увеличава каквато уж трябва да е целта. 
Да, 30 има Супер макро, а 40 го няма, но в изкуствения интелект разпознава и включва "близък кадър".
За видеото има какво още да се иска, но няма да го коментирам.
Качеството на 40, като че ли е направено да изглеждат снимките по реални докато при 30 те са като изпържени или с повече ярки цветове. 
И въпреки всичко при снимките, качеството на 30 за мен е по-добро.
Все пак съм пробвал, та това е достатъчно. 

Батерията, нея съм я пробвал на 60 херца, с почти еднакво увеличение на яркоста, която Не е на максимум а преди нея. 
Да, понеже 30 няма 90 херца, за това съм гледал на 40 да ги намаля на 60, за да е Уж по-истински опита.

От настройките дисплея Не може да се оправи!Жълтеенето си остава, просто се заблуждавате, че има подобрение.
Промяна с цвета (жълтеенето) има, да, има промяна, но не подобрение. 
Явно ако не бях ползвал п30 про и п40 про нямаше да ми прави впечатление, но уви, пробвах и разликата е разочароваща.

Има още доста какво да се напише, просто смятам това за достатъчно за момента. 

Нещата, които съм написал са реални при два телефона п40 про и два п30 про.
В началото реших, че е грешно наблюдение от моя страна, но при проба с още два телефона тогава вече беше ясно, че си е нормално явно за новите модели. 

За това, нямаите много доверие на тези, които правят ревюта и хвалят телефони и каквато и да била техника, защото след лични проби, нещата добиват друга истина - или сме доволни или не, това е.

Фейсбук, месинджър и някои други неща си работят на новия модел, но естествено нещата не са перфектни. Все пак се дават доста пари, и е разочароващо да се правят разни гимнастики за това и онова вместо веднага да се започне с работата с телефона. 

Надявам се с бъдещите актуализации да оправят батерията и качеството на снимките, защото за някои хора това е дразнещо и несериозно.

Хубав ден и всичко добро. ?
[-] 3 потребители изказват благодарност на Deo88 за това мнение:
  • Bavarche, Boby13, Spellbound91
Цитирай
#30

Никога не обръщам сериозно внимание на видеата, пускани за различни модели и сравнения Smile
Цитирай
#31

(2020-06-21, 09:00:09)Deo88 написа:  П30 про и П40 про съм ги пробвал по едни и същи начини. 
Така. 
Батерията на новия модел държи по-малко от на стария(п30 про, нали) при положение, че стария е ползван няколко месеца. От качеството на снимките на новия модел Не съм впечатлен имайки предвид, че е с година по-нов и би трябвало детайлите да са по-добри. 
Снимките от близо не са впечатляващи и все мисля(след вече видяните проби) , че 30 снима по-качествено.
Макрото на 30 е доста добро, а "близкия кадър" на 40 не е изобщо нещо хубаво.
Понякога става уж читава снимка, но фокуса не винаги отива където посоча с пръста, а си фокусира където иска. Отдалечавам и отдалечавам апарата от обекта за снимка и леко почва да избистря детайла, но сякаш и качеството не се увеличава каквато уж трябва да е целта. 
Да, 30 има Супер макро, а 40 го няма, но в изкуствения интелект разпознава и включва "близък кадър".
За видеото има какво още да се иска, но няма да го коментирам.
Качеството на 40, като че ли е направено да изглеждат снимките по реални докато при 30 те са като изпържени или с повече ярки цветове. 
И въпреки всичко при снимките, качеството на 30 за мен е по-добро.
Все пак съм пробвал, та това е достатъчно. 

Батерията, нея съм я пробвал на 60 херца, с почти еднакво увеличение на яркоста, която Не е на максимум а преди нея. 
Да, понеже 30 няма 90 херца, за това съм гледал на 40 да ги намаля на 60, за да е Уж по-истински опита.

От настройките дисплея Не може да се оправи!Жълтеенето си остава, просто се заблуждавате, че има подобрение.
Промяна с цвета (жълтеенето) има, да, има промяна, но не подобрение. 
Явно ако не бях ползвал п30 про и п40 про нямаше да ми прави впечатление, но уви, пробвах и разликата е разочароваща.

Има още доста какво да се напише, просто смятам това за достатъчно за момента. 

Нещата, които съм написал са реални при два телефона п40 про и два п30 про.
В началото реших, че е грешно наблюдение от моя страна, но при проба с още два телефона тогава вече беше ясно, че си е нормално явно за новите модели. 

За това, нямаите много доверие на тези, които правят ревюта и хвалят телефони и каквато и да била техника, защото след лични проби, нещата добиват друга истина - или сме доволни или не, това е.

Фейсбук, месинджър и някои други неща си работят на новия модел, но естествено нещата не са перфектни. Все пак се дават доста пари, и е разочароващо да се правят разни гимнастики за това и онова вместо веднага да се започне с работата с телефона. 

