Анкета: Каква марка телефон използвате в момента и защо? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung
26.09%
42
26.09%
Apple
6.21%
10
6.21%
Huawei
18.63%
30
18.63%
SONY
1.86%
3
1.86%
LG
7.45%
12
7.45%
HTC
0.62%
1
0.62%
Nokia
1.24%
2
1.24%
Xiaomi
29.19%
47
29.19%
Motorola
0.62%
1
0.62%
OnePlus
3.11%
5
3.11%
Oppo
0%
0
0%
Vivo
0%
0
0%
Друга
4.97%
8
4.97%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Каква марка телефон използвате в момента и защо?
#1

[Изображение: maxresdefault.jpg]

Каква марка телефон използвате в момента и защо?

По идея на @Victormihov

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

вижда се в подписа ми, защо? ами защото сони спряха да се развиват

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

iPhone, защото ми хареса поддръжката, опростената лекота, с която работи и не е нужно да имаш 20GB RAM и 10 000 mAh батерия, за да изкараш деня.
Много хора по това се заблуждават сравнявайки параметрите с Android си мислят, че се набутват (спокойно и аз бях от тези същите скептично настроени срещу iPhone), но в действителност се оказва доста по-лека и пестелива при идентично ползване като тук не говорим за функционална гледна точка, защото Android е и винаги ще бъде по-функционалната в случая.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Huawei, щото самсунга ми дотегна с това самоизяждане на батерията.
Следващия телефон обаче няма да бъде huawei. Не само заради липсващите гугъл сървиси. Ползвам P30. Уж малук флагман, но много мизерно са му резнали разни ключови функционалности - основната камера е без стабилизация, няма безжично зареждане... все неща направени да дразнят, да си купиш грамадната лопата Про.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#5

(2020-06-21, 16:46:59)rnaydenov написа:  Служебен

Facepalm1

Шайоми Ми 9Т. Последните около две години не ме радват флагманите, затова съм ги зарязал. А тези китайци имат добри настройки на Андроида, слагат адски добър хардуер. Имат известни минуси и като цяло си начесах любопитството и с тях, та ще ги зарязвам скоро и се чудя дали да не се върна към Самсунг.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6
Lightbulb 

(2020-06-21, 16:09:38)Sokolchev написа:  вижда се в подписа ми,
Като си смениш подписа след някоя и друга покупка отговорът ти няма да е коректен към този момент.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • BGDropche, fifth_root, oxuboxu
Цитирай
#7

Huawei P30 заради добрата камера и издръжлива батерия, а и добрите отзиви от моите колеги на работата.За сега се оправдаха очакванията ми.Преди това Sony Z1 Compact и HTC 10, но те западнаха и се спрях на последната марка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#8

Samsung note 10 plus.
Перфектен голям дисплей с малка центрирана дупка и качествено стерео. Камерата ме радва заради отличното представяне на автоматичния hdr и широката оптика. Не на последно място писалката, която ползвам вече всеки ден. Предполагам след като свикнах с писалката, която ми дава ключови функции, едва ли ще взема друго освен Note серия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Huawei mate 20 lite

За момента тази марка предлага най-доброто за парите си.

Mate 50 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на pezilink за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

HTC U12 Plus.
Още преди да имам смартфон явно съм видял някой с такъв, и с течение на обстоятелствата първия ми телефон беше HTC. Имам някакво необяснимо привличане и работата с него ми доставя удоволствие.
Имал съм три модела, но за съжаление този май ще е последния, предвид липсата на производство.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu, Velev636, Victormihov
Цитирай
#11

LG V50 ThinQ
От доста години ползвам LG .В момента имам и V35 и G7 ,но основно ползвам V50. Невероятен телефон с много издръжлива батерия и супер камера .Да не забравя и софтуера , който е много добре оптимизиран.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 4 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • Marto.g, oxuboxu, vargala81, Victormihov
Цитирай
#12

Здравейте колеги, помолих HazART да построй тази анкета, защото видях, че той ги прави добре и пуска повечето от тях и не искам да му отнемам ролята, пък и бях сигурен, че ще я направи много по-добре от мен.
А и той я направи перфектно, за което искрено му благодаря.

Целта на анкетата е малко по-различна от всички анкети и се надявам да се задържи максимално дълго за да получим долу-горе представа кой какъв модел ползва и после да ги преброим за да разберем кой модел е "победител" тук във форума.
Моля ви да напишете в коментарите си и моделите които ползвате, бяхме решили в началото да направим анкета с модели, вместо марките, но това беше невъзможно, защото има около 50 модела актуални в момента, затова избрахме марките, а моделите вие ще ги напишете после.
Целта на анкетата е забавна, моля ви не я превръщайте във война, уважаваме всяка марка и нейният избор.
Засега има доста Хуавей, не вярвах, че тази марка се харесва толкова много тук във форума.
Благодаря на всички участвали.

