Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo K6 проблем след заключване на екрана
#1

Здравейте, нов съм във форума. Моля да бъда извинен, ако нещо съм сгафил с първия си пост и тема в него. 
Предистория.
Този телефон го ползва съпругата ми в продължение на 2 години, после попадна при щерката още 2. По стечение на обстоятелствата се наложи веднъж да му се смени микроУСБ буксата, понеже не искаше да се зарежда. Всичко беше точно до онзи ден. Оставих го пак в същия сервиз да му я сменят отново, понеже и тази се беше разчекнала и зареждаше само с определен чалъм. Човекът я смени, аз доволен си го взех. Смених му скрийн-протектора с нов и... греда.
Телефонът си работи отлично, докато не се заключи екрана. Оттам насетне, каквото и да правя - не мога да го отключа. Иска рестарт и чак тогава си работи нормално, докато не се заключи пак. Прилагам и видео с проблема, за по-голяма яснота. Прилича ми на софтуерен проблем някакъв. До момента съм направил следните неща:
1. Опитах с ресет до заводските настройки - без разлика
2. Хардуерен ресет - без разлика
3. Върнах го със заводската му версия на Андроид 6.0 - без разлика
Няма сим-карта към момента, но не мисля, че това би било проблем.
Изчерпах се откъм идеи. Вероятно ще го върна пак в сервиза, но не ми се струва логично да е проблем по хардуера на телефона.
Всякаква помощ би ми била от полза, телефонът работи отлично и не ми се хвърля - батерията му държи доста все още в много добро здраве е. Ето и видеото:
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай сейф мод,да не би някое приложение да прави номера.Така работят само основните приложения https://www.google.com/url?sa=t&source=w...vPI3GJXTbJ Ако се оправи трябва да деинсталираш едно по едно инсталираните приложения

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#3

Благодаря,
опитах, но пак същата работа. Пак след заключване - греда, не може да сработи тъч-функцията на дисплея.
Цитирай
#4

Явно има проблем с дисплея.Преди да залепиш протектора правише ли така.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#5

Не, не е правил така.
Махнах новия протектор, но уви, същата работа. Ако имаше проблем с дисплея не трябваше ли да не работи изобщо, а не само, когато се заключи? Тествах го с някаква програма за калибровка за тъч-функцията - екстра е. Няма забележки.
Цитирай
#6

Телефона е доста стар,ако се окаже тъчскрийна няма смисъл да го провиш.Аз имам едно Lenovo A 6000,стои като резервен.Като го включа стои като твоя, но след малко се оправя,станал е страшно муден.И аз съм му правил хард ресет но пак си е така,стар и слаб хардуер!
Цитирай
#7

Пределно ми е ясно, че е доста стар. Хвана ме яд, че исках да го подаря на роднина, а се поизложих малко.
Работи повече от добре - нищо, че е старо поколение с 8-ядрен и 2гб рам. Така или иначе съм го прежалил, ще го върна в сервиза да го види човекът и да каже. Просто ми се струва нелогично тъчът да работи перфектно, а след като се заключи да не иска да захапе грам. Нещо не ми се връзва просто.
Цитирай
#8

Не е от тъча.Щом калибровката минава и си работи,там е точно.Връщай го в сервиза,нещо е объркал там,може да е прегоряло дъното.За 2 път смяна на букса...някои апарати и 1 не можеш да я смениш и се прецакват,платката е многослойна и захранващите пинове минават през всички слоеве,малко му трябва.Леново строят здраво,машинките им са корави по принцип.
Цитирай
#9

Днес не успях, но утре ще му го занеса. Предполагам, че ще може да разреши проблема.
Мерси много за включването.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)