Надявам се с бъдещите актуализации да оправят батерията и качеството на снимките, защото за някои хора това е дразнещо и несериозно.

Хубав ден и всичко добро. ?
Да колега всичко това е вярно. И аз ползвах в продълж.на 2 седмици 2 та едновременно. Но това с жълетеенето и снимките са само нюанси. И двата се справят супер и са на топ ниво. За момент и аз си мислех да връщам 40 заради дисплея, но просто една седмица ползвах само него и дисплея спря да ме дразни. Много си е добър. Особено пък сложен до тия компотени цветове на Самсунгските Амоледи. С 40 имаш 90Хц което за мен е едва забележимо подобрение но това е бъдещето все пак. Имаш 5г което също ше се усети занапред. И формата и дизайна. Е това вече е 100 % нещо което много ме грабна. А камерата я оправят вечв с 2 ъпдейта. И пак повтарям, разликата е само в нюанси, дребни и преодолими с ъпдейти. Просто с 40 тепърва ще имаш подобрения с изживяването, с 30 квото е - това е. Да и двата ще получат Андроид 11 но 40 ще го получи доста по рано. Та така в общи линии. Алтернатива също е P30 new edition, но няма ключовите подобрения 5Г и 90Хц.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • 1124, Boby13, Spellbound91
Цитирай
#32

Не знам защо се заблуждавате. Камерата на п40 про е видимо по-добра. За макро не съм пробвал и не мога да споделя. Но широкоъгълната, зуумът и нормалната камера са по-добри. Видиеото и стабилизацията също са по-добри.Снима по-реално от п30 про, което не маловажно. Също така слушалката за разговори се чува по-ясно и силно. Технологията е една и съща, но при п40 про има подобрение. Мене лично това ме дразнеше при п30 про, че качеството на звука е по-лошо от на Мейта ми.Дисплеят е видимо по-добър от към острота от на п30 про, не знам защо се заблуждавате. За батерията не мога да споделя нищо лично. Но по-инфо кара толкова колкото и п30 про.
[-] 3 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • Boby13, Tix0mir, Velev636
Цитирай
#33

Пръстовия е в пъти по-точен и бърз!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#34

И не на последно място отваря всичко по-бързо от П30 про. Да, с малко, но е факт. То занапред подобрение в бързината при отваряне на апове ще е малко, но е важно да се отбележи, че я има.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#35

влез в настройки, дисплей и комфорт на очите, от там дисплея може да го правиш от жълт като стар вестник от преди 20г до снежно бяло та чак дразнещо очите, ползвам p30 pro и p40 pro почти едновременно, ами няма да остана с 30-ката

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • 1124, Boby13
Цитирай
#36

Абе П40 Про си е по добър от всякъде,камера,бързина,дисплей.
Цитирай
#37

(2020-06-20, 15:28:51)emzo написа:  Между това да се инсталира и да извършиш плащане - разлика от земята до небето!


Пробвах, още при вкарване на картата хваща, че телефона е модван и не дава добавяне.
Иначе другия път просто може да обясниш по-точно какво визираш с работи .. за да се разберем по-лесно без мрънкане Wink
Цитирай
#38

Извинявам се но има ли някой който е малко на ТИ с Family Link...
Имам проблем с настройките а в нета нищо не намирам по моят въпрос.
Цитирай
#39

Към момента няма начин да се плати с GPay и NFC с Huawei телефон без заводски GMS.
Ползва се А1 Pay и подобните.
Цитирай
#40

(2021-04-06, 17:21:16)cloc написа:  Извинявам се но има ли някой който е малко на ТИ с Family Link...
Имам проблем с настройките а в нета нищо не намирам по моят въпрос.
Family Link през Gspace като администратор (родител) си работи без проблем. Какви настройки те затрудняват?
Цитирай
#41

(2021-04-06, 21:04:19)volkan написа:  Family Link през Gspace като администратор (родител) си работи без проблем. Какви настройки те затрудняват?

Дъщеря ми си изгуби телефона, на него беше инсталирано приложението и всичко работеше коректно. Сега инсталирах на новият телефон приложението но не иска да се свърже с новият телефон. Все още на моят телефон показва старато и устройство и не мога да го изтрия.
Цитирай
#42

@cloc Влез в настройки Google цъкаш на управление на профила-сигурност-устройства и го премахваш и свързани приложения махаш и него.Изгубения телефон ще се търси ли от полицията,защото гугъл има приложение намери моето устройство https://support.google.com/accounts/answ...0491?hl=bg.
Цитирай
#43

Здравейте ,
искам да попитам понеже всичките ми телефонни номера и различни събития като рождени дни използвах да ги запазя в google . Хайде номерата е лесно да прехвърля . а с google calendar има ли начин да стане с някой приложение което да използва акаунта ми за да синхронизирани ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)