Аз ползвам Samsung Note 10+ от близо година, избрах го заради дизаина, тънкото тяло и яркият екран, софта ми харесва както и магазина на Самсунг с приложенията, темите и AOD, харесва ми също, че е 12/256 базов модел.
Не ми харесва, че е крехък (екрана строших и го смених),от камерата има какво да се желае.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 8 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • BGDropche, dessexc, DoryanY, eksoldier, NaniG, oxuboxu, vargala81, Velev636
Цитирай
#13

p30 pro, p40 pro ползвам в момента

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#14

(2020-06-21, 19:41:08)Vi70 написа:  Имал съм три модела, но за съжаление този май ще е последния, предвид липсата на производство.

Мятай се на U20 5G Rock

Ползвам NeXus 5X, вече доста години, малко на инат, но просто работата с телефона ми харесва, машинката си ми е на сърце и ми върши работа. LG са ми симпатична компания, много ги уважавам, но следващият ми телефон със сигурност е Pixel, поради ред причини. Visslar

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

LG - перфектен софтуер, екстри които никой друг вече няма, IPS дисплей който е последният явно който щади очите заради шим. Няма ъпдейти но няма и проблеми. Когато има ъпдейт пак няма проблеми. Всичко това е достатъчно да го ползвам Дълго време. Дори не съм се замислял за смяна.

Sent from my LM-G710
[-] 5 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • ganchev, Marto.g, oxuboxu, vargala81, Velev636
Цитирай
#16

Pixel - за пръв път виждам смартфон с андроид, който като го заредиш в 22 часа на 100%, сутринта в 8 часа пак е на 100%. Всичко е оптимизирано на 100%.
[-] 3 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Nikola.Kolew, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#17

В момента използвам Samsung Galaxy S10+. Избрах него заради дизайна. Има голям дисплей, добра батерия и камерата се справя чудесно. Много исках да взема Samsung Galaxy Note 10+ заради писалката, но когато го хванах в ръка ми беше малко неудобен и затова предпочетох S10+.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 1 потребител изказва благодарност на NaniG за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#18

LG G8s. Преди това 3 год. LG V20, като имаше едно заиграване с Поко за 5 месеца, през които не ползвах V20 като основен.  Софтуера е това без което не мога. Колкото и да не ви се вярва заради липсата на ъпдейти, но е така. 2 пъти опитах да се махна от тях заради хардуерните проблеми с V10/V20, първо с Хуауей, после с Шаоми, и двата пъти ми липсваше страшно много софтуера. За Хуауейя дори бях започнал да преработвам теми, та поне малко да го докарам да прилича на LG Big Grin
От LG V10 насам аз бъг в софтуера на LG не съм намирал, а стоковия лаунчер и клавиатура ги ползвам още от Андроид 4.0. От тогава и двете поддържат теми. Имам си Backup на около 55 приложения, които инсталирам на всички телефони и с LG не ми се е налагало да търся заместители на зле работещи, или нефункционални стокови приложения. Софтуер, който можеш да ползваш от кутията с минимални първоначални настройки.
Освен софтуера, LG си останаха единствените с ръчен видео режим, който поддържа и Hi-Fi аудио запис с 2.3 Mbits/sec., който има много повече детайли. 3.5 мм. жак и SD карта са другите причини.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 4 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu, robi07, Velev636
Цитирай
#19

Huawei Mate 30 Pro

Харесват ми дазаин, камера и батерия, като минуси са прекалено извития дисплей, цената и липсата на Гугъл пакета, но за цената и пакета има лекSmile

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#20

Huawei Nova 5T - много съм доволен, върши отлична работа, а и не тичам със зарядното в ръка. Преди това Honor 9, жена ми е с Honor 10 и не желае да го обнови с нов Huawei/Honor. Това е марката, която в момента ми вдъхва най-голямо доверие откъм софтуер, хардуер, изработка и поведение.
Всеки би могъл да възрази, че повечето телефони покриват написаното и вероятно ще е прав за себе си ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#21

В момента съм с Huawei Mate 10 Pro и Xiaomi Redmi Note 9S. Имам и едно бойно Lenovo P2 за резерва.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

Вече пети месец съм с OnePlus. Исках да пробвам нещо различно и съм впечатлен от марката засега. След време ще си взема LG или Sony, слабост са ми, но мисля поне година да изкарам с този телефон.

Изпратено от моят HD1900 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#23

Redmi Note 9s. Предния беше Xiaomi Redmi 4x. Цената и характеристиките на устройството ме устройват. Лично за себе си съм се убедил, че телефона е доста преходна вещ... днес е цял, утре не съвсем

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
пп
Гласувах Xiaomi защото реално са производителя на устройството. Ако прецените преместете го в категория "други"
[-] 1 потребител изказва благодарност на andreti013 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#24

Хуавей P10+ вече трета година пълен чук

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на Schvabata за това мнение:
  • eksoldier, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#25

Nova 5T, но моята история с Huawei е по-дълга, още от Ascend D Quad... после и през P сериите още от P6 с Vivante графиката, до P9 и lite моделите, т.е. от първата версия на EMUI до последната. Буквално тоя интерфейс ми е "израснал" пред очите. Дори в първата си версия базирана на 4.0.4 имаше екстри, които само MIUI (а тогава беше само под формата на Custom ROM) имаше - Firewall, някои права на приложенията, теми (които изцяло променят облика, а не само 5 икони и 2 тапета) и още други екстри.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Kobrakobra за това мнение:
  • eksoldier, oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)